Skoči na vsebino

Nakup rabljenega skuterja - 125ccm


JGEC

Priporočene objave

Kot že piše v naslovu kupujem skuterja 125ccm, lahko tud mal močnejši. Skuter se bo uporabljal na slovenski obali in na njem se bosta večinoma vozili 2 osebi. Gledam predvsem 4 taktne, pa me zanima če bo kej problema pri vožnji v klanec na obali. Ne želim se v klanec vozit 50kmh ampak bi rad, da mal potegne. Nakup kakega kitajca me pomojem ne zanima, ker kar sem prebral ne grejo nikamor in crkujejo, tako, da sem gledal neki tazga http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=4653563 . So kymco qul motorčki al je boljš, da se vzame italjana(gilera, aprilia... Pa recimo gledam skuterje do max 1000eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej si Malaguti Madison 125/ 150, 250. Sem imel 150, pa sem bil z odzivnostno in močjo zlo zadosvoljen. Sicer je bil malenkost predelan, ampak ok. Cene so super. Placa za 2 čeladi pod sedežem, jet in integralka. Skratka lušna zadeva. V ovinku pa ni ravno neke ful hude zaneslivosti. Je pa res da je čist vozen in se da z njim priti zelo daleč. Preizkušeno.Za ostale pa ti ne bi znal povedati kaj več. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za v klnec, še posebej v dveh, bi ti priporočal več kot 125 ccm. Vsaj 250 ccm. Kar je manj, ga v klance "zmanjkuje", še posebej pri kakem prehitevanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot Duff, ti tudi jaz priporočam najmanj 250ccm. Povem pa ti da ti bo zeloo hitro tudi 250 ccm malo. Po pogovorih z ostalimi skuteristi in motoristi , ko sem jaz kupoval zase sem ugotovil da v roku od 3 -7 mesecev jih je večina zamenjala za močnejše. Torej svetujem ti takoj 500 ccm in bo mir. Na začetku morda se ti bo zdelo veliko in glomazno a se boš hitro navadil. Tudi, če boš želel prodati 250ccm kasneje , dvomim, da se ga proda z lahkoto. Dobro premisli in raje dodaj danes kak euro več pa je mir , kajti kasbeje boš dodal več.

p.s.

V nedeljo 03.04 .09 ob 9,30 prideš na kavo na Petrolovo črpalko v Šalari in boš dobil ogromno info iz prve roke. Omenjeni dan gremo na skupinsko vožnjo.

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da se bo skuter uporabljal samo ob vikendih oziroma ko bom na morju. Namreč sem iz gorenjske in imam vikend na morju. Torej se mi zdi nesmiselno kupovat 500ccm skuter, če se bo uporabljal občasno. Pa tudi recimo že omenjeni predlog za Malaguti Madison mi ne pride v poštev, ker je motor prevelik. Želim si manjši motor(tip gilera runner, aprilia leonardo...) da bo bolj okreten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da se bo skuter uporabljal samo ob vikendih oziroma ko bom na morju. Namreč sem iz gorenjske in imam vikend na morju. Torej se mi zdi nesmiselno kupovat 500ccm skuter, če se bo uporabljal občasno. Pa tudi recimo že omenjeni predlog za Malaguti Madison mi ne pride v poštev, ker je motor prevelik. Želim si manjši motor(tip gilera runner, aprilia leonardo...) da bo bolj okreten.

Meni se zdijo najbolj uporabni 125 ccm. Lahki, okretni in dovolj hitri. Dva se super peljeta - v mislih imam 16 colske skuterje.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naštej mi par 16 col skuterjev, poleg Scarabea.

No, vidiš enega si že našel. Poleg Aprilije delajo 16 colske še Piaggio, Hyosung pa morda še kdo. Ti si se zdaj obesil na te 16 colske.

Se bom popravil: na skuterje z večjimi kolesi. Mislim 14 col naprej. Pa ne mi zopet reči, naj ti jih naštejem.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav

Jaz sem imel nov skuter Leonardo 125 ccm kar veliko let ,z njim sem bil zelo zadovoljen in razen akumulatorja tudi ostalih okvar ni bilo nič!!!.

Mala kolesa (12 col) sploh ne motijo se vseeno da nagniti do roba, pa savine gume so odlične.

problem pa bo dobrega najti sedaj, sem pred časom enega ogledoval pa ne morem verjet kako lahko negdo skuter tako uniči.

po svoje ga še sedaj pogrešam.

slabost skuterja je bila edino končna hitrost na avtocesti.

dober nakup želim pa lep pozdrav . mavti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam v ogledu Aprlia Leonardo 125 in sicer tegale http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=4633823 . Motor ima cca 23.000 prevoženih, model prav , da bi bilo za zamenjat prednje ploščice, ostale špila. Preden si ga grem ogledat, na kaj moram biti še pozoren + koliko je realna cena za tak letnik motorja. Pa kako je kej z servisi, cena itd....Thx za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Naštej mi par 16 col skuterjev, poleg Scarabea.

Poleg tega kar je naštel scarabeo 500, Honda sh 125i, 150i. Odličen skuter za v mesto in okolico. Imam sam. Priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!