Skoči na vsebino

Prezimovanje motorja + akumulatorja


kekec III

MOTO AKUMULATOR  

256 članov je glasovalo

  1. 1. MOTO AKUMULATOR ČEZ ZIMO ..... ?

    • Pustim v motorju
    • Pustim v motorju in odklopim
    • Vzamem z motorja in ga shranim


Priporočene objave

Pa kaj jočeš, prihodnji teden se glede na vremensko napoved odpira srednje-jesenska motoristična sezona. Pelji se, naj ti jesenski veter briše solze. ;) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 11. 2016 at 9:19, Snecer pravi:

Skratka nafilaš, odklopiš klemo ali odneseš na suho in to je to.

Katero? + ali -

Hvala.

Sprašujem zato, ker tega do sedaj nisem nikoli počel. Letos sem na moji FZ 8 (2011) menjal aku,  xj 6 (2009) pa ima še kar original. V garaži pa je čez celo zimo med 5 in 10 st.C.

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odklopiš minus -

Spomlad preden zalaufaš motor  akumulator dofilaš na polnilcu, preveriš nivo elektrolita, preveriš/očistiš konektorje in pomeriš Voltažo:

12,8V ali več; Akumulator je poln, lahko mirne volje zaženeš motor

12V-12,8V Akumulator je potrebno dodatno dopolniti

12V ali manj Akumulator je zrel za menjavo

Mašine se naj nebi verglal, če je akumulator "slab", ker je to na kratko povedano slabo za štromarijo na motorju.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Zdravo..ker žal letos ne bo šlo drugače,bom imel motor čez zimo sicer v zaprtem in pokritem prostoru,vendar znajo biti temperature notri tudi pod niclo..ali lahko to kaj škoduje motorju,glede na to da bo trajalo pa mesecev??sicer bom odklopil akumulator,motor dal na stojala in pokril s pregrinjalom.. lahko naredim še kaj,da ga bolj zascitim?

 

Hvala Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, da nimas v hladilnem sistemu vode oz. preveri, ali ima antifriz ledisce vsaj pri -15, se raje nize.

Ce imas tank kovinski, naj bo poln.

Moj prejsnji moped (ZZ-R 600) sem vedno imel parkiran na minusu - brez tezav.

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 10/23/2017 ob 11:20, dAlencc87 pravi:

Zdravo..ker žal letos ne bo šlo drugače,bom imel motor čez zimo sicer v zaprtem in pokritem prostoru,vendar znajo biti temperature notri tudi pod niclo..ali lahko to kaj škoduje motorju,glede na to da bo trajalo pa mesecev??sicer bom odklopil akumulator,motor dal na stojala in pokril s pregrinjalom.. lahko naredim še kaj,da ga bolj zascitim?

 

Hvala Lp

Moj tako preživlja zime že kar nekaj let, zunanja garaža (lesena) pozimi tudi -, edino akumulator prikljopljen na polnilec, pa vsake tolko ga malo zalaufam, bolj zaradi duše...moje hahaha...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O hvala ti za odgovor oz.tolazbo..pa sej drgac ni tko panike,edin ne vem kako je kaj z vitalnimi deli,ali lahko mraz kaj skoduje..plastike,razne gumice,rocke,stikala itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, dAlencc87 pravi:

O hvala ti za odgovor oz.tolazbo..pa sej drgac ni tko panike,edin ne vem kako je kaj z vitalnimi deli,ali lahko mraz kaj skoduje..plastike,razne gumice,rocke,stikala itd..

Jaz ga posprejam z maxi brilom (celega), da je masten. Na pomlad pa obrišem - je kot nov.:) No, gume ne, ostalo pa.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Scarabeo 500 pravi:

Jaz ga posprejam z maxi brilom (celega), da je masten. Na pomlad pa obrišem - je kot nov.:) No, gume ne, ostalo pa.

Kaj a to res al kva??!!ga imas tut na minusu cez zimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dAlencc87 pravi:

Kaj a to res al kva??!!ga imas tut na minusu cez zimo?

Sam minus ne igra velike vloge, večjo ima vlaga. Z maxi brilom motor malo zaščitiš pred korozijo, plastika ostane lepa.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, dAlencc87 pravi:

Kaj a to res al kva??!!ga imas tut na minusu cez zimo?

jaz ga tudi nimam v ogrevani garaži in je torej na minusu, ko je minus :)

kot je žre prej napisal, problem je lahko korozija, ne tolko minus... tako da ga pokrij z nečim normalnom, da bo dihalo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, dAlencc87 pravi:

O hvala ti za odgovor oz.tolazbo..pa sej drgac ni tko panike,edin ne vem kako je kaj z vitalnimi deli,ali lahko mraz kaj skoduje..plastike,razne gumice,rocke,stikala itd..

ne, če se ne nabira vlaga in kondenz potem pa zmrzne, pa otopli. Bistvo je doseči da je mašina na suhem in če se le da konstantnem območju (temp in vlaga). Sicer pa tudi avti so celo zimo zunaj na vsem, pa preživijo.

pred 18 urami, Scarabeo 500 pravi:

Jaz ga posprejam z maxi brilom (celega), da je masten. Na pomlad pa obrišem - je kot nov.:) No, gume ne, ostalo pa.

maxi brill je odlična zaščita

pred 8 urami, KARMEN1 pravi:

Tudi jaz na minusu, pod leseno nadstrešnico. 

Če ga dva tedna ne vozim, pa ga vžgem za pol ure.

z dolgotrajnim stanjem na miru in mestu se motor bolj uničuje kot pa če ga zalaufaš vsake toliko. Tako da pravilno. Js se kar vozim zato.

Gumice, tesnila, ležaji itd se hitrej starajo in uničujejo z neuporabo, kot pa uporabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, DAMI34 pravi:

ne, če se ne nabira vlaga in kondenz potem pa zmrzne, pa otopli. Bistvo je doseči da je mašina na suhem in če se le da konstantnem območju (temp in vlaga). Sicer pa tudi avti so celo zimo zunaj na vsem, pa preživijo.

maxi brill je odlična zaščita

z dolgotrajnim stanjem na miru in mestu se motor bolj uničuje kot pa če ga zalaufaš vsake toliko. Tako da pravilno. Js se kar vozim zato.

Gumice, tesnila, ležaji itd se hitrej starajo in uničujejo z neuporabo, kot pa uporabo.

Kaj je ta magični maxi brill in kje se ga nabavi?:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, xtzs pravi:

Kaj je ta magični maxi brill in kje se ga nabavi?:blush:

petrol, za armaturko....včasih smo z nafto premazali moped, ker je mastna, pa tudi dobro ščiti in varuje moped, pred soljo, in svinjarijo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 10. 2017 ob 12:06, Xebec pravi:

Ve kdo za kakšno firmo, ki ponuja prezimovanje oz. shranjevanje motorjev? Rabim za cca 3 mesece (december, januar,februar)

LTH Škofja Loka??:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, xtzs pravi:

Kaj je ta magični maxi brill in kje se ga nabavi?:blush:

To se dobi skoraj povsod, kjerkoli imajo kaj za avte, tudi Petrol.

https://mtehnika.mercator.si/izdelek/4433201/antistaticni-premaz?utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo kak nasvet kako je s prezimovanjem pri starejših motorjih (1995)? 

Motor težko vžge kadar dolgo stoji, en od nasvetov je bil da naj bi pustila čok odprt, ko ugasnem motor (ja, ima še ročni čok:).

Še kakšna ideja mogoče? 

Na kaj naj pazim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!