Skoči na vsebino

Hitrostni razred avtomobilske pnevmatike


Bmflar

Priporočene objave

Pozdravljeni,

vem da so med vami tudi strokovnjaki za avtomobilske pnevmatike.

Imam eno majhno vprašanje. Na avtomobilu imam pnevmatike za hitrostni razred do 240 km/h, sedaj pa sem ugodno našel pnevmatike, ki pa so za hitrost do 320 km/h. Nimam kakšnega hudega stroja, zato me zanima, če so pnevmatike v redu ali je kakšna posebna finta v tej hitrostni zadevi zadevi ??? Razumeme, da avto, ki dosega hitrosti do 300 km/h ne more imeti obute pnevmatike do 240, za obratno pa mi ni čisto jasno kako in kaj.

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovore !

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

finta je samo v tem, da so tko narejene (ojačane) da zdržijo trenje in centrifugalno silo tudi pri 320.

to si verjetno najdu gume z oznako Y

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

finta je samo v tem, da so tko narejene (ojačane) da zdržijo trenje in centrifugalno silo tudi pri 320.

to si verjetno najdu gume z oznako Y

Točno to, in cenejša od tiste za 240 ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko jih brez problema nabaviš in montiraš.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume za višji hitrostni razred naj bi imele 'tršo' zmes (v primerjavi z enakim modelom nižjega hitrostnega razreda) in s tem slabši oprijem, a daljšo življensko dobo.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume za višji hitrostni razred naj bi imele 'tršo' zmes (v primerjavi z enakim modelom nižjega hitrostnega razreda) in s tem slabši oprijem, a daljšo življensko dobo.

D.

s tem se pa nebi strinjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se ne bi strinjal, da imajo ''hitrejše'' gume pri manjši hitrosti slab oprijem. Po tej logiki bi Ferrarije pod 100 kar v grabne metalo... Ampak, jaz nisem gumar, samo laično razmišljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tem se pa nebi strinjal.

Ko sem poizvedoval za gume v 'V' razredu, mi je znan koroški vulkanizer dejal, da če ni res nujen 'V' razred, naj raje vzamem 'H', ker imajo mehkejšo zmes in boljši oprijem kot ENAKA guma (znamka, model in dimenzija) hitrejšega razreda (potem, ko sem razložil, da želim gumo z dobrim oprijemom in da dolga življenjska doba ni glavna prioriteta).

Ker pa o tem sam nisem 100% prepričan in ker mi je v končni fazi tudi dokaj vseeno, sem napisal 'naj bi' ... Na koncu pa sem le vzel 'H', ker so bile tudi nekoliko cenejše. ;)

Tudi jaz se ne bi strinjal, da imajo ''hitrejše'' gume pri manjši hitrosti slab oprijem.

:kva1: Saj tega tudi nisem rekel...

Po tej logiki bi Ferrarije pod 100 kar v grabne metalo...

:surrender:

Ampak, jaz nisem gumar, samo laično razmišljam.

:whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da bo nekaterim malo lažje ko boste kupovali pnevmatike

Simbol hitrosti: Najvišja hitrost pnevmatike:

P 150Km/h

Q 160Km/h

S 180Km/h

T 190Km/h

H 210Km/h

V 240Km/h

W 270Km/h

ZR Nad 240Km/h

Če vas zanima še indeks nosilnosti ga lahko napišem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Najlepša hvala za odgovore, Michelin HP Premacy so že namontirane, zaenkrat vse O.K.

Veliko varnih kilometrov želim !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

:worship: Najlepša hvala za odgovore, Michelin HP Premacy so že namontirane, zaenkrat vse O.K.

Veliko varnih kilometrov želim !

Te gume so zakon... drži k ps ježa :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Najlepša hvala za odgovore, Michelin HP Premacy so že namontirane, zaenkrat vse O.K.

Veliko varnih kilometrov želim !

Kaj pa vem s temle gumami jest nism bil boh ve kolk zadovoln...

Drzijo veliko slabše kot Potenza znucal sm jih pa v 15-17k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej tudi letnico proizvodnje, čudno mi je zakaj so cenejše od gum manjšega hitrostnega razreda, finta pa je tudi v tem da se gume višjih hitrostnih indeksov kasneje ogrejejo zato ker niso narejene za avto ki nima takšnih pospeškov in pojemkov saj se guma najbolj segreje pri močnem speljevanju, zaviranju in visoki hitrosti, drugače pa je take gume tlačiti na avto ki gre največ 200 km/h nesmisel, če se da en hitrostni razred več od predpisanega je to že vrh glave, pa varno vožnjo :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

ima mogoče kdo izkušnjo z nakupom avtomobilskih (ali tudi drugih) pnevmatik preko spletne strani www.gume.si? So cene precej ugodne.

 

Hvala vnaprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!