Skoči na vsebino

Aluminij - varjenje...


igralec

Priporočene objave

Hvala vsem za informacije, bom povprašal še kolega strojnika, ki dela v enem večjem varilnem podjetju.

Pozabili ste da je sila roke/noge na takšne ročice vsaj 1000x manjša kot pri udarcu ali padcu... če ostanem pri padcu brez zadnje zavore mi je vseeno, med vožnjo pa dobro zavarjena ročka nikakor ne bi smela počit, če jo samo grdo pogledaš... če bi bilo tako se ne bi noben upal vozit z biciklom z aluminijastim okvirjem.

Aja kar se tiče ročice iz Aliexpressa sem zadevo preveril, v opisu piše "možna odstopanja do par mm" in pa nima enako število reber na slikah... torej že na pogled ni enaka! Tudi kitajske alu platisca ne slovijo po kvaliteti... lahko da dobiš še kar OK robo, lahko pa čisti šrot...

Popravljeno . Popravil mkombat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede alu bicikla..

Znan je osnovni in dodajni material...zato je bil predpisan varilni postopek...narejen je bil preskus varilcev .... pravilna termična obdelava....  bla bla.. narejene analize zvarov..makro...mikrostrukture...narejeni trdnostni preskusi....itd....šele po vsem tem je dovoljena serijska proizvodnja.

...tu pa se gre za neznan material...brez vseh teh stvari in postopkov,ki sem jih naštel.

Saj bo zdržalo...bo uspelo....bo dovolj trdno in uporabno...vendar jaz zase tega ne bi naredil...pa grem lahko ta trenutek zavariti.

..pa še nekaj.... aluminij se stara...in ne bom zdaj razlagal,kaj to pomeni.

Kitajske ročke so cnc rezkane iz polnega materiala...in če bi bile porozne, bi se to videlo že na površini.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, mkombat pravi:

Hvala vsem za informacije, bom povprašal še kolega strojnika, ki dela v enem večjem varilnem podjetju.

Pozabili ste da je sila roke/noge na takšne ročice vsaj 1000x manjša kot pri udarcu ali padcu... če ostanem pri padcu brez zadnje zavore mi je vseeno, med vožnjo pa dobro zavarjena ročka nikakor ne bi smela počit, če jo samo grdo pogledaš... če bi bilo tako se ne bi noben upal vozit z biciklom z aluminijastim okvirjem.

Aja kar se tiče ročice iz Aliexpressa sem zadevo preveril, v opisu piše "možna odstopanja do par mm" in pa nima enako število reber na slikah... torej že na pogled ni enaka! Tudi kitajske alu platisca ne slovijo po kvaliteti... lahko da dobiš še kar OK robo, lahko pa čisti šrot...

jaz te ne razumem..  pri zaviranju v sili ko ti skoči avto na cesto zna biti pritisk na ročico zadnje zavore kar konkretno kil - sploh če imaš smolo pa spotoma priletiš še v kakšno luknjo na cesti.. če se ti zlomi v tistem trenutku ti spremeni ravnotežje ..noga ti lahko zdrsne s tačke ker nima več opore na ročici.. 

če ti je vseeno da ostaneš brez zadnje zavore pri padcu ti je vseeno tudi če je nimaš med vožnjo saj je ne rabiš ko se pelješ... 

načeloma jo lahko tudi zalepiš ..vizuelno bi bila kot original..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da dodam še malo glede varjenja aluminija in zakaj je to taka znanost. Na površini Al litine se naredi oksid, ki ima višje tališče kot notranjost. Zato laiku tako hitro "zgori" mesto vara ko se zgodi talina. Zato se uporablja pulziranje, kjer oblok ugaša in se prižiga z predstavljeno frekvenco.  Varilno krivuljo se nastavi lahko računarsko (če se poznajo vsi parametri osnovnega in dodajnega materiala) ali pa izkušenjsko, kot to delajo izkušeni mojstri. To drugo je kar umetnost, sploh če je površina vara majhna in struktura materiala neznanka.V obeh postopkih se opravi testni var. Seveda če se od zvara zahteva trdnost.

Da ne bomo predolgi zaradi ene ročice, te alineje so povzetek dveh strani;

1) gre za predmet, ki lahko odloča o življenji in smrti zato SE MENJA!

2) treba je najprej pripravit površino, jo zavariti zbrusiti zvar, spolirati in prebarvati (oz.eluksirati) zato je vprašanje ekonomičnosti takega postopka.

3.) pri zamenjavi z novo ni nikakršnih dvomov, zdržala bo več, kot varjena, pa tudi če so kitajska "jajca"  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@mkombat, kako ti pride na misel tako neumna misel, kot je varjenje ročice zavore? Ali nimaš nič sebe rad? Menjaj z novo in fertik! Bolje, da jih pošteno slišiš, kot pa da zaradi tega končaš v lesenem celofanu.

Popravljeno . Popravil bikez
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, mkombat pravi:

 

Aja kar se tiče ročice iz Aliexpressa sem zadevo preveril, v opisu piše "možna odstopanja do par mm" in pa nima enako število reber na slikah... torej že na pogled ni enaka! Tudi kitajske alu platisca ne slovijo po kvaliteti... lahko da dobiš še kar OK robo, lahko pa čisti šrot...

Glede Aliexpressa, imaš možnost se pritožiti, opljuvati izdelek in dobiš denar nazaj. Največkrat ti proizvajalci pišejo, da če nisi zadovoljen, jim javi in ti bodo sami poslali novo ali kaj drugega brezplačno. Samo, da jim dati kritike po Aliexpressu, ker jih lahko skenslajo iz ponudbe.

Tam ni kaj dosti natega, razen če se ne zaj... sam.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem imel kitajske tako ročke od sklopke bremze,in nastavljive stopalke,ne z enimi ne z drugimi ni bilo nikoli težav,zraven stopalk sem dobil še vijake in vse potrebno...za stopalke sem dal 90 eur ,identične na slo strani 250 eur..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ekola... sem ravno dobil nov telefon...pa sem reku, da bo enkrat en oreng telefon, pa omislil SAMSUNGa...

...in kaj piše na škatli?!?!..  :eek:

Made in PRC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahahaha, tist, ki ni bil v zadnjem času na Kitajskem sploh nima pojma o čem govori. Večina misli, da so zaostali, resnica pa je, da je cel zahodni svet zaostal za njimi in to krepko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 10. 2017 ob 0:43, mkombat pravi:

Pozdravljeni, pozna kdo koga, ki ugodno vari in polira liti aluminij (po možnosti bolj z osrednje SLO)?

Imam namreč že rahlo napokano ročico zadnje zavore za CBRko, in ker se bojim da bo enkrat počila bi dal obnovit in me zanima koliko bi stala takšna obnova? Iz kitajske se dobi tudi nov ponaredek za slabih 20€, ampak sem rahlo skeptičen o natančnosti izdelka in kvaliteti aluminija...

Še en primer dobrega varjenja, kjer zadeva poči prej drugje kot na varu:  https://www.youtube.com/watch?v=YwK-t6qNRJM

Spodaj link, eden vecjih nemskih marktov za rabljene rezervne dele (ce si ne nameravas kupiti novo original). Nema sto nema ;)

http://bike-teile.de/index.php?seite=startseite

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 20/10/2017 at 7:17 AM, thumper said:

jaz te ne razumem..  pri zaviranju v sili ko ti skoči avto na cesto zna biti pritisk na ročico zadnje zavore kar konkretno kil - sploh če imaš smolo pa spotoma priletiš še v kakšno luknjo na cesti.. če se ti zlomi v tistem trenutku ti spremeni ravnotežje ..noga ti lahko zdrsne s tačke ker nima več opore na ročici.. 

če ti je vseeno da ostaneš brez zadnje zavore pri padcu ti je vseeno tudi če je nimaš med vožnjo saj je ne rabiš ko se pelješ... 

načeloma jo lahko tudi zalepiš ..vizuelno bi bila kot original..

Če imaš nogo pravilno na zavori ti ne zdrsne iz stopalke pri zaviranju, pa tudi če nimaš noge gor se da še vedno peljat. Enkrat me je stopalo rešilo, ko mi je sprednja guma zdrsnila in sem se z njim instinktivno odrinil nazaj, še danes ne vem kako mi je uspelo tako hitro reagirat...

To da zadnje zavore ne rabim se ne strinjam, zelo prav pride, ni pa toliko kritično, če po padcu ostaneš brez nje kot v primerjavi s sprednjo. Razen na makedamu po kakšnem klancu zna bit problem.

Kako kvalitetna je struktura pa pri aluminiju samo po videzu ne moreš 100% vedet. Krhek material bo počil pri preobremenitvi, ne pa sam od sebe, to je dejstvo!. Mogoče imate že zašvasanega pol motorja pa ne veste... pri nakupu rabljenih motorjev se točno vidi kakšno je realno stanje motoristov. Sestavljanka od motorja, večina že zbitih, šparanje na materialu, olju, gumah, kitajski ponaredki vsega živega...
Pri varnosti se vedno gleda neko statistiko in je treba potem vzet nek kompromis... Koliko procentov motoristov se je poškodovalo zaradi XYZ? Največkrat je kriva človeška  neizkušenost, hitrost, potem oprema, vidnost.... kje je šele vse ostalo pa sami veste...
Sam sem tudi vzel čelado za 1000€, z obema certifikatoma (ECE-2205 & SNELL) pa ne bom sedaj trdil da je tista za 300€ katastrofa, daleč od tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, mkombat pravi:

..

Sam sem tudi vzel čelado za 1000€, z obema certifikatoma (ECE-2205 & SNELL) pa ne bom sedaj trdil da je tista za 300€ katastrofa, daleč od tega...

No enako...a jz trdim,da imajo čelade za 300eu preveč motečih faktorjev med vožnjo in po mojem mnenju sama vožnja z mopedom preveč stane,da bi si kvaril užitke z čelado za 300eu..,!!!!

P.s

No zdaj na skuterčku 50 sem res imel čelado za 369eu in kuk šu skuterček čisto ok...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ima kdo kakšne izkušnje z nizkotemperaturnim lotanjem aluminija, po ang. brazing, pod 450°C, še raje čim bližje 300, torej da ima večjo trdnost kot če bi delal z mehko spojko (lotau).

Ker sem šalabajzer se mi ne da nosit okoli hladilnika od motorja in imam samo 2 nosilčka za pritrdit, sem probal z 2komponentnim ampak ni držalo, neti nekako slabo primejo ker ni prostora za pištolo za kovice.

Zato gledam da bi sam lotal z malim brenerjem na butan, mam kolega ki lota medenino ampak tisto je prevroče, ker dela z acetilenom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!