Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

@Rudolfo

Midva s punco greva nedeljo ali v ponedeljek do Črne Gore malo uživat na morje.

A naj greva po Jadranki ali čez Bosno  :?

če boš pičil po Bosni, obvezno na relacijo Banja luka-Jajce

s takšnimi :eek: očmi se boš vozil, ti obljubim..

al pa Slavonski/Srbski Brod-Sarajevo (dost hitra cesta, čeprav je baje (BČBR) od Sarajeva naprej bolj ali manj katastrofa.. )

al pa Bihač (jaz bil samo na relaciji sarajevo-Ključ in niti ni bila tako katastrofalna..

se zna zgodit, da te kaj zvrcnem tam okoli srede, četrtka (če bom kje v bližini)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi gremo prihodnji petek v dalmacijo in sigurno iz dubrovnika naredimo kakšno pot do črne gore. Če lahko bi prosil da kdo napiše kaj več o tem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi (se ne povsem definirana druzba) imamo tudi namen it zadnji teden v juliju proti Dubravniku in ce bo vse po sreci tudi naprej v Crno goro. Ce ima kdo kaksne uporabne informacije za CG (predvsem ceste, kampi, sobe, cene :hmm: ) ter o varnosti motorjev :( tam doli bomo zelo hvalezni, saj nobeden od nas se nikoli ni bil tam.

LP in hvala - M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če boš pičil po Bosni, obvezno na relacijo Banja luka-Jajce

s takšnimi :eek: očmi se boš vozil, ti obljubim..

S Katjušo sva se iz Dubrovnika vračala skozi Mostar-Jajce-Banja luka-Divača in res je pokrajna je tako lepa samo stoj pa glej

V furi čez Bosno srečala samo dva nemška motorista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Katjušo sva se iz Dubrovnika vračala  skozi  Mostar-Jajce-Banja luka-Divača in res je pokrajna je tako lepa samo stoj pa glej

V furi čez Bosno srečala samo dva nemška motorista.

kje si ti kako pokrajino videl :hmm: ,

cesta z novim asfaltom!!!!! :eek: :yea2:

p.s. aja, pa nek fantastičen kanjon je bil vmes, točno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tej strani sem že zapisal nekje, da sem v "starih dobrih" cajtih služil v okupatorski vojski ter imel srečo, da sem prevozil skoraj celo Črno Goro. Manjka mi tisti del okoli Durmitorja in SV. del. Ta del okoli Durmitorja in spust po Tari bo padel čez dober mesec.

Ob obali in v notranjosti so ceste v redu. Paziti je treba ob morebitnem dežju ob obali in pa na cesti Podgorica-Kolašin kjer je ob dežju sploh ob začetku prava drsalnica. Na levi skale na desni pa še hujši kanjon reke Morače.

Kaj si ogledati? Obvezno Boka Kotorska s starim mestnim jedrom v Kotorju. Na osredjem trgu (žal ne vem ime ošterije) fantastični čevapi in čudoviti polnjeni lignji. Obvezno probat njihovo temno rdeče vino Vranac in seveda eno izmed zame najboljših piv na svetu Nikšičko pivo - obvezno iz steklenice. (Nikšičko pivo se je dalo v času Yuge dobiti v najbolj znani pivnici v New Yorku med redkimi izbranimi najboljšimi pivi iz celga sveta).

Iz Kotorja OBVEZNO na odkačeno cesto (dobro ampak nekoliko ozko), ki pelje na vrh Lovčena 1600m in nekaj drobiža. Pred končnim vzponim cesta zavije na lepo planoto, priporočam ogled vasi Njeguši ter rojstne hiše Vladimirja Petroviča Njeguša in OBVEZNO pokušnjo Njeguševaga pršuta in sira :OK: Zatem pa juriš na sam vrh Lovčena in ogled Mauzoleja in krasen pogled na 3/4 Črne Gore. Zatem spust v staro črnogorsko prestolnico Cetinje. Obisk znamenitega narodnega muzeja. Zatem po lepi hitri in široki cesti v Podgorico (Titograd) Cesto je gradilo SLO podjetje SCT. Tukaj ga do Podgorice res lahko žgete kot norci. Ovinkasta zelo široka cesta z dobrim asfaltom. Sam sem lani z motorjem skočil še v Nikšič kjer sem se zapeljal okoli kasarne v kateri sem preživel prvih 6 mesecov vojaščine.

Iz Pogorice-Titograda pa obvezno na kakšno sladkovodno ribo na Skadarsko jezero. Pripravijo ti jo res fantastično.

Od Skadarskega jezera je možno odpeljati proti Ulcinju-13 km peščene plaže ali pa čez prelaz v Petrovac na Moru. Če se zapeljete do Ulcinja obvezno na ustje reke Bojane. In obvezen ponoven poskus dobrih rib!!! Nato pa počasi nazaj na sever po Jadranski magistrali mimo SV Štefana (ogled), takoj zraven je Budva pa naprej proti Tivtu, Hercegnovom in nazaj na Hrvaško.

Vse to je možno videt v 3 do 4 dneh brez kakšne ihte. Prenočitev v privatni sobi v špici sezone med 15-20€ na noč. Kar se kraje motorja tiče se ne rabite bat. Črnogorci kot takšni so zelo gostoljubni in hrvati bi se lahko od njih učili gostoljubnosti. Je pa res, da poteka življenje "polako i bez žurbe" Pa, da se ne bi kdo pojavil spodaj z dinarji. Plačilno sredstvo je Evro! Bencin je dobre kvalitete saj ga v večini primerov vozijo iz Grčije. Za dodatna vprašanja bom z veseljem odgovoril. Seveda, če bom znal :)

Lep pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da boste vedeli kaj gledate in se čudite - most v Podgorici, odprt pred 2. dnevoma, projekt naredilo naše podjetje Ponting mostovi.

Od skice do realizacije :OK:

post-26-1121417517.jpg

post-26-1121417533_thumb.jpg

post-26-1121417559_thumb.jpg

post-26-1121417591_thumb.jpg

post-26-1121417623_thumb.jpg

post-26-1121417678_thumb.jpg

post-26-1121417809_thumb.jpg

post-26-1121417824_thumb.jpg

post-26-1121417838_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje si ti kako pokrajino videl :hmm: ,

cesta z novim asfaltom!!!!! :eek:  :yea2:

p.s. aja, pa nek fantastičen kanjon je bil vmes, točno...

sem bolj gledal okolico kot pa asfalt :lol1:

je pa res da ni lukenj po cesti :yea2: :OK: :grim

Popravljeno . Popravil Godfather
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bli prejšn teden v Budvi :OK:

smo šli tud do Njegoša (se splača samo ob lapem vremenu, mi smo ga glih trofli), super ceste

par slikc za pokušino

post-5241-1121667459_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njegošev Mavzolej 1660 m

post-5241-1121667620_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponovno doma po 3 tedenskem potepanju po Bosni in Črni Gori.

Prevozila pa sva relacijo Banja Luka - Jajce - Sarajevo - Mostar - Brod(na Drini)

Ščepan Polje(mejni prehod z Črno Goro) - ob Pivskem jezeru do odcepa za Durmitor - makadam čez Durmitor - Žabljak -

Đurđeviča Tara - kanjon Morače do Podgorice - Skadarsko jezero - stara cesta ob jezeru do Ulcinja, celotna obala ČG,

hrvaška obala do Šibenika - slapovi Krke - Knin - Plitvička j. - Karlovac - Novo Mesto - Ljubljana - Maribor.

Seštevek kilometrov in podrobni opis sledi. Če koga zanima kakšen odsek ceste ali karkoli drugega pa naj napiše.

Drugače pa naju je v Črni Gori zajel nevaren virus imenovan Lenitis in sva se komaj odpravila nazaj proti SLO.

Lep pozdrav,

Sergej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Če slučajno, kdaj, komu, rigne (bognedaj) kakšna zadeva v Črni Gori, sam tole št. posukat, drgač je pa ne morte zgrešit :grrr , sploh okrog Budve in Cetinj (na vsakem prometnem znaku, na vsaki skali, na vsaki odboji ograji, skratka povsod... :slap: ) :xx:

post-5241-1123578159_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišel iz SCG, točno iz Budve.Res vse :OK: od hrane , gostoljubnosti,... Pa še zlo radi vidjo Slovenčke (saj moja izkušnja).

Sam pazit je treba, ker se večina prevoznih sredstev vozi brez registracije in še vozijo za povrh kot ''norci''

P.S. Zraven fotka Budve.

post-7531-1123589472_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izgleda zelo "zeleno", a je nasplošno veliko zelenja?? No v dalmaciji je mene kar malo motilo, ker so bile temperature in ozračje nevzdržne, sploh ko se čez cel dan voziš z motorjem. Ko sem prišel nazaj v slovenijo med zelenje kar lažje zadihaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo bli dol od 8. - 11. 7. in takrat je bilo vse kar precej zeleno (temperatura je bila med 26 in 31 stopinjami).

Smo govorili z domačini in so nam rekli, da do takrat še sploh ni bilo prave vročine, dežja pa kar precej, tako da me zelenje niti ni čudilo.

Cetinje...

post-5241-1123595305_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na Hr primorje je tukaj res več zelenja.

Jaz sem bil od 24.7.-05.08. v Budvi in okolici in so bile temperature ubijalske od 3h ponoči tudi 30 , da čez dan ne govorim, v senci 38+

P.S. Fotografija Sv. Štefan, po moje eden lepših krajev SCG in zelo blizu Budve.

post-7531-1123654547_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Ja vidm, da ni prav velik govora za obisk Črne Gore 27.4.2006.

A še vsi gledate na vreme? :kva2:

Planiramo 27.4.2006 obisk Grobnika,potem pa ob obali proti SCG :OK: Ali bomo uspeli je pa odvisno od vremena :? Zbralo se je nas 5 motorjev :grim Vreme v Dalmaciji pa ni glih najbolj obetavno,ampak bomo že kako :nono: Mogoče se vidimo in kako rečemo :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva motorista xtx pa r1150r letiva 28 vsaj na kafe do Splita, pa potropte če se srečamo.

Vreme kaže na pretežno oblačno, pa naj vsaj tako vstane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva motorista xtx pa r1150r letiva 28 vsaj na kafe do Splita, pa potropte če se srečamo.

Vreme kaže na pretežno oblačno, pa naj vsaj tako vstane.

Vse je odpadlo ker DEŽUJE :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva motorista xtx pa r1150r letiva 28 vsaj na kafe do Splita, pa potropte če se srečamo.

Vreme kaže na pretežno oblačno, pa naj vsaj tako vstane.

Od kdaj pa je Split v Črni Gori!? :? :eek:

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kdaj pa je Split v Črni Gori!? :? :eek:

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Jao Rocky, preberi si ponovno njihova dva posta, pa boš razumel :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!