Skoči na vsebino

Referendum - arbitražni sporazum


ImenitnaPriložnost

Kako boste glasovali na referendumu?  

150 članov je glasovalo

  1. 1. Kako boste glasovali na referendumu?

    • ZA arbitražni sporazum
      46
    • PROTI arbitražnemu sporazumu
      62
    • Ne bom šel glasovat
      26
    • Še ne vem
      16


Priporočene objave

Malo morgen. Je že na bojnem položaju ob izlivu Dragonje. evilgrin.gif

Včeri sem jo videl, ko je plula po soči navzgor. Mislim, da je zavila v reko vipavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri sem jo videl, ko je plula po soči navzgor. Mislim, da je zavila v reko vipavo.

Mogoče malo za trening. Sicer pa nabira vatreno moč za podporo odstranitve rampe pri Jorasu.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče malo za trening. Sicer pa nabira vatreno moč za podporo odstranitve rampe pri Jorasu.

Ja s tole rampo bodo verjetno še problemi....datum jasno nima nobene veze verjetno:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima še kdo občutek, da so Pahor in določeni zagovorniki dobili nekaj v žep v zameno za izpeljavo tega škodljivega načrta? Kakšne vile in politični azil na Hrvaškem, če se stvar izjalovi, da bi bilo treba pobegnit? G

Oni že majo vsi vile, to so pod mizo dobili par let nazaj verjetno. Sicer pa pri nas tak nimamo leve/desne vlade. Vsi so iz iste šole, potem so se pa razporedil mal levo in mal desno. Če se kaj izjalovi gre pa iz leve na desno in obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri zagovorniki podpisa arbitražnega sporazuma zelo radi strašite ljudi z vojno v primeru večinskega "NE" na referendumu, pa padca ugleda Slovenije v svetu in podobne neumnosti...

No, z vojnim žargonom (okupatorji, izdajalci ipd.) bolj opletajo nasprotniki arbitražnega sporazuma. Seveda mi je malo čudno, če takšno nasprotovanje in s takšnim žargonom izražajo eminence kot so Boris Pahor, France Bučar in Tine Hribar, ki jih ne morem šteti pod sedanjo opozicijo. Človek dobi vtis kot, da ti možakarji vedo, da je arbitražni sporazum v naprej napisan tako, da je v škodo Sloveniji. Ne vem pa, zakaj tega javno ne povejo, če to vedo?

Nikakor se ne morem strinjat s to pravljico. Tudi hrvati so odstopili od sporazuma Drnovšek - Račan, pa se ni nič zgodilo. Jasno, da prihajajo pritiski od EU, NATA, itd, ampak oni seveda pritisnejo vedno na najbolj neodločnega in tem pritiskom se je pač treba upreti, konec koncev ti nihče nič ne more dokler ne podpišeš nekaj na papirju. Dejansko gredo pogajanja potem spet na začetek, nam se pa nikamor ne mudi. Da bi hrvati potem ne hoteli v EU? Spet neumnost. V EU jih bodo s časom prisilile tuje banke in multinacionalke, ki so do sedaj vlagale v Hrvaško na tak ali drugačen način.

Drnovšek-Račan je bil sporazum med dvema državama in odstop od njega je dokončno potrdil Janša na Bledu. Kaj mu je bilo tega treba, ne vem. Ta sporazum pa je dosežen pod pokroviteljstvom EU in bi Vlada izpadla nekredibilno, če bi sama odstopila. Če pa bodo tako odločili državljani pa nam EU nima kaj prigovarjati. Tudi zato je prav, da gre sporazum na referendum.

Tudi grki ne dovolijo makedoncem vstopa v EU, pa se zaradi tega nihče ne sekira. In ravno zato me moti, da gredo hrvati po tem sporazumu v EU PRED končano arbitražo. Mi zna kdo povedat, zakaj gre hrvatom za to, da bi nadzirali vhod v naše morje, če ne zato, da bi nagajali našem gospodarstvu? Zakaj bi potem mi v tej situaciji šli njim na roko in večno stegovali roko prijateljstva? Njim se mudi, naj jo enkrat stegnejo oni, če se toliko govori o dobrososedskih odnosih. Mi moramo nujno poskrbeti, da na nikakršen način ne bo moteno poslovanje koperske luke, saj bomo v tem primeru plačevali za brezposelne vsi.

Še kako se sekirajo za Makedonijo saj je država v nenehni nevarnosti razpada in bi ji članstvo v NATO in EU dalo neko stabilnost in perspektivo. Drugače pa Hrvatom ne gre samo zato, da bi nam nagajali, ker si sploh ne predstavljam kako bi to počeli v EU. Gre za to, da so zaradi vojne bolj občutljivi na ta vprašanja, da si kot vsaka država prizadevajo zagotoviti največ zase in da imajo zelo agresivna in dokaj enotna stališča glede tega - za razliko od nas. In nehajte že enkrat o brezposelnih luških delavcih, ker zganjate demagogijo. Za proizvajat brezposelne smo dovolj dobri sami, ne rabimo pomoči Hrvatov. In če bodo iz Luke še naprej črpali denar se bo kar sama potopila ali pa jo bo 'rešil' kak tajkunček z odkupom.

Še enkrat pa ponavljam, da je sramotno, da moramo mi državljani sedaj popravljat napake vlade. Koliko nas bo koštal referendum? Kaj ima to veze? Cena referenduma ne dosega enomesečne socialne pomoči za brezposelne, ki bodo v primeru tako neumne odločitve vlade na cesti in jo b0omo morali vsi plačevat leta in leta.

Demokracija ni poceni. A bi mogoče rajši, da za nas vse odločijo, tako kot so to naredili na Hrvaškem? Pri nas je problem z referendumi ta, da jih ne znamo združiti in narediti cenejše in še bolj ta, da gre bodisi za posvetovalne referendume ali pa politika izigra rezultat referenduma. Takšnih pa res ne rabimo.

Ima še kdo občutek, da so Pahor in določeni zagovorniki dobili nekaj v žep v zameno za izpeljavo tega škodljivega načrta? Kakšne vile in politični azil na Hrvaškem, če se stvar izjalovi, da bi bilo treba pobegnit? G

Mater ste tečni s temi vilami in otočki. Če imajo Hrvati kaj za podkupovanje potem imamo tudi mi, saj smo, kot država, bogatejši. Konec koncev lahko mi kupimo vilo na Hrvaškem in jo ponudimo tujcem. Se pa politiki verjetno zavedajo, da gre za zadevo na kateri lahko padejo - za vedno.

In če že govorimo o podkupovanju in izsiljevanju sta tukaj bolj problematična Bavčar in Janša saj Hrvati verjetno vedo, koliko so tema dvema (in njihovim ljudem) plačali za orožje, v začetku devedesetih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

In če že govorimo o podkupovanju in izsiljevanju sta tukaj bolj problematična Bavčar in Janša saj Hrvati verjetno vedo, koliko so tema dvema (in njihovim ljudem) plačali za orožje, v začetku devedesetih.

:lol1: Uhuhuhuuuu, Fritz, zdejle si pa zakuru! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U jebenti, tole pa je argument! Teli ta farški me pa vedno bolj presenečajo. Sile, ni kaj! blink.gif

Heh, če pa ti nisi en največji lolek, naj me pa prec zdele pobere. Dej mi sam povej, od kje Golobiču dnar za Ultro? Zakuru ni nič, kot sem rekel, so jih v rdeči šoli VSE lepo naučil delat, na ven se lepzga kazat, pod mizo pa krast kokr se le da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zdaj:

za

ali

proti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, današnji kratkoročni cilj biti na prvem mestu po številu objav dosežen. Čao, žvižgajte se dalje! :evilgrin: :yea1:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimo!

sej tu sm že na začetku rekel. Če oni ne vejo, kako naj jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, z vojnim žargonom (okupatorji, izdajalci ipd.) bolj opletajo nasprotniki arbitražnega sporazuma. Seveda mi je malo čudno, če takšno nasprotovanje in s takšnim žargonom izražajo eminence kot so Boris Pahor, France Bučar in Tine Hribar, ki jih ne morem šteti pod sedanjo opozicijo. Človek dobi vtis kot, da ti možakarji vedo, da je arbitražni sporazum v naprej napisan tako, da je v škodo Sloveniji. Ne vem pa, zakaj tega javno ne povejo, če to vedo?

..

Hribarja bi jaz prijavil ker spodbuja sovraštvo in hujskanje ter poziva h vojni ! stari je bil že čisto penast in slinast in daleč od nekega razgledanega intelektualca !

da pa se krastavi Bučkar še oglaša pa je verjetno posledica ker so mu pravniki povedali da je on tisti ki je "zakoličil" istrsko mejo ! pa ga sedaj vest in zgaga pečeta ! :evilgrin:

Pahorja pa so na žalost zelo lepo izkoristili, da še sam ni opazil kaj se dogaja okrog njega !

škoda !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A smo že u vojni :? ... djte počakat do jesen... mem še velik furc na un konc za zvozt :naughty:

KRETEEEENI ... jao jao (se opravičujem za žalitev) ampak tako pozivanje ki meji skoraj na vojno napoved, je kaznivo dejanje in bi morala policija po službeni dolžnosti preganjat tiste kretene, ki govorijo o okupaciji, kolaboraciji, izdaji, pozivanje k orožju in ne vem še o čem.

:nono: To se ne sme počet :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A smo že u vojni trance_11_confused.gif ... djte počakat do jesen... mem še velik furc na un konc za zvozt trance_25_naughty.gif

KRETEEEENI ... jao jao (se opravičujem za žalitev) ampak tako pozivanje ki meji skoraj na vojno napoved, je kaznivo dejanje in bi morala policija po službeni dolžnosti preganjat tiste kretene, ki govorijo o okupaciji, kolaboraciji, izdaji, pozivanje k orožju in ne vem še o čem.

trance_26_nono.gif To se ne sme počet trance_26_nono.gif

Ne se tolko sekirat. Še sedaj se spomnim, ko sem bil študent (beri brez prebite pare) in je na hrvaškem bila vojna, sva z mojo bila edina turista v istri in hodila po najboljših hotelih, ki so bili prazni, ter uživala poletje.

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se tolko sekirat. Še sedaj se spomnim, ko sem bil študent (beri brez prebite pare) in je na hrvaškem bila vojna, sva z mojo bila edina turista v istri in hodila po najboljših hotelih, ki so bili prazni, ter uživala poletje.

a ti si jim denar nosil da so imeli za metke.... ti,ti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti si jim denar nosil da so imeli za metke.... ti,ti...

Nč bat, je ta denar potem prišel nazaj v Slovenijo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti si jim denar nosil da so imeli za metke.... ti,ti...

Glede na takratne cene, ker so imeli vojno in moje finančno stanje, ja, verjetno jim je ostalo za kako škatlico patronov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa naj se že zmenijo enkrat glede te meje, hudiča. Dvajset let sedijo in se pogovarjajo, ob tem pa vlečejo ogromno plačo. Banda. Zapret, strelake, v eno sobo ob kruhu in vodi, pa naj se vragi že enkrat zmenijo. Jaz bi tudi vlekel tako plačo za čohanje po jajcih. Če pride kaj, se pa elegantno izgovarjaš na prejšnjo vlado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa naj se že zmenijo enkrat glede te meje, hudiča. Dvajset let sedijo in se pogovarjajo, ob tem pa vlečejo ogromno plačo. Banda. Zapret, strelake, v eno sobo ob kruhu in vodi, pa naj se vragi že enkrat zmenijo. Jaz bi tudi vlekel tako plačo za čohanje po jajcih. Če pride kaj, se pa elegantno izgovarjaš na prejšnjo vlado.

Skom se naj pogtovarjajo s Hrvati :headbang: :headbang: saj karkoli jim ponudiš trdijo svoje.Imajo ca 1700 Km(YU) obale pa se za teh borih 13 Slovenskih kilimetrov (kamenja)do Savudrije toliko pogajajo, če mene vprašaš bi jim za vsako furo s tovornjakom po naših cestah v Evropo mastno zaračunal, pa bise hitro pogovarjali.Treba jih je pred zid postavit ne pa VEDNO popuščat in se jim prilizovat kot Pahor,čeprav sam v naprej ve da nebomo ničesar od Hrvatov dobili! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno, maco47, naši pogajalci nimajo hrbtenice, niti jajc.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha maco, ko sem videl tvoj post sem mogu odpisat, če bi uporabljal malo manj nacionalizma bi še lahko trezno razmišlu!! Lahko se mi z njimi pogajamo še in še, samo od teh naših nesposobnih politikov ni nč za prčakvat, tak da kr pozab tvoj scenarij POSTAVT PRED ZID :) mastno zaračunal njihovim tovarnjakarjem?? oprosti sam to je pa debilizem na nacionalni osnovi, zakaj nebi potem takem še drugim narodom mastno zaračunu, aja sej res drugi sosedje so v redu kajne? kot npr. Italija, ki ima še danes trst, Avstrija z avstrijsko koroško (pa dobro tam so se prebivalci odločl), dej mal pomisl no, tut te meje s hrvati naumo dubl in to je to, pa to ne pomen da so vredni žaljenja, men se prou dopadejo, kadarkoli sem pri njih na morju, skoz me lepo postrezejo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, bna... Pri vsakem novem zemljevidu je Slovenije manj. V Jugoslaviji se je to še nekako dalo, kar po lovsko risati meje (saj je itak bilo znotraj države). Bi pa bilo iluzorno pričakovati, da bi zarisali mejo po ''tvojem'' zemljevidu. Čeprav bi nam precej pasalo.

Bom potem nalašč šel na podstrešje poiskati eno knjigo od moje bice (stare mame), kako se je meja spreminjala z leti. Mislim da od Kraljevine naprej. In kaj se je dobilo v zameno.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!