Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 22 minutami, u-r-o-s pravi:

Sicer ni ravno jadarnka, pa vseeno, v kakšnm stanju je "stara cesta" na morje, se pravi Plitvice, Slunj, Knin...? 

Odlična, meni so tisti kraji všeč. Pa zelo posebna je tudi pokrajina čez Hercegovino (Mostar-Tomislavgrad-Livno-Bosansko grahovo-.... Jadranska magistrala je (razen redkih odsekov) polno neseljena (omejitve hitrosti), v zaledju pa je čisto drug občutek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, u-r-o-s pravi:

Sicer ni ravno jadarnka, pa vseeno, v kakšnm stanju je "stara cesta" na morje, se pravi Plitvice, Slunj, Knin...? 

Odlična (beri lahko pičiš ko budala), po poti si pa še tole lahko ogledaš:

izvir Cetine mal naprej od Knina  https://www.google.si/maps/@43.976545,16.429692,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1s108006915!2e1!3e10!6s%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fproxy%2FiPBCNKsZxZSxANglp8X4ylmvsNjzGP7FpVplAOsftyJF_t7cZUT-8sy4SfIa2AWCLs4lop7B2sQWqRRghLKmWV0qq7qj2Bc%3Dw203-h135!7i5760!8i3840?hl=sl

Izvir Zrmanje, Izvir Une

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jamar pravi:

Pretekli vikend: preko zagreba po avtocesti do karlovca in potem po stari do Senja. Iz vratnika spust do Senja je kar uničen. Cesto so na odsekih pofrezali in če je malo mokro drsi über :D. Naslednji dan pa iz Senja do masleničkega mosta in nazaj mimo plitvic ter Slunja do Karlovca in nato po stari do Novega mesta in čez Mokronog na Laško pa skoz Celje domov :D Vse skupaj mislim da 780km. Me je na koncu kar fajn rit bolela od moje diversionke :D

Drugače pa dol čez velebit proti plitvicam. Groza od omejitev, sredi ravnine izven naselja, cesta ravna dokler oko seže in naenkrat 30.. Najlepše je ko te prehiti domačin in potem samo za njim na primerni varnostni :D Kako pa vi rešujete njihove čudne omejitve?

Jaz sem se dva tedna nazaj, se mi zdi, da 28.4. peljal dol pa je cesta bila ne samo, da so frezali površino, ven so rezali konkretne dele starega asfalta. Ko sem se potem vračal tudi tukaj gor, pa je že bilo na novo asfaltirano (ne celo vozišče, samo tisto, kar so rezali), verjetno si opazil sveže velike flehe?

Za naslednjič sem se (skoraj) že odločil, da ga vrežem po trasi stare ceste: Ptuj - Macelj - Zagreb - Karlovac - Josipdol - Žuta Lokva - Senj .

Dol na jadranko sem se peljal že kar po nekaj možnih varjantah. Zanimivo je bilo tudi; Bjelopolje - Gračac - Obrovac (Zrmanja) - Benkovac - Stankovci - v Tisno na en Radler, potem pa standard za Pakoštane ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih smo se samo tam vozili na morje in meni je bil to vedno dogodek in super trasa. Od kar pa je AC pa vedno z avtom po najhitrejši poti do dol, pa sem že nič kolikokrat rekel da bom šel po "stari" ampak nikoli nisem uresničil.

Sedaj z motorjem si jo bom pa "privoščil" :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, DL650 pravi:

1x , sem se celo tako peljal .... čeprav ni dosti kilometrov, se mi je zdelo, da sem se vozil cel dan. :slap:

KLIKNI ZA OGLED

zakaj nisi šel iz NM na Dvor, Kočevje Delnice, Jadranovo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, solorider pravi:

zakaj nisi šel iz NM na Dvor, Kočevje Delnice, Jadranovo?

Vračal sem se čez Delnice - Kočevje - Dvor - Straža - NM - Šmarješke T. - Škocjan - Preska - Log ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DL650 pravi:

Še video ...
 

 

Še resnica... Izogibaš se plačilu cestnine :D! No.. Takole grem jaz zelo velikokrat, če sem sam, da se ne ubadam s plačilom :).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, gradbenik pravi:

Še resnica... Izogibaš se plačilu cestnine :D! No.. Takole grem jaz zelo velikokrat, če sem sam, da se ne ubadam s plačilom :).

Res je, čeprav to nisem nikoli počel, ker cestnina je, če se ne motim, 0,70€.
Ampak, sem videl zadnjič DinDin-ov link, pa sem kliknil, in sem si rekel, zakaj pa ne. Čeprav sem se pa že 2x tukaj peljal ampak direktno po stari, skozi vas Rupa, kjer prideš na mejni prehod po tisti stari cesti na desni, če gledamo smer Slo.

V enem od postov sem pisal o ponudbi pizze za 2€ in ne moreš verjet, tudi zdaj sem videl reklamo (v mojem videu se vidi en velik rdeč plakat) Pizza 19kuna to je nekje 2,70€ (približno). Nisem se ustavljal, ker sva z ženo vedela, da bova prišla ravno na kosilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj cestnina je res ničen strošek, 5kun za motor oz 8 za avto. 
Jaz se večinoma peljem točno tako, ali po "Petrolejki", kjer že v Rupi skreneš. Tudi zelo lepa trasa, le tisti del, kjer nato prideš v ind. cono, je malo zoprn. Preferiram pa pot čez NP Risnjak (Crni lug, Mrzla vodica, Delnica, itd., G. Jelenje). Je pa res, da si moraš vzeti kar malo več časa za to traso, kot smo tudi že ugotovili v prejšnjih objavah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole "bližnjico" tudi moja :inlove: s svojo MT-jko prevozi brez problemov.

En utrinek. Tule je en del malo slabši, kot pri nas na mejah med občinami, kjer ponavadi zmanjka € za 500m ceste.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, u-r-o-s pravi:

Sicer ni ravno jadarnka, pa vseeno, v kakšnm stanju je "stara cesta" na morje, se pravi Plitvice, Slunj, Knin...? 

Cesta je dobra in"hitra",policaji ponavadi le Slunj,Korenica in Gračac.....gužve razen okoli Plitvic ni tudi v sezoni,tako da super......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DL650 pravi:

Jaz sem se dva tedna nazaj, se mi zdi, da 28.4. peljal dol pa je cesta bila ne samo, da so frezali površino, ven so rezali konkretne dele starega asfalta. Ko sem se potem vračal tudi tukaj gor, pa je že bilo na novo asfaltirano (ne celo vozišče, samo tisto, kar so rezali), verjetno si opazil sveže velike flehe?


 

Sigurno ni bil nov asfalt gor. Zadeva je zgledala kot smučišče ob 9 zjutraj :D prav pofrezano, kanalčki skoraj centimeter globoki.

pred 6 urami, u-r-o-s pravi:

Sicer ni ravno jadarnka, pa vseeno, v kakšnm stanju je "stara cesta" na morje, se pravi Plitvice, Slunj, Knin...? 

Sem bil vse do zdaj prepričan, da se reče "jadranka" celotni poti ob morju, torej od Rijeke dol. Se pardoniram :D

 

Omenjena cesta čez Plitvice je pa v dobrem stanju, malo prometa in se da kar lepo peljat! Edino ti njihovi znaki me motijo :D . Da bi imeli hrvati avstrijske omejitve bi bila zadeva fenomenalna :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 30 leti so bili skoraj vsi ovinki na jadranki pofrezani in je zadnji del Vespe grdo prestavljalo. Nič prijetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je zakon po Velebitu dol do Obrovca, drži kot pes ježa:D

jest ga ponavadi žgem z Brežic na Samobor, Sv. Nedelja, Jastrebarsko, Karlovac, Slunj, Plitvice,Obrovac, Benkovac, Biograd, omejitev ne gledam, 1x vstavli polcaji, ko sm šel na HD v Biograd, prletel 130 na omejitev 50 v Korenici, vprašal so me, kam grem, ko sem rekel na Harlije, so rekli, "pa hajde onda":lol1:, vedno prilagodim vožnjo zmogljivosti ovinkov in ravnin, Brežice-Pakoštane z dvemi postanki za kavico (Rastoke in Obrovac) prletim v 3 ure in pol, seveda vedno z ženo zadaj:lol1:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli Gospica je en del nov asfalt pa prov turbo ovinki,kr ne mors pocas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, v petek s kolegom štartama proti Dubrovniku po jad. magistrali, tam 4-5 dni upam da nebo dežja. Pa me zanima je bil kdo doli, kako je kaj z radarji, saj ne da sva divjaka, pa vseeno me zanima če jih srečaš kaj?

Popravljeno . Popravil symdriver
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DinDiin pravi:

Seveda :) Tm okol Dubrovnika imajo ze pos terminal, tko da sam vleces....:devil:

kaj stacionarni stojijo ali je policajev toliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, symdriver pravi:

Evo, v petek s kolegom štartama proti Dubrovniku po jad. magistrali, tam 4-5 dni upam da nebo dežja. Pa me zanima je bil kdo doli, kako je kaj z radarji, saj ne da sva divjaka, pa vseeno me zanima če jih srečaš kaj?

Ponavadi merijo pri odcepu za Opuzen, radi so tudi na avtobusni postaji Klek.

Prejšnji vikend ni bilo nikjer nikogar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piz.... ja bo treba spet en fraj dan izkoristit. Din kdaj greva... oblubm da ne bom pasporta doma pozabu :D HEHEHEHE drugaöe pa z voznisko zdej k mam ze prakso :D hahahha

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, symdriver pravi:

kaj stacionarni stojijo ali je policajev toliko?

o radarjih preber par strani nazaj. Najbolj je nadzorovano Rijeka-Novi Vinodolski, takoj ko je v imenu "draga" tut kaj hitro merijo, sicer je pa kul. Itak tam kjer je 50 (naselja) predlagam počas in previdno, ker turisti že krožijo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!