Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 7 urami, dAlencc87 pravi:

Na kateri lokaciji je to slikano?

Cca 10 km pred Senjem, ko se spuščaš proti Sv. Juraj na poti domov.

Vidi se zaliv Stara Baška na Krku

Popravljeno . Popravil notranc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Kawalir pravi:

Letošnje leto se je začelo "ubitačno" in to dobesedno. :cry: Zakaj je zletel s ceste bo pokazala preiskava, skoraj prepričan pa sem, da bo v policijskem zapisniku pisalo, da je vozil z neprilagojeno hitrostjo, čeprav je lahko razlogov za to malo morje, od udarne jame, peska na cesti, spolzek asfalt - tudi zaradi neogretosti le-tega (ipak še ni poletje), zlizane gume itd. Nič mi ni všeč vse tole. :hmm:

jadranak je čisto dovolj ogreta, brez peska in brez jam. Je huje pri nas na določenih odsekih je še vse od peska ali pa je slabo očiščen.

Tako da...lima lima :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, DAMI34 said:

jadranak je čisto dovolj ogreta, brez peska in brez jam. Je huje pri nas na določenih odsekih je še vse od peska ali pa je slabo očiščen.

Tako da...lima lima :P

 

A si ti pri Dinku še pustul kaj na računu al kako je zdaj s tem? Nama žal ta vikend ni zneslo in me skrbi kaj bo zdaj naslednjič ..

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred eno uro, Tex pravi:

A si ti pri Dinku še pustul kaj na računu al kako je zdaj s tem? Nama žal ta vikend ni zneslo in me skrbi kaj bo zdaj naslednjič ..

Hrvati bi rekli, bilo pa prošlo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, vandrovec pravi:

...po neuradnih informacijah naj bi Hrvati začeli zaračunavat vstop na Jadranko...:jezik:

potem pa bo pol MS bankrotiralo, ker drugam tak ne znajo iti :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj se skoraj vsi prelazi v Avstriji plačajo .... zakaj pa ne bi še to :huh: 

avtocesto moraš tut plačat ;)

pa predore marsikje tut :huh: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, MitcH' pravi:

potem pa bo pol MS bankrotiralo, ker drugam tak ne znajo iti :ras:

ni res, do Vikija znamo, včasih pa celo do Kopra a le z nadčloveškimi napori znese celo do Pirana. Evo sm že zmatran, pa sam tipkal sm :(

 

pred 37 minutami, maus pravi:

sj se skoraj vsi prelazi v Avstriji plačajo .... zakaj pa ne bi še to :huh: 

avtocesto moraš tut plačat ;)

pa predore marsikje tut :huh: 

Sej jadranko že kasirajo in to redno, v Križcu stoji ena taka naprava za kasirat (dokaj redno), v Selinah nudi ta črna še ročno obdelavo in pogajajnja okrog cene...dejansko, jadranka je že plačljiva :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, Kmet2 said:

No skoraj prepričan sem ,da tega ne bo pisalo!!!

Preden kdo pametuje,zakaj je kdo umrl ,naj prvo svoje podstrešje pospravi!

Glede tega sem se že posul s pepelom, ker resnično nisem pomislil na vzrok zdravstveno stanje, sploh glede na objavo, ki je bila zapisana v medijih, kjer je pisalo, da je "izgubil nadzor nad motorjem in ga je odneslo s cestišča". Glede na podobne nesreče pač najprej pomisliš na neprilagojeno hitrost, pa tudi dejansko v policijskih zapisnikih največkrat piše "neprilagojena hitrost". Slednja je tudi največkrat vzrok prometnih nesreč. Nisem pa mislil nič slabega. Mimogrede, ko sem napisal ta post, niti nisem vedel, za koga sploh gre, pač pa sem se oslanjal na poročilo medijev. :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kawalir pravi:

Glede tega sem se že posul s pepelom, ker resnično nisem pomislil na vzrok zdravstveno stanje, sploh glede na objavo, ki je bila zapisana v medijih, kjer je pisalo, da je "izgubil nadzor nad motorjem in ga je odneslo s cestišča". Glede na podobne nesreče pač najprej pomisliš na neprilagojeno hitrost, pa tudi dejansko v policijskih zapisnikih največkrat piše "neprilagojena hitrost". Slednja je tudi največkrat vzrok prometnih nesreč. Nisem pa mislil nič slabega. Mimogrede, ko sem napisal ta post, niti nisem vedel, za koga sploh gre, pač pa sem se oslanjal na poročilo medijev. :cool:

na ravni cesti zgubiti nadzor je več opcij, od tehnične napake, do napake šoferja, ampak definitivno o prilagojeni hitrosti je težko govoriti, če se gre naravnost. Zaenkrat tako ali tako ni znano, razn kar je pisalo, da so deli motorja po cestišču in je bila cesta zaprta.

"neprilagojena hitrost" je pa tako ali tako fama in velikokrat samo izgovor, da se nekaj ni ugotovilo ali pa ni izšlo. Dejansko, če prideš na pesek in zdrsneš, je bila tudi neprilagojena hitrost, vendar je ponavadi in očitno problem večji, ker si pesek spregledal. Ali kamen, ali ovco...

In ker sem že reden obiskovalec jadranke, se je že zgodilo, da je za ovinkom bila prometna nesreča, dva avtomobila, k sreči smo šli mimo. Jp, marsikdo bi napisal neprilagojena. Ali pa je ovca skočila na cesto. Tudi teh je veliko po grmovju, ali pa je šel italijan scat, slikat oziroma nabirat lavando :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Kawalir pravi:

Glede tega sem se že posul s pepelom, ker resnično nisem pomislil na vzrok zdravstveno stanje, sploh glede na objavo, ki je bila zapisana v medijih, kjer je pisalo, da je "izgubil nadzor nad motorjem in ga je odneslo s cestišča". Glede na podobne nesreče pač najprej pomisliš na neprilagojeno hitrost, pa tudi dejansko v policijskih zapisnikih največkrat piše "neprilagojena hitrost". Slednja je tudi največkrat vzrok prometnih nesreč. Nisem pa mislil nič slabega. Mimogrede, ko sem napisal ta post, niti nisem vedel, za koga sploh gre, pač pa sem se oslanjal na poročilo medijev. :cool:

Mediji so samo eno veliko pljuvalo strupa od katerega živi dejansko moraš ta strup sprejet in si njihov in vidim v tvojem slučaju si 200% zastrupljen.

Vemo ,da nisi nič slabega mislil no vsaj jaz tako mislim ampak dej se vzdržat komentarjev  na podlagi informacij katere pišejo mediji.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Kmet2 said:

Tudi jaz sem v Karlobagu izgubil del sebe  in če padem zdaj , jutri čez eno leto bom po defoltu označen za norca ,divjaka ,samo zato ker sem včasih rad mal po plinu dal  na odsekih , kjer ni bilo urbanega naselja in veliko priključkov .

Stari, ti si za vse to označen že po defaultu, tudi če ne padeš, tako da .. :jezik:;)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaže, da smo motoristi stigmatizirani s strani voznikov kot divjaki. Ob nesreči, ki se je zgodila Samu, je nek Jože namreč napisal sledeče:

"Včeraj sem bil v Šibuljini ...po stari magistralki.....resnično so vsi motoristi vozili obupno....prehitevanje v ovinke...evo...danes se je pa zgodilo...."

Skorajda začenjam verjeti zgodbam nekaterih, ko opisujejo, da so jih avtomobilisti NALAŠČ izsilili ali izvajali nevarne manevre izrinjanja itd. :cry: Očitno gremo nekaterim tako na živce, da je cesta poleg vseh pasti, ki jih skriva, postala nevarna tudi zaradi avtomobilistov, pa ne tistih, ki te spregledajo, pač pa tistih, ki te NALAŠČ izrinejo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 4. 2018 ob 21:39, lukec pravi:

ali se je kdo peljal ma Tulove grede ta vikend?

 

Da, peljal do vrha, naprej proti naselju sv. Rok ni šlo, še sneg na cesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!