Skoči na vsebino

Aprilia 1000 ETV Caponord


kasti
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

image.jpeg.a59fb6b64a8459d5808fac78485de6cc.thumb.jpeg.dfb35f6ecc8e8d5ed3d1ea63a69eb56c.jpeg

Priporočene objave

Zanima me če je že kdo poskušal odpret/odblokirat motor na Capotu?

Motor ima baje vsaj še 30 KM "na zalogi"??!!

Kako to storiti? Je potreben samo kakšen tuning elektronike, ali je celo potrebno menjati elektoniko samo (elktronika = Sagem)?

Priporočate / ne priporočate takšen poseg?

Falco ima isti agregat, pa se ga je dalo odblokirat; je pa res da ima drugo elektroniko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kravoti so od modela 01' že vsi odblokirani...

Ne bo držalo,

motor ima 98 KM, medtem ko jih enak agregat na Milletu pridela 136!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kasti, ne pusti se pretentati! Capo nima popolnoma enake mašine kot Mille!!! Razlike so kar precejšnje.... Prav tako ne moreš Falcota spravit na raven Mille...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Falcota se z drugim čipom da spravit na raven prejšnjega Milleta, skor sigurno, no vsaj moj kolega ga ima.

Ravno včeraj sem preizkušal kolegovega Falcota (z "Mille" predelavo), in lahko samo povem, da je agregat v bistvu čisto drugačen, drugačna prestavna razmerja, konji, navor, drugačen značaj, drugačna elektronika... v bistvu, se jih skoraj ne da primerjati pač, vsak je namenjen različnemu motociklu.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je že kdo poskušal odpret/odblokirat motor na Capotu?

Motor ima baje vsaj še 30 KM "na zalogi"??!!

Kako to storiti? Je potreben samo kakšen tuning elektronike, ali je celo potrebno menjati elektoniko samo (elktronika = Sagem)?

Priporočate / ne priporočate takšen poseg?

Falco ima isti agregat, pa se ga je dalo odblokirat; je pa res da ima drugo elektroniko!

Caponord Restricted?

My thanks to Jack, who notes:

Here is what I have found on the subject - at least regarding USA bikes - and I think it is correct. The Mille (RSV), Futura and Falco are restricted. The Capo is not (it is already at a reduced state of tune). The Futura shares the Sagem EFI with the Capo, so it is restricted only through an intake restrictor - which is easily removed, but opens up a new round of debate as to how necessary an EFI remap is to prevent damage to the engine and/or maximize power output. The Mille and Falco share a Nippon-Denso EFI system, which requires that the wire be cut - in addition to removing intake _and_ exhaust restrictors. No remap necessary in this case, as cutting the wire routes the EFI to another map that is already installed in the bike. Hein, a South African Capo owner, says that the SA bikes are restricted. After reading his post, I tore mine down one day to free up this 'free' horsepower. I found out how not to remove the fuel tank (breaking a fuel line disconnect in the process)and also proved to myself that the US bikes are not restricted - a fact that I have since confirmed through my dealer and Aprilia USA. However, there are exhaust upgrades available (aftermarket, of course), which seem to work best after a dyno session and EFI remap, and I hope that somebody will come up with a low restriction intake solution for our bike (I am not aware of one yet). So - for the time being - content yourself with the horsepower that is native to the bike, and don't worry that you are missing some... :) ...the bike is a hoot right out of the box!

Povzetek - če imaš isti agregat, še ne pomeni kaj dosti. Pol si kupi kopačke kot jih ima Beckham pa boš tak tekel in brcal? I think not...

Zamenjaj elektroniko, še boljše pa bi bilo, če si omisliš powercommander

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za modat Mileta in Falkota je ziher najboljša zamenjava izpuha in filtra zraka, pol pa na kolutel (valjar) in spopedenat powercommander za nov izpuh...

Capo je podobna zgodba: izpuh (filtra se ne dobi druzga) in z valjarjem in TuneBoyem spopedenat.... morda še zamenjava prednjega zobnika na 16 zobov (za zakurit gumo dokler ne prideš do četrte)....

A sploh je kdo v SLO, ki ima valjar pa obvlada Tuneboy?

Popravljeno . Popravil pikec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede razlike med mašinami:

"Detuned engine.. the raves about the fact that it uses the Mille engine cause people to expect that it has the same amount of grunt, quite simply it doesn't and there's no mods that will fix this as it is restricted by having smaller intake ports (not inserts), though for most it has more than enough power but requires more gear useage to get the best from it (keeping the revs up)."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Tuneboy-a me zanima, če ga kgo sploh ima, če ga ima, se javim da mi ga za 5 min posodi, pa da malo popravimo "mašino", glede moči sicer ne, kao se pa močno obnašanje popravi.

Se pa da močno zvok in moč popravit (za par kW sicer, nekaj pa je), če zvrtaš par lukenj v zadnji del izpuha.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuneboy si lahko DL-jaš kar z njihovega web-sita, samo brez kabla in šifre prav za tvoj model ne bo prav nič s štelanjem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Na kratko o enakosti/ različnosti agregatov med CN,Falco, Mille - glih tolko so si med sabo podobni, kot Oktavia, Passat in A4!

Da je samo elektronika vmes......lepo vas prosim! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simpatična ta motard predelava, samo glede na težo svoje telice si bolj slabo predstavljam kako bi bilo polagat počez skozi ovinke... Bo treba najprej za kakih 50kg shujšat (Capo, ne jaz)...

BTW: Še malo osebnega zadovoljstva..... včeraj sem otvoril sezono :OK: Telica je vžgala kot če bi jo včeraj spravu na zimsko spanje... pohvalno za italijana! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simpatična ta motard predelava, samo glede na težo svoje telice si bolj slabo predstavljam kako bi bilo polagat počez skozi ovinke... Bo treba najprej za kakih 50kg shujšat (Capo, ne jaz)...

Ma sploh ni panike polagat s telico, ovira so le prenizke tačke. Ko se je začelo iskriti, sem odnehal, je pa čist simpl nagnit motor do tja. No ja, ko se prvič vsedeš, imaš drugačno mnenje..... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz lahko samo potrdim, da je kljub svoji kilaži tole en od hudo lažjih motorjev za polagat, tako za nagnit kot v kombinaciji večih zaporednih ovinkov. :OK:

Ni vse samo v teži ampak je pomembno tudi, kako sediš in kje je ta teža in pri moji kravi je oboje zelo nizko, zato tudi ni nikakršnega problema položit do tačk oz. v mojem primeru do centralnega stojala. Če kdo še ne verjame lahko si lahko pride ogledat moje pobrane tačke, manjkajo tako distančniki kot matica.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sploh ni panike polagat s telico, ovira so le prenizke tačke. Ko se je začelo iskriti, sem odnehal, je pa čist simpl nagnit motor do tja. No ja, ko se prvič vsedeš, imaš drugačno mnenje.....  .)

No ja kakor zgleda so pri tej predelavi tudi tačke višje, tako da tudi to nebi smelo bit problem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kot polagat počez skozi ovinke sem mislil powerslide izhod iz ovinka, ko zadnja guma drsi izven začrtane smeri (sej ste vidli že kako se pelje motard, ne? ;) ) in se njen oprijem koregira z dodajanjem in odvzemanjem naklona...

Saint: Glej ki tisti distančniki niso našraufani na tačke brez veze :) da ne boš zagrabu centralnega stojala, ker ti bo v najslabšem primeru dvignilo zadnje kolo in posedice znajo bit neprijetne....

Je pa nosilec centralnega stojala hudo praktična reč... lani sem s sopotnico zapeljal pred nekimi bloki po 20cm utoru za prehod koles preko štirih betonskih stopnic in sem malce slabo preštudiral kako nizka je telica...... stopnice okoli utora so se razletele kot da bi jih z 10kg macolo tresnu... nosilec stojala niti praske... verjetno če ne bi zagrablo nosilca, bi mi poškodovalo izpušni cevi na dnu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Vprašanje za lastnike Caponordov oz. Futur:

zadnje čase se mi je pri mojem Capotu začelo pojavljati sledeče: tudi če napolnim rezervoar do roba, se mi na indikatorju za količino goriva (lcd diplay - "pita") ne izpišejo vsi segmenti, eden ali pa dva vedno ostaneta prazna - se ne izpišeta!!?? Med samo vožnjo je tudi precej nihanj indikatorja - ni stabilen; včasih zraste, pa spet pade, pa zraste... vse skupaj precej nelogično. Posledično pomeni tudi to, da se mi lučka za rezervo bencina začne prižigati mnogo, prezgodaj..

Rezervoar ima vsega skupaj kapaciteo 25 litrov;

Primer:

ko mi je indikator nivoja goriva prikazoval da imam še 1/4 goriva, sem šel tankat, pa sem ga napolnil vsega dobrih 12 litrov - kar pomeni, da sem ga realno imel še vsaj 1/2 in ne 1/4, kot je kazal indikator.

Mogoče kdo kaj ve o tem, podobne težave???

Nekaj o tem sem bral že na tujih forumih, vendar nobenih konkretnih odgovorov. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti je že Moma na AOTR razložu (se mi je zdelo da sem te že nekje zasledil): Težava je v čudni obliki rezervoarja Capota, pa seveda v netočnem oz. čudnem senzorju za nivo goriva. Moj od vedno ko ga napolnim do vrha pokaže eno rezino manj, kasneje pokaže vse (po cca 20km). Računaj samo da se rezerva vklopi ko porabiš 18-19 litrov goriva, torej imaš še cca 6 litrov ziher rezerve. Rezerve ne bi forsiral, ker kot sem navedel, rezervoar je čudne oblike in ko začne kašljat imaš verjetno not še več kot liter goriva, samo za ga izkoristit bi moral neprestano vozit desni ovinek.

Skratka: sprijazni se. Smo pa na AOTR o tem že razglabljali in se bo našla kakšna praktična rešitev, le potrpljenje je treba imet...

Popravljeno . Popravil pikec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Pikec za tele informacije!

Toda še vedno mi ni jasno, kako se je to začelo dogajat kar naenkrat, do nedavnega je namreč delalo vse brez problema.

Sumim da se zaradi oblike rezervoarja pojavi kakše podtlak na senzorju goriva, ki ne dopusti, da bi ga dosegel bencin... al pa kaj podobnega.

Bom skušal rešit na AA, motor je do Jul 2006 namreč še v garanciji!

Ma da dela tko kot je treba! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V navodilih za uporabo odsvetujejo tankanje do vrha....morda prav zaradi tega. Dvomim da na AA bodo kaj rešli, ker če se s tem problemom zafrkavajo guruji Rotax V60 mašin (npr. g. Fiore iz bližine Benetk) in ne rata nič pametnega ne vidim kako bi lahko oni to rešili. Morda ti bodo zamenjali senzor, ampak v osnovi to naj nebi vplivalo. To je pač slabo zasnovan sistem, ker če bi uporabljal drugačno tehnologijo ali drugačno rešitev bi zagotovo kazal ok. Sam sem že zadovoljen da sploh kaže (pa čeprav približno) koliko goriva še imaš, kje so pol tisti ki se na svojem motorju lahko zanesejo samo na kašljanje in preklop ventila na rezervo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Precej caponord-ov sem že pregledal po raznih oglasnikih, pa sem zasledil da precej rad poči deltabox v križu. A ima kdo izkušnje s tem :?

post-1177-1125334609.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej caponord-ov sem že pregledal po raznih oglasnikih, pa sem zasledil da precej rad poči deltabox v križu. A ima kdo izkušnje s tem :?

AAAAAAAAA???????

To pa prvič vidim.... Ali je tip uporabljal Capota namesto kroske ali pa se je slon vsedu gor... Tudi vseh 70 ljudi ki poznam z istim motorjem ni imelo takega primera...

Capiromanzy... sej te razumem da si skeptičen ko kupuješ nov motor, ampak ti malce pretiravaš ;) Glavne frke sem ti razložil kakšne so in kot sem ti omenil so vse dokaj enostavno in hitro rešljive. Na gnilo jabolko pa lahko nasedeš tako pri italijanih, bavarcih, japoncih in korejcih... murphy pač... Če kupuješ Capota ti priporočam da greš do Auto Triglava (ali kako se po novem kličejo) in zažicaš za testno vožnjo... ko boš speljal boš štekal zakaj je ljudem ta motor všeč, saj ima "vse kar imajo veliki": 600 kubični sportaki (70kg lažji!) ti ne uidejo, preko 200km/h si tik-tak (0-100 3,547s), pelješ se brez napora in bolečin od pumpe do pumpe in lahko cruzaš v peti non-stop. Da ne govorimo da ga z lahkoto natovoriš kot bavarca, pa se mu ne bo poznalo... Ko pa te z unimi velikimi očkami gleda iz temne garaže... ne moreš mu reč "ne, ne grem se peljat" ;) Pa kaj reči o čudovitih ljudeh, ki jih združuje ljubezen do tega motorja... samo klubi bavarcev in HOG-ovci so morda tako zagreti.

Če boš imel tu v moji bližini kakšnega za pogledat (ni jih dosti, to je bolj exkluziven motor ;) ) lahko komot pridem s tabo... tolko sem prešaril po teh motorjih da jih poznam do podtankosti....

Zdej pa se skuliraj :lol:

Popravljeno . Popravil pikec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šenks pikec .)

Drgač pa mislim da je to mogoče nardit če se po zadnjem voziš pol pa popolnoma naenkrat zapreš gas :?

Ma sej sm že kr precej odločen, pa tud vozu sm ga že ene 2 leti nazaj, tko da zdej samo iščem čim več info. ti si mi že zelo pomagal :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!