Skoči na vsebino

Moje izkušnje


TONTO

Priporočene objave

Verjetno se bo ta moja nova objava pojavila kar v nadaljevanju prejšnje, pod sliko, vendar ker sem se tokrat pravi čas spomnil, da to lahko končno tudi objavim, bom to napisal kar sedaj !!! Ker sem z "mojo oso" naredil že kar preeecej kilometrov, nekaj tudi kar precej daleč od doma, sem kljub sedanjim težavam z njo imel  veeeliko srečo, da se težava prvič ni pojavila v Izoli, na Krasu ali recimo ob Bohinjskem jezeru, ampak nekaj km naprej od Cekna proti smučišču, tako da sem se lahko nazaj v dolino spustil z nedelujočo ("mašina") in  me je v Cerkno lahko prišla iskat moja draga ... :inlove:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ti je že C eagle napisal. Med mopedi od nekoč in danes kakšne bistvene razlike ni (osnovne stvari) , je pa razlika, da je tvoja osa 4 taktna, tako da je pri vplinjaču par stvari drugačnih (dizo ima, samo naj bi bila razlika v velikosti in obliki/izvedbi tako vplinjača kot dize v primerjavi z 2 taktnimi) . Ravno zato ker je 4 taktna in se toči "čisti" bencin, mi je malo sumljivo, da bi se tako hitro mašilo, tudi moped je preveč nov, da bi bil tako poln smeti.

Meni je vse skupaj čudno (tudi če se vplinjač maši, ga z malo "truda" pripraviš do zagona (prej ali slej se nateče zadosti goriva) pa potem nagaja (crkuje) , da pa sloh ne vžge in je svečka tako zamaščena kot tvoja na sliki, mi pa nekako ne kaže na to) . Nimam pa izkušenj s 4 taktnimi mopedi.

lp

Če še nimaš priročnika (4 poglavje)

https://scootergrisen.dk/scooterhjemmeside/download/sym_orbit_servicemanual.pdf

Poglej tole (očitno moraš sneti in razstaviti vplinjač, da prideš do dize, ne vem pa od katerega skuterja je tole, glede na garancijo in to, ker če je kaj drugega izdahnilo znajo zakomplicirati)

 

Popravljeno . Popravil franc
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TRUDIM SE vseeno, toda ... :blush:

Zgodilo se je ravno to, česar sem se najbolj bal. Tudi nova svečka ni naredila nobene vidne iskre in ko sem jo vstavil v motor, ta pri poizkusu vžiga ni dal prav nobenega znamenja, da si želi vžgati ... :blush:   Vonj po bencinu je bil zopet prisoten, čeprav so meje vonjave še zmeraj zelooo ubogeee ... :blush:
Ker je Tolmin predaleč za prevoz "vespe" z "avtovleko" (€ !!!) bom vprašal nekdanjega serviserja moje yamahe :worship:  , če bi "malo pogledal" tudi moj skuterrrrr ... :blush:

IMG_8204.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S servisa v Tolminu mi na moj poslani mail zopet niso odgovorili :headbang: , ampak me je vodja servisa pravkar poklical in mi rekel, da lahko moj "nesrejčni" skuter kar "pripejlem" ... :grupni:

Zopet bo treba priskrbeti prevoz skuterja do Tolmina, seveda "za poko soldi"  =  :kava: ali :kava::kava:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna "žlahta" ali "sosed" s prikolico ali kombijem? Ali pa saj nekdo s kljuko na avtu (prikolice si običajno ni težko izposoditi) .

Veliko sreče.

lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te "vsi izključijo", ker nisi več tak kakor prej (pred nesrečo), je pričakovanje pomoči od kogagarkoli, razrn domačih, zelooo nerealno ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, RobiRoberto pravi:

Če te "vsi izključijo", ker nisi več tak kakor prej (pred nesrečo), je pričakovanje pomoči od kogagarkoli, razrn domačih, zelooo nerealno ... :blush:

No, no - na MS ti je pa tudi že kdo kdaj pomagal :blush:...

Nimam prikolice niti kljuke, drugače pa ne bi bil problem narediti uslugo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MS je  tudi še edini forum, na katerem "me še niste odslovili". Hvala vsem, ki berete moje "pamenije" in mi "ne mečete polen pod noge".   :grupni:

Tudi za prevoz skuterja na servis v Tolminu sem se že dogovoril, le za "drugi avto" (domači) z vlečno kljuko se mora prevoznik še dogovoriti in seveda za izposojo prikolice, in ko bo imel "vsa pooblastila" me bo poklical ... :grupni:

Prej sem omenil pomoč domačih in ko sem hčerki med njeno dostavo:kava: omenil, da sem se že zmenil za prevoz vespe na servis, je bilo seveda takoj 1.111 pripomb  :blush:  in ena od njih je bila:  DA SE POTEM NE BOŠ VEČ TAKO DALEČ VOZIL ...  :blush: , katera je pa na žalost z dosedanjimi izkušnjami z mojo vespo tudi kar precej realna ... :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz NEMČIJE , skupaj s poštnino malo več kakor 39 € in brez potrebnih dodatnih nakupov. :hmm:

Seveda me jutri čaka še poizkus snemanja "spusta"  Putrihove klavže --> Brusove klavže --> Idrijska bela s kamero pritrjeno na krmilo mojega kolesa.  V Idriji sicer ne dežuje več, vendar je za "moj podvig" vseeno že malo prepozno ... :blush:

 

$_57.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se s kolesom kar dvakrat peljal do Putrihovih klavž. Prvič takoj po zajtrku in drugič takoj po popiti kahvi po prvi vrnitvi domov. Med prvo vožnjo "obvoznica" pri kopališču pr' Lajštu ni bila prevozna, zato sem moral uporabiti drugo "obvoznico" v obliki "cigu mostu" (nihajočega mostu ?) in ker sem bil potem na drugi strani "preveč vsiljiv", sem bil tudi "v življenski nevarnosti". :OK:
Hotel sem posneti video posnetek, da je cesta do Putrihovih klavž prevozna tudi z "dvemi ali štirimi takti na dveh ali štirih kolesih" :yea1: , vendar mi to v prvem poizkusu ni uspelo, zaradi moje (? = premalo zatisnjen vijak za vertikalno / horizontalno pritrditev kamere) ali kitajske (? = M5 vijak za pritrditev kamere iz aluminija !) krivde, pri čemer sem imel tudi veeeliko srečo, da kamera ni padla na tla, ampak je vseeno ostala v svojem nosilcu in snemala ... nebo ... (vijak mi je nekje med vožnjo odpadel in to sem opazil šele pri prometni tabli Idrijska Bela) ... :blush:
Upam, da je drugi pozkus snemanja uspel, zaenkrat pa samo današnje fotografije, pri čemer so razen zadnjih štirih vse iz mojega današnjega prvega obiska Putrihovih klavž.
SERVIS = menjalnik še vedno ne deluje tako kakor bi moral in gospod Valter v Kolesarskem centru Bonča mi je že povedal kaj bo še treba zamenjati in da ima to tudi na zalogi.
Krivca za današnje prvo snemanje neba sem nadomestil z dvema jeklenim vijakom M5, zato bom moral od danes naprej skupaj s kameroo voziti s sabo tudi imbus ključ za ta vijak, vendar je to veliko "ceneje" kakor nakup nove kamere, ker bi mi sedanja med vožnjo padla na tla ...
:blush:
Današnji video posnetek bo najbrž "na vrsti" za objavo na You Tube šele jutri, ker je vremenska napoved za jutri "itak" zelooo slaabaaa ... 1f641.png

IMG_8208.JPG

IMG_8209.JPG

IMG_8210.JPG

IMG_8211.JPG

IMG_8212.JPG

IMG_8213.JPG

IMG_8214.JPG

IMG_8215.JPG

IMG_8216.JPG

IMG_8217.JPG

IMG_8218.JPG

IMG_8219.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V dveh urah je You Tube "utegnil sprejeti" 31 % mojega današnjega video posnetka, tako da bo dosegljiv šele jutri ... :blush:

SJ4000 underwater test ... :grupni:

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HVALA POP TV za včerajšnji zame dovolj zanimljiv večerni film, ki me je obdržal budnega do njegovega zaključka (10.25) in še 15 minut za tem, ko je bil moj včerajšnji video posnetek končno v celoti objavljen na You Tube (približno 8 h :blush: ). Na eni od včerajšnjih slik ste videli, da so klavže dostopne tudi z mopedom (zamejski Slovec iz Stare Gorice, ki je našel prav mene, da me je vprašal, če se po tej cesti da priti tudi do Nove Gorice ???), na video posnetku pa lahko vidite, da so klavže dostopne tudi z avtom = "ni da ni" ... :OK:

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sredo je "krojač moje usode" končno priznal, da če se on 6.9.2009 ne bi pripeljal na Most na Soči, kjer se nam je pridružil in tudi predlagal še kahvo v Postoni, se mi to, kar se mi je, sigurno ne bi zgodilo ... "Potolažil" sem ga z besedami, da bi se mi to lahko zgodilo tudi že naslednji dan, na drugem mestu in brez njegove prisotnosti ...

Povedal mi je tudi, da se na Most na Soči nisem pripeljal s svojim mopedom, ampak s sodelavčevo (iz drugega obrata) yamaho R1, ker sva si med vožnjo očitno nekje zamenjala mopede, vendar je tudi to "izpuhtelo" iz mojega spomina" ... :blush:

2a.jpg

Yamaha-R1-YZFR1b.jpg

Če mi v Tolminu slučajno ne bodo mogli več zanesljivo popraviti moje ose, sem za vsak primer že naročil nov moped, za katerega bi pa nujno rabil nekoga, ki bi mi bi lahko naredil "veljavno fotokopijo" mojega vozniškega izpita, ki se nahaja na UE Idrija ... :blush:

Z1000.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premislil sem si glede barve, vendar je bila spremeba mojega naročila še vedno pravočasna ... :OK:

Kawasaki Z1000 In Orange Side Pose.jpg

kawasaki-z1000-2012-orange.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mi bo še kje na internetu (ebay) uspelo najti kamero SJ4000 po ugodni ceni, te kamere z original vijaki iz aluminija ne bom več pritrjeval nikamor in nosilec za pritrditev na čelado je že pripravljen, z "original plastičnimm ohišjem" in jeklenim imbus vijakom, tako da je sedaj za na kolo potreben samo še en imbus vijak, na mojo žalost M4, zato sem včeraj kupil napačen "manjkajoči" imbus ključ in imam sedaj dva za M5 vijake in še vedno nobenega "kratkega" za M4 ... :blush:

Upam, da bo jutri manj vetrovno kakor danes in da bo moje kolo tudi res že popravljeno  =  klavže itak ... :OK:

IMG_8226.JPG

IMG_8228.JPG

IMG_8229.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CENEJE nove kamere verjetno tudi na ebayu ne bom našel in še največ mi pomenita 2 leti garancije, če bi jo lahko sploh uveljavljal, če bi bilo to potrebno ... :hmm:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šele včeraj sem opazil, da mi prodajalec ni prodal samo izdelek z napako, ampak je že v oglasu napisal napačno ime kamere SJ4000, ker je prodajal njen ponaredek HD .. . :blush:

1SJ4000-SJ4000-WIFI-SJ4000.jpg

IMG_8230.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi je družinski sindikat dovolil:


Zabeležili smo vaše naročilo, o trenutnem stanju vašega naročila vas bomo vedno obvestili. Lahko tudi vi sledite stanju po prijavi na vašo osebno stran s klikom na točko Naročila.

Podatki naročila

Številka naročila: 9018SSK16
Datum naročila: 29. okt. 2016
Ime: Roberto
Način plačila: Plačilo ob prevzemu
Naslov plačnika: Roberto | Slovenija, 5280, Idrija, M v 1
Naslov za dostavo: Roberto | Slovenija, 5280, Idrija, M v 1
Način prevzema: Dostava na dom

 
   
   
   
   
   
   
   
   
Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zeeelo pooogrešam svoje kolo. Ne zaradi serviserjeve krivde, ampak zaradi mojega nepravilnega razumetja njegovih besed. Ko sem kolo oddal na servis, je g. Valter rekel, da bo v soboto popravljeno in ker si je za tem napisal še mojo telefonsko številko, sem danes dopoldne pričakoval, da mi bo telefoniral naj pridem kolo iskat, vendar to seveda ni bilo potrebno, ker mi je že ob sprejemu mojega kolesa rekel, da bo danes dopoldne poravljeno in bi ga jaz moral priti samo iskati ... :blush:

Sreda !!!   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno                                moja "premična tahnika" bolj upošteva moj predlog za upokojitev na Uri Soča, kakor jaz:  skuter na servisu v Tolminu, kolo na servisu v kolesarkem cenru Bonča inTriem čaka na moj servis v moji delavnici ...
                                 
                                 

Na mojem zgornjem vnosu se vidi kakšne so posledice "okvirja tabele", ki se pri novem vnosu besedila pojavi kar sama ... :blush:

Prtsc:

Prtsc.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sreča v nesreči je, ker se "robertomobilov" kolesni obroč ni poškodoval in bom rabil samo nov plašč in zračnico, za keteri bom najprej preveril na spletni kolesarski trgovini v Ptuju, pri katerih sem že naročil in tudi dobil kolesarsko tlačilko.

Seveda sem nov plašč "pridelal sam" s približno 10 km vožnjo po izprazneni zračnici ... :blush:

IMG_8249.JPG

IMG_8250.JPG

IMG_8251.JPG

IMG_8252.JPG

IMG_8254.JPG

IMG_8255.JPG

IMG_8256.JPG

IMG_8257.JPG

IMG_8251.JPG

 

Na eni od fotografij se vidi tudi "kvaliteta" izdelka iz bližnjega vzhoda in Robertotova neuporaba maziva ali olja za verigo ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BRAVO Roberto:   :OK:

Evrobike Ptuj:

Vaše naročilo je bilo sprejeto.
Zahvaljujemo se vam za nakup v naši spletni trgovini in se priporočamo tudi v prihodnje!

Vaša številka naročila je:

Na e-mail naslov vam bomo poslali potrditveno sporočilo z vsemi podrobnostmi nakupa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med mojo včerajšnjo vožnjo proti Brusovim klavžam me je dohitel in zaradi mojega tricikla tudi prepoznal, moj nekdanji sodelavec in "nekdanji sovoznik na drugem mopedu", med raziskovanjem boj daljne okolice pred mojo nesrečo, kateremu se je zaradi njegove sladkorne bolezni, oziroma njenih "stranskih učinkov", zelooo poslabšal njegov vid, tako da je tudi on ostal brez vseh vozniških dovoljenj :blush: in si je za pomoč pri svojem kolesarjenju kupil Scottovo električno kolo, sicer najbrž ne prav tako kakor na moji priloženi fotografiji, in v kratkem pogovoru mi je povedal, da njegovo električno kolo nima take moči kakor moj tricikel, da bi lahko brez lastne pomoči pedal in nog "peljalo v klanec", ampak mu pri temu "elektrika" samo pomaga ...

E-KOLO-SCOTT.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!