Skoči na vsebino

Skuter ne vžge


cole2109

Priporočene objave

Ta vikend očitno res ni meni naklonjen. Včeraj mi je rastrgalo jermen danes mi pa noče več vžgat.

Ko sem zamenjal jermen in kasneje šel na testno vožnjo se mi je zgodilo, da ko sem ga ugasnil ni hotel več prižgati na gumb. Ko stisnem gumb nič ne zakurbla. Vse kar, da od sebe je "klik klik" iz predela kjer je akumulator in varovalka (komaj se sliši)...

Ker nisem lih majster kar se tega tiče bi prosil koga, ki se na zadevo spozna da mi pove kaj bi lahko bilo.

Da bo vikend še bolj v kur*u je pa zadeva taka, da ga ne morem vžgat niti na kurbel, ker mi je z deklca padel ven "feder, zobnik?" (ne vem kako se zadevi reče), ko sem enkrat menjal valčke in je bil dekelc odložen na tla. Sedaj gre lepo kurbel v prazno :wallbash:

Seveda nisem opazil tega da je zadeva ven padla, ker tudi nisem užigal na kurbel. Do danes seveda. A se da to zadevo sploh kupit?

Kar se tiče skuterja je pa Peugeot Looxor (speedfight mašina AIR) + 70 kit malossi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes:

Ni ribnu.

Nekaj z elektriko je narobe. Kaj pa ne vem.

Po vsej verjetnosti ti je prazen ali defekten akumulator.Najprej ga probaj napolnit,če ševedno nebo vžgal kupi nov akumulator saj življenska doba akumulatorja je samo 2-4-leti.Ko pa ti bo vžgal izmeri napetost na akumulatorju in ta mora z obrati naraščat in naj bi polnilo vsaj 13,5-14,5 V.Če ti napetost ko dašđ malo gasa nenarašča potem ti nepolni(največkrat je kriv regler)lahko pa je defektno tudi statorsko navitje v motorju za magnetom!!!

Ps; seveda prej probaj.če se sploh vrti mašina !!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, ja lahko tije sel rele napetosti pa zato nezavrti ali pa starter najbol je da najdes si sposodis nek drug deklc pa probas na nozni uzig ce je potem iska in uzge je starter ali pa rele fuc ceje kj druzga se pa itak vid ce negre dol z noznim je ribnen ali pa batni veliko stavri vendar na lepem kar nemore ribnt :) lp tilen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta "klik klik" je lahko znak praznega akumulatorja. Napolni akumulator ali pa poskusi motorček vžgati s pomočjo kablov.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem probal vžgati na kable pa ni bilo razlike. Čudno bi bilo, da bi se akumulator spraznil, ker sem se peljal 30min+ in ga ugasnil za 10 min, ker sem šel v trgovino. Pridem nazaj in ne daje znaka življenja :headbang:

Opazil sem pa da ko stisnem bremzo in pritisnem na gumb vse na števcu ugasne. Če gumb držim dlje časa se sliši tak tih zvok (ne znam opisat).

Zanima me še ali jaz rabim TOLE ali TOLE zadevo za nožni vžig (problem v prvem postu) Predvidevam, da prvega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

LP! Mene pa zanima zakaj moj skuter ne vrže ročke za nožni vžig nazaj v prvotno pozicijo po kurbljanju.... ozirmoa vrže sam ko dam gas.. nwm kaj je fuč.. ker mi je akumolator fuč sem en čas kurblal skuterja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem probal vžgati na kable pa ni bilo razlike. Čudno bi bilo, da bi se akumulator spraznil, ker sem se peljal 30min+ in ga ugasnil za 10 min, ker sem šel v trgovino. Pridem nazaj in ne daje znaka življenja :headbang:

Opazil sem pa da ko stisnem bremzo in pritisnem na gumb vse na števcu ugasne. Če gumb držim dlje časa se sliši tak tih zvok (ne znam opisat).

Zanima me še ali jaz rabim TOLE ali TOLE zadevo za nožni vžig (problem v prvem postu) Predvidevam, da prvega.

Tole so lahko simptomi slabega stika in zaganjač ne dobi zadosti toka, da bi zaverglal. Preveri priključke na akomulatorju, podnožje varovalk, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole so lahko simptomi slabega stika in zaganjač ne dobi zadosti toka, da bi zaverglal. Preveri priključke na akomulatorju, podnožje varovalk, ...

Če v 11-tih mesecih ni zrihtal, tudi zadaj z tvojin nasvetom nebo !!!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Zdravo nism neki pametn okol motorjeu rabu bi vaso pomoc glede naslednjega....motor je kupljen prejsnji tedn jonway 2007 letnik zadnic reg 2012 od takrat je stal brez uporabe pri prejsnjem lastniku doma sm ga lahko vzgal na gumb normalno ni biu vozen od kar je kupljen zaradi popravila plastike menjave olja ko sm ga dau vn iz garaze da bi voziu se ni vec uzgau na gumb kot bi ga zadusilo proba se uzgat pa se zadusi ampak na kurbl se pa useen uzge. Pa sam nabija gas kr dost in ga je nemogoce porint nazaj uzganga....hvala za odgovor lp.

Popravljeno . Popravil Cule3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mene vprašaš je antigravitacijska membrana v kolenu... mau jo s kompresorjem spihi pa bo šlo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Mam eno tezavo. Skuter je stal cca 2 meseca, pred tem je bil vozen in je sel takot mora. Danes sem se odloco da bi se sel peljat ampak je tezava. Skuter mi ni vzgal. Spucal sem fergazer nalil nov becin (strega spustil ven). Ampak mi skuter ne vzge ce ne vzamem dol filtra in zamasim luknjo z roko. Ko vzge skuter laufa normalno ampak se nenormalno kadi beli dim iz auspuha in sprica ven becnin. Ko skuter laufa pod stangasom skoraj nic ne sprica, ko pa zategnem gas da motor laufa na ful, zacne ven kr fajn spricat. Potem pa na 1x vgasne. Cuje se koda ga zalije. In potem spet vzge in spet ista tezava. Skuter je Matrix 49ccm, nima blokad in namescen je stage 6 avspuh. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!