Skoči na vsebino

Referendum - arbitražni sporazum


ImenitnaPriložnost

Kako boste glasovali na referendumu?  

150 članov je glasovalo

  1. 1. Kako boste glasovali na referendumu?

    • ZA arbitražni sporazum
      46
    • PROTI arbitražnemu sporazumu
      62
    • Ne bom šel glasovat
      26
    • Še ne vem
      16


Priporočene objave

Njihov predsednik Vlade je v dopisu navedel, da izgradnja tega mejnega prehoda ne prejudicira poteka meje ne pa da so 'z lažjo pomaknili mejni prehod nekaj kilometrov'. Zavajanje ti očitno gre dobro od rok.

Čefurje bi ti ja moral dobro razumeti saj si bil dolga leta 'Čefur' v Švici trance_25_naughty.gif

:lol1: Narobe razumeš pojm "čefurja"! Po tvoje so potem čefurji tudi;vsi veleposlaniki,zdomci,poslanci v EU tudi predsednik Turk saj je služboval dolga leta v tujini! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njihov predsednik Vlade je v dopisu navedel, da izgradnja tega mejnega prehoda ne prejudicira poteka meje ne pa da so 'z lažjo pomaknili mejni prehod nekaj kilometrov'. Zavajanje ti očitno gre dobro od rok.

To si ti napisal. Točno veš, da nisem tako mislil. Mejni prehod so postavili s prevaro oz. najprej s prošnjo, zaradi turistične sezone, kjer so obljubli, da ga bodo po sezoni odstranili. Nato se zgodi dopis, ki pravi, da mejni prehod ne prejudicira meje. Sedaj pa mi odgovori zakaj je v brošuri v skecirana pričakovana rešitev tribunala, da arnitri ne bodo pomaknili prehoda nazaj kamor spada?

Da greš potem obkrožit ZA, če še pri tako jasni stvari kot je Plovanija, vlada predvidi, da se ne bo odstranilo prehoda in pomaknilo meje, ter to nariše v brošuro, ki bo gotovo romala v roke arbitrov ...

Hlapci rojeni, hlapci vzgojeni !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V današnjem Dnevniku je v podporo sporazumu objavljen tekst Stjepana Mesića. Tega istega STJEPANA MESIČA, ki je 20 let grmel z govorniških odrov, da slovencem ne bodo dali niti pedi svoje zemlje in niti kaplje svojega morja.... Kaj ku..ca ima se ima ta ustaški ultranacionalist sedaj mešat v našo kampanijo??? Naj on najprej pojasni svojim, zakaj je bilo treba 20 let pumpat hrvate, da je vse njihovo, kamor stopi hrvaška noga! Nima on kaj dajat slovencem nasvete. Se kdo spomni, kako je par let nazaj grmel, da Trsta in slovenske Istre spoh niso osvobodili slovenski partizani in naj se zahvalimo hrvatom? Zgleda da so zagovorniki še sami ugotovili, da je spšorazum tako škodljiv, da si že sami namerno škodujejo z objavo takih člankov. Mimogrede članek je objavljen na isti strani kot nagovor Kučana, skratka stran je eno samo lutkovno gledališče. Se kdo spomni, kako mu je bratska komunistična partija Slovenije takrat, ko je imel probleme na Sinjski alki, takoj priredila incident v Piranskem zalivu, da je lahko spet grmel NE DAMO NITI KAPLJE MORJA, v momentu postal pravi nacionalist zaslužen za Hrvaško in dobil volitve? Na tisti barki udeleženi v incidentu je bil (O TI SMOLA - pa ravno tisti dan) Iztok Umer, novinar slovenskih novic, ki je naslednji dan napisal v nebo vpijoč članek, slovenceljnom so se pa seveda dopadli nekonfliktni pezdetje, ki vse naredijo za mir med sosedi in na ta način profitirali pri naivnem narodu... :headbang:

Mesić baraba pokvarjena najprej doma pojasni ljudem, da si jih nategoval na naš račun, potem šele nam soli pamet! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: Narobe razumeš pojm "čefurja"! Po tvoje so potem čefurji tudi;vsi veleposlaniki,zdomci,poslanci v EU tudi predsednik Turk saj je služboval dolga leta v tujini! :hmm:

Če so Hrvati, Bosanci, Srbi in Albanci - zdomci in ekonomski migranti, pri nas čefurji, potem si, v pretežno germanski Švici, ti bil v isti vlogi. No, al pa Turek ali Sklave, odvisno od tega čemu si bolj podoben na prvi pogled. Veleposlaniki in podobna svojat so čisto druga kategorija zato si ne domišljaj, da si v tem rangu ;)

To si ti napisal. Točno veš, da nisem tako mislil. Mejni prehod so postavili s prevaro oz. najprej s prošnjo, zaradi turistične sezone, kjer so obljubli, da ga bodo po sezoni odstranili. Nato se zgodi dopis, ki pravi, da mejni prehod ne prejudicira meje. Sedaj pa mi odgovori zakaj je v brošuri v skecirana pričakovana rešitev tribunala, da arnitri ne bodo pomaknili prehoda nazaj kamor spada?

Da greš potem obkrožit ZA, če še pri tako jasni stvari kot je Plovanija, vlada predvidi, da se ne bo odstranilo prehoda in pomaknilo meje, ter to nariše v brošuro, ki bo gotovo romala v roke arbitrov ...

Hlapci rojeni, hlapci vzgojeni !!!

Ne vem, kaj si ti mislil, vem pa kaj si napisal. In za to kar si napisal, nimaš nobenih dokazov. Glede dokumenta s podpisom predsednika hrvaške vlade pa si lagal.

Glede tega kaj delata Pahor in Janša sem ti že napisal, da jih nimam namena opravičevati ali zagovarjati. Se ne spuščam na tako nizko raven. Ona dva svojo igro namenoma vodita tako kot jo in ta način očitno pri tebi zelo dobro prijema.

Ti bom še enkrat ponovil, kaj piše v Arbitražnem sporazumu, 5. člen - Odločilni datum:

Noben enostranski dokument ali dejanje katere koli strani po 25. juniju 1991 za naloge arbitražnega sodišča nima pravnega pomena in ne zavezuje nobene strani v sporu ter nikakor ne prejudicira razsodbe.

Glede na zgoraj napisano bi tak 'vrhunski poznavalec mednarodnega prava', kot si ti, moral vedeti, da si vse tiste brošure, plakate in izjave tako Janša kot Pahor, lahko samo nekam zatlačita ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O SF, a misliš, da imamo vsi tako omejen spomin? Mesić je na koncu mandata rekel tudi kakšno neumnost a je bil, po Tudjmanu, hrvaški predsednik, ki je veliko prihajal v Slovenijo in gojil dobre odnose z našimi veljaki. Je pa res, da se mu ne bi bilo treba prerekati z idioti tostran naših meja.

Če si želiš pravi primer medijske kampanje proti Sloveniji je to lopovski, skorumpirani nekdanji hrvaški premier Sanader. trance_19_hmm.gif le zakaj je njemu tako ugajalo sovraštvo med Slovenci in Hrvati. Who knows, who knows? Morda njegov brat po incidentih na naši strani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bom še enkrat ponovil, kaj piše v Arbitražnem sporazumu, 5. člen - Odločilni datum:

Noben enostranski dokument ali dejanje katere koli strani po 25. juniju 1991 za naloge arbitražnega sodišča nima pravnega pomena in ne zavezuje nobene strani v sporu ter nikakor ne prejudicira razsodbe.

Ne sprašujem te, kaj piše v AS-u, ampak zakaj SD, LDS in Zares ter številni strokovnjaki v brošuri, kjer so skušali predvidet odločitev tribunala, niso premaknili Plovanije na hrvaško stran, kamor dejansko spada, če imamo celo Valentičev akt, kjer piše, če te citiram po spominu, da "izgradnja mejnega prehoda ne prejudicira določitve meje" in če v AS-u piše, da ta dejanja ne prejudicirajo meje.

Ali pa; če je ta pravičnost in vitalni interesi države v AS-u tako močni, zakaj so zarisali, da se bo zaliv delil 80:20, če poznamo stanje 25.6.1991.

Vlada, ki tako suvereno trdi, da bomo dobili dostop do odrtega morja, še sama sebi ne verjame pri takih očitnih primerih ..

Zaupajte takim, če jim lahko ...

Popravljeno . Popravil dozzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz seveda se je družil... Vedno le takrat, ko se je bilčo treba ponorčevat iz političnih nasprotnikov svojih prijateljev iz internacionale. V vseh ostalčih primerih je vedno izražal samo velikohrvaške interese. In ne ti meni o spominu... Očitno se ti teh bolj slabo spomniš njegove izjave, da Če Hrvaška ne bi osvobodila Trsta, bi Slovenija danes morje gledala z 20 kilometrske razdalje? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz seveda se je družil... Vedno le takrat, ko se je bilčo treba ponorčevat iz političnih nasprotnikov svojih prijateljev iz internacionale. V vseh ostalčih primerih je vedno izražal samo velikohrvaške interese. In ne ti meni o spominu... Očitno se ti teh bolj slabo spomniš njegove izjave, da Če Hrvaška ne bi osvobodila Trsta, bi Slovenija danes morje gledala z 20 kilometrske razdalje? :headbang:

Mesić je imel, kot hrvaški predsednik, pravico in dolžnost zastopati hrvaške interese a se predsednik tako ne izraža. Njegovih neumnosti tako kot vseh neumnosti naših politikov enostavno ni možno zagovarjati.

Celotna resnica je ta, da bi brez delovanja in žrtev 4. armade NOVJ ostali tako Slovenija kot Hrvaška brez zahodnih delov države. in če je v tej 4. armadi bilo največ Hrvatov in Srbov iz Hrvaške, je pri zasedbi/osvobajanju Trsta padlo največ slovenskih partizanov.

Je pa zanimivo, ko se desničarji prerekajo okrog tistega kar so nam pridobili 'komunisti'. Če vam internacionala tako smrdi pa bi lepo oboji (hrvaški in slovenski desničarji, namreč) vrnili Italiji njena ozemlja tako kot ste RKC vrnili njene posesti. Potem se tudi ne bi imeli o čem kregati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na zgoraj napisano bi tak 'vrhunski poznavalec mednarodnega prava', kot si ti, moral vedeti, da si vse tiste brošure, plakate in izjave tako Janša kot Pahor, lahko samo nekam zatlačita ;)

Prav tako si lahko Pahor nekam zatlači svoj sporazum. Hrvatom so dali v branje en prevod, nam pa drugega in hočejo, da sedaj to SRANJE POTRDIMO!!??????

! Ko bo šlo kaj narobe, si bo ta brezvretenčar opral roke in rekel " Saj ste sami potrdili na referendumu..." ampak do referenduma je prišlo samo zato, ker je ta kreten zadevo PODPISAL in SPRAVIL ČEZ SLOVENSKI PARLAMENT Z NAVADNO VEČINO BREZ ŠIROKEGA KONSENZA VSAJ 2/3 ZASTOPNIKOV LJUDSTVA. Edina možnost da se zadeva zavrne je bil razpis referenduma. Ene stranke so podpisale za referendum, da si operejo roke, druge pa da PREPREČIJO PIZDARIJO! Nažalost smo sedaj mi prisiljeni ta referendum zavrnit in glasovat proti.

Če mene kdo vpraša bi morale stroške referenduma nosit vladne stranke, ker so z neumno politiko, aroganco in slabim načrtovanjem pripeljale do tega stanja.

TA SPORAZUM JE SRAMOTA!!!

Še to... Danes je ta naš veliki pogajalec priznal, da v lasti nima niti tiste nepremičnine na hrvaškem, ampak je pisana na ženo... Očitno so kufri polni za beg iz države...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mesić je imel, kot hrvaški predsednik, pravico in dolžnost zastopati hrvaške interese

Je imel, ni pa imel pravice netiti sovraštva hrvaške javnosti do sosednje države. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je imel, ni pa imel pravice netiti sovraštva hrvaške javnosti do sosednje države. :headbang:

Ne, te pravice ne bi smel imeti noben politik vendar si jo tako na naši kot na hrvaški strani nenehno jemljejo.

Drugače pa dihat, pa kakšno vodico spit, pa spet dihat, počakat da pulz pride v normalo..še dva dneva in bo vse znano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, te pravice ne bi smel imeti noben politik vendar si jo tako na naši kot na hrvaški strani nenehno jemljejo.

Drugače pa dihat, pa kakšno vodico spit, pa spet dihat, počakat da pulz pride v normalo..še dva dneva in bo vse znano.

Ne boj se... Bom zvrnil kako domačo žganjico... Sej bi jo tudi tebi ponudil, samo mi ni do tega, da bi ti užaljeno vihal nos ker se ji ne reče rakija... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj se vsi tolk bojite hrvatov, že cel mesec poslušam od janšistov. kaj vse nam bodo vzel,kaj vse nam bodo nardil, da mi ne bomo nič nardil, da smo eni navadni usraneti, to zame niso argumenti, zato bom glasoval ZA AS

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj se vsi tolk bojite hrvatov,

Ne bojimo se hrvatov, bojimo se naših prodanih duš... :headbang:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bojimo se hrvatov, bojimo se naših prodanih duš... :headbang:

zato pa mormo skup stopit, pa zmagat, zdej mamo šanso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, zato bom glasoval PROTI.

a jebiga, zgleda da sva ostala sama, bolš bi blo da greva na pivo, he he

lahko noč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boj se... Bom zvrnil kako domačo žganjico... Sej bi jo tudi tebi ponudil, samo mi ni do tega, da bi ti užaljeno vihal nos ker se ji ne reče rakija... :naughty:

Ne maram žganic, če že potem raje pivo, še najraje pa vino. Pa zdaj prevajaj kakor hočeš trance_25_naughty.gif

Na tiste prodane duše pa ne trzam več. Če se spustim na vašo raven me potolčete z izkušnjami, zato se bom raje držal svojega ;) Če bo izzid referenduma 'proti' se jaz ne bom veliko sekiral a če bo za, se mi zdi, da bodo nekateri mjavkali še najmanj cel teden grim.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a jebiga, zgleda da sva ostala sama, bolš bi blo da greva na pivo, he he

lahko noč

Enako prjatu! :worshpa

to govorim že ceu cajt, gremo na per, ne pa tle cajt za naše usrane politike zapravljat! :beer2:

Popravljeno . Popravil motozacetnik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne maram žganic, če že potem raje pivo, še najraje pa vino. Pa zdaj prevajaj kakor hočeš trance_25_naughty.gif

Na tiste prodane duše pa ne trzam več. Če se spustim na vašo raven me potolčete z izkušnjami, zato se bom raje držal svojega ;) Če bo izzid referenduma 'proti' se jaz ne bom veliko sekiral a če bo za, se mi zdi, da bodo nekateri mjavkali še najmanj cel teden grim.gif

fritz gremo na per ne kompliciri :OK: :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa je znano.

Kot pričakovano je bilo zelo tesno: ZA: 51,48, PROTI: 48,52

Je pa zanimivo bilo videt kako je rezultat iz začetnih 66%, oziroma 62% iz predčasnega glasovanja, začel padat do 51" in drobiž, s tem, ko so vse bolj pritekali glasovi iz podeželja in majhnih volišč, kjer so ljudje zelo dovzetni za stališča Janša in cerkve :)

No kakorkoli že, jaz sem sicer glasoval za, ampak še zmer mislim, da je bil referendum nepotreben in da bi se to morala zmenit politika s pomočjo stroke in se nekako poedinit. No, ampak kar je je, tako da upajmo da bo arbitražno sodišče čimprej odločilo in čimbolj v našo korist.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot pričakovano je bilo zelo tesno: ZA: 51,48, PROTI: 48,52

No kakorkoli že, jaz sem sicer glasoval za, ampak še zmer mislim, da je bil referendum nepotreben in da bi se to morala zmenit politika s pomočjo stroke in se nekako poedinit. No, ampak kar je je, tako da upajmo da bo arbitražno sodišče čimprej odločilo in čimbolj v našo korist.

Čeprav sem glasoval proti, se moram strinjat s teboj. Dva največja razloga, zakaj sem bil proti, sta bila razdeljenost stroke in dejstvo, da je Pahor prišel pred narod s podpisanim sporazumom kot izvršenim dejstvom...

Lahko rečem samo eno: HVALA BORAT, želim ti, da ulica, ker si jo razdelil, spozna kako si jih nategnil in te še pred koncem mandata nagradi - pa ne tako po otroško z granitnimi kockami... :headbang:

Tistim, ki ta rezultat resnično s srcem jemljeo kot nek uspeh, pa čestitam!

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!