Skoči na vsebino

Moje izkušnje


TONTO

Priporočene objave

Pravkar sem se pogovarjal z mojo drago, ki je v termah Laško in ji povedal, da je danes dobila pošto z ZPIZ-a in da je v njej enak vprašalnik na štirih straneh, kakršnega sem moral izpolniti tudi jaz in je bil tudi "ena od prič" za mojo invalidsko upokojitev ... Obstaja tudi "samo" štiriurna upokojitev + štiri ure delovnega časa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj me iz servisa v Tolminu še niso poklicali, da je "moja osa" že popravljena? Zato ker mi je mehanik rekel, da če bo treba kakšen pokvarjen del naročiti, bo popravilo trajalo daljši čas (?€?) ???


Zakaj je bila včeraj na cesti pod Idrijskim pokopališčem kolona? Zato ker je nekdo "parkiral ali parkirala" svoj avtomobil na za to nenamenjen prostor in so zato morali gasilci pomagati temu avtomobilu nazaj na cesto ???

IMG_7885.JPG

IMG_7899.JPG

IMG_7900.JPG


Zakaj tudi danes ni bilo treba uporabiti dežne vetrovke, čeprav sem jo zopet vozil s sabo ???

IMG_7898.JPG

IMG_7901.JPG

IMG_7902.JPG

IMG_7903.JPG

IMG_7906.JPG

IMG_7908.JPG

IMG_7909.JPG

IMG_7910.JPG

IMG_7911.JPG

"Mljask" ???

IMG_7912.JPG

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Globoke misli & misel dneva & stuff" : Počival bom lahko tudi pozimi, če mi bolečine v kolenu in kolku ne bojo dovolile hoditi ...

Hvala moškemu delu "varadero team Logatec" za izvrstno kahvo in za informacijo, da mi ni bilo treba prevoziti še nekaj dodatnih kilometrov zastonj.

Hvala današnjemu prodajalcu v trgovini CULT v Logatcu, ki je znal ugotoviti, da je naše kolo staro že 16 let.

IMG_7913.JPG

IMG_7919.JPG

IMG_7916.JPG

IMG_7914.JPG

IMG_7915.JPG

IMG_7918.JPG

IMG_7920.JPG

IMG_7922.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Kaj vas je danes spravilo v dobro vojo?"

Pred nekaj mnutami so me klicali s servisa v Tolminu in mi povedali, da je moja Osa popravljena in da je bil krivec za njeno slabo delovanje JERMEN.

"Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo?"

Cena popravila.

"Kaj vas je danes spravilo v nedoločeno voljo?"

Iz Upravne enote sem dobil priporočeno pismo v katerem "me prosijo" naj najpozneje v osmih dneh dostavim podatke o lanskih dohodkih moje drage, ki se bo vrnila iz Laškega prihodnji četrtek, tako da bom moral jutri na Upravno enoto osebno in prositi za kak dan "podaljšanja najpozneje v osmih dneh" ...

Verjetno, oziroma skoraj sigurno, se bom po kosilu moral s kolesom zopet odpeljati v Idrijsko Belo, "da se bom malo pohladil" !!!

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej sem hotel skočiti v Brusovih klavžah in potem še v Putrihovih, vendar me je življenje obakrat odbilo nazaj na realna tla ...
Ustavil sem se tudi v K.C. Bonča in popravilo menjalnika bo stalo približno 30 €, tako da to ČIMPREJ !!!

IMG_7925.JPG

IMG_7927.JPG

IMG_7923.JPG

IMG_7926.JPG

IMG_7928.JPG

IMG_7931.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se od doma odpeljal, ko je zunanji termometer kazal 10 oC in vrnil nazaj, ko je bilo 15 stopinj več. Če bi med vožnjo fotografiral vse, kar ljudje vržejo iz avtomobilov skozi okna bi v mojem Canonu najbrž imel premalo zmogljivo spominsko kartico. V Logatcu sem zaman iskal "nekaj", kjer se tudi jaz včasih "odpeljal kakšen krog". Danes je bil varadero team doma kompleten = HVALA za družbo in kahvo. Idrijska Bela ITAK, Kanomlja zaradi manjkajočih kilometrov. Kosilo = myself = dva paradižnika + kocke sira. Večerja = hčerkin jabolčni zavitek z orehi. Moja draga je v Toplicah Laško, najina hčerka, njen fant in Tačka so se pa včeraj zvečer odpeljali na otok Krk, "pospravljati" počitniško prikolico.

 

IMG_7943.JPG

IMG_7944.JPG

IMG_7946.JPG

IMG_7947.JPG

IMG_7948.JPG

IMG_7949.JPG

IMG_7950.JPG

IMG_7952.JPG

IMG_7951.JPG

IMG_7953.JPG

IMG_7954.JPG

IMG_7955.JPG

IMG_7956.JPG

IMG_7957.JPG

IMG_7959.JPG

IMG_7961.JPG

IMG_7960.JPG

IMG_7962.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj, česar še nisem pozabil. Ali veste, da se iz Tolmina v Kobarid in obrtno, da pripeljati tudi "po obvoznici"?

Kobarid.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mokraška vas --> Idrijska Bela --> Srednja Kanomlja --> Mokraška vas = 40 km. Hvala hčerki :inlove:  , ker me je po prihodu domov takoj ostrigla in hvala myself :OK: , ker sem se po striženju takoj oprhal. Koliko prevoženih kilometrov bo moj kolesarski števec pokazal letos? V trenutnem stanju na njem so vključenu tudi lanski kilometri (?). Letošnjo kolesarsko sezono pred sedeminštiridesetim decembrom še ne mislim zaključiti ...  :D

IMG_7963.JPG

IMG_7964.JPG

IMG_7965.JPG

IMG_7966.JPG

IMG_7968.JPG

IMG_7969.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko časa se bom lahko v Idrijsko Belo še vedno peljal v poletnem kolesarskem oblačilu?

IMG_7985.JPG

IMG_7984.JPG


Včerajšnje bolečine, ki so se med včerajšnjo vožnjo s kolesom zopet pojavile "v večjem obsegu", sem danes rešil tako, da sem med vožnjo v Idrijsko Belo uporabljal levo polovico in med vožnjo nazaj domov desno polovico ...
Spomin star 40 let +. "U Stanovcu" sem rad tudi skakal v vodo in če bi to hotel storiti dans, bi moral najprej najeti bager, da bi "žounf pr stanovcu" zopet poglobil za dva metra ali tri ...

IMG_7986.JPG

IMG_7987.JPG

IMG_7988.JPG


V Idrijski Beli "dogaja" ...

IMG_7989.JPG

IMG_7991.JPG

IMG_7992.JPG

IMG_7993.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se pred hrupom na cesti pred hišo umaknil približno ob 9.00 in se vrnil nazaj točno ob 11.00 nazaj v hrup ... :blush:

IMG_7994.JPG

IMG_7995.JPG

IMG_7996.JPG

IMG_7998.JPG

IMG_7999.JPG

IMG_8001.JPG

IMG_8000.JPG

IMG_8003.JPG

IMG_8004.JPG

IMG_8005.JPG

IMG_8006.JPG

IMG_8007.JPG

IMG_8008.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker po kosilu pred hišo še ni nehalo ropotati :blush: , ker se moja draga vrne domov šele jutri in ne že danes kakor sem ja mislil :blush: in ker je jutrišnja vremenska napoved "sumljiva" :blush: , sem dopoldanskim kolesarskim 25 km dodal še popoldanskih 25 km ... :OK:

IMG_8009.JPG

IMG_8011.JPG

IMG_8013.JPG

IMG_8014.JPG

IMG_8015.JPG

IMG_8016.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker tudi danes v bližnji okolici naše hiše ropota, "sem moral zopet bežati od hiše", in ker se v Tolmin s kolesom še nikoli nisem peljal in ker bi na servisu lahko tudi preveril treutno stanje moje "ose", je bil moja želja smer proti Tolminu, vendar se "moja zadnja in boleča hlebčka" s tem nista strinjala, ker bi za teh 90 km rabila kar nekaj dni predhodnega počitka. Zato "itak" in tudi po vrnitvi nazaj domov "itak" by najina hčerka ... :inlove:

IMG_8017.JPG

IMG_8019.JPG

IMG_8020.JPG

IMG_8021.JPG

IMG_8022.JPG

IMG_8023.JPG

IMG_8024.JPG

IMG_8025.JPG

IMG_8026.JPG

IMG_8027.JPG

IMG_8028.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najina hčerka včeraj popoldne.   :inlove:

IMG_8029.JPG


Ker sem včeraj pred fotografiranjem "kotne zastavice" (?) na idrijskem nogometnem igrišču napačno ocenil mojo in kolesovo masno vztrajnot (?), sem se zaradi precej visokega kolesnega sedeža nežno vlegel na svoj levi bok, pri čemer je še največ utrpelo levo vzvratno ogledalo, brez katerega sem se med današnjo dopoldansko vožnjo, po precej obremenjeni cesti do Podrateje, počutil zelo nelagodno, kar sem tik pred kosilom še lahko popravil, ker sem eno rezervno ogledalo še imel.

IMG_8035.JPG

IMG_8036.JPG

IMG_8030.JPG

:blush:

IMG_8031.JPG

Dopoldne + popoldne = 50 km + ...

IMG_8037.JPG

Točno take barve si želim, da bi bil tudi naš Cult !!!

IMG_8032.JPG

"itak" ...

IMG_8033.JPG

IMG_8034.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem se pred današnjim odhodom od doma zanesel na včerajšnjo vremensko napoved za danes in na pogled skozi okno, sem se vrnil nazaj domov "rahlo vlažen in premražen" ... :blush: Tudi radarska slika padavin mi ne bi dosti pomagala, ker so padavine res samo v Idrji, oziroma bolj v njeni bližnji okolici - Idrijska Bela ...

Popoldne DOMA in jutri tudi DOMA .......................................................... UPAM !!!

IMG_8038.JPG

IMG_8039.JPG

IMG_8040.JPG

IMG_8041.JPG

IMG_8042.JPG

IMG_8043.JPG

IMG_8044.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj sem s kolesom nazadnje prevozil "lokalni downhill" Ledine (pr'Šnitu) - Pot v trnje (avtobusna postaja Spodnja Idrija). S Cultom sigurno nikoli, zato z mojim Pinarellom, kar pomeni približno 20 do 30 let v preteklosti, "zaokroženo", pred 25 leti. Vso vožnjo sem tudi snemal z mini kamero, oziroma sem vsaj mislil da jo snemam, ker se mora ob vklopu kamere na njej prižgati tudi kakšna lučka, kar sem seveda pozabil in se je zgodilo šele ko sem jo na avtousni postaji v Spodnji Idriji "izklopil" = "ponovi vajo" enkrat v bližnji prihodnosti !!!

 

IMG_8050.JPG

IMG_8051.JPG

IMG_8052.JPG

IMG_8053.JPG

IMG_8054.JPG

IMG_8055.JPG

IMG_8056.JPG

IMG_8057.JPG

IMG_8058.JPG

IMG_8059.JPG

IMG_8060.JPG

IMG_8061.JPG

IMG_8063.JPG

IMG_8064.JPG

IMG_8065.JPG

IMG_8066.JPG

IMG_8067.JPG

IMG_8068.JPG

IMG_8069.JPG

IMG_8070.JPG

IMG_8071.JPG

Downhill.png

PrŠnitu.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opazil sem da Zadnji Google Zemljevid ni bil pravilen, oziroma sem napačnega vstavil v moji zgorni objavi.   :blush:

Ledine.jpg

Pravkar sem preizkusil mojo "kamerco", če sploh še deluje in seveda deluje, ča jo najprej s prvim "gumbom" vklopiš in nato z drugim "gumbom" vklopiš še snemanje ... :blush:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se od doma odpeljal malo pred deveto uro pri 6 oC in čez zgornji del kolesarskega dresa oblekel še vetrovka, tako da mi je bilo med vožnjo prav prijetno toplo. S sabo sem vzel tudi fotoaparat, čeprav ga najprej sploh nisem hotel vzeti s sabo, ker sem želel posneti samo video downhil Ledine - Sp. Idrija, kar pa mi tudi danes ni uspelo, čeprav "je lučka na mikrokameri danes gorela" ... :blush:

IMG_8072.JPG

IMG_8073.JPG

IMG_8074.JPG

IMG_8075.JPG

IMG_8076.JPG

IMG_8077.JPG

IMG_8078.JPG

IMG_8079.JPG

IMG_8080.JPG

IMG_8081.JPG

IMG_8082.JPG

IMG_8083.JPG

IMG_8084.JPG

IMG_8085.JPG

IMG_8086.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem odkolesaril od doma ob 9.00 pri 4 oC in bil kmalu nagrajen z lepimi pogledi na okolico. Domov sem se vrnil ob 11.15 in to je bil najbrž, oziroma skoraj sigurno, v tem življenju moj zadnji downhill Ledine --> Spodnja Idrija. Ker sem se danes spomnil, da je za snemanje z mojo "mikro kamero" potreben najprej njen vklop (1) in za tem še vklop snemanja (2), pri čemer začne "lučka" utripati, mi je končno uspelo tudi posneti moj downhill, katerega kvaliteta posnetka pa je na žalos premosorazmerna ceni in kvalititi moje "mikro kamere" :blush: Zaenkrat objavljam samo današnje fotografile, ker mi je uspelo na You Tube v dveh urah in pol objaviti samo 17 % mojega današnjega posnetka, čemur pa ni kriva počasna internetna povezava, ampak kar You Tube sam !!! Bazen spada k eni od včeraj slikanih počitniških hišicah.

IMG_8087.JPG

IMG_8088.JPG

IMG_8089.JPG

IMG_8090.JPG

IMG_8091.JPG

IMG_8093.JPG

IMG_8094.JPG

IMG_8095.JPG

IMG_8096.JPG

IMG_8097.JPG

IMG_8098.JPG

IMG_8099.JPG

IMG_8100.JPG

IMG_8101.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj današnji downhill je trajal 20 minut, za kar je moja mini kamera porabila 2,36 GB prostora na svoji spominski kartici in ker je s servisom mojih winows izginil tudi program za pretvorbo formata video zapisa, v kakšnega "manj požrešnega", traja prenos mojega današnjega video zmazka na You Tube že pet ur in pol in trajal naj bi še eno uro in pol ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prenos je trajal 8 ur in 15 minut, tako da sem si res zaslužil, da se prestavim v spalnico in začnem reševati križanke in vsaj eno osmerosmerko ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VS800, nor sem res, kar tudi priznam, vendar še vedno ne toliko, da bi vozil tako kakor ta na posnetku ... :OK:

Včerajšnje bolečine ??? Med vožnjo proti Ledinam, "levi in desni hlebček itak" kakor zmeraj na tako ozkem kolesarskem sedežu, med downhillom pa zelooo obe zapestji, kar mi tudi ni čisto neznano iz moje preteklosti ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne kamere uporabljate za snemanje med vožnjo z mopedi. V spletni trgovini enaA sem našel  tako . YES or NO the question is now ... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!