Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 1 uro, maus pravi:

to je bil bolj test kamerce,

Katero si nabavil? LInk?

In še tole je kar dost prostora za na kartice. Ste uporabljali sd kartice , ali zunanji disk?

Drugače pa vrhunsko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Quest pravi:

Katero si nabavil? LInk?

In še tole je kar dost prostora za na kartice. Ste uporabljali sd kartice , ali zunanji disk?

Drugače pa vrhunsko!

taka je:

https://www.ebay.com/itm/C6-Motorcycle-Mounted-Action-120-720p-HD-30fps-Video-Dual-Camera-Dash-Cam-GPS-UK-/272826066230?hash=item3f85b36536:g:vYAAAOSwgN5Zpj-8

sd 64GB sm not utaknu, čeprav pravijo, da je samo do 32GB ... posnetkov naredi za cca 7 ur... pol jih pa presnemava .. če maš sabo računalnik, si lahko dol posnameš za vsak dan posebej in vsak dan na novo snemaš.

zato sem pa posnel, da vidimo kako zgleda jadranka ;)

enim je dougčas enim ne, saj so me že prosili, da jim pošljem kašen odsek posnetka, na katerem so se našli...

snema po delih na cca na minuto in pol do dve minuti in vsak fajl je "velik" cca 266 MB

preko posebnega programčka se da videt hitrost in lokacijo, ter datum in uro ... pri montaži smo slabo priklopili GPS senzor, zato podatkov o hitrosti in lokaciji, ni :dry:

men je fajn igračkanje in mi je zanimivo pogledat kako nismo diujali po jadranki :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Snecer pravi:

... to so preprosti, necenzurirani posnetki iz 3 različnih kamer zaradi evidence (eno smo testirali). sicer imam polno tega (1462 clipov) na YT, nikogar se ne sili, da jih gleda, a tu pa tam dobim na yt še kakšen komentar ali vprašanje, saj so očitno nekomu bili v korist...

Cenim in spoštujem Snecerjev analitičen in sistematski pristop k beleženju in arhiviranju tovrstnih posnetkov, razumem pa tudi BIF-ovo humorno recenzijo...

Če realno pomislim. Nazadnje sem bil na jadranki dober teden nazaj, pred tem pa lansko leto. Ampak letos nisem imel občutka, da bi lahko nekatere "problematične" ovinke kaj bolje odpeljal, glede na to, da sem bil prav tam že lani. Poleg tega, da sem nekatere (prej) pogledal tudi na video posnetkih... Skratka, ko pridem "ponovno" pred kakšen takšen ovinek sem enostavno pred ovinkom, ki ga je treba odpeljat in nič več. Da bi si memoriral to in to krivino na neki 150km trasi, za kaj takega mi spomin očitno ne deluje najbolje...Pa nisem prepričan, če je to slabo.

Drugačna situacija je verjetno za tiste, ki ste na jadranki 5x, 10x na leto. Ampak kaj lahko taki z analizo posnetkov še dodatno pridobijo? Da lahko vsakič naslednjič kakšen ovinek še malce hitreje, bolje, popolneje... odpeljejo? Ali je to sploh realno za pričakovat?

Razumem tak pristop pri gp dirkačih, ki imajo pisto že pred dirko v malih možganih... Da pa bi nekatere ovinke vozil na pamet oz. precej bolj smelo samo zato, ker bi jih predhodno deteljno analiziral na posnetkih, tega pa nekako ne štekam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, BIF pravi:

Bravo...točno to. V bistvu so bili ti posnetki čisto razočaranje še posebaj, ker so prišli iz tvoje "produkcije". Ker dobro vem, da bolje kot velika večina obvladaš tehniko in dodatke...torej imaš potencial ustvariti nekaj res gledljivega. Zdaj če se o tem govori po gostilnah mi je malo mar...

Kaj bi lahko naredil iz tega nerealnega....nič....razen, da bi zadevo predelal tako, da si vozila namesto prehiteval pač preskakoval.

Vsekakor pa so žajfnice zadnja stvar, ki ti bi jo pripisal...pa to mislim resno. Enostavno se mi zdi škoda potenciala, ki ga imaš in ga ne izkoristiš za nekaj velikoooo boljšega.

Res je, da vedno velja, da naj gleda komur paše, komur pa ne pa naj pač preskoči (kar je milo rečeno zlizana neargumentirana floskula)....pa vendar....dobre postprukcijske izdelke vedno velikaaaa večina rada pogleda....in če že nalagaš preko 3 ure nezanimivih surovcev....je vredneje naredit 10min...gledljivega filmčka.

To si me z nekom zamenjal, ker jaz še nikoli nisem nobnega "filma" sproduciral, vedno samo clipe skupaj zmečem po liniji najmanjšega upora, pri teh gornjih je bila edina "napaka", da so bili še od drugih avtorjev in da kamere nisem izklapljal, zato so malo daljši.

No, da se vrnem k temi in kratkemu clipu.

Za moje pojme edini "neugoden" ovinek, ki preseneti z zapiranje (proti Karlobagu)

ne gledat prvega manevra @Samuell :) on tak pač vozi, je tekmoval na Manu

https://goo.gl/maps/PnLjrDuCjHS2

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

To si me z nekom zamenjal, ker jaz še nikoli nisem nobnega "filma" sproduciral, vedno samo clipe skupaj zmečem po liniji najmanjšega upora, pri teh gornjih je bila edina "napaka", da so bili še od drugih avtorjev in da kamere nisem izklapljal, zato so malo daljši.

 

Ne ne...z nikomer te nisem zamenjal...in vem, da je tvoja produkcija zoožena na surovce...po sistemu...glej ali ne glej.

Hotel sem povedat, da imaš dovolj znanja in sposobnosti ustvariti nekaj gledljivega in je škoda, da se za to ne potrudiš, ker bi bilo lepše videti 10 krajših lepše produkcijsko obdelanih filmčkov kot dneve posnete negledljive solate.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, izibajker pravi:

Cenim in spoštujem Snecerjev analitičen in sistematski pristop k beleženju in arhiviranju tovrstnih posnetkov, razumem pa tudi BIF-ovo humorno recenzijo...

Če realno pomislim. Nazadnje sem bil na jadranki dober teden nazaj, pred tem pa lansko leto. Ampak letos nisem imel občutka, da bi lahko nekatere "problematične" ovinke kaj bolje odpeljal, glede na to, da sem bil prav tam že lani. Poleg tega, da sem nekatere (prej) pogledal tudi na video posnetkih... Skratka, ko pridem "ponovno" pred kakšen takšen ovinek sem enostavno pred ovinkom, ki ga je treba odpeljat in nič več. Da bi si memoriral to in to krivino na neki 150km trasi, za kaj takega mi spomin očitno ne deluje najbolje...Pa nisem prepričan, če je to slabo.

Drugačna situacija je verjetno za tiste, ki ste na jadranki 5x, 10x na leto. Ampak kaj lahko taki z analizo posnetkov še dodatno pridobijo? Da lahko vsakič naslednjič kakšen ovinek še malce hitreje, bolje, popolneje... odpeljejo? Ali je to sploh realno za pričakovat?

Razumem tak pristop pri gp dirkačih, ki imajo pisto že pred dirko v malih možganih... Da pa bi nekatere ovinke vozil na pamet oz. precej bolj smelo samo zato, ker bi jih predhodno deteljno analiziral na posnetkih, tega pa nekako ne štekam...

video je za pogledat, da mal pogledaš kje si bil, pa kak si peljal, in prav nič drugega. Memoriziranje ceste ti pride samo po sebi ko jo 100x prevoziš in sicer bolj v smislu, kje so najbolj nevarni ovinki, tako ali tako je vsakič situacija drugačna, preverjeno v petek. :P

 

 

 

In če poznaš jadranko na pamet lahko po videu skočiš naprej al pa nazaj, pa sam insert pogledaš, pa nič drugega.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

a vso to solato si pregledal? 240 minut? :D

 

eh, če veš kdaj si kje bil, se najdeš v par minutah.

Bi se blo fajn videt, ker smo trije letel dol... žal pa potem posnetek izpred buffeta.

Se spomnim, da je takrat Maus enga čakal, sem mislil da tvojo konjenico. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motom pravi:

eh, če veš kdaj si kje bil, se najdeš v par minutah.

Bi se blo fajn videt, ker smo trije letel dol... žal pa potem posnetek izpred buffeta.

Se spomnim, da je takrat Maus enga čakal, sem mislil da tvojo konjenico. :)

na katerem posnetku si se našel? in če si pred mausom zapustil bar, te lahko najdem v HD :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, motom pravi:

eh, če veš kdaj si kje bil, se najdeš v par minutah.

Bi se blo fajn videt, ker smo trije letel dol... žal pa potem posnetek izpred buffeta.

Se spomnim, da je takrat Maus enga čakal, sem mislil da tvojo konjenico. :)

Maus hodi pogosto lulat, pa čaka sam sebe :P

 

pred 8 minutami, kawasaki5 pravi:

Zjebal ste Rakitno, zdaj boste pa še "jadranko". Hvala za vse objave. L.p.

saj je govora samo o Jadranki, je pa res, da je mal slik, pa šniclev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Maus hodi pogosto lulat, pa čaka sam sebe :P

 

.

... a more vsako kapljico posebej prosit ??? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Maus hodi pogosto lulat, pa čaka sam sebe :P

 

saj je govora samo o Jadranki, je pa res, d

Sej veš kaj mislm... na Marijo..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BIF pravi:

Filmčkov

Smo se junija vozili 8 dni do Ohrida in nazaj, sedaj pa delam kompilacijo. Kolega je snemal filme z GoPro v mp4 formatu, ki jih moj urejevalnik ne podpira, sedaj pa mučimo muku, da bi dobil s konverzijo avi format. Lahko kdo pomaga? Ja dela je ogromno s to post produkcijo kot praviš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, amateur pravi:

Smo se junija vozili 8 dni do Ohrida in nazaj, sedaj pa delam kompilacijo. Kolega je snemal filme z GoPro v mp4 formatu, ki jih moj urejevalnik ne podpira, sedaj pa mučimo muku, da bi dobil s konverzijo avi format. Lahko kdo pomaga? Ja dela je ogromno s to post produkcijo kot praviš.

Ja res je...zato priznam, da sem tudi sam obupal in se kamere "losal". Surovci so negledljivi za post-produkcijo rabiš čas in voljo....sploh, če to delaš le občasno. To nalogo je prevzel @The OO kadar se voziva skupaj...zadevo obvlada in tudi opremljen je primerno....tak gledljiv filmček iz 2-3 dnevne fure pa ponavadi uredi v nekaj urcah po povratku...da je za ogled cca.10 min, kar je več kot dovolj. Ampak on to res obvlada...jaz bi pacal nekaj dni. Kar se tiče teh konverzij ti bo morda on najlažje odgvoril...in pa seveda tisti, ki se s tem redno ukvarjajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, amateur pravi:

Smo se junija vozili 8 dni do Ohrida in nazaj, sedaj pa delam kompilacijo. Kolega je snemal filme z GoPro v mp4 formatu, ki jih moj urejevalnik ne podpira, sedaj pa mučimo muku, da bi dobil s konverzijo avi format. Lahko kdo pomaga? Ja dela je ogromno s to post produkcijo kot praviš.

nemoj sine iz mp4 v avi, to je kot da mp3 muziko odkompresiraš ... :) 

tu imaš od Garmina gratis urejevalnik, ki podpira mp4 (seveda pa ima tudi gopro, kolikor mi je znano zastonj program za obdelavo)

http://www.garmin.com/sl-SI/shop/downloads/virb-edit no, ta od Garmina je sila preprost, a ponuja "vse".

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne gre 300 na uro ni gledljivo, še motogp je včasih dolgočasen :)

Me zanima, če je kje videt, kako gre maus 300, samo ne sme bit Snecer spredaj, ker to ne velja :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, vandrovec pravi:

Če ne gre 300 na uro ni gledljivo, še motogp je včasih dolgočasen :)

Me zanima, če je kje videt, kako gre maus 300, samo ne sme bit Snecer spredaj, ker to ne velja :P

nikjer, pa še vsakih 20km hodi lulat :P

itak smo se pelal lepo :D

tako da, na akcijo pozabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

nikjer, pa še vsakih 20km hodi lulat :P

 

.

... ??? :eek: :eek: :eek:

:lol1:

 

 

 

ps.

... kako se že reče temu strokovno ??? :kva2:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, pik1 pravi:

.

... ??? :eek: :eek: :eek:

:lol1:

 

 

 

ps.

... kako se že reče temu strokovno ??? :kva2:

 

da ne moreš tišat, če te tiši. :P

tumač kave na jadranki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

da ne moreš tišat, če te tiši. :P

tumač kave na jadranki.

.

... tole pa lahko skopiraš in prilimaš še v temo globoke misli ... in mogoče še v temo o kavi ... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motom pravi:

Evo... Snecer posnel rdečo strelo... sedeli smo pa nasproti. Škoda da se nisi javil

to je snemala RR-ka ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!