Skoči na vsebino

Mikstone blog


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

:book: to je že tri dni staro

Dej nej piše, dokler je še zima . Čakamo nadaljevanje :worship:

Tenks za tale link, cel popoldne kar je časa predeluje, carsko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..sem vseskozi mislil, da so največji nedojebanci na tem forumu, pa vidim, da je drugje še huje. ^

Meni se zdi njegovo pisanje zelo zanimivo, čeprav vse skupaj spremljam šele odkar je bilo objavljeno na tem forumu. Zanima pa me v kolikšni meri je to kaj kredibilno, večino prebranega sicer sproti preverjam, vseeno pa me zanima mnenje ostalih za odtenek starejših motosvetovcev, ki prav tako spremljate njegov blog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Zanima pa me v kolikšni meri je to kaj kredibilno, večino prebranega sicer sproti preverjam, vseeno pa me zanima mnenje ostalih za odtenek starejših motosvetovcev, ki prav tako spremljate njegov blog.

Tako se je res dogajalo. Marsikaj, kar je sedaj kot udeleženec jasno napisal, je bilo takrat zaslediti med šepetanji. V medijih pa seveda nič. Ti so pač pod kontrolo vedno in pod vsako oblastjo. Zato je internet toliko več vreden.

Do Janševih paravojščakov ne gojim nobenega dobrega čustva, še sploh ker se zavedam, da če bi bilo po njegovo, bi danes živeli v "polkovniški diktaturi". In to najslabše sorte, saj je le pisarniški soldat (obramboslovec), za katerega in za vse nas bi bilo bolje, da bi še naprej le igrice za Spectrum programiral.

A kljub temu pozdravljam to kar počne Mitja naj b o vsem nam v poduk, kaj oblasti počno z nami. Fej in fuj!

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..sem vseskozi mislil, da so največji nedojebanci na tem forumu, pa vidim, da je drugje še huje. ^

Meni se zdi njegovo pisanje zelo zanimivo, čeprav vse skupaj spremljam šele odkar je bilo objavljeno na tem forumu. Zanima pa me v kolikšni meri je to kaj kredibilno, večino prebranega sicer sproti preverjam, vseeno pa me zanima mnenje ostalih za odtenek starejših motosvetovcev, ki prav tako spremljate njegov blog.

... pač piše tako kot je videl... sej je tudi naslov takšen "... skozi oči specialca" al nekak tako.

preverjal boš težko. Sej nas ni bilo tam... vemo da so se stvari zgodile, kako so se pa zgodile znotraj te enote, pa pač opiše kaj je videl, slišal, naredil ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da nisem bil tam imam predvsem informacije iz druge in tretje roke. V grobem piše tisto kar se je res dogajalo vendar gre za navadnega vojačka, ki je imel samo delno vpogled v vse, kar se je dogajalo in je bil tudi sam biser svoje vrste.

Nekaj podobnega so se šli tudi v policiji, čeprav so bolj homogeni in jim je iz prejšnjih časov ostalo več stroke. Pa jim je vseeno uspelo poslat mulčke v Celovec, da so jih tam prijeli pri kriminalnem dejanju v imenu...države...Bavčarja...ne vem koga.

Če človek pogleda nazaj, so si v tistih časih oblastniki (pa ne samo Janša) privoščili marsikaj, vse pa se je vrtelo okrog trgovine z orožjem in s tem povezanim denarjem. Vmes so, seveda, prepletali domnevne in prave državne interese, ideološke boje ipd. in tako so majhni in malo manj majhni vojački v dobri veri počeli razna sranja, lagali pred sodniki in parlamentarnimi komisijami itn. S takšno gnilobo, ki od tistih časov preveva slovenski političen prostor ni popolnoma nič čudnega, da smo potrebovali samo majhen neoliberalen 'push', da se je celotna zgradba moralno potopila.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da nisem bil tam imam predvsem informacije iz druge in tretje roke. V grobem piše tisto kar se je res dogajalo vendar gre za navadnega vojačka, ki je imel samo delno vpogled v vse, kar se je dogajalo in je bil tudi sam biser svoje vrste.

Pisal naj bi "skozi svoje oči" kar je doživel in v kaj je imel "vpogled". Informacij iz druge, tretje, ......pete....petinsedemdesete roke imamo vsi, ki pa ... hmm.... ne bi o tem kolko vsak doda - odvzame.... (v vrtecu smo se igralo telefon... veste kako to gre..... nikol ne pride prava beseda skozi).

No... če bi bil čisto navaden voječek... bi vedel kje je WC, pa metla, pa postla...

in navadni vojački niso tega počel, kar so oni delali.

Biseri smo mi vsi, vsak po svoje.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mike se malo pregovarja s folkom na forumu Alter ... http://www.alter.si/.../0/fpart/6/vc/1

Ja tam ni izpadel ne vem kolk kul, kr malo attentionwhore varjanta... no ja čeprav tut folk ki je debatiral z njim niso bli res ne vem kaki biseri.

Morm papriznat da me je tale blog zelo potegnil...... tenks btw da si ga dal link

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Določene stvari je izredno zanimivo prebirat. Osebno mislim, da je tip izredno dobro opazoval dogajanje okoli sebe.......opiše celo nekaj, kar sem sam slišal.....ko sem se šel partizane leta 91.

Je pa zanimivo......kako med vrsticami lahko prebereš......kako je "krmišče jajčeglavega dolenjca" resnično na slovenskih železnicah.......in takoj ti je jasno......zakaj ga tako blazno črviči po želodcu, ko mu ga hoče Borat spremeniti.......OK....v svoje "krmišče".Bilo bi zanimivo izvedeti.......koliko vsega je ta zagovedeni JaJcpok nagrmadil tja......in koliko skanaliziral na svoje račune.......ki jih seveda "nima"!!!!!!

Od mene Mikestonu samo pohvale.......z veseljem ga prebiram.......praktično od druge objave dalje!!!!!.....upam, da bo nadaljeval.....in komaj čakam na knjigo........pa čeprav močno dvomim, da mu jo bo uspelo objaviti.

Držim pesti za njega......in resno upam, da se še kdo od takratnih "obveščenih in kasneje odvrženih" opogumi in gre po njegovih stopinjah......in da se VSO to zajedalsko bando razkrinka in ljudje končno ugotovijo, da niso vredni, da si za njih nataknejo čevlje na noge, ko bi se jim pomračil um in bi v tem trenutku slabosti......poizkušali oditi na volišče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pisal naj bi "skozi svoje oči" kar je doživel in v kaj je imel "vpogled". Informacij iz druge, tretje, ......pete....petinsedemdesete roke imamo vsi, ki pa ... hmm.... ne bi o tem kolko vsak doda - odvzame.... (v vrtecu smo se igralo telefon... veste kako to gre..... nikol ne pride prava beseda skozi).

No... če bi bil čisto navaden voječek... bi vedel kje je WC, pa metla, pa postla...

in navadni vojački niso tega počel, kar so oni delali.

Biseri smo mi vsi, vsak po svoje.... :whistle:

Avro, osebno poznam skoraj vse ljudi, ki jih je v blogu naštel (kakšnega V.V. Anžlovarja pa res ne)..informacije, na podlagi katerih sem si ustvaril svojo sliko dogodkov (ki ni nujno absolutno točna), so iz druge roke od ljudi, ki so bili priče dogodkom prav toliko kot Kunstelj in iz tretje roke od tistih, ki so se s tem primerom ukvarjali. In vsi niso zadev videli tako kot Kunstelj.

Proti Njavrotu, Krejanu, Krkoviču, Janši, Bavčarju, Kosu in ljudem iz tedanjega VOMA je bil Kunstelj čisto navaden vojaček, skorajda potrošni material. Škoda, da se je tega prepozno zavedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avro, osebno poznam skoraj vse ljudi, ki jih je v blogu naštel (kakšnega V.V. Anžlovarja pa res ne)..informacije, na podlagi katerih sem si ustvaril svojo sliko dogodkov (ki ni nujno absolutno točna), so iz druge roke od ljudi, ki so bili priče dogodkom prav toliko kot Kunstelj in iz tretje roke od tistih, ki so se s tem primerom ukvarjali. In vsi niso zadev videli tako kot Kunstelj.

Proti Njavrotu, Krejanu, Krkoviču, Janši, Bavčarju, Kosu in ljudem iz tedanjega VOMA je bil Kunstelj čisto navaden vojaček, skorajda potrošni material. Škoda, da se je tega prepozno zavedel.

mnenja se krešejo... resnica tudi..... zato so pa skregani, ker ima vsak svoj prav....

ampak mikstone piše skozi svoje oči... pa tudi če je navaden potrošni vojaček....

Vsi spodaj omenjeni, bi imeli oz. imajo svojo resnico, svoje dogajanje, kjer ni nobeden nč kriv...

pač ...tak je laif....

Blog mi je pa všeč.... prav zaradi tega, ker piše kaj je videl - slišal - naredil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mnenja se krešejo... resnica tudi..... zato so pa skregani, ker ima vsak svoj prav....

ampak mikstone piše skozi svoje oči... pa tudi če je navaden potrošni vojaček....

Vsi spodaj omenjeni, bi imeli oz. imajo svojo resnico, svoje dogajanje, kjer ni nobeden nč kriv...

pač ...tak je laif....

Blog mi je pa všeč.... prav zaradi tega, ker piše kaj je videl - slišal - naredil

Vsak pove zadeve, tako kot hoče, da jih slišiš. Kot sem že prej napisal, je večji del tega kar je Kunstelj napisal zelo blizu resnici, ne pa nujno vse. Dokler je bil del ekipe, mu je bilo prav malo mar za resnico. Prav zato je treba vedno ostati na kritični distanci in poskušati videti celotno sliko, ne samo en majhen košček.

Tisti romantično vojaški del pa je itaq tak kot je v resnici. Da gre za kanonfuter spoznaš šele, ko prideš v določena leta in na določeno distanco od tega. Je pa res, da mularija to vlogo, premazano z neko romantiko, nekritično idealizira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak pove zadeve, tako kot hoče, da jih slišiš. Kot sem že prej napisal, je večji del tega kar je Kunstelj napisal zelo blizu resnici, ne pa nujno vse. Dokler je bil del ekipe, mu je bilo prav malo mar za resnico. Prav zato je treba vedno ostati na kritični distanci in poskušati videti celotno sliko, ne samo en majhen košček.

Tisti romantično vojaški del pa je itaq tak kot je v resnici. Da gre za kanonfuter spoznaš šele, ko prideš v določena leta in na določeno distanco od tega. Je pa res, da mularija to vlogo, premazano z neko romantiko, nekritično idealizira.

se strinjam

sem pa opazil pri pisanju, da je kar nekajkrat napisal " zakaj tako ne vem, tak je bil ukaz". No..približno tako je napisal.

V vojski je pa tko (saj smo bili v vojski) ... ukaz se mora izvršit. Tako da (takrat) fantu ni bilo "težko" izvršit ukaz, ker ga je pač moral, in ker je bil del te ekipe. Pa tudi če je vedel ali sumil da stvari niso legalne. In zdaj, ko ni več del te ekipe, ki ga je "žrtvovala", in uničila life.... je pač spregovoril. Moje mnenje je samo, da ima tip jaj..a, ker vsi takratni akterji so še ...tukaj nekje.... in glede na to, da v zadnjem blogu opisuje. kako danes si, jutri je pa nov dan (mogoče s katerim manj).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav na smeh mi gre.......ko se spomnim njegovih zapisov......o trgovanju z orožjem......kovčkih denarja.....itd. Vsi akterji.....so trenutno.....še kako močno prisotni na političnem parketu.

A lej ga vraga......že dva dni se prepucavajo okol arhivov SDV...UDBE.........ampak, glej ga vraga, nič, nula, zero......o želji, po odprtju arhivov, ki opisujejo to obdobje....."slavne" zgodovine.

A za to......se JaJcpokovi vojščaki ne bodo borili??????.....pusiji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam

sem pa opazil pri pisanju, da je kar nekajkrat napisal " zakaj tako ne vem, tak je bil ukaz". No..približno tako je napisal.

V vojski je pa tko (saj smo bili v vojski) ... ukaz se mora izvršit. Tako da (takrat) fantu ni bilo "težko" izvršit ukaz, ker ga je pač moral, in ker je bil del te ekipe. Pa tudi če je vedel ali sumil da stvari niso legalne. In zdaj, ko ni več del te ekipe, ki ga je "žrtvovala", in uničila life.... je pač spregovoril. Moje mnenje je samo, da ima tip jaj..a, ker vsi takratni akterji so še ...tukaj nekje.... in glede na to, da v zadnjem blogu opisuje. kako danes si, jutri je pa nov dan (mogoče s katerim manj).

Lej, vsi bomo prej ali slej šli iz tega sveta, ne glede na to, koliko denarja, priznanj, medalj in ne vem česa še si prigrabimo...in vsi smo tudi krvavi pod kožo, kar pomeni, da imamo svoje slabosti in se nas povečini da kupiti.

Kunstljev poba je bil tak kot je bil in so ga žrtvovali, tako kot so žrtvovali cel kup majhnih vojačkov. Tudi tista policista, ki sta bila zaprta v Avstriji sta bila žrtvovana..življenja v zaporu jima nihče ne more povrniti. Lahko jim pa zagotovijo državno službo, stanovanje, kredit in še kaj in so lepo odvisni od 'vodij' in lepo tiho. To velja za vse, policisti so tu samo kot primer. Le kadar si popolnoma neodvisen, bodisi preskrbljen ali ti je vseeno, potem lahko poveš, kar ti leži na duši. Pa to nikakor ni prav, predvsem pa ne, kadar gre za državo. Država in njen monopol nad nasiljem sta lahko zelo nevarna, če se ne spoštujejo zakoni in Ustava.

Zato je žalostno, da je Kunstelj te zadeve povedal sedaj in ne tedaj, ko je imel možnost. Morda res, da je bil državni interes v temu, da smo pomagali Bosancem in Hrvatom, ker je tako bilo prav in zato, da so vojno držali vstran od nas, kljub mednarodnemu embargu. Ampak hudič je v tem, da se kršitve zakonov, ki se ob tem pojavijo ne nehajo kar tako. Moč nekaznovano kršiti zakone je omamljajoča. In ko temu dodaš še parcialne in materialne interes posameznikov in skupin, dobiš državo, ki se je je treba bati.

Mimogrede (čeprav vem, da to veš), vojak je v miru dolžan zavrniti in prijaviti ukaz, ki predstavlja kaznivo dejanje; ukaz ki je v nasprotju z mednarodnim vojnim in humanitarnim pravom; ukaz, ki žali njegovo človeško dostojanstvo in ukaz, ki ga po nepotrebnem izpostavlja nevarnosti, ki lahko rezultira z izgubo življenja in težkimi telesnimi poškodbami .

Če se vsi vojački tedaj ne bi šli teh igric in se veselo igrali Jamesov Bondov, potem tudi šefi ne bi mogli vsega početi tako kot so. Bi pa nedvomno tako ali drugače kratko potegnil vsak, ki bi se upiral, saj so bile zadeve vodene iz vrha države kar je bilo jasno vidno po tem, da so blokirali in onemogočili preiskovanje in sodni epilog te celotne zgodbe.

Skratka, fantiči so se šli specialcev, čeprav so bili daleč od tega, kar je ta enota danes in so po nalogu šefov veselo kršili zakone in sodelovali v umazanih poslih. To je dobro vedeti in tega početja ne gre na noben način idealizirati. Pohvalno pa je, če bo ta blog motivacija komu drugemu v smeri kakšnega slovenskega Wikileaksa ali slovenskih prispevkov v sam Wikileaks.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, fantiči so se šli specialcev, čeprav so bili daleč od tega, kar je ta enota danes in so po nalogu šefov veselo kršili zakone in sodelovali v umazanih poslih. To je dobro vedeti in tega početja ne gre na noben način idealizirati. Pohvalno pa je, če bo ta blog motivacija komu drugemu v smeri kakšnega slovenskega Wikileaksa ali slovenskih prispevkov v sam Wikileaks.

So danes stvari bolje urejene glede teh reči? Upam, da so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So danes stvari bolje urejene glede teh reči? Upam, da so.

Če pogledam samo poseg politike v sodstvo in policijo v primeru Baričevič, ne kaže, da se je kaj bistveno spremenilo. Sistem mora biti tak, da onemogoča nezakonito poseganje politične ravni skozi hierarhijo državnih organov oz. da omogoča prijavo in učinkovito sankcioniranje takšnih posegov.

Popravljeno . Popravil Fritz
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!