Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 29 minutami, gsxf750 pravi:

Za tja gor (makadam) je pa tegale nouga kwaka res škoda.

A nis mu dost, ki se ti je v Bosni GT ulegu?  Sicer je pričakovat gor lepše a vseeno.

Kaercherja maš s sabo?

Bejž no bejž.

Tja gor je čisto normalna cesta, samo pač makadam, prepeljal tako z osebnim vozilom kot čisto novim versysom, nobenih posebnosti.

 

P7224646.JPG

P7224647.JPG

P7224653.JPG

P7224654.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

.

Ja vem, ampak na zju vsaj noge dam normalno na tla. Bo šlu dok bo šlu, pol bomo pa gurali, upam da pobirat ne bo potrebno. :P

.

... ja, pazi malo ... sedaj nimaš asistence zraven ... da bi ti ga pobiral po tleh ... :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Snecer pravi:

Bejž no bejž.

Tja gor je čisto normalna cesta, samo pač makadam, prepeljal tako z osebnim vozilom kot čisto novim versysom, nobenih posebnosti.

Lahko, da si imel srečo. Jst sm 2x naletu na fajn razrito. No, bilo je tudi tako kot na tvojih slikcah, speglano.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 5. 2017 ob 22:18, blavric4 pravi:

Pozdravljeni, že neki časa nisem bil aktiven na tem forumu sem se pa sedaj odločil da vam ponovno pišem z idejo ki se mi je porodila.

Že dolgo si želim prevoziti jadransko magistralo pa me je bilo nekako "strah" ker je edini motor ki ga imam SS (yamaha R6). Vem, da je izvedljivo ampak nekako nimam želje to pot prepotovati leže na tanku. ....

Zanima me, če je kdo tukaj izvedel kaj podobnega in bi mi lahko ponudil kak nasvet. Planiram pa priti do Dubrovnika in nazaj v enem tednu (1200km). Računal sem da bi delal približno 200km/dan. V večini me imajo za malce norega, ko komu omenim to idejo. Zato sem se odločil, da jo delim še z vami, ki ste motoristi in boste najbrž razumeli zakaj si to želim. 

Z mopedom boš komot delal dnevno cca 300 km, saj boš imel povpreček vsaj 50 km/h. Doživetje, ki si ga boš zapomnil za vse življenje:OK:.  Pred 44 leti sem v enem dnevu prevozil cca 1000 km s Tomosovim prvim zračno hlajenim petbrzincem (rekli smo ji "specialka" - V15) od Maribora do Berna v Švici. Čez Veliki Klek in Vorarlberg..... Mala malca:yawn:    

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Whiskey pravi:

Lahko, da si imel srečo. Jst sm 2x naletu na fajn razrito. No, bilo je tudi tako kot na tvojih slikcah, speglano.

Dans je razrito od vode, pa full šodra, na par mestih sem moral počasi da nisem spodaj podrsal, ampak ni panike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Dans je razrito od vode, pa full šodra, na par mestih sem moral počasi da nisem spodaj podrsal, ampak ni panike

Seveda ne če imaš dunlop in NE še Mitas...:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/31/2017 at 10:18 PM, blavric4 said:

Pozdravljeni, že neki časa nisem bil aktiven na tem forumu sem se pa sedaj odločil da vam ponovno pišem z idejo ki se mi je porodila.

Že dolgo si želim prevoziti jadransko magistralo pa me je bilo nekako "strah" ker je edini motor ki ga imam SS (yamaha R6). Vem, da je izvedljivo ampak nekako nimam želje to pot prepotovati leže na tanku. Prav tako so vsi kolegi motoristi na SS motorjih in nima noben posluha za mojo željo prevoziti jadransko magistralo. Med razmišljanjem koko naj to željo izvedem sem se spomnil na očetov apn7 (ja 7 ne 6) katerega ima. Zapeljal sem se en krog in ugotovil, da je moped zelo udoben v primerjavi z mojim motorjem.Tako se mi je v glavo vcepila ideja, da prevozim jadransko magistralo s legendarnim Tomosom. Vem da zna biti pot nekoliko bolj strojniške narave hehe. To mi bolj kot težavo predstavlja izziv. Za moped sem na občini uredil papirje in sedaj sem v fazi priprave mopeda na registracijo.

Zanima me, če je kdo tukaj izvedel kaj podobnega in bi mi lahko ponudil kak nasvet. Planiram pa priti do Dubrovnika in nazaj v enem tednu (1200km). Računal sem da bi delal približno 200km/dan. V večini me imajo za malce norega, ko komu omenim to idejo. Zato sem se odločil, da jo delim še z vami, ki ste motoristi in boste najbrž razumeli zakaj si to želim. 

Pejdi z R6ko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, sesir pravi:

Seveda ne če imaš dunlop in NE še Mitas...:ras:

nobene razlike pri oprijemu na šodru. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, JezniPohorc pravi:

Poznavalci, vpašanje... Kdaj je manjša gužva na jadranki: začetek julija ali začetek septembra?

septembra se umiri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, maus pravi:

ni primerno za to temo, saj veš .. jaz ne smetim :P

 

:lol1:  Mausi mejd a džouk. 

Pol pa prijazno povej, kaksni kliponi bistveno zbolsajo dirjanhe po Jadranki gor pa dol.  

 

@dami a to je tud jadranka? :eek:  Hez sm se pocutu precej  zgublenga. 

IMG_2903.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa mogoče za splošno izobrazbo

Imenuje se "majstorska cesta"

https://hr.wikipedia.org/wiki/Majstorska_cesta

 

pred 15 minutami, Cartman pravi:

:lol1:  Mausi mejd a džouk. 

Pol pa prijazno povej, kaksni kliponi bistveno zbolsajo dirjanhe po Jadranki gor pa dol.  

 

@dami a to je tud jadranka? :eek:  Hez sm se pocutu precej  zgublenga. 

IMG_2903.JPG

tako je nekoč izgledala Jadranka, ni blo druge ceste, tu so včasih harali fičeki itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Cartman pravi:

:lol1:  Mausi mejd a džouk. 

Pol pa prijazno povej, kaksni kliponi bistveno zbolsajo dirjanhe po Jadranki gor pa dol.  

 

@dami a to je tud jadranka? :eek:  Hez sm se pocutu precej  zgublenga. 

 

je, sam je bolj tko tko, ni oprijema :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Snecer pravi:

Moraš kar pazit na promet tam

 

048 mali alan.jpg

kje pa je ta makadam...?

Če je volja prosim v google maps  opciji

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje sta dva "naša" podlegla malce od Karlobaga naprej z LJ tablicami. Ve kdo kaj več? :(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel mimo pred dobro uro. Skupina 6 do 8 motorjev dva motorja na tleh. Eden Lj registracije. Eden kolo vilce zabite pod mašino drugi pa zgleda samo zdrs. Voznikov nisem videl samo kompanjone ki so čakal v senci. Tolk sem uspel videt. 

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

čreda?

ne vem, dve ovčice kvečjemu, prebral na FBju (upam da ni res)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!