Skoči na vsebino

Pokojninska reforma


Bmflar

Priporočene objave

4 metke ? Jest sm te imel za bolj darežljivega :blush:

Škrtica, vsaj napolni Glocka do konca pa razpaljotka :P

Pa to ni sovražni govor ampak ekonomski ukrep :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 8. 2016 at 22:33, solorider pravi:

Kdorkoli je bral ZPIZ-2 mu je visina pokojnine (seveda približna) jasna brez tega skrpucala neke diplomirane ekonomistke.

Poenostavljeno: za izpolnjena oba pogoja ( starost in delovna doba) lahko pričakuješ pokojnino v višini Max. 62% povprečja najugodnejših zaporednih 20 let. Število let, ki se štejejo, se seveda tudi zvišuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokojnina na način, katerega imamo mi, je poleg bank eden večjih nategov današnje družbe. Nekdo drug upravlja z mojim denarjem katastrofalno. Če se odločim, da bom delal do 40. leta in potem šel v pokoj, bom moral po današnjih zakonih čakati še XY let, da bom upravičen do SVOJEGA denarja. Pri 40 letih bom imel 21 let delovne dobe, (če ne bi moral služiti SV, biimel 22) prispeval bom\sem že precej v sod brez dna. Ko bom rabil pomoč\pokojnino ne bom dobil SVOJEGA denarja. Mogoče socijalno pomoč, ki jo bom moral vračati.

Dopade se mi ameriški način, če hočeš varčuj, če nočeš pač ne. Ampak s svojim denarjem upravljaš sam. Če slabo si kriv sam. P našem sistemu bom šel v penzijo pri 70 letih z 52 let delovne dobe? Oziroma če bo šlo tako naprej denarja za penzijon SVOJEGA, sploh videl ne bom.

"Za ovce je dobra le trava"

 

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 11. 8. 2016 at 11:42, skalar36 pravi:

Pokojnina na način, katerega imamo mi, je poleg bank eden večjih nategov današnje družbe. Nekdo drug upravlja z mojim denarjem katastrofalno. Če se odločim, da bom delal do 40. leta in potem šel v pokoj, bom moral po današnjih zakonih čakati še XY let, da bom upravičen do SVOJEGA denarja. Pri 40 letih bom imel 21 let delovne dobe, (če ne bi moral služiti SV, biimel 22) prispeval bom\sem že precej v sod brez dna. Ko bom rabil pomoč\pokojnino ne bom dobil SVOJEGA denarja. Mogoče socijalno pomoč, ki jo bom moral vračati.

Dopade se mi ameriški način, če hočeš varčuj, če nočeš pač ne. Ampak s svojim denarjem upravljaš sam. Če slabo si kriv sam. P našem sistemu bom šel v penzijo pri 70 letih z 52 let delovne dobe? Oziroma če bo šlo tako naprej denarja za penzijon SVOJEGA, sploh videl ne bom.

"Za ovce je dobra le trava"

 

Nateg je na način kakršnega so začeli izvajati kravatarji. In ravno "ameriški" načini so tisti, ki so barabiji najbližji.
Namen pokojnine je zagotoviti varno starost s strani družbe vsem, ki so vanjo nekaj vlagali! Bistvo pokojnine je tudi medgeneracijska solidarnost.
Ne moreš pričakovati, da bodo vsi ljudje sposobni finančnih upravljanj in ravno na tem temelji "ameriški" način, ki ga hvališ. Namreč ne zagotavlja, da boš vloženi denar na starost tudi črpal, ker lahko sklad propade, ga poravbajo ipd., kar tudi počno!

Bistvo je, da mora gospodarstvo, z bankami in seveda tudi državne ustanove biti v službi družbe in ne kapitala!
Ko ljudje ne bodo več ovce (ja seveda:doze:) , bodo to zahtevali in ne se zgovarjali le na svojo rit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ameriška zgodba o uspehu ... leta 2001 propade pokojninski sklad Enron,  takrat je propadel dve miljardi dolarjev vreden pokojninksi sklad.... brez vsega je ostalo ogromno upokojencev

:ninja: 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

Ameriška zgodba o uspehu ... leta 2001 propade pokojninski sklad Enron,  takrat je propadel dve miljardi dolarjev vreden pokojninksi sklad.... brez vsega je ostalo ogromno upokojencev

:ninja: 

 

To ni nič ... ti povem Slovensko zgodbo o uspehu?
jaz celo življenje brez vsega, kaj pa to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DL650 pravi:

To ni nič ... ti povem Slovensko zgodbo o uspehu?
jaz celo življenje brez vsega, kaj pa to?

js pa celo življenje pouno rt ... kaj pa to :P

in da pol ne dobim pokojnine ... ima da koga nema :ninja: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

js pa celo življenje pouno rt ... kaj pa to :P

in da pol ne dobim pokojnine ... ima da koga nema :ninja: 

Kaj bi rad po tem vsem, da te ujčkamo?
Celo življenje si imel polno rit vsega, pa še na stara leta bi užival? Jok brate, odpade! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če maš majhno rit je ta rit hitr pouna... štekaš :ras:

do smrti bom meu .. pol bomo pa vidl :jezik: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8/11/2016 at 11:42, skalar36 pravi:

Pokojnina na način, katerega imamo mi, je poleg bank eden večjih nategov današnje družbe. Nekdo drug upravlja z mojim denarjem katastrofalno.

Nihče ne upravlja tvojega denarja. Zagoni se ga, v celoti in sproti. Pa še za ~ milijardo € na leto ga je premalo in je treba iz proračuna primaknit. Izraz pokojninska blagajna je navadno zavajanje. Nobene blagajne ni. Je en navaden TRR. Ki je kronično v minusu.

 

Vsi, ki tako radi tulite o neki medgeneracijski solidarnosti, pa se naučite seštevati in odštevati. Pol pa poglejte cifre in se zjočite. Pokojninski sistem po t.i. medgeneracijsko solidarnostnem principu je nevzdržen že nekaj časa. Če jaz poračunam svoj prispevek v tole luknjo brez dna... se mi do penzije nabere ~ 200k € po tamalem. Od medgeneracijske solidarnosti pa na koncu ne bom dobil niti 500€/mesec. Res je pošteno solidaren sistem, ni kaj. Nekje je obstajal izračuna, koliko država profitira, če se pogleda povprečna življenjska doba, prispevki in razliko med vplačano in porabljeno. Je bil kr lep rang, tam okoli 40 - 50k €.

 

Pa še en nauk za prihodnost. Tisti, ki bojo računali na 'država bo poskrbela' ali na 'družba bo poskrbela' bojo na koncu pocrkali od lakote. Poskrbiš sam, al pa nihče. Pri trenutnem sistemu te 'država bo poskrbela' najprej olupi za kup prispevkov in s tem marsikomu onemogoči dodatno varčevanje. Pol pa 'država bo poskrbela' v celoti odpove pri takih banalnostih, kot je iz naslova obveznega (ali dodatnega) zdravstvenega zavarovanja zagotoviti storitve, ki jih je menda obvezana zagotavljat. Praviloma se to reši tako, da čakaš (če prej ne crkneš), al pa še enkrat plačaš že plačano in tako urediš.

 

Ja, 'država bo poskrbela' :slap:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jskrablin ,sistem bi bil vzdržen ,saj je bilo razmerje včasih 1-5 ali nekaj takšnega ,danes 1-1.5 in če bi v zlatih časih denar ki je bil vplačan za pokojnine in ga je po izplačilu pokojnin še vedno veliko ostalo , obraćali po skladih ,plemenitili ,danes ne bi bilo tega problema . Tako pa je (karikiram) zmanjkalo za igračke in ugodnosti političnih lopovov in so začeli denar kradet iz sklada namenjenega pokoninam in seveda če ni inputa in je samo autput se hitro konča v rdečih številkah ......vse bi bili tako kot more če nas ne bi okradli !!! 

Za to bi moral nekdo odgovarjat ,tako pa lovijo modri pajaci samo kurje tatove .....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi fantazirate samo na osnovi neoliberalne ekonomske logike. Na osnovi barabskih namenov, ki so ukinile vezavo valut na zlato, zapovedale naftni dolar in začeli neomejeno tiskati denar brez osnove, papir za vedno večje goljufije in kraje. 

Tako kot gredo v franže podjetja, države, gre v franže tudi vsa socialna sfera. 
Če se daje pufe na osnovi tega, da bančni lobiji natisnejo nov paket denarja in reprogramira in izčrpava dolžnike dokler ne propade, potem ne zdrži nihče, tudi socialni mehanizmi ne.
Če v isti rog tulijo tudi politiki na čelu držav, seveda ne gre nikamor drugam kot navzdol, njim pa drobtinice za plačilo.

Ko boste sprevideli temeljne probleme, temeljne zablode in zavajanja, potem vam bodo postale jasne tudi posledice. In pokojninski sistem, njegovo propadanje je ena od njih.
Seveda pa se narod po stari navadi raje grize med seboj kot da bi stopili skupaj k zahtevi za konec teh barabij.
Politike, ki so peljali države po pravi poti in brzdali pohlep teh lobijev, se je utišalo, začenši s Kennedyjem in v novejših časih z Gadafijem ipd. Tudi gibanje neuvrščenih je bilo potrebno zjebati, sedaj le Rus nekaj pelje v drugo smer a izgleda bolj kot protiutež in ne kot pot k pravičnosti.
Ko bi spregledali ljudje, bi uspelo, tako pa pejte naprej pokemone jagat!

Tisti, ki jambrate in zavračate medgeneracijsko solidarnost pa kar začnite znova brez nje! Brez izobrazbe in brez infrastruktur, ki so vam jih izgradili predniki. Sedaj s polno ritjo komot serjete!
Ta star se bomo že znašli, vi si boste pa lahko z elektronskimi bankovci rit brisali, samo ne boste imeli kaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če smo nardil slabo banko, nardimo še slabo pokojninsko blagajno, malček pošmirglamo s ciframi sem ter tja, in eto pa je denar za vse.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

... Pa še en nauk za prihodnost. Tisti, ki bojo računali na 'država bo poskrbela' ali na 'družba bo poskrbela' bojo na koncu pocrkali od lakote. Poskrbiš sam, al pa nihče.
...

Ja, tako je, ko enkrat družba ne funkcionira več. Samo ne misli, da boš potem ti sit jaz pa lačen. 
Imam motiko. Pa ne zato, da bom tebi okopaval krompir, temveč, da ti jo zapičim v pisker in spraznim tvojo klet.
Tako pač gre, ko odpove normala v družbi!

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

če smo nardil slabo banko, nardimo še slabo pokojninsko blagajno, malček pošmirglamo s ciframi sem ter tja, in eto pa je denar za vse.

 

Penzionisti bojo pa bankovce risal al bo že bolj napredno na printerje?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj ni čudn, da se kermu sfuzla in kakšnega poč (na žalost je dohtor u Izoli tak primer) in pol je splošno sranje ... pol pa slabo plačani policaji (katere so tut zjebal) rešujejo življenja in svoja ogrožajo 

mene res čudi, da se ni kermu sfuzlalo in poču kakšnega, ki je pokradel podjetje in oguljufal ogromno ljudi

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, I30 pravi:

 

Penzionisti bojo pa bankovce risal al bo že bolj napredno na printerje?

Ne rabijo, a nisi še slišal za elektronski denar. :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

mene res čudi, da se ni kermu sfuzlalo in poču kakšnega, ki je pokradel podjetje in oguljufal ogromno ljudi

Saj po mojem se je pa začel. Zgledi radi vlečejo, še sploh če so slabi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Jskrablin ,sistem bi bil vzdržen ,saj je bilo razmerje včasih 1-5 ali nekaj takšnega ,danes 1-1.5 in če bi v zlatih časih denar ki je bil vplačan za pokojnine in ga je po izplačilu pokojnin še vedno veliko ostalo , obraćali po skladih ,plemenitili ,danes ne bi bilo tega problema .

Tiste države že davno ni več. Cifre okoli tega so jasne. Ne gre. Pa tudi če bi ta domnevna sredstva obstajala, bi jih do sedaj že veliko manjkalo. Premalo pride not, preveč gre ven. Simpl matematika.

 

pred 6 minutami, I30 pravi:

Ja, tako je, ko enkrat družba ne funkcionira več. Samo ne misli, da boš potem ti sit jaz pa lačen. 
Imam motiko. Pa ne zato, da bom tebi okopaval krompir, temveč, da ti jo zapičim v pisker in spraznim tvojo klet.
Tako pač gre, ko odpove normala v družbi!

Boš rabil kaj več ko motko, da se me znebiš. Pa od tule naprej si v tejle debati na ignore, ker kaj bolj resnega od pizdakanja nisi pokazal. Lahko se tolažiš, kako so za vse krivi lopovi, neoliberalci in vesoljci. Sam spravi se enkrat malo računat. Te bo kr strah ratalo, mi lahko verjameš. Pod črto pa gre takole - Slovenija (država kot pravna oseba) porabi precej več, kot trenutno ustvari. Tudi če vse lopovščine preprečiš, bo še vedno premalo. Od vseh kreditov kao za reševanje bank, je šlo v to ene 3-4 milijarde. Extra dolga je pa... parkrat več. Požrle so ga plačice v JS, sociala in penzije. V tej državi se jeben kruh žre na kredo. To so ti kruta dejstva. Zdaj pa se pizdi naprej. Moje preživetje pa te naj ne skrbi. Ni vezano na ekonomsko okolje v Sloveniji. In tako bo tudi ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Ne rabijo, a nisi še slišal za elektronski denar. :P

 

Ahaaa, pol bojo na tablce tapkal.:OK: Men je prow.:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, I30 pravi:

Ahaaa, pol bojo na tablce tapkal.:OK: Men je prow.:beer2:

Seveda, vse se da če se hoče, recimo Markovič je 4 nule zbrisal z bankovcev, zdej pa lahko ker drugi tiste 4 nule prpiše k penzijam. Evo simpl. Matematično gre čist točno. Matr sm pametn :P

bom grafično prkazal

-0000=+0000

Evribadi hepi nau :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!