Skoči na vsebino

Aparat za TIG varjenje


Dry

Priporočene objave

Rad bi nabavil aparat za TIG varjenje, za inox, torej samo z enosmernim tokom (DC), debeline materiala do 3, max. 5mm. Cene se gibljejo od cca. >200€ (za kitajski noname) do nekaj nad 2.000€ (Fronius). Zanima me aparat solidne kvalitete, tj. dobrega razmerja med ceno in kvaliteto, nimam pa nevemkakšnih profesionalnih zahtev.

Tisti, ki imate izkušnje, katero znamko, model bi priporočali?

Hvala za odgovore! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi nabavil aparat za TIG varjenje, za inox, torej samo z enosmernim tokom (DC), debeline materiala do 3, max. 5mm. Cene se gibljejo od cca. >200€ (za kitajski noname) do nekaj nad 2.000€ (Fronius). Zanima me aparat solidne kvalitete, tj. dobrega razmerja med ceno in kvaliteto, nimam pa nevemkakšnih profesionalnih zahtev.

Tisti, ki imate izkušnje, katero znamko, model bi priporočali?

Hvala za odgovore! :)

Svetujem ti, da se za dodatne informacije obrneš na podjetje Varesi v Ljubljani, (040/644 546) tam imajo trenutno največjo izbiro in tudi fantje so strokovnjaki svojega poklica.

Ne glej TIG inverter brez visokofrekvenčnega (HF) vžiga obloka.

Bolj zanimivo vprašanje je, kaj boš z TIG varilnim aparatom. Po tekstu bi rekel da še sam nimaš kaj dosti pojma. Za 5 mm INOX rabiš zelo močan in sposoben inverter(tri-fazni), ki pa krepko presega vrednost 2k €. (kje pa najdeš tako debel INOX je pa že drugo vprašanje) Poleg aparata boš potreboval še kar nekaj opreme tako zaščitne (samozatemnitvena maska je obvezna) kot nujne (TIG gorilnik,rezervne šobe, varilne elektrode, pribor za inertni plin, jeklenko,..)

Samo varjenje po TIG postopku je eno zahtevnejših, zahteva kar nekaj znanja in še več izkušenj. Če nimaš dosti prakse je dolje varjenje pustiti strokovnjaku, bo ceneje in varneje.

Pa srečno pri nakupu :rolleyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj vam opišem mojo izkušnjo ki, je tudi mene presenetila...

Pred letom in pol so nam iz proizvodnje ukradli 8 Froniusov (6xTig, 2x Mag) in 2x Kempi Tig. :cry:

Zaradi velike vrednosti opreme in casovne stiske (niti ni imel nihče toliko na zalogi)

Sem kupil kitajske aparate, z vedenjem da sem dal za 6x 160A in 2x 200A toliko kot bi dal za dva Froniusova varilnika z hladilnikom.

Predvideval sem da jih bom po par mesecih vrgel v smeti...

V enem letu in pol uporabe sem imel z kitajčki zelo dobre izkušnje (Varilci delajo po 12h/dan)

na dveh aparatih je zatajil ventil za plin, to je vse.

Edino gorilniki imajo slaboten kabelček za vžig, tega smo na vseh pištolah zamenjali in je tudi zanemarljiv strošek.

Pa potrošna roba (stročnice, drzala...) so slabotnejse in so brez cirkonija, kar pomeni seveda da se hitro uničijo.

Ampak potrosna roba je ista kot pri ostalih gorilnikih, tako da pase vse.

Linka do oglasov tukaj ne bom limal ker ne delam reklame, me pa je resnično presenetilo.

Tudi prodajalec mi je bil vedno dosegljiv in tudi oba aparata brez tezav popravil.

Tako da sm nabavil v zadnjem mesecu še 2 aparata zaradi širjenja proizvodnje.

To velja za TIG aparate, kar se tiče MAG pa je tako, da je kitajski bolj hobi varianta fronius transsynergic pa je RAKETA! :)

Ki sicer ima tudi svojo ceno, ampak je res dober.

Popravljeno . Popravil T
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem ti, da se za dodatne informacije obrneš na podjetje Varesi v Ljubljani, (040/644 546) tam imajo trenutno največjo izbiro in tudi fantje so strokovnjaki svojega poklica.

Ne glej TIG inverter brez visokofrekvenčnega (HF) vžiga obloka.

Bolj zanimivo vprašanje je, kaj boš z TIG varilnim aparatom. Po tekstu bi rekel da še sam nimaš kaj dosti pojma. Za 5 mm INOX rabiš zelo močan in sposoben inverter(tri-fazni), ki pa krepko presega vrednost 2k €. (kje pa najdeš tako debel INOX je pa že drugo vprašanje) Poleg aparata boš potreboval še kar nekaj opreme tako zaščitne (samozatemnitvena maska je obvezna) kot nujne (TIG gorilnik,rezervne šobe, varilne elektrode, pribor za inertni plin, jeklenko,..)

Samo varjenje po TIG postopku je eno zahtevnejših, zahteva kar nekaj znanja in še več izkušenj. Če nimaš dosti prakse je dolje varjenje pustiti strokovnjaku, bo ceneje in varneje.

Pa srečno pri nakupu :rolleyes:

Inox 5mm se z lahkoto vari z 200A aparatom, ki je ze kitajski 1fazen 230V / 50 Hz

Debel inox 5mm??? Inox do 10mm je pa ja nekaj vsakdanjega, reze ga vsak kolikor toliko sposoben laser.

Maske so najboljse (po mojih izkusnjah) Speedglas te smo imeli prej, sedaj pa nabavljam Balder.

http://www.balder.si/

Za potrošni material se splača dat nekaj več če se uporablja poklicno, če boš semo sem ter tja varil ni potreve po

najboljših materialih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj vam opišem mojo izkušnjo ki, je tudi mene presenetila...

Pred letom in pol so nam iz proizvodnje ukradli 8 Froniusov (6xTig, 2x Mag) in 2x Kempi Tig. :cry:

Zaradi velike vrednosti opreme in casovne stiske (niti ni imel nihče toliko na zalogi)

Sem kupil kitajske aparate, z vedenjem da sem dal za 6x 160A in 2x 200A toliko kot bi dal za dva Froniusova varilnika z hladilnikom.

Predvideval sem da jih bom po par mesecih vrgel v smeti...

V enem letu in pol uporabe sem imel z kitajčki zelo dobre izkušnje (Varilci delajo po 12h/dan)

na dveh aparatih je zatajil ventil za plin, to je vse.

Edino gorilniki imajo slaboten kabelček za vžig, tega smo na vseh pištolah zamenjali in je tudi zanemarljiv strošek.

Pa potrošna roba (stročnice, drzala...) so slabotnejse in so brez cirkonija, kar pomeni seveda da se hitro uničijo.

Ampak potrosna roba je ista kot pri ostalih gorilnikih, tako da pase vse.

Linka do oglasov tukaj ne bom limal ker ne delam reklame, me pa je resnično presenetilo.

Tudi prodajalec mi je bil vedno dosegljiv in tudi oba aparata brez tezav popravil.

Tako da sm nabavil v zadnjem mesecu še 2 aparata zaradi širjenja proizvodnje.

To velja za TIG aparate, kar se tiče MAG pa je tako, da je kitajski bolj hobi varianta fronius transsynergic pa je RAKETA! :)

Ki sicer ima tudi svojo ceno, ampak je res dober.

bi se splačalo kupi ukradene

naj se barabin javi v to temo

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lincoln Electric (10 let/ 5 ur na dan, dela brez težav)

Kemppi (po enem mescu odopovedal, verjetno naletel na slabega)

Esseti (15 let, 5 ur na dan, dela brez okvar)

Telwin (mini zadeva, za kakšno malenkost na terenu, občasna uporaba, dela ok)

Vari se pa večinoma inox od 0.8 do 2mm. Maske pa Speedglas, so ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi se splačalo kupi ukradene

naj se barabin javi v to temo

:topic:

He he sej smo dobil aparate, so v Veliki Kladuši na Policiji in čakajo našo Policijo da ugotovi katere papirje

rabmo da jih lahko pripeljemo nazaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povprqašaj še pri firmi Pretent d.o.o. na Viču, gospodje imajo poleg velike izbire različnih cenovnih razredov tudi servis, tako da se ti ne zgodi, da firme, če je slučajno treba uveljavljati garancijo, čez noč ni več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi nabavil aparat za TIG varjenje, za inox, torej samo z enosmernim tokom (DC), debeline materiala do 3, max. 5mm. Cene se gibljejo od cca. >200€ (za kitajski noname) do nekaj nad 2.000€ (Fronius). Zanima me aparat solidne kvalitete, tj. dobrega razmerja med ceno in kvaliteto, nimam pa nevemkakšnih profesionalnih zahtev.

Tisti, ki imate izkušnje, katero znamko, model bi priporočali?

Hvala za odgovore! :)

glede švasanja boš veliko izvedel na fermi varikon

ljubgojna pri horjulu

možakar se piše končan

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hvala za vaša mnenja in priporočila. No - nič še nisem kupil. Sem se pa dodobra (heh, teoretično) izobrazil o aparatih, govoril s temi in onimi, se oglasil na parih koncih in si zadeve ogledal. Daleč najbolj so mi z nasveti nesebično pomagali pri Varikonu in na Inštitutu za varjenje, drugje bolj ali manj poskušajo prodati tisto, kar imajo in zagotavljajo, da je ravno to tisto, kar potrebujem.

Kitajska roba - cca. 500€, potem vmes malo ali skoraj nič, Varstroj za približno tisočaka, potem pa profi variante, Fronius, Kemppi in nemški, skandinavski hi-tech industrijski izdelki, Rehm, Lorch, Esab, Migatronic, ... italijanska Cebora. Pa Miller, Lincoln, ameriški koncepti. Vse okrog 2 jurja in več. Klinc.

Si bom vzel še malo časa in pobrskal še po ponudbi rabljenih, sicer pa made in P.R.C. Oz. kot mi je svetoval eden sogovornik: tega zdaj kupi poceni in si z njim zasluži boljšega. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za vaša mnenja in priporočila. No - nič še nisem kupil. Sem se pa dodobra (heh, teoretično) izobrazil o aparatih, govoril s temi in onimi, se oglasil na parih koncih in si zadeve ogledal. Daleč najbolj so mi z nasveti nesebično pomagali pri Varikonu in na Inštitutu za varjenje, drugje bolj ali manj poskušajo prodati tisto, kar imajo in zagotavljajo, da je ravno to tisto, kar potrebujem.

Kitajska roba - cca. 500€, potem vmes malo ali skoraj nič, Varstroj za približno tisočaka, potem pa profi variante, Fronius, Kemppi in nemški, skandinavski hi-tech industrijski izdelki, Rehm, Lorch, Esab, Migatronic, ... italijanska Cebora. Pa Miller, Lincoln, ameriški koncepti. Vse okrog 2 jurja in več. Klinc.

Si bom vzel še malo časa in pobrskal še po ponudbi rabljenih, sicer pa made in P.R.C. Oz. kot mi je svetoval eden sogovornik: tega zdaj kupi poceni in si z njim zasluži boljšega. :)

to kupi, ma vse ka rabiš tudi za bol zahtevno varjenje

http://www.merkur si/catalogsearch/result/index/?q=tig&tx_indexedsearch[sword]=&order=merkur_sorting&scope=shop&merkur_trademark=542

(piko dodaj za merkur)

Popravljeno . Popravil brancisv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tvoj link mi vrne dva aparata, Iskrinega za 600€, ki da je (to vsi priznavajo) kitajska varianta z Iskravar nalepko in Varstojevega za 950€. Zdej... kakšna je razlika med njima? Če sploh kakšna. Ali pa med tema dvema in tem:

post-9351-0-03318300-1306529997_thumb.jpg

WTL-jem, ki stane 500€ (in ima 2 leti garancije)? Vsi tile mi delujejo zelo podobno. Razlike postanejo očitne, šele ko to primerjajš z "firmami". Že sam Kemppijev gorilnik je v primerjavi s tistim, ki ga dobiš zraven WTL-ja, nekaj čisto drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Jaz material do 3mm varim z WTL-om. Naredil kar nekaj z njim, ni pa to v vsakodnevni uporabi. Sicer rad delam z njim, vseeno pa je velika razlika ko v službi včasih uporabljam Froniusa z vodno hlajeno pištolo ipd, uglavnem je razlika s čim variš tu ni vprašanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/30/2017 at 10:05 AM, mirko77 said:

Jst pa sem za samo varjenje mašinerijo potem nabavil tukaj http://www.metalmikulic.si/varjenje. Vzel sem MIG300- Iskravar, zaenkrat zelo zadovoljen, brez pripomb. Cene so vredu, tako, da če bo še kdo iskal lahko tudi tu preveri...

Samo ti s tem MIG300 težko variš po Tig postopku,.. :D 

1 hour ago, Kawl said:

Jaz material do 3mm varim z WTL-om. ............................. uglavnem je razlika s čim variš tu ni vprašanja.

Vedeti moraš tudi kaj boš varil. Za kratke zvare, na tankih pločevinah, ne rabiš vodno hlajenega gorilnika. Za ta namen je tudi poceni WTL ok. Pri 3mm debeli pločevini pa že lahko razmišljaš o MIG postopku, pri takih debelinah TIG gorilnik brez hlajenja skoraj žari. 

Se pa pri teh poceni WTL tig-ih rado zgodi, da oksidira nek kontaktor, če aparat ni redno v uporabi. Sicer pa kar delajo.

 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če smem malo OFF/ON topic:

...poznam kar nekaj folka, ki kupuje varilni stroj ... pa da bo malo boljši, da se bo dalo dobro variti...

...pa jih vprašam, kolko kaj znajo variti ....

Odgovor: ... ja nič... kr tko ga bom imel doma, če bom moral kdaj  kaj zašvasat..   :eek:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 9. 2017 ob 11:47, Zivnorc pravi:

... če smem malo OFF/ON topic:

...poznam kar nekaj folka, ki kupuje varilni stroj ... pa da bo malo boljši, da se bo dalo dobro variti...

...pa jih vprašam, kolko kaj znajo variti ....

Odgovor: ... ja nič... kr tko ga bom imel doma, če bom moral kdaj  kaj zašvasat..   :eek:

 

Spet je odvisno kaj variš, če samo pretopiš material se ponavadi da narediti zelo lepe vare, če pa dodajaš material pa rabiš kar nekaj prakse, da ti dodajni material leze v talino enakomerno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kawl pravi:

Spet je odvisno kaj variš, če samo pretopiš material se ponavadi da narediti zelo lepe vare, če pa dodajaš material pa rabiš kar nekaj prakse, da ti dodajni material leze v talino enakomerno :)

... sploh pa eni optimisti mislijo, da bodo kar aluminij varili...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Waaaaaaa našu fullll zanimivo igračko :panic:

HYL MIG160 Combo Welder MIG/STICK/TIG 3 in 1

Torej ena mašina za Mig, Tig in elektrode.... 

https://toolfanatic.com/hyl-mig160-combo-welder-migsticktig-3-in-1-2yr-usa-warranty-with-usa-based-parts-and-service--b072wghgrz.php

Sedaj ga nisem našel ne na Amazonu ne nikjer v EU, ZDA cena je 300$, če bi ga lahko dobil pri nas za takšno ceno torej 250€... :panic: ( ne pa neke hobi transformatorske varjante pri nas)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, smasher said:

Torej ena mašina za Mig, Tig in elektrode.... 

Odloči se po katerem postopku boš varil in kupi namenski aparat. To je tako nekako, kot bi kupil en motor za na pisto in off road... 

TIG LIFT START - če boš varil veliko po TIG postopku pa le kupi aparat z VF vžigom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@XTR  nism sigurn kaj je ta Lift Tig, kaj to je tisto ko moreš najprej taknit material z iglo in potem začne varit? To funkcijo sm našel enkrat na francoskem GYS Tig aparatu pa ni tako slaba za kakšne manjše vare.

Vsak ima svoje veselje, jaz pač ob dolgih večerih gledam oremo za delavnice/garaže (namesto nagih bab :D ), pa morem met "na radarju" kej zanimivega če bom rabil, sem gledal kombinacije Mig/MMA to se mi zdi taka fajn kombinacija za domačo rabo. 

Sej sme že gor napisal, če bi imel dnarja in placa.. niso potovanja al pa izleti za vse...eni bi raje: konkretni kompresor, plazma rezalnik (ali CO2 laser), mig, tig, CNC, waterjet, peskalnik, indukcijski "bolt buster"..... pred tem pa še stebelna dvigalka za avto....

Kako gre že tisti aksiom: Boys never grow up, only the toys get bigger :D 

 

Ps: če že se mi zdi to za 250€ dosti boljša (oz močnejša) varjanta kot kot Varmig 1400 ki glih tolko košta pri nas, recimo kaj takega LINK samo za 50% cene ;) 

Popravljeno . Popravil smasher
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, smasher said:

@XTR  nism sigurn kaj je ta Lift Tig, kaj to je tisto ko moreš najprej taknit material z iglo in potem začne varit? To funkcijo sm našel enkrat na francoskem GYS Tig aparatu pa ni tako slaba za kakšne manjše vare.

Vsak ima svoje veselje, jaz pač ob dolgih večerih gledam oremo za delavnice/garaže (namesto nagih bab :D ), pa morem met "na radarju" kej zanimivega če bom rabil, sem gledal kombinacije Mig/MMA to se mi zdi taka fajn kombinacija za domačo rabo. 

Sej sme že gor napisal, če bi imel dnarja in placa.. niso potovanja al pa izleti za vse...eni bi raje: konkretni kompresor, plazma rezalnik (ali CO2 laser), mig, tig, CNC, waterjet, peskalnik, indukcijski "bolt buster"..... pred tem pa še stebelna dvigalka za avto....

Kako gre že tisti aksiom: Boys never grow up, only the toys get bigger :D 

Primerjava med lift in visokofrekvenčnim vžigom. https://www.youtube.com/watch?v=FOHXMIlU_9E

Vsak ima svoje prednosti. En primer iz prakse, VF vžig vrti naprej delovne ure pri varjenju izpuha na kros motorju. :) Samo opozoril sem, ker je pomanjkanje HF vžiga šibka točka (cenejših) kombiniranih aparatov. Odpiranje plina na gorilniku (pri tig varjenju) je še ena slaba stran tega aparata. Ti raje glej en normalen MIG/MMA aparat, Tig aparat pa dokupiš po potrebi. MIG aparati tudi v trafo izvedbi niso slabi (za varjenje navadnega jekla). Ne vem za kakšen namen boš uporabljal stroj, po drugi strani pa spet nimam izkušenj s temi cenejšimi aparati, ker me bolj zanimajo zadeve v profi rangu. 

Ti gledaš opremo za delavnico, jaz pa motorje (če bom kaj rabil).... delavnice in opreme  sem se že naveličal. :( Ti oddam v najem pa uživaj :).  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!