Skoči na vsebino

predelava


ACCETTO

Priporočene objave

Ali gdo ve, kje ima blokado motorja skuter Little fish 25 km/h in kako se jo odstrani.

Roza žico precvikaš, sam da se ti ne bo potem razpadel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti za odgovor.Imam pa še nekaj vprašanj?

- kje se nahaja ta roza žica?

- ali bi lahko vstavil stikalo med precvikano žico ali omejevalnik obratov.

- ali je blokada še na drugih mestih (auspuh, variator,itd).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti za odgovor.Imam pa še nekaj vprašanj?

- kje se nahaja ta roza žica?

- ali bi lahko vstavil stikalo med precvikano žico ali omejevalnik obratov.

- ali je blokada še na drugih mestih (auspuh, variator,itd).

Prekopirano iz druge teme:

Za deblokado pa se samo iztakne prozorni kabel iz spone desno spodaj in motorček leti 45kmh. Če pa hočeš dati nazaj na 25kmh pa samo stisni kabel s spono skupaj. dela je za 3 sekunde, tako da ne boste kaj rezali. In ne ga terat več kot 40-45kmh, ker ne bo zdržal niti 500 km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na desni strani pod zadnjo stransko plastiko, če se skloniš jo vidiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali gdo ve, kje ima blokado motorja skuter Little fish 25 km/h in kako se jo odstrani.

...v kolikor misliš skuter Znen ZN 50QT –B (A)

(link proizvajalca: http://www.wlie.cn/show_imgnews.asp?id=638 )

… ki se na evropskih trgih pojavlja pod več trgovskimi imeni:

-Boatian BT 50QT-11 RETRO

-v Nemčiji kot Fox Retro Star ...

(link: http://nova-motors.de/Motorroller-49ccm/Retro-Star:::1515_1517.html )

..bi naj imel tvoj skuter TIP motorja: BN 139 Q MB

(Hondim motor,katerega licenco so prodali Kitajcem, Tajvancem, Korejcem.... -glej link:http://gy6-motor.de/GY6-Motor139qma-139qmb )

...ter ELEKTRONIKO Tipa: GY6

V kolikor vse to ustreza, ima tvoj skuter zablokirano samo CDI enoto na "25km/h. Enota ima »2« priključka z 4+2=6 pin.

Napravico (CDI) imaš če gledaš skuter od zadaj naprej pod desnim blatnikom. Na blatniku imaš manjša vratica cca 7x10 cm privijačena z enim vijakom in jo najdeš za temi vrati desno spodaj. Naprava CDI izgleda tako kot je na naslednjem linku:

http://www.mopshop.de/shop/product_info.php?cPath=1_2211_2220_7_17653&osCsid=f23bd5dee1b74ed7baeb680251e9300f&osCsid=f23bd5dee1b74ed7baeb680251e9300f

Zamenjaš jo za napravo ki ni blokirana in izgleda enako.

...imaš več možnosti CDI enot ki se dobijo na "SLO" trgu:

CDI - BGM PRO- GY6 50cc Fiskna Tovarniška oznaka: BGM7119

CDI -MOTOFORCE RACING- GY6 (4T) Prilagodljiv - Nastavljiv Tovarniška oznaka: Motoforce MF12.00060 (NE MF12.00061)

CDI -NARAKU GY6 50cc (139QMB) Prilagodljiv - Nastavljiv Tovarniška oznaka:NARAKU 7671862 (pazi 2T ali 4Taktni ?)

...Predlagam da izbereš raje CDI napravo, s katero lahko "Prilagodiš - Nastaviš max. hitrost" -naprava izgleda kot v naslednjem linku:

http://www.4taktershop.de/product/1081/200/446/3960/znen/zn50qt-a/motortuning---leistungssteigerung/cdi-zuendeinheit-naraku-(einstellbar)---china-4t.html

...ima podoben gumb kot na koncu kemičnega svičnika, katerega vrtiš in z tem nastaviš "max." hitrost.

...težave so le lahko s policijo, kajti za večjo hitrost od 25km/h bi moral imeti registriran skuter, voziti se s čelado in namesto po kolesarski stezi in pločnikih se potem moraš voziti po normalni cesti. Za registracijo pa rabiš novo homogolacijo, ki je pa nimaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Ta blokada, ki se izklopi z žičko je samo do 60km/h, jaz ga teram skos okoli 50-60 pa mi je zdržal že 1000km, pa še olja nisem menjal. Je pa to 50ccm skuter in še ima eno blokado v izpuhu, če se ne motim tam kjer izpuh izhaja iz mašine, ampak po moje, če se odstrani še ta blokada potem motor res ne bo dolgo zdržal...

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima ce kljub predelavam motorja (50ccm.) je ta se zmeraj enako varen (zavore, okvir, ...)? Najlepsa hvala za v naprej in lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene pa zanima ce kljub predelavam motorja (50ccm.) je ta se zmeraj enako varen (zavore, okvir, .. .)? Najlepsa hvala za v naprej in lep pozdrav

ja nej bi biv :OK:

sej majo iste oz vsaj podobne okvirje tudi mocnejsi 125cc skuterji

kar se tice pa zavor-vsake bi mogle prjet dobr vsaj do 90kmh (razn ce diske z olm mazes :grim)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 let pozneje...

Pozdravljeni zanima me imam motor little fish in ko sem ga kupil mi je sel 25 zdaj sem prerezal tisto zico za blokado in mi gre dobrih 60 ali kdo ve kaj bi se lahko naredil da bi sel hitreje?? Zelo bi bil hvalezen za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 let pozneje...

Kpil sem znen loko gy6 agregat 4t ,blokada je modra žička ki je na desnem delu nad izpuhom žičko ne rabite rezati ampak jo samo odklopite za to ne potrebujete nobenega orodja in tko je na useh gy6 agregatih če te ustavi policaj hitro žici daš samo skupaj ker imajo spanjkalo lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Na skuterjih kitajske izdelave so blokade enake. Sicer blokirana je CDI enota. Blokirana je pa takrat ko je povezana z navitjem ali pa z zvonom sklopke na zadnji strani.

Blokado lahko odklopite zelo enostavno, tako da poiščete enoto CDI in iz nje izpulite kabel, ali pa ga najdete nad izpuhom. Vendar tukaj nastane problem. Ker motor več ni kompatibilen z homologacijo in ste v VELIKEM prekršku. Če policist sumi da je vozilo predelano, ga odpelje na izredni tehnični pregled, in če tam ugotovijo da je bila predelava nestrokovno izvedena, ga lahko v najboljšem primeru odpeljete na uradni servis in tam namestijo blokado kot je to načrtoval proizvajalec. Seveda se stroški blokiranja na 25 km/h, prenesejo na vas. V najslabšem primeru ga pa lahko pošljejo na uničenje. Tako da vam odstranitve tovarniških blokad, ne priporočam.

Če želite, še več informacij, mi lahko pošljete zasebno sporočilo.

Lep pozdrav, TomosRideR!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!