Skoči na vsebino

Kam na morje za en dan?


Priporočene objave

sm klicu te številke, pa se noben ne javi... to je na Kolpi trance_11_confused.gif

En dan za na morje .... Metlika, Karlovac, Plitvice, Knin, Split in nazaj ... lepo se boš cel dan vozu tongue.gif

Ne spamat :), saj vidiš, da je citirano in za lokacijo Kreda v dolini Radovna. Za Kolpo sem pa gori dal. Samo prekopiraš v Google Earth ali Mapsource ali še kam in rešeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne spamat :), saj vidiš, da je citirano in za lokacijo Kreda v dolini Radovna. Za Kolpo sem pa gori dal. Samo prekopiraš v Google Earth ali Mapsource ali še kam in rešeno.

aja... to so lokacije... tega ne uporabljam... sm mal bolj preprost dečko :)

Ker si bolj strokovno podkovan, mu daj pa še lokacije za Metliko, Plitvice, Knin in Split, da bo najdu do Splita. To je relacija, ki se jo splača peljat. Sam jo vsako leto vsaj 2x v vsako stran prepeljem.

srečno pot :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se dve bolj gorski varijanti v kompletu s kafano....gres pri Ratečah na Italijo, se peljes kaka 2km od meje, ko se spustis po klancu mimo tovarne Weissenfels, takoj za mostičkom zaviješ levo na Belopeška jezera.. za parkirat dovolj, kafana cisto zraven vode, lahko najames coln...

...ali pa gres naprej na Trbiž, zavijes proti Predelu na Rabeljsko jezero (Lago del Predil)...lahko se kopas, parkiranje v blizini,kafana tudi zraven vode..

trance_40_thumbup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se dve bolj gorski varijanti v kompletu s kafano....gres pri Ratečah na Italijo, se peljes kaka 2km od meje, ko se spustis po klancu mimo tovarne Weissenfels, takoj za mostičkom zaviješ levo na Belopeška jezera.. za parkirat dovolj, kafana cisto zraven vode, lahko najames coln...

...ali pa gres naprej na Trbiž, zavijes proti Predelu na Rabeljsko jezero (Lago del Predil)...lahko se kopas, parkiranje v blizini,kafana tudi zraven vode..

trance_40_thumbup.gif

Frišajo se tudi pri jezeru Jasna v Kranjski gori, če se ne motim, sem lani videl neke brisače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frišajo se tudi pri jezeru Jasna v Kranjski gori, če se ne motim, sem lani videl neke brisače.

Danes so se tudi tongue.giftongue.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se dve bolj gorski varijanti v kompletu s kafano....gres pri Ratečah na Italijo, se peljes kaka 2km od meje, ko se spustis po klancu mimo tovarne Weissenfels, takoj za mostičkom zaviješ levo na Belopeška jezera.. za parkirat dovolj, kafana cisto zraven vode, lahko najames coln...

Glih uzadno sem bil gor po dolgem casu, res je lepo.

5min voznje cez mejo. Pa se v Ristorante Edelweiss dela ena slovenka. Sem se lomil z mojo italjanscino, pol mi pa mama rece, da nej se ne afnam, in nej povem kaj bi rad :lol:

...ali pa gres naprej na Trbiž, zavijes proti Predelu na Rabeljsko jezero (Lago del Predil)...lahko se kopas, parkiranje v blizini,kafana tudi zraven vode..

Vesna, pa ves kako je mrzla voda gor? Samo da pomislim, me zmrazi. Za kaksne noge namocit je, kaj vec pa ne ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frišajo se tudi pri jezeru Jasna v Kranjski gori, če se ne motim, sem lani videl neke brisače.

se da je kr fajn, samo so bl penzionerji, nč ni zanimivga :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vesna, pa ves kako je mrzla voda gor? Samo da pomislim, me zmrazi. Za kaksne noge namocit je, kaj vec pa ne trance_44_wink5.gif

ko si enkrat prekuhan na motorju pri 30 ali vec stopinjah prav pasebiggrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi najbrž potujemo v soboto popoldan na Blackwingse v Črenšovce, prespimo in v nedeljo do 100 km oddaljenega Balatona... popoldne domov! Poročam kako je s kopanjem v "tem blatu"...

v Bistrci so

imaš tam sedaj majhno jezerco, lahk pa tudi Mura :naughty: ki je še bolj osvežujoča

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, danes "pristala" v Brseču. Plaža v lepem zalivčku, dostop do plaže po strmi sicer asfaltirani poti (širina glih za en avto, ni problema, če nobenega ne srečaš, drugače je pa potrebno malo manevra), gužva za parking, da sem jedva sparkiral motor. Imela sva super srečo, da sva dobila prostor v senci za enem od ribiških objektov, ker je sonce žgalo kot pri norcih. Pogrešala sva bife, saj sva pozabila na bilo kakšno tekočino :slap:. Voda je čista kot suza in ravno prav hladna za osvežitev. Eno z drugim, kar v redu zadeva, Cartman, hvala za nasvet.

Na poti domov sva pa doživela novo osvežitev, saj naju je malo pred postojno ujel dež in sva bivakirala na OMV v družbi kar nekaj motoristov.

Hvala vsem za ideje :trance_27_notworthy: , verjetno bodo še komu prišle prav zato na plano še s kakšno destinacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto sem biv na slovenskem primorju nazadnje pristal v fiesi lahko se pripelješ na plažo z motorjem, lepo morje in plaža za slovenske razmere tud senca se da najt... koordinate ne bom limu ker itk ne morte falit sam sledite smerokazu za fieso pol pa kr mimo rampe :) to je najbolš pri motorju. Drugače pa tud piran zanimiv pa zastonj tuše majo na piranski plaži v fiesi je žav treba plačat to je edini -

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poleg ne-morja priporočam Kamp Podbela ob reki Nadiža (pri Kobaridu)

Čisto kot Soča, toplo skoraj kot Kolpa :)

Kamp Podbela

Popravljeno . Popravil japke
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Poglej v Vinico ( 45°27'30.61"S, 15°15'6.07"V), dva prijetna avtokampa.

Vem, da še ni pravi čas, vendar nikoli ne veš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

v soboto sem biv na slovenskem primorju nazadnje pristal v fiesi lahko se pripelješ na plažo z motorjem, lepo morje in plaža za slovenske razmere tud senca se da najt... koordinate ne bom limu ker itk ne morte falit sam sledite smerokazu za fieso pol pa kr mimo rampe :) to je najbolš pri motorju. Drugače pa tud piran zanimiv pa zastonj tuše majo na piranski plaži v fiesi je žav treba plačat to je edini -

no da še jez povem!

večkrat se tud jez zapeljem do fiese in sicer po stari cesti vse od kranja pa do konca! največkrat takrat,ko mam popoldne službo.

parkiraš ob plaži skočiš v morje pa koj zraven še na kofe(senca),pol pa nazaj proti domu.

vmes se še ustavim na vrhniki mislim da v gostilni NIBI(DOBRA HRANA) na kosilu in sem ob dveh že lepo v službi.

bi pa po mojem tole bolj pasal v rubriko :KAM NA MORJE ZA POL DNEVA?.:D pa lep pozdrav vsem skupaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ni ga čez Belo! Idrijska bela, pribl. 7 km iz glavne ceste Idrija-Godovič, krajinski park Idrijca, kopališče Pr Lajštu, čista voda, bife v prijetni senci. :beer1: Le v juliju ln avgustu je med vikendi nekaj malega vstopnine za motorna vozila. Dobra osvežitev!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ko sem delal plan za obisk morja za "en dan", sem prebiral tudi to temo.

Destinacija Krk, ampak kam .... najprej sem imel v mislih Pinezići (pri trajektni luki Krk-Cres), ampak sem se odločil za obisk Vrbnik-a.

Nisem zasledil, da bi kdo pisal, da je bil tam, zato bom dodal nekaj slik .... KOORDINATE: N45 03.883 E14 42.092

Strmo je kot sto hudičev, cesta je široka zgolj za en avto, tako da ko sem avtobus zagledal me je šokiralo.

Ta avtobus je posebna zgodba ... hehehe.

rastoke-slunj-cro-foto_14253432_17455914_18845524.jpg

rastoke-slunj-cro-foto_14253432_17455914_18845525.jpg

rastoke-slunj-cro-foto_14253432_17455914_18845526.jpg

rastoke-slunj-cro-foto_14253432_17455914_18845527.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš na mopedu možnost kam spraviti 2 ali tri plastične flaše napolnjene z vodo, bo to verjetno zadoščalo za čudovit dan v takem čudovitem okolju ... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Oj,

v nedeljo grem na Krk ali nekje v okolico na enodnevni izlet z kopanjem,ker ne poznam tega dela jadrana bi prosil za kakšen predlog--plažo kjer se pride z motorjem,po možnosti z tušem in pa seveda kje se lahko kaj poje. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

v nedeljo grem na Krk ali nekje v okolico na enodnevni izlet z kopanjem,ker ne poznam tega dela jadrana bi prosil za kakšen predlog--plažo kjer se pride z motorjem,po možnosti z tušem in pa seveda kje se lahko kaj poje. :yea1:

Na Krku imaš na večini mestnih plaž tuše in gostilne.

Njivice, Malinska, Punat, Baška tako na hitro iz glave.

Če se bi rad izognil gužvi, boš moral poiskati kakšno plažo izven mesta...

Če boš slučajno v Malinski, ti priporočam gotilno Bracera (v bližini marketa in bencinske črpalke) ali pa pizzeria Mateo.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

v nedeljo grem na Krk ali nekje v okolico na enodnevni izlet z kopanjem,ker ne poznam tega dela jadrana bi prosil za kakšen predlog--plažo kjer se pride z motorjem,po možnosti z tušem in pa seveda kje se lahko kaj poje. :yea1:

Plaža Vrbnik na Krku.

screenshot1125.jpg

40589620.jpg

N45 03.882 E14 42.092

Še opis

http://www.crobeaches.com/hr/plaza-uvala-zgribnica-vrbnik/

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!