Skoči na vsebino

Prezimovanje motorja + akumulatorja


kekec III

MOTO AKUMULATOR  

256 članov je glasovalo

  1. 1. MOTO AKUMULATOR ČEZ ZIMO ..... ?

    • Pustim v motorju
    • Pustim v motorju in odklopim
    • Vzamem z motorja in ga shranim


Priporočene objave

al pa mas dizla v garazi zraven motorja,start-kable gor in nima de ne vzge.motor namrec. v tem primeru mi se avta ni treba vzgati.

-----

who dares wins

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

No pol se splaca pred zimo dotocit 98 oktanskega? Kolk hitr pa padajo oktani?

ne.ker ti cez zimo itak nekaj izhlapi iz tanka ven,je najbolje,da preden startas dolijes svezi bencin.

in kolikor vem tudi "oktani ne padajo",ampak se kemicni sestav bencina in s tem volja do eksplozivnosti spremeni.(?!) stabilizer je za motorje,kateri so res obcutljivi na kvaliteto bencina.

al pa spet samo v tri dni piham....

-----

who dares wins

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst dam baterijo kr vn pa jo pol obcasno prikljucim na polnilc. Polnem pa z 1/10 moci baterije (ce je bat 10Ah bi to pomenlo 1Ah).

--

"When in doubt hit the gas..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Pomembno je se tole: ce imate rezervoar iz pleha, ga napolnite cimbolj do vrha (po koncu zadnje voznje v sezoni), sicer bo zacel "rjoveti", ce pa imate plasticnega, ga izpraznite do konca, da ne bo postal porozen.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da se nekateri, kar fajn potrudite pri prezimovanju motorja. Jaz osebno sem zadnjo zimo, motor pokril,benzin dolil do vrha in gume nabil, da ne bi postale jajčaste. Sem pa vsak teden, vendar vsak užgal motor in ga pustil teči vsaj deset minut. Nikoli med zimo se ni zgodilo, da mi motor ne bi užgal, ampak je zapredel kot mucka. Ker se je pri tem normalno porabljal benzin, sem ga sproti dolival. Sproti sem pa tudi pregledoval pritisk v gumah. Ne vem če je to pravilno, kar sem počel, vendar problemov potem spomladi nisem imel.Le gumam sem pritisk spustil in se odpeljal. Kaj bom na koncu te sezone naredil, pa še ne vem.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za akumulator se meni zdi, da je še najboljše,da si nabaviš "AKKU-JOGGER",ki sam skrbi za polnjenje in praznenje.V jeseni ga priklopiš, spomladi pa odklopiš.Novejši BMW-ji imajo že pripravleno vtičnico v katero vklopiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kakšne ideje, nasveti za vožnjo pozimi - ne mislim ravno po snegu - po hladnem vremenu in "slanih", mokrih cestah.

Oprat motor, ko prideš domov. Men je na superci čez zimo rja auspuff tk požrla...

Glede snega pa: dokler se v hrib pelaš, ni problema, navzdol je pa k**ba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo resnega odgovora na temo vožnje v zimskih razmerah. Če misliš iti z motorjem na soljeno cesto, ti tudi takojšnje pranje ne bo zagotovilo povrnitve motorja v prejšnje stanje. Vsi kromirani deli, platišča, .. bodo dobila "patino", katero boš lahko odstranil samo z polirno pasto (+ veliko potrpljenja). Če imaš torej motor, ki se ti "smili", potem raje počakaj na ugodnejše vozne razmere. Če pa boš vseeno šel na cesto, potem opravi po vožnji dobro pranje s toplo vodo, kakšnim namenskim čistilom (Motul, Motorex), nato motor dobro osuši ter ga zaščiti z ustreznimi čistili (sprayi).

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

quote:

Glede na to, da mi je ta tema sele sedaj aktualna, me zanima, kaj se uporablja za čiščenje in zimsko zaščito kroma, da nebi spomlad kakšne cvetke ble gor?

celo dozo WD-40.

------

Been There Done That

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pa še to, baje je najbolje samo napumpati gume, napolniti rezervar do fula in odklopiti akomulator. Motor se pokrije z rjuho, da mal dihta in gas do prvega toplega sončnega dne. Čim manj kurblat, razen, če geš na furo.

ca.0,2 bara vec v gume,benc dolivati,ker malo izhlapeva,ostalo yep.aja,akumulator nekam na toplo,kjer je enakomerna temperatura cez celo zimo,brez velikih ohlajevanj.

------

Been There Done That

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Glede na to, da mi je ta tema sele sedaj aktualna, me zanima, kaj se uporablja za čiščenje in zimsko zaščito kroma, da nebi spomlad kakšne cvetke ble gor?

LP J.

Kot ti je že Ice povedal, lahko uporabiš WD-40. Še boljši pa je za te stvari Motorex Protect&Shine Spray (vendar ga po nanosu ne obriši, pač pa to naredi šele spomladi).

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda ste že povedali,pa vendar-ali je nujno odklopiti akumulator ?

In zakaj ni dobro ,recimo vsak teden 1x zakurblati motor ?

(Mazanje ??!)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Morda ste že povedali,pa vendar-ali je nujno odklopiti akumulator ?

nujno ni,ne,samo je boljse za zivljensko dobo akumulatorja (sparajpress)

quote:

In zakaj ni dobro ,recimo vsak teden 1x zakurblati motor ?

(Mazanje ??!)

ker so pri vsakem mrzlem startu masine najvecje obremenitve materiala in razen povecane obrabe in porabe ni efekta.po studijah se splaca (s tehnicnega stalisca) startati masine (avto,motor) sele,ce je pot daljsa od ca.10 km.

najvec naredis za masino,ce na koncu sezone zamenjas olje,odvijes svecke in vlijes eno zlicko olja direktno v cilinder,samo enkrat "obrnes" masino (brez starta!) in svecke nazaj zavijes.akumulator pa nekam na toplo in ga spomladi napolniti (ali s polnilcem ali na daljsi voznji,50+ km).in spet novo olje v masino,tokrat s filtrom vred.

-------

What part of NO don´t You understand?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z bencinom?

Ravnoakar berem RIDE, kjer svetujejo, spomladi odliti stari bencin, vliti novega in dodati adetitiv za čiščenje karburaterjov ozirom vbrizga.

Sam sem dosedaj vedno uporabljal kar stari bencin, pa nisem imel kakšnih problemov.

mojčačanijenaftnišejkpress

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

In zakaj ni dobro ,recimo vsak teden 1x zakurblati motor ?

(Mazanje ??!)

ker so pri vsakem mrzlem startu masine najvecje obremenitve materiala in razen povecane obrabe in porabe ni efekta.po studijah se splaca (s tehnicnega stalisca) startati masine (avto,motor) sele,ce je pot daljsa od ca.10 km.

Plus v avspuhih se ti naredi kondenz. Če imaš krivine in avspuh iz železa, je rjavenje tu.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZANIMIVO!

Jest sem do zdej zmeri eno dozo WD40 porabu.....pokriu s starim koutrom(odejo)...pa me je u miru do pomladi počakal.

Startal sem ga spomladi s pomočjo akumulatorja od avtomobila...nisem upal reskirat,da se akumulator od motorja sam matra.

klimbra in Silan....vonj ki osvaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klimbra,veliko vec kot ti tudi sam ne delam.noja,operem motor (umazanija privlaci vodo),akumulator na toplo in ves motor (razen diskov!) z WD-40 naspricam,v gume malo visji pritisk (ca.0,2/0,3 bara)potem ga pa z rjuho pokrijem.to je to.mogoce bom letos se ojle zamenjal.

p.s.: ce se ne motim post st.4000

-------

What part of NO don´t You understand?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ice, verjetno neumno vprašanje sam vseeno me zanima kaj misliš s besedo "ves motor"?

V S E,razen diskov.

-------

What part of NO don´t You understand?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ej pa po zicu tut ni treba špricat!

klimbra....in dom zaživi

Vidim, da ti angleški humor ni tuj.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SEM ŠEL ŠE URADNA NAVODILA PREVERITI!

Notri pa piše takole:

- Očistite motor

- Izpraznite rezervoar za gorivo!!!!!!!!!!!!!?????????????

- Odstranite svečke,kapnite nekaj kapljic oja(5ml),pritisnite gumb za zagon za nekaj sekund in ponovno namestite svečke

- Zmanjšajte pritisk v gumah za cca 20%!!!!!!!????????

- Kolesa naj bodo v zraku(stojala)

- Vse nepobarvane delepoškropite z oljem(ne po diskih in gumijastih delih)

- Namažite pogonsko verigo in pletenice

- Odstranite akumulator...in ga preko zime vsaj enkrat mesečno rahlo dopolnite(1A ali manj)

- Pokrite izpuhe s plastično vrečko,da preprečite vstop vlagi

- Motor pokrijte s pokrivalom,da ga zaščitite pred prahom in umazanijo

NEKAJ ZELO ZANIMIVIH NAPOTKOV....SE VAM NE ZDI???????????

Uredil - klimbra on 21/10/2001 17:09:44

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

SEM ŠEL ŠE URADNA NAVODILA PREVERITI!

Notri pa piše takole:

- Očistite motor

- Izpraznite rezervoar za gorivo!!!!!!!!!!!!!?????????????

- Odstranite svečke,kapnite nekaj kapljic oja(5ml),pritisnite gumb za zagon za nekaj sekund in ponovno namestite svečke

- Zmanjšajte pritisk v gumah za cca 20%!!!!!!!????????

- Kolesa naj bodo v zraku(stojala)

- Vse nepobarvane delepoškropite z oljem(ne po diskih in gumijastih delih)

- Namažite pogonsko verigo in pletenice

- Odstranite akumulator...in ga preko zime vsaj enkrat mesečno rahlo dopolnite(1A ali manj)

- Pokrite izpuhe s plastično vrečko,da preprečite vstop vlagi

- Motor pokrijte s pokrivalom,da ga zaščitite pred prahom in umazanijo

1. ok

2. ce je plasticen ok,drugace ga NAPOLNI! tudi ce je alu-tank.

3. max.1-2 sec,ne vec.hocete da olje ostane v cilindru,ne v kanalih.

4. ce sta obe gumi v zraku mogoce,lahko tudi pustis normalen tlak noter

5. mozno,samo ni nujno.ce niso v zraku DVIGNITI tlak (ca.0,2-0,3 bara)

6. ok,samo lahko tudi vse,RAZEN diskov.

7. ok

8. a)ok, b)ni nujno.2x-3x na zimo ali pa 1x pred prvim startom je ok

9. ne me jebat.brez veze,vlaga pride zmeraj nekje noter.ne ga kurblat.

10. ok

-------

What part of NO don´t You understand?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

SEM ŠEL ŠE URADNA NAVODILA PREVERITI!

Notri pa piše takole:

- Očistite motor

- Izpraznite rezervoar za gorivo!!!!!!!!!!!!!?????????????

V moji knjižici je še dodano, da pošpricaš notranji del rezervarja z WD40.

quote:

- Namažite pogonsko verigo in pletenice

Kako se pletenica maže? Jo moraš sneti? Ali kdo to sploh dela?

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo na kratko: WD40 je dober za zaščito pred vlago, ima pa to slabost, da topi maščobe, kar lahko povzroča probleme pri menjalniku ter povsod tam, kjer so vzvodi namaščeni.

Za pletenice (merilec hitrosti, sklopka,...) pa je najbolje, če ti jih namaže serviser takrat, ko boš imel motor na servisu.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

mat,dolij benc do vrha......isti efekt z manj truda.

pletenice snames,jih vzames iz zascitne tuljave,jih namazes in sestavis nazaj.za mehansko sklopko se dobi "mazalec" v moto-trgovinah,da ti "pletenice" (i.e.zajle ) ni treba sneti.

Ja, za bencin sem vedel, ampak tole z pletenicami mi pa ni jasno.

Saj se pogovarjamo o zajlah(sklopka, gas)? Kako jo lahko dobiš iz oboda, če se pa vedo konča z širšim delom? Na kakšnem princupu dela ta mazalec za mehansko sklopko? Ma, nič mi ni jasno.....

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!