Skoči na vsebino

Ducati Diavel


dukemb

Priporočene objave

značilnosti:

162hp Testastretta 11 º motor, ABS, nadzor oprijema (traction control), ride-by-wire, trije režimi delovanja agregata...

cena: začetek pri cca 16.995 $ za Ducati Diavel in 19.995 $ za Ducati Diavel Carbon...

me prav zanima cena pri nas... po moje da nekje med 20.000 in 25.000 EUR...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor sem si v živo ogledal v milanu.

ima stopalke in sedež za sopotnika, no ja, sopotnico...

motor bo težko konkurenca Vmaxu... tudi izzivalec ne, vsaj po mojem videnju ne. premalo vsega. o temu konec koncev govori tudi cena...

za powercruiserja je preozek, premalo poln, kljub sicer impresivni zadnji 240mm široki gumi.

kvaliteta izdelave je na visoki ravni, vendar v detajlih, predsem spojih različnih elementov maske vseeno zaostaja za Vmaxom, s katerim ga pač primerjam, glede na tlačenje v isto kategorijo.

sedenje na diavelu je všečno, za malenkost bolj agresivno kot na Vmaxu...

vglavnem, diavel mene osebno ni prepričal, z eicme sem zadovoljen odšel vedoč, da mi še nekaj časa ne bo potrebno menjati... :)

20101105204437_zgipr8whtvkqua.jpg

20101105204437_yjoq3shv1mf4kr.jpg

20101105204437_xynhwlm8o7b5c9.jpg

primerjava ritk:

diavel

20101105204437_dh9soj1te4qyir.jpg

vmax

20101105204437_eg9x503wintmpa.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, ima pa samo 207kg (suh), kar je bistveno manj od vmaxa :) ,kar je seveda precej boljši podatek pri PS/kg in bi te moralo kar precej skrbeti... in ga zaradi tega najbrž "z lahkoto nese"...

Masa motorja je res izjemno majhna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hjoj, zgleda z v-max kupiš vstopnico med posvečene in so potem vsi ostali motorji, ee, pod-motorji, v-max pa je nad-motor.

Diavel sploh ni mišljen kot direktna konkurenca v-maxu. Tudi sicer pri ducatiju ne slišijo radi, da je to cruiser. Ker cruiser ne gre po zadnjem, diavel pa...:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hjoj, zgleda z v-max kupiš vstopnico med posvečene in so potem vsi ostali motorji, ee, pod-motorji, v-max pa je nad-motor.

Diavel sploh ni mišljen kot direktna konkurenca v-maxu. Tudi sicer pri ducatiju ne slišijo radi, da je to cruiser. Ker cruiser ne gre po zadnjem, diavel pa...:whistle:

daleč od tega, da je vmax nadmotor za posvečene, je pa definitivno paradni konj svoje klase... ne jaz ne kuk si nisva z nakupom vmaxa pridobila kakršnekoli vstopnice, sva pa očitno več kot zadovoljna s svojim lastništvom.

tudi na motosvetu je v članku med novicami zapisano, da naj bi to bil ducatijev konkurent yamahinemu vmaxu... tudi drugi (bolj)znani motoristični portali govorijo o diavelu kot odgovoru oziroma vstopu na/v vmax segment.

torej tudi vmax ni cruiser, saj gre po zadnjem, kljub temu, da je vžig preračunan tako, da pri startu na 1/4 ne rabiš skrbet o tem, ali te bo prevrglo prek zadnje kole...

snecer, pocakajmo, da americani naredijo kaki drag-race, pa da vidimo ali bo diavelu uspelo premagati vmaxa... ni vse v razmerju konji/teža...

vsekakor je diavel lep motor... marsikdo ga bo kupil že za to, ker ducati corse je le ducati corse... in vsa ta lepa kolekcija, ki jo lahko kupiš pri ducatiju. ja, oni to znajo!

kdo ve, mogoče si ga tudi jaz kupim... da bom lahko bolje primerjal, da bo moje pisanje kompetentnejše. ker trenutno več kot sedel na diavelu pač nisem...

čau!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Muscle bike, konkurenca Vmaxu, B-Kingu, V-rodu, tukaj nekje.Vsa elektronika. ki jo ima Multistrada je tudi na Diavelu. Razmerje KM/teža je zelo zaskrbljujoče za konkurenco. Verjetno, da je 400m še na strani Vmaxa, glede voznih lastnosti, pa bomo prebrali teste.Številke so na strani Diavela. Na Ducatijevi www strani so vsi podatki. Medosna razdalja 1590mm.Črni carbon model je lep. Če je Vmax na momente preveč secesijski, je tale preveč plastičen.(Dober razlog za predelavo :naughty: ). Cena od 16000 za osnovni model, pa 19000 za carbon model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hjoj, zgleda z v-max kupiš vstopnico med posvečene in so potem vsi ostali motorji, ee, pod-motorji, v-max pa je nad-motor.

Pa saj je res tako.

Ko bi vsaj v Diavela stisnili Desmosediči agregat, al pa podvojili, na V4 - 2400 kubikov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KickAssQuestion.jpg

diavel vs vmax

enostavno sem moral... :)

Sam tale Diavel je pa res prov grdo kopiran novi Vmax. Neverjetno, da jim ti dovolijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam da so mi tiste sesalne cevi na V-max zelo všeč in da je v živo impozanten, precej. Ampak!

Tak motor paše h cafe racer sceni. Zdej pa povej, če prideš do bejbe za šankom napravljen v leder in te vpraša kaj voziš, pa rečeš: ''Yamaho V-max!''

''a, fino ja!'' >>(kaj pa je to za en moped???)<<

Zdej si pa še zamisli, da ravno vržeš na šank ključe s Corse obeskom in ji rečeš: ''Ducati Diavel'' Diavel!Shock and awe!

>>''Ta že mora bit hud tip!!!'' <<

To je skoraj tako, kot če rečeš da si prišel z Lambo Diablotom. Diabolo! Hudič! Črn s karbonskimi Akrapoviči. Poosebljena zloba, direktno iz pekla.

Mja, preveč časa mam...:D

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš, kafanarja itak parkiraš nepsredno pred kafano, najbolje na prehodu za pešce, ki vodi v kafano... že s tem pokažeš nek svoj del alfa-samca, ali pa primitivizma, ni važno... oboje deluje, vsaj pri bejbah, o katerih je govora :)

bejba je nad podobo vmaxa tako navdušena, da je takoj voljna, sploh ne rabiš razlagat kaj je to zaeni motor... za sve ki ne vedo, poglejte sliko ;)

ko pa zve, da je vmax pozajtrokval dva diavela, hja, potem se ji lahko zgodijo samo še priceless stvari :)

iskreno, diavel bi moral vsaj v nečem biti bolj moški kot vmax, če bi mu hotel skakati v zelje... tristopenjski traction control to pač ni... o konjih in kubikih pa smo že ugotovili... obojega je premalo!

jah nič, gremo delat, a ne?

čau

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če je pred kafano znano kdo je zmagovalec, pa bodo verjetno oba potestirali in primerjali tudi na kakšni cesti, ki ima ovinke.

Yamaha je res na oko lepša, a Ducati kot smo ugotovili ima zelo dobre performanse in je verjetno glede na lahkotnost izjemno vodljiv.

Sploh pa zdaj po prestopu nekoga k Ducatiju se bo lažje prodajal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

diavel vs vmax

Če vam je V-max dejansko bolj všeč, potem lahko rečem samo, da so okusi popolnoma različni. :evilgrin: Diavel proti Yamahi izgleda približno tako kot npr. XJR proti streetfighterju. :boobies: In ja, Ducati mi po fotkah deluje, da je precej bolj vozen stroj...

No, če bo merilo in vrhunec vaših voženj pogojen z vožnjo na 402 metra in s čim manj ovinki, potem verjamem, da vam bo Yamaha še vedno bolj všeč. :kva2::kva2::kva2:

P.S.: Danes sem kurjaško razpoložen :naughty:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jupiter, kaj a ti ovinki z vmaxom niso šli? kateri to? počasni, hitri, dolgi, kratki???

jaz v 15.000km nisem na vmaxu imel nobenega problema z ovinki... z nobenim..

na relaciji hrastnik-litija-ljubljana je preko ovinkov vmax enako hiter kot kawasaki zzr1400. zadovoljivo, kajne?

a je kdo že našel podatke o kompletni geometriji diavela? predtek, naklon vilic,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jupiter, kaj a ti ovinki z vmaxom niso šli? kateri to? počasni, hitri, dolgi, kratki???

jaz v 15.000km nisem na vmaxu imel nobenega problema z ovinki... z nobenim..

na relaciji hrastnik-litija-ljubljana je preko ovinkov vmax enako hiter kot kawasaki zzr1400. zadovoljivo, kajne?

a je kdo že našel podatke o kompletni geometriji diavela? predtek, naklon vilic,...

Ne vem zakaj se moraš opravičevati in cviliti za to ker imaš Vmaxa. Ti je všeč kot motor ali kot statusni simbol ( moj je najdražji, najhitrejši, naj,najbla,bla )?

Če ti je všeč kot motor, potem ni razloga da se spuščaš v take debate, če pa si ga kupil kot statusni simbol, potem ga boš hiter zamenjal, ker boš kmalu dobil konkurenco, ki je še "boljši, hitrejši, lepši oh in sploh" . :naughty:

Več o Diavelu:

http://www.diavel.ducati.com/jsp/en/technology/index.jsp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno zato, ker tako kot 90% ljudi se tudi ELO poistoveti s svojim dvokolesnikom in si domišlja da je v resnici V-Max :P

Sicer pa, verjetno si hotel reči da si z V-Maxom tako hiter kot nekdo, ki je vozil ZZR1400.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi hotel imeti motor kot statusni simbol bi si kupil, khmmm, boss-hossa... to bi bil zadetek v polno, kar se nastopaštva in postavljaštva tiče...

nič, z motorjem, katerega imam sem več kot zadovoljen. pisan mi je na kožo. ustreza mojemu stilu vožnje, moji konstituciji in izpolni vse moje motoristične potrebe. motorizem mi ni način življenja ali vsakodnevno nujno zlo, motorizem mi je hobi. nekaj, za sprostitev in pobeg od vsakdanjih tegob...

oglašam se predvsem zaradi tega, ker nebuloze o vmaxu pišejo ljudje, ki ga niso videli bližje kot z dveh metrov, kaj šele da bi se z njim peljali po kakšnih zavitih regionalnih cestah...

in ne, vmax definitivno ni najhitrejši, najlažji, najagilnejši, najvarnejši, najuporabnejši in še ne vem kaj naj motor... daleč od tega da je idealen, sanjski... mi pa ustreza... jebiga... skušajte me razumeti... požrite ponos in mi dajte prav. bodite plemeniti in pošteni, predvsem do vas samih...

dokler ne peljem diavela se tu ne oglašam več...

pa srečno in mir z vami!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!