Skoči na vsebino

NOVI TOMOS NITRO 50


chanson

Tomos Nitro 50  

35 članov je glasovalo

  1. 1. Kako se vam zdi novi skuter Tomos Nitro 50?

    • Itak, da bo to še ena od legend Tomosa
      9
    • To je še eno kitajsko s*anje
      8
    • Zelo lep, hud izgled
      6
    • Švoh, švoh sesalc
      8
    • Drugo
      4


Priporočene objave

Živjo. Sem nov uporabnik tega foruma, registriral pa sem se predvsem zato, ker imam zelo rad motorje. Ker imam trenutno izpit le za H kategorijo, sem se pred kratkim odločil, da si bom nabavil novega skuterja. Brskal sem po forumih, spletnih in realnih trgovinah, dobro prečital vsa prepričevanja o 2 ali 4 taktnih skuterjih. Ker imajo štiritaktni skuterji baje zelo nizko porabo, sem se odločil, da bo to štiritaktni skuter in ne dvotaktni, kakor so me prepričevali vsi moji kolegi :yea1: . Nekaj mehanskega dela imam v krvi, zato mi ne bo težko skuterja predelat tako, da bo šel vsaj 20 km/h več. No, kot zadnje sem se moral odločiti še za cenovni razred in znamko skuterja. Po mojih finančnih zmožnostih sem se zagrebel za skuterja novega do 1.5k evrov. No, naletel sem na Tomosovega novega skuterja, Tomos Nitro 50. Uporabljal ga bi predvsem za poti dolge do 20 kilometrov - do s. šole, trgovine in sorodnikov ter prijateljev. Zanima me, če ga kdo od vas( glede na to, da je nov na slovenskem trgu) že ima in kakšne izkušnje ima z njim.

Lep pozdrav,

Chanson

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Sem nov uporabnik tega foruma, registriral pa sem se predvsem zato, ker imam zelo rad motorje. Ker imam trenutno izpit le za H kategorijo, sem se pred kratkim odločil, da si bom nabavil novega skuterja. Brskal sem po forumih, spletnih in realnih trgovinah, dobro prečital vsa prepričevanja o 2 ali 4 taktnih skuterjih. Ker imajo štiritaktni skuterji baje zelo nizko porabo, sem se odločil, da bo to štiritaktni skuter in ne dvotaktni, kakor so me prepričevali vsi moji kolegi :yea1: . Nekaj mehanskega dela imam v krvi, zato mi ne bo težko skuterja predelat tako, da bo šel vsaj 20 km/h več. No, kot zadnje sem se moral odločiti še za cenovni razred in znamko skuterja. Po mojih finančnih zmožnostih sem se zagrebel za skuterja novega do 1.5k evrov. No, naletel sem na Tomosovega novega skuterja, Tomos Nitro 50. Uporabljal ga bi predvsem za poti dolge do 20 kilometrov - do s. šole, trgovine in sorodnikov ter prijateljev. Zanima me, če ga kdo od vas( glede na to, da je nov na slovenskem trgu) že ima in kakšne izkušnje ima z njim.

Lep pozdrav,

Chanson

ne kupuj to s......., za 1.5k dobiš 08 letnik runner, aprilia, peugeot,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne kupuj to s......., za 1.5k dobiš 08 letnik runner, aprilia, peugeot,

ja to že, sam js rabim enga z garancijo,,,nočem plačat samo znamke, tako kot moj sošolc, ki je kupil aprilio sr 50, pa jo je vozil pol leta, pol mu je pa mašina in elektrika šla, garancije ni imel, pa je zapravil skoraj 900 evrov za servis. Teden nazaj je pa videl, da mu še tank pušča... pa jo ima samo 4 leta.

Jaz planiram imet en nov skuter, da se ne bom več s starimi jajci okol vozil. Sem nekaj časa imel peugeota trekkerja, spedenan do konca, pa mi je skor 7 litrov pil. Tolk keša ne mislim za benz dajat več....

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to že, sam js rabim enga z garancijo,,,nočem plačat samo znamke, tako kot moj sošolc, ki je kupil aprilio sr 50, pa jo je vozil pol leta, pol mu je pa mašina in elektrika šla, garancije ni imel, pa je zapravil skoraj 900 evrov za servis. Teden nazaj je pa videl, da mu še tank pušča... pa jo ima samo 4 leta.

Jaz planiram imet en nov skuter, da se ne bom več s starimi jajci okol vozil. Sem nekaj časa imel peugeota trekkerja, spedenan do konca, pa mi je skor 7 litrov pil. Tolk keša ne mislim za benz dajat več....

Moje mnenje je enako..raje kup kako leto star motor!!...

Moje mnenje..ODLOCITEV JE POPUNOMA TVOJA..ZA 1.500 DOBIS TAK MOTOR DA STOJ PA GLEDI NE PA TOLE..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to že, sam js rabim enga z garancijo,,,nočem plačat samo znamke, tako kot moj sošolc, ki je kupil aprilio sr 50, pa jo je vozil pol leta, pol mu je pa mašina in elektrika šla, garancije ni imel, pa je zapravil skoraj 900 evrov za servis. Teden nazaj je pa videl, da mu še tank pušča... pa jo ima samo 4 leta.

Jaz planiram imet en nov skuter, da se ne bom več s starimi jajci okol vozil. Sem nekaj časa imel peugeota trekkerja, spedenan do konca, pa mi je skor 7 litrov pil. Tolk keša ne mislim za benz dajat več....

jajco boš imel če boš nabavil 4t,še posebej pa tomosa;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je enako..raje kup kako leto star motor!!...

Moje mnenje..ODLOCITEV JE POPUNOMA TVOJA..ZA 1.500 DOBIS TAK MOTOR DA STOJ PA GLEDI NE PA TOLE..

Sem pogledal, pa spet same Pede in KeeWay skuterji... sej men je vseen za poreklo, s kitajskimi motorji do zdaj še nisem imel slabe izkušnje... 3 leta nazaj sem kupil 15o ccm enduro motor, neka kopija, pa sem ga registriral, niti ene napake še ni bilo... moj sosed ima tudi kitajski skuter Baotian - 4taktni.. dela mu lepo, žre skoraj nič. Res, da gre samo 30 v klanec (velik 45°, da ne bo pomote), a pride pa se :yea1: ... najbrš ga bom kupil, če v pol leta ne bom zadovoljen, ga bom še zmeraj lahko prodal naprej :unsure:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jajco boš imel če boš nabavil 4t,še posebej pa tomosa;)

tomos je pa prav fain tovarna... imam apn 4, letnik 79, dela ko urca...v vsak klanec gre. Imam pa tudi bt-ja, ki ga bom zdaj prodal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tomos je pa prav fain tovarna... imam apn 4, letnik 79, dela ko urca...v vsak klanec gre. Imam pa tudi bt-ja, ki ga bom zdaj prodal...

:naughty:ja..zej kolko ti je do hitrosti...raje nabavi sr50 al pa aerox pa malo spredelaš pa leti

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty:ja..zej kolko ti je do hitrosti...raje nabavi sr50 al pa aerox pa malo spredelaš pa leti

hitrost mi ni toliko pomembna... že 60 je zadost...ko se peljem z bt-jem 90, mi veter nagaja, tak da je to že velika brzina zame. Za po regionalni bo dobro, ker je velik policajev okol(ganđo iščejo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tomos ni več to kar je bil... moje mnenje je da niti ne gledaš 4t če si vsaj mal bol v hribih doma, pol si raj kupi cpija al pa kaj podobnega z garancijo pa da bo 2t... če pa že more bit 4t je pa moj predlog kaka aprilia sportcity

(http://www.avto . net/_MOTO/ad.asp?ID=3917478) al pa kej podobnega.

Popravljeno . Popravil sinn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tomos ni več to kar je bil... moje mnenje je da niti ne gledaš 4t če si vsaj mal bol v hribih doma, pol si raj kupi cpija al pa kaj podobnega z garancijo pa da bo 2t... če pa že more bit 4t je pa moj predlog kaka aprilia sportcity

(http://www.avto . net/_MOTO/ad.asp?ID=3917478) al pa kej podobnega.

saj ta ni dosti močnejši...2 kW, 3KM . ne gre se meni za firmo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledal, pa spet same Pede in KeeWay skuterji... sej men je vseen za poreklo, s kitajskimi motorji do zdaj še nisem imel slabe izkušnje... 3 leta nazaj sem kupil 15o ccm enduro motor, neka kopija, pa sem ga registriral, niti ene napake še ni bilo... moj sosed ima tudi kitajski skuter Baotian - 4taktni.. dela mu lepo, žre skoraj nič. Res, da gre samo 30 v klanec (velik 45°, da ne bo pomote), a pride pa se :yea1: ... najbrš ga bom kupil, če v pol leta ne bom zadovoljen, ga bom še zmeraj lahko prodal naprej :unsure:

Naprej ga več prodau neboš..al pa če ga boš ga boš za "smešne" dnarje..Ker kitajca rablenga noce noben kupit..Tak se je en moj sosed zasrau z skuterjom..zj pa hoce met Aprilio al pa karkoli sam da je kolk tolk firma..pa nemore tega prodati...!

TAK DA MOJE MNENJE; Teško ga boš kdarkoli prodau !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprej ga več prodau neboš..al pa če ga boš ga boš za "smešne" dnarje..Ker kitajca rablenga noce noben kupit..Tak se je en moj sosed zasrau z skuterjom..zj pa hoce met Aprilio al pa karkoli sam da je kolk tolk firma..pa nemore tega prodati...!

TAK DA MOJE MNENJE; Teško ga boš kdarkoli prodau !

hmm...sem gledal nove dvotaktne skuterje... tole bi še kar blo... CPI Aragon kaj menite? pije povprečno 3,5 l/100 km, pa še luštno zgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm...sem gledal nove dvotaktne skuterje... tole bi še kar blo... CPI Aragon kaj menite? pije povprečno 3,5 l/100 km, pa še luštno zgleda.

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/_MOTO/ad.asp?ID=3713772

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/_MOTO/ad.asp?ID=3713772

no, saj veste...na avto netu...

/_MOTO/ad.asp?ID=3713772

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm...sem gledal nove dvotaktne skuterje... tole bi še kar blo... CPI Aragon kaj menite? pije povprečno 3,5 l/100 km, pa še luštno zgleda.

VELIK..VELIK Bolse ce mene vprašaš!..Pa tud dele boš dobiu prej k Za Tega TOmosaa...+ Tega bo ziher šau DOST bol !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi novega novo je le novo in samo enkrat novo. :yea1:

Tomos je dobra izbira in dober izdelek.  :notworthy:

Test novega skuterja Tomos je v zadnji številki revije MOTOSI so ga kar pohvalili.  :yea2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VELIK..VELIK Bolse ce mene vprašaš!..Pa tud dele boš dobiu prej k Za Tega TOmosaa...+ Tega bo ziher šau DOST bol !

:yea2: bomo pa tole nabavil...samo še mojega BT-ja prodam(ju3 bo v salomonovem oglasniku, če bi kdo kupil), da imam malo več prostora, pa gas po skuterja ;D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

men osebno tut lepo zgleda tale tomosek... :rolleyes: sj firma sym ma pa baje kr dost kvalitetne skuterje glede na ceno...sam škoda ker je 4-takt... :unsure: sj ma svoje prednosti (ni treba delat mešance, ne kadi se iz izpuha, manj servisov) samo te prednosti ne pomenijo veliko, ko se gre za kakšne hribe in doline...dizajn je meni osebno všeč, glede kako izgledajo ostali tomosi... :OK: sam še nimam motorja in nekaj časa sm hotel kupit ta motorček...sam ko je pa prešvoh za po hribih, pa tudi sam nism preveč majhne postave...tako da zdaj gledam bolj po 2-taktnih.... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Sam neko pjuvanje in zmišljevanje! :BUA: Me zanima kako bo potem, ko boste avte izbiral. Sami 300KM+ morda in švabske precenjene gare al pa fancy kraljice odstavnih pasov AR? Jaz grem ju3 po tega Nitra in sem ga imel ta teden priložnost sprobat. B) Bomba je! Ma ni šans da pljunem € zato, da mi gor piše neka kao top sh*t znamka. v končni fazi so vse to plastični sekreti na dveh gumah in so slej ko prej pobuškani in obtolčeni. da bi za to plačal N keša... Right!

Gledaš pa (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) in te velecenjene znamke, k so vse neki predelane,... se najprej vprašam kokl je to raztiščan pa 3x na glavo obrnjeno. V opisu pa kako imajo vsi hude servise opravljene, sama top roba na njih, homologacije je večini španska vas...

In še to... a vam še ni kapnilo, da čang-šlang ni (v večini primerov) več škart roba, postal so svetovna tehno velesila z veliko močjo odločanja... ja kaj pa bo en Peugeot, Aprila,... Pomalcal jih bojo z pol cene in v 2. generacijah 3x boljšo vzdržljivostjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še to... a vam še ni kapnilo, da čang-šlang ni (v večini primerov) več škart roba, postal so svetovna tehno velesila z veliko močjo odločanja... ja kaj pa bo en Peugeot, Aprila,... Pomalcal jih bojo z pol cene in v 2. generacijah 3x boljšo vzdržljivostjo.

To seveda ni res, pri masovni proizvodnji lahko kitajci isto kvaliteten(!!!) izdelek naštancajo za nekje 10% ceneje, ker pač pri masovni proizvodnji je 80% cene proizvodnje material. Res pa imajo bolj znane znamke večje marže

Poglej malo baotian 4t skuterje, po dveh letih ventili na glavi že ne držijo več kompresije in podobni problemi..

Seveda pa so korejci druga liga- sym motorji so kar vredu, spet pa ne še na nivoju yamahe, aprilie ipd

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Eni jmrajo čez to eni čez drugo znamko ,pa ima kdo tega tomosa nitra 50 ( izkušnje z njim)

- hvala za podatek da jih dela SYM (vsaj neki smo razkril)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej pa,metnjakoviči ne mi nabijat čez Tomos.....vse svoje otroštvo do 17 leta sem preživel na njih,še danes imam enega doma iz 5razreda osnovne šole,prvi avtomatic na pedala z Rogovim gruštom,star 30let in še vedno na prvo vžge,pa sem ga vozil jaz,pa potem brat in zdaj ga goni ata v penziji.......

Pokažte mi enga japonskega 50ccm,starega 30let in da je uporaben........mogoče kakšen.....tomosov je pa kar veliko in to v zavidljivih letih!!!

Res da je dvotakten a je varčen in neverjetno vzdržljiv......

Ti kar kup tega Tomosa in ne posluš...kikiriki generacijo......imel boš garancijo,poraba je nizka in če so obdržali le kanček nekdanje kvalitete bo za ta denar dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SYM je izdelal serijo skuterjev z malo boljšimi materjali od običajnih KItajčkov ... In na to se je gor podpisal TOMOS in tako je nastal ta nitro 50 in 150 ,ki je v U.S.A. je ta model veliko bolj priljubljen kot pa tu pri nas ... večina jih ima 150ccm ... Pri nas je šele letos prišel bolj v medije ...

Premalo reklame so mu naredili pa bi bil mogoče malce bolj uspešen ... določene tvari zgledajo mal zastarelo in so kitajčki ze naredil ogromen napredek v letu dveh ....

Sam si ga bom omislil v prihodnjem tednu za ceno 999eur. he he ... pa da vidmo kako in kaj ....DSC_0037.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!