Skoči na vsebino

Moje izkušnje


TONTO

Priporočene objave

Tako je bilo:

- nekaj manjka   :blush:

- nekaj sem polomil jaz   :blush::blush:

- in ko sem hotel narediti posnetek s kamero v ohišju mi je na displeju kamere izpisalo errorr, oziroma se je to zgodilo že takoj po vklopu kamere in tudi po nekaj kasnejših pozkusih še enako naprej ... :blush::blush::blush:

IMG_4300.JPG.85a614bce5299661dbc13e68db1f11ae.JPG

IMG_4301.JPG.66a1bdf747d861305cb675f2c1a1d7e3.JPG

IMG_4302.thumb.JPG.1cd06e08f203d611d4f9d72a621cfc13.JPG

IMG_4303.JPG.7cbbd8f91e4c5af82644bd4acdb63db9.JPG

IMG_4304.JPG.4101f8fd2d8930999ddb63471076b721.JPG

IMG_4305.JPG.2b4f66c2d496773f351d4c59f7b61b87.JPG

IMG_4306.JPG.ecfb63237146ee623ba86a3b9720e8ac.JPG

IMG_4307.JPG.6a1fa1e67429e0696aad8b8c572fd412.JPG

IMG_4308.JPG.013be4a5a623311e98a4f3b364060315.JPG

IMG_4309.JPG.ca5f36f59a395b5deeb437afbb7685cb.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi kamera noče snemat tudi brez dodatnega ohišja, ta trenutek poizkušam narediti še edino, kar do sedaj še nisem in to je napolniti akumulator. Tudi to ni  tako enostavno kakor pri SJ4000, kjer je bilo treba kamero samo priklučiti na USB priključek, pri Sonyjevi, je pa treba "delati" tudi v meniju nastavitve ...

USB.thumb.jpg.30b3c58d9137814de53d5a171b78bf27.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VDAM SE  :blush:  , ker "dijoda" (?) na kameri, ki sveti ali utripa, ko kamera snamati, noče več "posvetiti" ... :blush:

Kljub temu, da sem bil kamere za darilo zelooo vesel, mi sedaj povzroča precej več "gorja", kakor užitkov ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja današnja popoldanska ugotovitev glede težav pri snemanju z mojo Sony mini kamero:   vklop kamere = začetek snemanja,   brez "kakršnegakoli drugugega šlatanja po kameri in njenih menujih" !!!  Seveda upam, da bo tako ostalo tudi pri mojem naslednjem snemanju ...

Današnji uspel posnetek je bil narejen s kamero v dodatnem "varovalnem" ohišju.

Po napolnjenju akumulatorja, tudi napisa ERROR pri vklopu kamere, na njenem displeyu ni bilo več .... :OK:

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, RobiRoberto pravi:

Kljub temu, da sem bil kamere za darilo zelooo vesel, mi sedaj povzroča precej več "gorja", kakor užitkov ...

Robi, brez muje se še čevelj ne obuje. Vsaka nova stvar na začetku zahteva potrpežljivo spoznavanje, prepoznavanje in postavitev pravega menija v glavi, da kasneje stvari tečejo samoumevno. Od kje imaš pa ohišje tako umazano (2., 3., 4. slika). A se ti je odlomila zaščita leče (glej čelado manekena)? 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zaščita leče ni odlomila, ampak je taka že prišla do mene, vendar vseeno še enkrat HVALA za tako darilo ... :grupni:

JUhuHU ... :grupni:

IMG_4310.JPG.8f1f54b3b1284aea8b71d30468ce3a0d.JPG

IMG_4311.JPG.aa5e4ff6942b069a9aabf0dbb6ee4e5e.JPG

IMG_4312.JPG.840a15218878e0c292de96d6cd287831.JPG

IMG_4313.JPG.0038f8585208c86f75c509e48165cc79.JPG

IMG_4314.JPG.c5634e104e1f8470910fcb816d465dbe.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, RobiRoberto pravi:

Meni se zaščita leče ni odlomila, ampak je taka že prišla do mene, vendar vseeno še enkrat HVALA za tako darilo ...

Dobro ti dela, sedaj imaš še zvok poštiman. Pokanje je verjetno posledica tresenja kamere v ohišju, kaj praviš? Sem videl, da nekateri pritrdijo podlago kamere na čelado kar z vezico, je bolj stabilno kot pas. 

:grupni: verjetno pomeni, da je Robi zelo, zelo, zelo zadovoljen z darilom.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je Roberto zelo zadovoljen z darilom in danes je Roberto fotografiral ohišje kamere z manjkajočim "zaščitnim steklom" in obe fotografiji poslal idrijskemu optiku in ga vprašal, če bi mu manjkajoče "steklo" lahko naredi ... :hmm:

IMG_4315.JPG.2c49ecf5d3b168d64ba6caa3b61bdd40.JPG

IMG_4316.JPG.f715e0b565fa60cf9abc2b6b1716ead6.JPG

Poštar zvoni samo dvakrat in če mu vrat takoj ne odpreš, nikoli ne izveš, da ti je Miklavž z zamudo poslal še nekaj naročenega za Canona: JuHuHu ... :OK:

IMG_4320.JPG.2aba5b43c547165738f0dc1ba27d9bd7.JPG

IMG_4321.JPG.ecc320cbe37e47ef02fa36837041bb54.JPG

IMG_4322.JPG.ceda2ef1114c1be6825709f6e3cd7caf.JPG

pred 4 minutami, RobiRoberto pravi:

 

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, RobiRoberto pravi:

fotografiji poslal idrijskemu optiku in ga vprašal, če bi mu manjkajoče "steklo" lahko naredi

A je Robi izgubil zaščitno steklo ohišja, a ga je poškodoval (kot si nekaj splošno napisal) ali ga pa sploh ni bilo? Če je drugo, bi sliko poslal kar dobavitelju - reklamacija!? :hmm:

Zadnjič je bil na obisku pri nas znanec, pa mi je povedal, da dobiš za lečo npr. GoPro-ja posebno folijo, ki jo daš gor, če je umazana jo samozamenjaš. Poznaš to zadevo? Odpade ročno čiščenje, pa možne poškodbe leče oz zaščitne plastike ohišja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, amateur pravi:

A je Robi izgubil zaščitno steklo ohišja, a ga je poškodoval (kot si nekaj splošno napisal) ali ga pa sploh ni bilo? Če je drugo, bi sliko poslal kar dobavitelju - reklamacija!? :hmm:

Zadnjič je bil na obisku pri nas znanec, pa mi je povedal, da dobiš za lečo npr. GoPro-ja posebno folijo, ki jo daš gor, če je umazana jo samozamenjaš. Poznaš to zadevo? Odpade ročno čiščenje, pa možne poškodbe leče oz zaščitne plastike ohišja.

1. Zaščitnega stekla ni bilo.

2. Podarjenemu konju se ne gleda na zobe!

3. Znano mi je, vendar se ne spomnim od kje (česa).   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je v meniju kamere med nastavivami tudi možnost USB ON / OFF, sem mislil, da se da posneti video prenesti na računalnik tudi brez uporabe čitalca spominskih kartic, vendar je priložen kabel očitno namenjen samo polnjenju akumulatorja v kameri ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo mi je hčerkin fant odpravil težave s preteklo "naročnino" protivirusnega programa, jaz sem pa pravkar disk C olajšal za 9,05 GB fotografij in 42,2 GB mojih video posnetkov, ker sem ugotovil, da imam na disku D dovolj prostora in sem vse fotografije in posnetke lahko preselil tja :worship: . Pred tem sem mislil, da bom zaradi upočasnjevanja računalnika pri odpiranju teh dveh map, moral skoraj vse te datoteke zbrisati ... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi (in ostali, ki to čitate):
- Protivirusni program ne pomaga nič. Nobeden od razpoložljivih. Preverjeno 100+ krat v več kot 30 letih moje računalniške kariere.
- Za učinkovito zaščito dragocenih datotek pomaga samo in izključno kopiranje na zunanje naprave. Jaz imam 3 zunanje diske, na katere periodično kopiram vse svoje izdelke in kar smatram za pomembno. Zakaj 3? Ker je 3 več kot 1. Za kopiranje uporabljam program robocopy, ki je sestavni del vseh verzij Windows in dela bliskovito hitro in učinkovito. Če koga zanima, naj me kontaktira.

Kupi si nekaj takšnega, pa boš mirno spal.

Če si pa že poskrbel za takšno zaščito, potem pa oprosti za smetenje.

 

wd_3tb_elements_desktop__usb_3_0___wdbwlg0030hbk_eesn_ETJAFQZ03DBL.PNG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, GO_Tomi pravi:

Protivirusni program ne pomaga nič.

Mislim, da je bilo Robijevo sporočilo dvojno. Prvo se je nanašalo na zaščito računalnika, drugo ločeno pa na polni disk. Sem prav razumel Robi?

V istem času izvajam sam shranjevanje slik zadnjih nekaj let iz PC diska na zunanje diske (WD Elements, BOOK). Disk je bil do konca poln, saj sem moral sestaviti še nekaj filmov, sedaj sem ga pa v 3 dneh osvobodil za 480 GB slik in videoposnetkov. Gre pa prenos slik in videoposnetkov z diska na zunanji disk ali pa delanje kopije z zunanjega diska na zunanji disk po polžje. Bom pa preveril robocopy program. Kako prideš do njega? Verjetno je to zanimivo tudi za druge bralce foruma.   

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GO_Tomi, koliko pa so ti zunanji diski zanesljivi? Imam 2T WD zunanji disk, pa so me "strašili" da ni ravno zanesljiv (da radi crkavajo) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, franc said:

GO_Tomi, koliko pa so ti zunanji diski zanesljivi? Imam 2T WD zunanji disk, pa so me "strašili" da ni ravno zanesljiv (da radi crkavajo) .

lp

Pod 'zunanji' je potrebno razumet, da je to samo ohišje in napajalnik. Notri je čisto normalen, običajen disk. Zanesljiv je tak disk kot vsak drugi.
Je pa res, da se računalnika običajno ne preklada po hiši 100 krat na dan, prenosni disk pa ja. Če z diskom ravnaš grdo, crkne, če delaš z njim z občutkom, dela. Meni ni crknu še noben prenosni disk. To je vse.

Če rabiš zares prenosno napravo, potem si moraš omisliti SSD disk. To je, kot je znano, USB ključek na steroidih. Nima premičnih delov, zato se neprimerljivo manj kvari. Skoraj da ne crkne. So pa te reči precej drage :(

1 hour ago, amateur said:

robocopy

Bom opisal.

Popravljeno . Popravil GO_Tomi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler sem še imel PC, je bil na njemu tudi "pekač", s katerim sem reševal premajhno "prostornino" diska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji dragi sem v mailu napisal, da danes ni primerno vreme za vožnjo s kolesom iz Godoviča, po Ključah do Podrateje ter snemanje te vožnje z "Miklavževo" kamero :worship: na čeladi in takoj je našla "skupno koristno delo" zame ... :OK:

IMG_4337.JPG.f7f7306a16d6a7477a3d7bde3176be6e.JPG

IMG_4338.JPG.e58aaf84159dad81491a1946f926d287.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!