Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...
pred eno uro, DAMI34 pravi:

Burja umrla, kolniki otvoreni, mjestimice prljavi i ledeni.........Jože požen, gremo!!! :D

a je dol kakšna fešta, da jaz ne vem za njo!!!  :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tokrat gremo malo dlje od Paklenice :) (samo pogovorno)... Ali je že bil kdo od vas z motorjem na vrhu NP Biokovo oz. na Svetem Juretu v Biokovem? 

Malo si zamišljam pohodniške izlete, pa mi je sedaj padlo na pamet da se da sem oz. tja gor tudi z motorjem, saj je do vrha cesta.

Kakor sem videl na eni sliki na uradni spl. strani parka Biokovo,  je vstopnina 25kn ampak ne vem ali to velja za vozila in katera ali tudi tu dobro "ocurijo" in je to po osebi + vozila posebaj. Ker v NP sjeverni Velebit pobirajo vstopnino tudi samo če greš peš 25kn po osebi.

V NP Paklenica imajo sicer člani PZS-ja 50% popusta na vstopnice, kar pa je edini skonto "za Hrvaško" med ugodnostmi na strani PZS 

 

Update (tole sem našel na forumih):

Če pridete v park z druge strani (cesta Makarska - Kozica) ne plačate vstopnine, ker jo tam ne pobirajo. Je pa res, da je par km ne najboljšega makadama, ni priporočljivo za kašen nižji avto. No, focus karavan je šel po cesti brez večjih problemov. 
Smo pa to pot odkrili lani bolj po naključju, letos pa ne vem v kašnem stanju je.

(info je iz 5.8.2015).

Našel sem tudi da je vstopnina 40kn po osebi, če greš po drugi poti. Še vedno pa me zanima, če je kdo bil, da vseeno pove svoje mnenje oz. videnje ter ali se cena za vozilo še dodatno plača, konkretno motor.

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, potem očitno vsako leto dražijo. Je očitno vedno več obiska :). Sem ravno našel na nekem forumu spet sliko, 35kn, nato 40kn in sem zato mislil, da je to to. No, očitno bomo drugo leto vsaj na 50 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš šel z mopedom v NP Biokovo bodi hudičev previden, ker poljski in češki kreteni vozijo tko k da je cesta široka za dva pasa ... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, MiNa pravi:

Greš v predsezoni ali posezoni in ne plačaš nič.

 

No to je pa pomemben podatek. Se bom pozanimal kako je s tem oz. ce je se tako ker npr. za severni velebit je na strani cenik ampak nic ne pise ce velja le med dolocenim obdobjem. Hvala!

Vem pa da npr. na Kamenjaku placujes/mo samo poleti, prav tako se je za na Ucko oz vrh Vojak pred leti placevalo sedaj pa ne (podatki iz neki hrvaskih forumov o planinstvu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎25‎.‎12‎.‎2015 at 14:39, gradbenik pravi:

Tokrat gremo malo dlje od Paklenice :) (samo pogovorno)... Ali je že bil kdo od vas z motorjem na vrhu NP Biokovo oz. na Svetem Juretu v Biokovem? 

Malo si zamišljam pohodniške izlete, pa mi je sedaj padlo na pamet da se da sem oz. tja gor tudi z motorjem, saj je do vrha cesta.

Kakor sem videl na eni sliki na uradni spl. strani parka Biokovo,  je vstopnina 25kn ampak ne vem ali to velja za vozila in katera ali tudi tu dobro "ocurijo" in je to po osebi + vozila posebaj. Ker v NP sjeverni Velebit pobirajo vstopnino tudi samo če greš peš 25kn po osebi.

V NP Paklenica imajo sicer člani PZS-ja 50% popusta na vstopnice, kar pa je edini skonto "za Hrvaško" med ugodnostmi na strani PZS 

 

Update (tole sem našel na forumih):

Če pridete v park z druge strani (cesta Makarska - Kozica) ne plačate vstopnine, ker jo tam ne pobirajo. Je pa res, da je par km ne najboljšega makadama, ni priporočljivo za kašen nižji avto. No, focus karavan je šel po cesti brez večjih problemov. 
Smo pa to pot odkrili lani bolj po naključju, letos pa ne vem v kašnem stanju je.

(info je iz 5.8.2015).

Našel sem tudi da je vstopnina 40kn po osebi, če greš po drugi poti. Še vedno pa me zanima, če je kdo bil, da vseeno pove svoje mnenje oz. videnje ter ali se cena za vozilo še dodatno plača, konkretno motor.

Da se priti brez vstopnine, pot vidiš na drugi slikici mojega prispevka. Se jo da prevozit tudi z rentanim skuterjem, kot vidiš...

http://motosvet.com/tabla/topic/39310-vtisi-z-dnevnih-voženj-2015/?do=findComment&comment=2193461

Če se ne motim, je tu šverc (zastonjski) vhod (sem prevozil, pa že malce pozabil):

https://www.google.si/maps/@43.2482768,17.1759708,3a,75y,289.32h,71.69t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAdMY5tb56eh-YxczRJWgxg!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=sl

Prideš na asfalt pri gostilni "Vrata Biokova", je pa 8km makadama.

 

Tu pa je uradni vhod: https://www.google.si/maps/@43.2578596,17.0812009,3a,75y,307.27h,82.66t/data=!3m6!1e1!3m4!1sJ7uPDgTV2HeXjMDlTj0xVw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=sl

 

Popravljeno . Popravil Fantocci
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Frišen info iz prve roke: INA je pumpo prodala enim drugim (ne vem točno kateremu podjetju), takoj po novem letu se je zaprla in se obnavlja, do "sezone" naj bi bila že spet odprta :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje se je tud ne morjo kr znebit.... dobra stotka viška za matematko pri nas z manjšo zalogo v rezervoarjih bi bla neugodna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Lipstick pravi:

Seveda pumpa bo, trenutno je razkopana in ne dela, samo opozorilo, da ne bo kdo računov in planiral točenje, ter se tja na hlape prvleku !

Čist super je info, ker večina nas ima navado ravno pr "Dinkotu" napolnit...in sezona je pred vrati :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, toliko lajkov pa že dolgo ne, očitno je nestrpnost pred sezono vse večja...

Popravljeno . Popravil solorider
to niso laiki ampak faušija! :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@nemo lepo da smo se spoznali :)

Kam si jo pičil po Paklenici? Mi smo kar razočarani obrnili spet na sever do Karlobaga na kosilo, potem pa proti domu.

P.S. a policaji so bili pri radarji še vedno na FBju :D (oba sta bla nekam zatopljena v telofone). Sem že videl kako grejo € po zlu...

Popravljeno . Popravil Rokic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • YBT



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!