Skoči na vsebino

Izlet po Avstriji ali Italiji...???


maxi gašper

Priporočene objave

Prvi del dopusta je mimo (odlično), sedaj pa k novim izivom naproti in mislim da bomo lahko tisto prestavljeno vožnjo od 27.4 uresničili kmalu in računam na 14.5 ,da ne bo kaj zamočilo? Lp.

P.S. @X raider upam da ne boš jezen ker sem prispevek prestavil, smatram da si mislil izlet po AUT. Tema kje smo se vozili pa je namenjena samo opisu in slikam s izletov.

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi del dopusta je mimo (odlično), sedaj pa k novim izivom naproti in mislim da bomo lahko tisto prestavljeno vožnjo od 27.4 uresničili kmalu in računam na 14.5 ,da ne bo kaj zamočilo? Lp.

P.S. @X raider upam da ne boš jezen ker sem prispevek prestavil, smatram da si mislil izlet po AUT. Tema kje smo se vozili pa je namenjena samo opisu in slikam s izletov.

Halo, jaz bi tudi mogoče 14. zraven javite.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zopet odpadel izlet po A, ker so bile danes popoldan napovedane plohe in točto tako je bilo, včeraj pa sem izkoristi prelp dan v delavnici (nujno delo :headbang: ) Planiramo prvo lepo Nedeljo dopoldan (ker jih ima večina čas ) za prelep izlet po A ,se predhodno dogovorimo. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v nedeljo smo se s sodelavci Sistemske tehnike odpravili na izlet čez Avstrijo mimo Vrbskega jezera,Facker jezera do Italije,kjer smo hoteli z gondolo na Višarje.Ker pa ta kakšen mesec še ne bo obratovala,za peš pa nismo imeli dost okrepčila v nahrbtniku,smo pot nadaljevali v Planico.Na poti proti Ljubelju,smo se ustavili v lepi stari gostilni,pojedli,popili,ta čas pa na pokriti terasi občudovali dež,eden bolj srečen od drugega,saj dežnih kombinezonov razen enega,ni imel nihče zraven.Vendar kdor čaka,ta tudi dočaka.Po dežju in kosilu smo pot nadaljevali preko Borovelj,Pliberka nazaj do Raven brez dežja.Nauk tega potopisa. (ne ozirajte se tolk na vremenske napovedi,tako kot se tudi mi nismo)Sesalc zakurblat,pa gremo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sesalc zakurblat,pa gremo

se zelo, zelo,zelo strinjam :notworthy: :notworthy: :notworthy: pa lep pozdrav :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem skupaj

Zanima me, če bi kdo šel v Avstrijo - prelaz Weineben ali prelaz Nockalmstrasse???

V mislih sem imel ali soboto, 21.5.2011 ali nedeljo, 22.5.2011...

Rad bi šel, ker še nikoli nisem bil, pa ne vem kje in kam se gre da pridem do tja? Pa družba je koristna, če bi se kdo pridružil...

Pošljite mi odgovor ali mi pišite ali pokličite.

Maxi :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem za!

Seveda pod pogojem, da bo vreme ugodno in mi bo časovno zneslo, bolj bi mi ustrezalo v nedeljo.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem skupaj

Zanima me, če bi kdo šel v Avstrijo - prelaz Weineben ali prelaz Nockalmstrasse???

V mislih sem imel ali soboto, 21.5.2011 ali nedeljo, 22.5.2011...

Rad bi šel, ker še nikoli nisem bil, pa ne vem kje in kam se gre da pridem do tja? Pa družba je koristna, če bi se kdo pridružil...

Pošljite mi odgovor ali mi pišite ali pokličite.

Maxi :yea1:

Ker midva žal ne greva v Osijek, sva ti lahko za vodnika na Weinebene, je čisto v bližini. Sobota ali nedelja, raje v soboto po 12 uri. Od nas pa na Weinebene in naprej čez Deutschlandsberg in Radlje v Ravne nazaj je ca 2,5-3 ure lagodne vožnje. Če boš prišel po slovenski strani čez Velenje, se bi dobili v Dravogradu na OMV črpalki, kot vedno. Če pa jo boš primahal čez Avstrijo, pa se lahko dogovorimo za kraj sestanka drugje. Je še čas, tako da se bomo natančno dogovorili 18.ali 19. maja. Mogoče se bo pridružil še kdo, čeprav jih precej gre v Osijek ravno omenjeni vikend.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Živjo Gorazd in Sat500 - bil bi zelo zadovoljen, če bi bil vodič, da mi pokažeš pot do prelaza Nockalmstrasse ali pa prelaz Weineben, ker še nikoli nisem bil in bi res zelo rad šel...

Ok načeloma velja, zmenjeno, se bomo še fiksno dogovorili za datum, uro, ter kje se dobimo..., velja??

Maxi pozdrav :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tudi jaz še nisem bil na teh prelazih, ampak bova že prišla do njih ;)

Sem malo naklikal traso in zgleda približno tako.

Do Škofje loke bi priletel po AC, kje se dobiva se še dogovoriva ko bo čas.

LP G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

C (Nockalmstrasse) lahko mirno izpustite. (razen če se gre zaradi razgledov...) Je plačljiv in po mojem mnenju cene ne upraviči, sta Golica in Jezersko veliko boljša in brezplačna. Torej namesto čez Ljubelj pojdite čez Jezersko in ker boste toliko prišparali na času se lahko na Jezersko in Golico zapeljete dvakrat. Ko bote tam boste že razumeli ;)

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

C (Nockalmstrasse) lahko mirno izpustite. (razen če se gre zaradi razgledov...) Je plačljiv in po mojem mnenju cene ne upraviči, sta Golica in Jezersko veliko boljša in brezplačna. Torej namesto čez Ljubelj pojdite čez Jezersko in ker boste toliko prišparali na času se lahko na Jezersko in Golico zapeljete dvakrat. Ko bote tam boste že razumeli ;)

lp,

Jaz sem imel v mislih le Weinebene, je krajša tura, brezplačno, asfalt je dober..

Za Nockalmstrasse se bo enkrat tudi treba odločiti, lani se žal nisem imel časa z vami peljati, sem moral prej nazaj. Taka tura je vedno najbolje, da na en dan vzameš le en prelaz ali razgledno cesto. Prav tako Villacher Alpenstrasse.

Jezersko, Golica, Pavličevo sedlo z avstrijske strani do vrha in nazaj po avstrijski strani (pri nas je asfalt zanič, na avstrijski strani pa je v redu, strmo pa ko hudič)...

Pavličevo sedlo lahko vzameš mimogrede, ko se voziš z Jezerskega v Železno kaplo in nazaj :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Gorazd, tole je pa zanimiva turca, samo ali nam/a bo znesl oba prelaza v 1 dnevu prevoziti...? Drugače pa sem fiksno za ali 21.5.-sobota ali pa 22.5. -nedelja .

Ok sat500 in gorazd, se bomo točno zmenili kam (kateri prelaz ali oba), kje in kako se dobimo, ter ali sobota ali nedelja, a velja??

Lep maxi :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Gorazd, tole je pa zanimiva turca, samo ali nam/a bo znesl oba prelaza v 1 dnevu prevoziti...? Drugače pa sem fiksno za ali 21.5.-sobota ali pa 22.5. -nedelja .

Ok sat500 in gorazd, se bomo točno zmenili kam (kateri prelaz ali oba), kje in kako se dobimo, ter ali sobota ali nedelja, a velja??

Lep maxi :yea1:

Samo en prelaz enkrat, je bolje. Moj predlog za tvojo pot, @maxi gašper : http://maps.google.si/maps?f=d&source=s_d&saddr=Kidri%C4%8Deva+cesta&daddr=Bleiburger+Str.%2FB81+to:weinebene%2FL148+to:Ulica+pod+gradom+to:46.54624,14.91713+to:Bleiburger+Str.%2FB81&geocode=FdR8wAIdXIfaAA%3BFWlIxgIdGuTeAA%3BFUy5ygId1iDlAA%3BFaZOxwIdjhroAA%3BFUA9xgIdCp7jAClRiPQw9flvRzFgtFw0HPgAEw%3BFRtHxgIdg-jeAA&hl=sl&mra=dpe&mrsp=4&sz=10&via=4&sll=46.590013,14.879608&sspn=0.426573,0.877533&ie=UTF8&z=10

dobili bi se v točki B v Žitari vasi (Sittersdorf)

Z @Gorazdom pa se lahko dobiva v Ravnah ali pa če gre naokrog in čez Jezersko s tabo, @maxi gašper, poslovili bi se pa v Eibiswaldu (malo pre Radljami na avstrijski strani in gre po cesti 69 proti Mariboru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Ok zmenjeno, tudi meni bi bilo mogoče bolje en prelaz, jaz sem za to turco...

Sat500, se točno dogovorimo drug teden...

Gorazd kaj bi tebi bolje ustrezalo da greva po tvoji turi - oba, ali po trasi ki jo je poslal sat500 - en prelaz, kako si s časom, kje bi se midva dobla, a bi prišel na gorenjsko pa greva potem skupaj...??

Lep maxi pozdrav :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi del dopusta je mimo (odlično), sedaj pa k novim izivom naproti in mislim da bomo lahko tisto prestavljeno vožnjo od 27.4 uresničili kmalu in računam na 14.5 ,da ne bo kaj zamočilo? Lp.

Živjo

Gorazd, tole je pa zanimiva turca, samo ali nam/a bo znesl oba prelaza v 1 dnevu prevoziti...? Drugače pa sem fiksno za ali 21.5.-sobota ali pa 22.5. -nedelja .

Lep maxi :yea1:

Kaj ne velja današnji datum? Danes nikamor :?, škoda.

Fantje preveč gledate vremensko, zunaj sije sonce :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jutri bom sesal na relaciji Ravne -Zeltweg -Ravne.Je otvoritev prenovljenega dirkališča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ne velja današnji datum? Danes nikamor :?, škoda.

Fantje preveč gledate vremensko, zunaj sije sonce :grim

Blagor tistim ki imate časa na pretek !

Morda kdo ve kje prodajajo prosti čas (cena ni pomembna) ???

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ne velja današnji datum? Danes nikamor :?, škoda.

Fantje preveč gledate vremensko, zunaj sije sonce :grim

danes smo delali, roke imam do pet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes smo delali, roke imam do pet

Tudi jaz nekako tako kot Sat500 :)

Kaj bomo rekli za prihajajoči vikend.

Jaz sem za nedeljo, v soboto sem povabljem na eno delovno akcijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nekako tako kot Sat500 :)

Kaj bomo rekli za prihajajoči vikend.

Jaz sem za nedeljo, v soboto sem povabljem na eno delovno akcijo :)

Meni je načeloma vseeno, v nedeljo je tudi možno, samo popoldne. Če se @maxi gašper strinja s turo http://maps.google.si/maps?f=d&source=s_d&saddr=Kidri%C4%8Deva+cesta&daddr=Bleiburger+Str.%2FB81+to:weinebene%2FL148+to:Ulica+pod+gradom+to:46.54624,14.91713+to:Bleiburger+Str.%2FB81&geocode=FdR8wAIdXIfaAA%3BFWlIxgIdGuTeAA%3BFUy5ygId1iDlAA%3BFaZOxwIdjhroAA%3BFUA9xgIdCp7jAClRiPQw9flvRzFgtFw0HPgAEw%3BFRtHxgIdg-jeAA&hl=sl&mra=dpe&mrsp=4&sz=10&via=4&sll=46.590013,14.879608&sspn=0.426573,0.877533&ie=UTF8&z=10 je od Žitare vasi (Sittersdorf - točka B ) do Radelj proga dolga ca 3 ure. Če bo vreme sodelovalo, bo ravno prav, da se nam ne bo mudilo. Zbrali bi se ob 13,30-14 uri v Žitari vasi na avtobusni postaji?

Kak drugačen predlog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo @gorazd in @sat500

Ja jaz bi šel raje v soboto, če bo vreme o.k., lahko se pa dogovorimo pa gremo v soboto na prelaz weineben, v nedeljo pa na drugega (nockalmstrasse) ali kam drugam...?? Če sta za??

Drugače mi je pa tura, ki mi jo je poslal sat 500 odlična..., tako da sem za. Samo mogoče bi se malo prej dobili, mogoče okrog 11h ali 12h, če sta za??

ok, @gorazd a boš ti prišel na gorensko, pa greva skupaj čez jezersko, ali boš tudi počakal skupaj z @sat500 v Žitari vasi (Sittersdorf)??

Potem bi se dobili v Sittersdorfu, ter potem gremo proti točki C - weineben, ter potem proti Radljam... točka D, jaz pa grem proti Sittersdorfu..., bi šel kdo z mano mogoče nazaj čez Jezersko??

Se slišimo še v četrtek ali petek, pa se vidimo potem za vikend..

Aja še za vajini številki bi prosil prosim

@gorazd - telefonska?

@sat500 - telefonska?

Hvala in maxi pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto ne morem, imam pa na razpolago celo nedeljo.

@maxi gašper

Če priletim okoli 8.30 po AC do Kranja, bi bilo dovolj časa še za Nockalmstrasse in potem po planu kot ga predlaga sat500?

Seveda vabljeni tudi ostali.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!