Skoči na vsebino

Ročice na krmilu, tempomat, zavora, sklopka..


peco

Priporočene objave

  • 2 mesecev pozneje...

Pozimi sem preko ebaya kupil kitajske ročke za GSXR 750 2007, katere sem zmontiral in zaenkrat izgleda vse ok. Sedaj sem pa na gixxer forumu prebral, da je dosti ljudem dejansko sprednjo bremzo zablokiralo:

http://www.gixxer.com/forums/33-general-bike-talk/335452-brakes-locking-up-when-riding-new-levers-read-here-public-service-announcement.html

 

Ima kdo kakšne podobne izkušnje? Najraje bi jih vrgel dol in dal nazaj (grde) original...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne štekaš da si zmagal že ko si pravočasno prebral? Veliko jih ma in nisem zasledil da bi se kdo ekstra pritoževal razen da so jih morali velikokrat modificirat da so pasali na model za katerega so kupli. Iskreno po prebranem pa zagotovo niti posmislim ne da bi jih kupil (sem jih že velikokrat gledal).

Najbrž delajo ampak da zato da imam enake ročke kot vsak tretji ki se je usul in je iskal poceni rešitev na netu s potencialno zelo nevarnimi stranskimi učinki.... ne hvala. Če mene vprašaš (nočem solit pamet) bi dal nazaj originalne če so nepoškodovane pa našel kej drugega za pimpat če že. dodaj si kake DRL a okusno ne delat novoletne jelke.

af2563._yourbuy-audi-style-bike-headligh

Te bodo teoretično vsaj bolj opazli v prometu (menda)...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jl79 pravi:

Pozimi sem preko ebaya kupil kitajske ročke za GSXR 750 2007, katere sem zmontiral in zaenkrat izgleda vse ok. Sedaj sem pa na gixxer forumu prebral, da je dosti ljudem dejansko sprednjo bremzo zablokiralo:

http://www.gixxer.com/forums/33-general-bike-talk/335452-brakes-locking-up-when-riding-new-levers-read-here-public-service-announcement.html

 

Ima kdo kakšne podobne izkušnje? Najraje bi jih vrgel dol in dal nazaj (grde) original...

Primerjaj obe ročki. Morata biti identični. Dobro poglej tam, kjer ti ročka pritiska na batek. Kitajci včasih naredijo "univerzalne" modele, da paše na več motorjev.

 

Težava je v temu, da kitajska ročka vedno malo pritiska na batek in posledično se zavore pregrejejo in blokirajo. Dobro preglej tudi kako ti ročka sede gor.

 

Edit: zdaj vidim, da ti piše razlog tudi na linku :)

Popravljeno . Popravil Cofko Cof
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, jl79 pravi:

Ima kdo kakšne podobne izkušnje? Najraje bi jih vrgel dol in dal nazaj (grde) original...

Sej verjetno čutiš, če ti bremza drži skoz? Že ko montiraš verjetno opaziš da ti stisne batek?

Vzameš pilo in pobereš mal materiala dol, tam kjer nalega na batek zavornega cilindra. Jst jih mam na obeh motorjih; eden od njih je kar pogosto na tleh, sklopko pa uporabljam na terenu precej pogosteje kot na cesti in nimam nobenih težav z lomi ali zatikanjem samih ročk. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvigni prvo kolo in zavrti gumo, če se normalno vrti (ploščice sicer malo drsajo po diskih) je vse ok. Do sedaj sem imel 3x2 ročke kitajske izdelave, pa ni bilo problemov. Le en par sem moral prilagodit in sicer povrtati luknjo za batek osovino zavore. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem kupil aftermarket kitajske ročke za dobrih 20 eur preko eBaya, vendar po prebranem postu od jl79 tudi sam nisem več najbolj navdušen, da bi jih še naprej uporabljal. Ker originalnih ročk nimam več, poleg tega pa so mi še grde in predolge, se bo potrebno očitno odločiti za enega izmed priznanih ponudnikov kot so Pazzo, CRG, ASV, FP Racing, Lightech, Rizoma itd..stane pa žal komplet takih ročk od 150 eur naprej. :/

Na Gixxer forumu npr. so kar hvalili FP Racing ročke, ki se jih dobi komplet za cca  135 USD na Motommumy (prišteti je treba tu še cca 40USD za poštnino), kar skupaj znese potem cca 150 eur, za tak denar se pa verjetno tudi v Evropi že dobi kaj kvalitetnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kdo pa je pisal to...o kitajskih ročkah? .. :huh:  ...a ima kake svoje za prodat slučajno?  :O

Jaz pa mislim tako.

Kupil sem že dvoje ročke ( za cca 20-25€)

So izdelane na CNC ...in niso ulitki. Piše, da so iz kvalitetnega aluminija  T6061-T6 .... in izdelani za vsak tip motorja posebej (ko naročuješ) . Zaenkrat mi je pasalo brez problema. Lahko bi rekel, da je bilo ravno nasprotno, kot so pisali v prejšnjem linku na gixxer forumu. Vodilna luknja v puši v ročki (kamor pride plunžer do hidravličnega batka) je bila celo za slab milimeter pregloboka....in je bila ročka preblizu krmila, tudi na poziciji "5 ali 6" ...

...mora pa ta plunžer sesti v to pušo brez kakega večjega ohlapa, ker ti ta izvrtina, kjer sedi ta plunžer, zagotavlja stabilnost le tega, da ne pade ven, ali da se kakorkoli drugače izmakne iz ležišča.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, slacker said:

Tudi sam sem kupil aftermarket kitajske ročke za dobrih 20 eur preko eBaya, vendar po prebranem postu od jl79 tudi sam nisem več najbolj navdušen, da bi jih še naprej uporabljal. Ker originalnih ročk nimam več, poleg tega pa so mi še grde in predolge, se bo potrebno očitno odločiti za enega izmed priznanih ponudnikov kot so Pazzo, CRG, ASV, FP Racing, Lightech, Rizoma itd..stane pa žal komplet takih ročk od 150 eur naprej. :/

Na Gixxer forumu npr. so kar hvalili FP Racing ročke, ki se jih dobi komplet za cca  135 USD na Motommumy (prišteti je treba tu še cca 40USD za poštnino), kar skupaj znese potem cca 150 eur, za tak denar se pa verjetno tudi v Evropi že dobi kaj kvalitetnega...

Poglej se ABM (Nemcija - http://www.ab-m.de/index.php?cPath=0) ter MG-Biketec (Graz-Avstrija) Jaz sem 8 let vozil Pazzo rocke (http://www.pazzoracing.de/);super zadovoljen, sedaj pa nabavil ABM-ove, ker jih Pazzo za moj motor se ne dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

...kdo pa je pisal to...o kitajskih ročkah? .. :huh:  ...a ima kake svoje za prodat slučajno?  :O

Jaz pa mislim tako.

Kupil sem že dvoje ročke ( za cca 20-25€)

So izdelane na CNC ...in niso ulitki. Piše, da so iz kvalitetnega aluminija  T6061-T6 .... in izdelani za vsak tip motorja posebej (ko naročuješ) . Zaenkrat mi je pasalo brez problema. Lahko bi rekel, da je bilo ravno nasprotno, kot so pisali v prejšnjem linku na gixxer forumu. Vodilna luknja v puši v ročki (kamor pride plunžer do hidravličnega batka) je bila celo za slab milimeter pregloboka....in je bila ročka preblizu krmila, tudi na poziciji "5 ali 6" ...

...mora pa ta plunžer sesti v to pušo brez kakega večjega ohlapa, ker ti ta izvrtina, kjer sedi ta plunžer, zagotavlja stabilnost le tega, da ne pade ven, ali da se kakorkoli drugače izmakne iz ležišča.

...še to bi zapisal:

... čisto možno je, da se je dogodilo tisto, kar je napisano v Gixxer forumu, da je nekdo (ali večkrat nekdo) kupil ročke....jih namontiral (šalabajzersko) ...ni pa pogledal tistega sornika (čepka) v ročki, ki je bil sigurno vstavljen not tako, da se ni videlo izvrtine v ta sornik. ...in v tisti ihti.... "dejmo to čimprej zmontirat", je kratko malo demontiral staro ročko...in ni opazil, da mora plunžer biti tesno v tisti izvrtini v sorniku (ki je ni opazil niti v stari ročki, niti v novi) ...in ročko samo pritrdil v ležišče...plunžer pa samo prislonil na ta sornik....in posledično, je plunžer že pritiskal na batek hidravlične črpalke...s tem pa stiskal zavore, da so se pregrele in blokirale...

...zakaj to govorim?

...ker se to lahko tik tak zgodi, če se ne spoznaš na to . Tudi meni ni bilo jasno (ko sem to delal prvič), kam sede plunžer, dokler nisem izvlekel vskočnika in sornika...in ga obrnil tako, da sem lahko plunžer vtaknil v izvrtino, kamor paše. .... še prej pa sem fino namazal s teflonskim sprejem, da ne "zariba " vse skupaj....

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, vuk76 pravi:

Poglej se ABM (Nemcija - http://www.ab-m.de/index.php?cPath=0) ter MG-Biketec (Graz-Avstrija) Jaz sem 8 let vozil Pazzo rocke (http://www.pazzoracing.de/);super zadovoljen, sedaj pa nabavil ABM-ove, ker jih Pazzo za moj motor se ne dela.

jas imam tut od ABM ... zadovoln ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info, sicer jim nekaj čudno stran deluje, ker za moj motor ne najde ročk..btw: pozna kdo V-Trec firmo (http://www.v-trec.com/)? Trenutno je na motea.com strani kar dobra ponudba za komplet ročk (znižano iz 150e na 90e).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V-Trec na nemskih forumih kr hvalijo...dobra cena za dokaj dobre rocke. Motea oz. BS-Motoparts sp pa tudi zaupanja vredni prodajalci. Letos sem narocil ze dve stvari od tam, vse brez problema. Ker ti nimas nobene dodatne elektonike (tempomat ali quickshifter kjer so meli oz. se majo rocke od v-trec probleme) so po mojem mnenju te rocke dobra izbira. Se posebej za to ceno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Zdravo!

Izdelal sem 3D model ročke v ACAD (zaenkrat še testna verzija)

Screenshot_2017-02-19_15-46-22.png.cee18476041aea397a779a47dd0b2fa4.png

Ker mi manjka strojniškega znanja bi najprej vprašal par malenkosti:

- Na gibalnem delu me zanima, koliko bi moral biti manjši od odprtine, kamor je vpet, da se bo lepo premikal in hkrati dovolj, da ne bo kakšnega drajsanja? 1 desetinka bo OK?

- Je luknja za M4 velikosti 3,3 mm ustrezna?

- Na gibalnem delu bo prišla neka osovinica, ki pa nebi smela gledati ven iz ročke. Kako bi osovinico fiksiral, da nebi padla ven? Če ima kdo kakšen predlog.

- Ker je zadeva bolj poskusne narave, bi rabil kakšen poskusni model, mogoče celo 2 ali 3. Je možna kakšna cenejša izvedba na CNC, s kakšnim cenejšim materialom ali kaj podobnega? Sicer se zna cena tele ročke povzpeti tam, kamor moj žep ne seže.

- Ali bi bil kdo pripravljen tole izdelati z manj komercialno usmerjenim ciljem? :grupni:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Mattithyahu pravi:

Zdravo!

Izdelal sem 3D model ročke v ACAD (zaenkrat še testna verzija)

Screenshot_2017-02-19_15-46-22.png.cee18476041aea397a779a47dd0b2fa4.png

Ker mi manjka strojniškega znanja bi najprej vprašal par malenkosti:

- Na gibalnem delu me zanima, koliko bi moral biti manjši od odprtine, kamor je vpet, da se bo lepo premikal in hkrati dovolj, da ne bo kakšnega drajsanja? 1 desetinka bo OK?

- Je luknja za M4 velikosti 3,3 mm ustrezna?

- Na gibalnem delu bo prišla neka osovinica, ki pa nebi smela gledati ven iz ročke. Kako bi osovinico fiksiral, da nebi padla ven? Če ima kdo kakšen predlog.

- Ker je zadeva bolj poskusne narave, bi rabil kakšen poskusni model, mogoče celo 2 ali 3. Je možna kakšna cenejša izvedba na CNC, s kakšnim cenejšim materialom ali kaj podobnega? Sicer se zna cena tele ročke povzpeti tam, kamor moj žep ne seže.

- Ali bi bil kdo pripravljen tole izdelati z manj komercialno usmerjenim ciljem? :grupni:

 

No sem jaz povprasala mojega. 

Prvo kar je , ce hoces to izdelati na CNC ti mora nekdo napisati program.

Izdelava mini serij je precej draga.

Mogoce bi poskusil s 3 D tiskalnikom. 

Moj pravi, da bi se to dalo izdelati rezkalnem stroju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3D tisk je naravnost odlicen za prototipiziranje, a jaz mu tako pomembne funkcije, kot je izdelava rocke ki je vitalna za varno voznjo, ne bi zaupal.

Ne vem, no - sklopka mojega mopeda je prav po traktorsko trda... :whistle:

pi es: tudi za 3D print je potrebno zadevo spraviti v STL format, iz katerega se potem naredi g-koda, ki jo 3d tiskalnik razume. Konec koncev je tudi 3D tiskalnik CNC stroj. :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/19/2017 at 3:50 PM, Mattithyahu said:

- Ker je zadeva bolj poskusne narave, bi rabil kakšen poskusni model, mogoče celo 2 ali 3. Je možna kakšna cenejša izvedba na CNC, s kakšnim cenejšim materialom ali kaj podobnega? Sicer se zna cena tele ročke povzpeti tam, kamor moj žep ne seže.

- Ali bi bil kdo pripravljen tole izdelati z manj komercialno usmerjenim ciljem? :grupni:

 

Če gre res za poskusne kose in končna obdelava površine ni pomembna ti lahko odrežem zunanji profil z vodnim razrezom. Utor, naležne površine na zglobu in izvrtine pa neseš izdelati nekomu na klasičen frezalni stroj. Končne kose pa ti nekdo porezka v celoti na CNC stroju.    

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!