Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

sva trobla po forumu, pa nista hotle nč slišat :P

Sva šli po "celini" dol. Sem pa vseeno nekak računala, da se bomo dol srečali...

Gremo lahko next time skupaj kam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem jo prevozil danes :D ,vreme čudovito :D , ceste prazne :D , občutki na motorju pa fenomenalni :hooray: :hooray: :hooray:

ponovitev :hmm: upam ,da čimprej :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudovite fotografije!!!

Dobronamerni popravek, to ni Slovenska plaža v Budvi, ampak plaža v Bečičih (hoteli, Ibero star, Montenegro, Tara, Mediteran in Splendid).

Slovenska plaža je med starim delom Budve in rtom Zavala).

Srečno

Toncek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toncek

hvala za popravek. A niso Bečiči "za ovinkom" južneje? Tako, da bi to morala biti Budva? Slikal sem iz serpentin ko sem se vračal iz Podgorice -> Cetinje -> Budva.

Snecer

vsake oči imajo svojga malarja :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsake oči imajo svojga malarja :smoke:

Mene tudi tole zanima... so to "natur" fotke ali in s čim jih "obdelaš"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Budve proti Pržnem sledijo zaselki: Stari del Budve, Zavala, Bečiči, Rafailoviči, Kamenovo, Pržno.

Ko si se spuščal iz Cetinja ti je Budva pred serpentinami na desni strani. Stadion, hotel Aleksandar, Slovenska plaža, pristanišče, stari del mesta.

Križišče z magistralno cesto je na Zavali, kjer so nedokončani apartmaji propadle ruske kompanije Mirax.

Itak je to ceplenje dlake, teh par urbanistično skreganih naselij.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tonček

dobr je učasih kej novega zvedt iz prve roke :OK:

Ferek

če pogledaš "natur" digitalno fotko je itak mimo. Če je že obdelana v fotoaparatu -> JPEG ni tud bogvekaj. Še najmanj tisto kar si vidu. Če pa tisto "natur" mal obdelaš, si pričaraš tisto kar ti je všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot si rekel - vsake oči imajo svojega malarja. Za moj okus si barve malo prenašponal, pa shadows/highlite ti je že "halo " efekt okoli robov pričaral...

Ampak seveda - to ni foto forum, zato lahko moje mnenje komot zanemariš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shadow/Highlite sploh nisem uporabljal. Obdeloval sem izključno v HDR. Zato imajo slike posledično veliko vidnih z belo obrobo ločenih pasov, močne kontraste, vidnih izredno veliko detajlov (to je tudi zasluga optike in senzorja) ... Vibrance doda modrino, saturacija pa še "ojača" barve. Vse sem obdelal v manj kot 5 minutah, tako da je temu tudi primerna kvaliteta. Po moje ne ispade tako slabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj. Nisem delal nobenih izrezov ali digitalnih povečav. Npr. Tulove grede so slikane na razdalji 10,11 km po Google Zemlji in tista nad Budvo zajema detalje ravno tako več kot 10 km v globino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shadow/Highlite sploh nisem uporabljal. Obdeloval sem izključno v HDR. Zato imajo slike posledično veliko vidnih z belo obrobo ločenih pasov, močne kontraste, vidnih izredno veliko detajlov (to je tudi zasluga optike in senzorja) ... Vibrance doda modrino, saturacija pa še "ojača" barve. Vse sem obdelal v manj kot 5 minutah, tako da je temu tudi primerna kvaliteta. Po moje ne ispade tako slabo.

Se mi je zdelo, da je to v HDR tehniki....pa verjetno to v kakšnem programu, a ne, ker prava HDR tehnika se dela s fotoaparatom in seveda stojalom, pa to verjetno ne furaš s seboj ;) .

Če jih imaš še več, objavi v albumu.....nekatere so za v kataloge.... :OK:

Ker pa ni to foto-tema......dobra turca, in lep spomin za čez zimo!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še ena moja skupinska od prejšnjega vikenda ... Bilo je lepo, definitivno za ponoviti čim bo vreme in čas za to! :)

Po vrstnem redu smo pa od leve proti desni: tad3y, Miha, strajnarR, SLVR, aders

post-30907-0-51853000-1349695860_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ForU2

ja vse je slikan z roke. Za tripod nisem imel placa. Enkrat si bom vzel cajt in kak dober motiv še slikal za HDR. Bom pa turco brez Albanskega vložka ponovil v začetku februarja drugo leto. Samo, da ne bo snega pr nas na cesti. Lani, ko sem jo odvozil je bilo v Ilirski pod -5 st. in v Splitu blizu +20 st.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. . .

Vse sem obdelal v manj kot 5 minutah, tako da je temu tudi primerna kvaliteta.

. . .

Škoda. :(

Tokrat tudi sam nisem ravno navdušen nad "malarjem" (ki običajno dela perfektne slike :worship: !).

Vzemi si drugič še kakšno minutko več za "malanje" ali pa se drži tiste "manj je več".

Pač moje mnenje, ker tako vidijo "oči mojega malarja". :naughty: :whistle:

Vse zgoraj napisano je seveda le dobronamerno !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest tudi nazaj. In to tik pred dežjem. Tri dni: Lj. - Herceg Novi - Skadar/AL - Obosnik - Lj. = 1.780 km. Verjetno zadnja malo daljša fura letos. V soboto je bilo na jugu 29 st. Seveda se folk še kopa v morju.

Spet čudovite fotke! :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...se človek vedno nečesa novega nauči... Nikoli namreč še nisem kake fotke popravljal... Pač shranim takšno kot jo poslikam, v JPG formatu seveda... za kak print ali plakat morda prilagodim svetlobo ali kontrast, drugega še nisem sprobal... Zanimivo... bo treba poskusit... Sicer na mojih slikah iz aparata za 100 € in mobitela, kakšnih umetniških stvaritev tudi ni za pričakovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vidnih izredno veliko detajlov (to je tudi zasluga optike in senzorja) ...

Jasno, na prvi pogled je vidno, da fotka ni iz kompakta, ki ima senzor velikosti nohta na otroškem prstku. Pol pa še naserjejo 16 milijonov pixlov gor :BUA:

Iz senzorja, ki ga imaš ti na voljo, lahko narediš fototapeto.

Ravno iščem po ebayu en mali fotič s čimvečjim senzorjem, ki bi ga imel vedno s sabo na motorju, DSLR mi je enostqvno prevelik. Trenutno me najbolj vleče k Olympusu EPL-2, ki se ga da s kitom dobiti rabljenega za cca. 250 Evrov. Ima crop faktor 2, kar je že lepa velikost... Pa objektiv se mu deloma uvleče skupaj, kar ga še dodatno zmanjša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti se fjakaš tam k' so ta fajne? Kje si pa že bil razen na enem srečanju? Pa dodejmo še avion, da ne bo diskriminacije :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!