Skoči na vsebino

Kazenske točke


a79

Priporočene objave

še vedno 3, ko me je civilni kurac opazovalec prijavil, da sem šel skozi rdeč semafor v Vrhniki :P

ps. ob rumeni sem stal že preko prehoda za pešče...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

še vedno 3, ko me je civilni kurac opazovalec prijavil, da sem šel skozi rdeč semafor v Vrhniki :P

ps. ob rumeni sem stal že preko prehoda za pešče...

Ja in kje je dokaz :eek:

Bom soseda vsak teden 3x prjavu, da je šel čez rdečo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, HD-Dyna pravi:

Ja in kje je dokaz :eek:

Bom soseda vsak teden 3x prjavu, da je šel čez rdečo :blush:

civilni opazovalec (policaj v penziji) ki sporoča podatke patrulji naprej, ki veselo kasira in pokriva normo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

civilni opazovalec (policaj v penziji) ki sporoča podatke patrulji naprej, ki veselo kasira in pokriva normo :D

 

Policaj v penziji? Ti pa si za hece. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Policaj v penziji? Ti pa si za hece. 

pizda, po domače, lenuh....a bi rad še kak vzdevek :ras:inkasant, evo sem našu :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

pizda, po domače, lenuh....a bi rad še kak vzdevek :ras:inkasant, evo sem našu :D

 

Ti trdiš, da je bil civilni opazovalec policist v penziji. 

Ko bi vsaj kakšno drugo neumnost napisal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dosedaj prve  in druge 3 pike so že potekle, zadnje 3 pa na Zokijev UP pri Ruglovi hiši.

Pa radar detektor je reagiral, le nisem vedel, da snema radar v obe smeri:headbang: .

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Borutt pravi:

Ti trdiš, da je bil civilni opazovalec policist v penziji. 

Ko bi vsaj kakšno drugo neumnost napisal. 

nč več ne trdim, razn tega da je bil tožibaba :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od prejšnje sobote 9 (3x3), vedno za 1 - 5 kmh nad normo (65 kmh v naselju). :angryrant1:  Se bom mogu začet mal nazaj držat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Frenk 67 pravi:

Od prejšnje sobote 9 (3x3), vedno za 1 - 5 kmh nad normo (65 kmh v naselju). :angryrant1:  Se bom mogu začet mal nazaj držat.

Ja lej, al pel 50 al pa 250 :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

@Borutt neki me zanima okol izbrisa kazenskih točk, ker sem v soboto seštevk spravu na 12. Če greš delat Varno vožnjo za izbris točk, katere točke se ti izbrišejo? Mislim, ali se slučajno izbrišejo tiste, ki si jih dobil najprej in bi se recimo že tako kmalu samodejno izbrisale (potek dveh let)?

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Frenk 67 pravi:

@Borutt neki me zanima okol izbrisa kazenskih točk, ker sem v soboto seštevk spravu na 12. Če greš delat Varno vožnjo za izbris točk, katere točke se ti izbrišejo? Mislim, ali se slučajno izbrišejo tiste, ki si jih dobil najprej in bi se recimo že tako kmalu samodejno izbrisale (potek dveh let)?

kr misli si :P

ps. šalim te, bi pa @pik1kaj o tem vedu, on jih je že "varno" brisal na Vranskem

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Frenk 67 pravi:

@Borutt neki me zanima okol izbrisa kazenskih točk, ker sem v soboto seštevk spravu na 12. Če greš delat Varno vožnjo za izbris točk, katere točke se ti izbrišejo? Mislim, ali se slučajno izbrišejo tiste, ki si jih dobil najprej in bi se recimo že tako kmalu samodejno izbrisale (potek dveh let)?

po mojem se brišejo po vrstnem redu ... sj veš, najstarejše majo prednost in proti tamladim :P

p.s.

samo ugibam, da je tako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, maus pravi:

po mojem se brišejo po vrstnem redu ... sj veš, najstarejše majo prednost in proti tamladim :P

p.s.

samo ugibam, da je tako

Ja...men so eno leto propadle,ker sem pozabil,da moram v merkator unovčit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Frenk 67 pravi:

@Borutt neki me zanima okol izbrisa kazenskih točk, ker sem v soboto seštevk spravu na 12. Če greš delat Varno vožnjo za izbris točk, katere točke se ti izbrišejo? Mislim, ali se slučajno izbrišejo tiste, ki si jih dobil najprej in bi se recimo že tako kmalu samodejno izbrisale (potek dveh let)?

Brišejo se štiri točke iz skupne evidence. Torej v primeru, ko imaš več, kot štiri točke, ostale točke ostanejo do preteka dveh let oziroma do poteka pravnomočnosti odločbe, s katero so bile izrečene. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Brišejo se štiri točke iz skupne evidence. Torej v primeru, ko imaš več, kot štiri točke, ostale točke ostanejo do preteka dveh let oziroma do poteka pravnomočnosti odločbe, s katero so bile izrečene. 

Ja 3 so stare 18 mescov, 3 13 mescov, 3 en mesec, 3 pa 3 dni, katere se brisejo?  Ce bi zdele naredu varno voznjo in brisu 4 tocke, a bi se mi cez 6 mesecov brisale se 3 al ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so na tečaju rekli, da se brišejo zadnje dobljene točke.

Ker sem se tečaj opravil prehitro (še predno so bile zadnje točke zavedene v evidenco), so mi brisali predzadnje.

Popravljeno . Popravil Lunatic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Frenk 67 pravi:

Ja 3 so stare 18 mescov, 3 13 mescov, 3 en mesec, 3 pa 3 dni, katere se brisejo?  Ce bi zdele naredu varno voznjo in brisu 4 tocke, a bi se mi cez 6 mesecov brisale se 3 al ne?

Brišejo se štiri iz skupnega števila, kar naj bi pomenilo, da najnovejše ostanejo. Ker pri tem brisanju točk je smisel v skupnem številu točk, katero naj ne bi doseglo ali preseglo število 18. Torej, da ti ostane vozniško dovoljenje. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Brišejo se štiri iz skupnega števila, kar naj bi pomenilo, da najnovejše ostanejo. Ker pri tem brisanju točk je smisel v skupnem številu točk, katero naj ne bi doseglo ali preseglo število 18. Torej, da ti ostane vozniško dovoljenje. 

 

Se pravi brišejo se tiste, ki bi se itak zbrisale po enem mesecu same, ker bi bil dosežen časovni okvir...karikiram .

Bravo biokracija lopovska!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, Kmet2 said:

Se pravi brišejo se tiste, ki bi se itak zbrisale po enem mesecu same, ker bi bil dosežen časovni okvir...karikiram .

Bravo biokracija lopovska!

Ne. Ti imas vse tocke, dokler rok trajanja ne potece zadnji pridobljeni! Ce mas 5 pik 22mesecev, pa v 22em mesecu dobis se 5 pik, imas vseh 10 pik naslednjih 24 mesecev. Da se pike zbrisejo, dve leti ne smes dobit nobene. IMO se ta politika giblje nekje med preverzno strogim in cisto smiselnim. Narobe je, da ljudje o tem nis(m)o dost nedvoumno pouceni. Ker tega ne ve cca 90% ljudi, je jasno, da institucije svojga dela niso opravile. Moti se lahko 30%. Ce je procent tako velik kot v tem primeru, splosna populacija ne more bit kriva. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Se pravi brišejo se tiste, ki bi se itak zbrisale po enem mesecu same, ker bi bil dosežen časovni okvir...karikiram .

Bravo biokracija lopovska!

Pa bodi doma in ne zapravljaj časa in denarja za program izbrisa kazenskih točk. Tako simpl je to. 

Bravo, genialec. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ne. Ti imas vse tocke, dokler rok trajanja ne potece zadnji pridobljeni! Ce mas 5 pik 22mesecev, pa v 22em mesecu dobis se 5 pik, imas vseh 10 pik naslednjih 24 mesecev. Da se pike zbrisejo, dve leti ne smes dobit nobene. IMO se ta politika giblje nekje med preverzno strogim in cisto smiselnim. Narobe je, da ljudje o tem nis(m)o dost nedvoumno pouceni. Ker tega ne ve cca 90% ljudi, je jasno, da institucije svojga dela niso opravile. Moti se lahko 30%. Ce je procent tako velik kot v tem primeru, splosna populacija ne more bit kriva. 

Ne piši neumnosti in ne zavajaj. 

4) Kazenske točke v cestnem prometu se izbrišejo iz evidence po preteku dveh let od pravnomočnosti odločbe, s katero so bile izrečene, če v tem času storilec ne doseže števila kazenskih točk, zaradi katerega se izreče prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja na ozemlju Republike Slovenije, oziroma če v roku iz tretjega odstavka 22. člena tega zakona ni bila izdana odločba. 

3) Če voznik v času dveh let doseže ali preseže 18 kazenskih točk v cestnem prometu, mu sodišče izreče prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja za vse kategorije motornih vozil, za katere je storilec imel dovoljenje, ko je storil prekršek, s katerim je dosegel predpisano število kazenskih točk. Izrek sankcije prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja ni dopusten, če pretečeta dve leti od pravnomočnosti odločbe o prekršku, s katero so bile izrečene kazenske točke v cestnem prometu, zaradi katerih je storilec dosegel število kazenskih točk, ki ima za posledico prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja. Za izrek sankcije se smiselno uporabljajo določbe tega zakona o zastaranju izvršitve sankcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravicuhjem. Zavedel me je clovek, ki je ostal brez vozniskega, saj mu je sodnica tolmacila tako, kot sem opisal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Kugelschreiber pravi:

Se opravicuhjem. Zavedel me je clovek, ki je ostal brez vozniskega, saj mu je sodnica tolmacila tako, kot sem opisal. 

Ali ni bral zakona ali pa je imel slabega odvetnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!