Skoči na vsebino

Gume za maxiscooter


Priporočene objave

Pozdravljeni!

Na maxiju moram zamenjat zadnjo gumo.

Ker sem bil nekaj let brez motorja, nisem na tekočem s to temo.

Katere gume priporočate, kje jih nabavljate?

Gledam pirelli gts24 (61€), michelin pilot sport sc rear (72€) in metzeler feelfree (64€).

LP Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam izkušnje le z Pilot Sport SC in mi je super, bolj športna guma, ki nudi veliko oprijema in je, vsaj na mojem, dokaj imuna na zalivke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Na maxiju moram zamenjat zadnjo gumo.

Ker sem bil nekaj let brez motorja, nisem na tekočem s to temo.

Katere gume priporočate, kje jih nabavljate?

Gledam pirelli gts24 (61€), michelin pilot sport sc rear (72€) in metzeler feelfree (64€).

LP Gorazd

Jaz imam Michelin City grip. Za moj način vožnje - neagresivna touring vožnja, večinoma v dvoje - sem zadovoljen z njo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Pozdravljeni!

Na maxiju moram zamenjat zadnjo gumo.

Ker sem bil nekaj let brez motorja, nisem na tekočem s to temo.

Katere gume priporočate, kje jih nabavljate?

Gledam pirelli gts24 (61€), michelin pilot sport sc rear (72€) in metzeler feelfree (64€).

LP Gorazd

Pozdravljen

Vse tri gume so zelo dobre  :OK:   :OK:   :OK: ,je bolj stvar osebnega okusa katera ti je bolj pri srcu   oziroma katera bo cenovno z montažo in  centriranjem bolj ugoden nakup

Vsekakor pa priporočam enak model gum na prednjem in zadnjem kolesu, je bolj pomembno to kot pa firma gume

Osebno sem ljubitelj michelina  :yea2:  pa čeprav ga trenutno ne vozim  :blush:

Dobro izberi pa lep pozdrav:    :yea1: Mavti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kilometraža, katero pobere najprej in s katero ste naredili največ km?

Kako se obnašajo na mokrem asfaltu?

LP G

Pomoje če menjavaš gume menjaj obe,in spredno in zadnjo.Varnost je le na prvem mestu,in ni takšen denar še za sprednjo.Drugače pa te gume city griph so dobre malo cenejše in tudi manj se obrabijo.Če pa kupiš kakšno športno različico kot so bridgestone ali pa te katere ima Drejči,gume boš res hitreje zrabill,ampak drži pa ta guma veliko bolje kot tiste univerzalne.Jaz imam na burgmanu 650 bridgestone 190 evrov z montažo ,to je športna različica je dražja ampak veliko bolje za peljati,sem pa naredil 13000 km z njimi,in jih moram menjati.Mam enega ko mi rihta gume sem jih zrihtal Pelikanu in Posavcu za ugodno ceno in montažo.Če te zanima mi piši privat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je petek123 rekel.... odvisno od načina vožnje

tak kot vozi petek123 rabi res najboljše gume, tako kot vozima jaz in sat500 pa je skoraj vseeno kakšne gume so gor ;)

Lp

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusil sem na maxsijah vse različne gume od SAVE naprej in sem osebno bil najbolj zadovoljen za takšno vožnjo kot jo vozim jaz BRIDSTONE in DUNLOP, je pa res,da pri izbiri gum veš kakšen imaš način vožnje . Če si normalen voznik nimaš kaj komplicirat, ujemat se morajo dimenzije in hitrostni razred in z neko sredjo trdoto ter ceno. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo.

Kaj pravite na bridgestone. Ali se jih splača vzeti, tudi če so malo dražje od konkurence? Kako držijo, ter koliko se rabijo? Vožnja pa je turistična v dvoje, pa tudi kakšni ovinki( dolomiti.... LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Kaj pravite na bridgestone. Ali se jih splača vzeti, tudi če so malo dražje od konkurence? Kako držijo, ter koliko se rabijo? Vožnja pa je turistična v dvoje, pa tudi kakšni ovinki( dolomiti.... LP

bridgestone je odlična guma sam jo vozim na burgmanu 650 zdržale so tam nekje 13000 z bolj športno vožnjo.Ti jih priporočam , za kateri motor pa?

P.S. poglej profil, boš videl da gospod vozi Majesty 400 :whistle:

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločil sem se za Michelin-ko, tudi cena je bila dobra, slabih 60€...

joj, ta zima se pa res vleče... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Potrebujem komplet gum za mojo aprilio. Dimenzije so 120/70-15" 56P in 130/80-15" 63P. Ker bom vzel enega proizvajalca me zanima kaj priporočate: Michelin, Dunlop, Metzeler, Pirelli ali Bridgestone? Kaj se pri nas sploh dobi razen Dunlop in Michelin (te sem našel na internetu), kje kupiti in kje menjati. Sem pa z dolenjske tako da bi blo dobr da je kje v bližini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem komplet gum za mojo aprilio. Dimenzije so 120/70-15" 56P in 130/80-15" 63P. Ker bom vzel enega proizvajalca me zanima kaj priporočate: Michelin, Dunlop, Metzeler, Pirelli ali Bridgestone? Kaj se pri nas sploh dobi razen Dunlop in Michelin (te sem našel na internetu), kje kupiti in kje menjati. Sem pa z dolenjske tako da bi blo dobr da je kje v bližini.

Huh :hmm: ali si prav napisal dimenzijo zadnje gume? Je precej "nenavadna". Kaj če kupiš to kar si imel do sedaj? Gumo "poznaš" in veš kako se obnaša, drugače pa bi ti svetoval Michelin City grip. Najbolje da stopiš do lokalnega vulkanizerja in ga povprašaš. Za Bridgestone gume pa pošlji PM @Petek123 mislim da ima dobre "veze", montirati pa jih boš moral sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem imel do sedaj... dimenzije so prave, preverjeno na 3 navodilih za uporabo, na motorju pa nisem gledal točnih dimenzij ampak mislim da je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledal še dejansko stanje na skuterju in so dimenzije take gor kot so napisane že zgoraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

mene pa zanima kako se obnesejo Michelin 120/70-15 MI CITY GRIP 64S in Michelin 140/60-14 MI CITY GRIP 64S bi menjal in prv in zadno na aa500.hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kako se obnesejo Michelin 120/70-15 MI CITY GRIP 64S in Michelin 140/60-14 MI CITY GRIP 64S bi menjal in prv in zadno na aa500.hvala

Jaz sem zadovoljen z Michelin City grip. So primerne za slabši asfalt (mesto, tiri od tramvaja.., granitne kocke, spolzki asfalt, spolzka cesta - Italija, Francija). S tem namenom so bile tudi razvite. Torej, za umirjeno touring vožnjo kakor tudi za malo zahtevnejše pogoje vožnje. Z njimi pa posebej dirkal ne boš, čeprav zmorejo več, kot si upaš (kot AA500 dovoli).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zadovoljen z Michelin City grip. So primerne za slabši asfalt (mesto, tiri od tramvaja.., granitne kocke, spolzki asfalt, spolzka cesta - Italija, Francija). S tem namenom so bile tudi razvite. Torej, za umirjeno touring vožnjo kakor tudi za malo zahtevnejše pogoje vožnje. Z njimi pa posebej dirkal ne boš, čeprav zmorejo več, kot si upaš (kot AA500 dovoli).

hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prejšnji teden zamenjal original gume z Michelin Pilot Sport. Guma se obnese super, zalivke in razpoke se čuti dosti manj pa tudi bolj miren je skuter in ne poplesava več. Skoraj malo preveč sigurnega se počutim z njimi mi manjka samo še dober cm do roba pa se mi že zdi da grem z ušesi po tleh. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden zamenjal original gume z Michelin Pilot Sport. Guma se obnese super, zalivke in razpoke se čuti dosti manj pa tudi bolj miren je skuter in ne poplesava več. Skoraj malo preveč sigurnega se počutim z njimi mi manjka samo še dober cm do roba pa se mi že zdi da grem z ušesi po tleh. :worship:

no, kaj sem reku?! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prejšnji teden zamenjal original gume z Michelin Pilot Sport. Guma se obnese super, zalivke in razpoke se čuti dosti manj pa tudi bolj miren je skuter in ne poplesava več. Skoraj malo preveč sigurnega se počutim z njimi mi manjka samo še dober cm do roba pa se mi že zdi da grem z ušesi po tleh. :worship:

Sam lahko enako rečem za City Grip. Sicer ga ne vozim čisto na rob, ampak vseeno se mi na trenutke zdi, da jim kar preveč zaupam. Že prej sem imel na motorju Michelin, ampak je bil daaaaaaleč od City gripa. Očitno kemija pri gumarjih napreduje 100/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moje trenutne gume (Bridgestone TH-01) gredo počasi k koncu. Z njimi sem naredil cca. 7000km in mislim da približno 500-1000 jih bo še padlo. Za tem mislim pa menjat gume in zavoljo eksperimentiranja bi poizkusil Pirelli Diablo Scooter (naj bi bile zelo dobre). Ima kdo kakšne izkušnje z njimi?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje trenutne gume (Bridgestone TH-01) gredo počasi k koncu. Z njimi sem naredil cca. 7000km in mislim da približno 500-1000 jih bo še padlo. Za tem mislim pa menjat gume in zavoljo eksperimentiranja bi poizkusil Pirelli Diablo Scooter (naj bi bile zelo dobre). Ima kdo kakšne izkušnje z njimi?

LP

Imam na svojem PIRELLI in ti povem da so presenetljivo dobre.

Moraš pa vedeti da niso za vsak motor vse gume enako ustrezne, odvisno je od modela, teže , hitrosti,...

Mojemu vem da najbolj ustrezajo od vseh poskušenih BRIDSTONE in PIRELLI, posebej mojemu načinu vožnje. Lp.

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!