Skoči na vsebino

Opravljanje izpita - brez 22 ur avtošole?


Bago47

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Izpit v celoti stane okoli 800€, 600€ od tega požrejo ure. Torej, moj oče (ki je po poklicu sicer optik, vendar ne vem kaj ga je primilo v mladih letih :rolleyes: ) ima izpite vseh kategorij. Zanima me, če je možno, da bi namestu 22 ur avtošole uporabil za inštruktorja očeta, če je to priznano (ob priložitvi njegove vozniške). Namen tega je prihranitev cca. 600€ pri izpitu A1 kategorije.

Lep pozdrav,

Bago

PS: prosim brez kakšnih ostrih komentarjev, sem šele novinec :)

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možno je če znaš res dobro voziti da odpelaš recimo 10ur drugo pa samo plačaš

tako da 10ur plačaš kuker ima uro vožnje

ostale ure pa plačaš samo davek sam to se moreš z inštruktorjem zmenit

drugače pa če si začetnik je najbolje odvozit tistih 22ur pa dobiš še mau izkušen :D

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si začetnik je najbolje odvozit tistih 22ur pa dobiš še mau izkušenj

Absolutno!!

Lej fante, takole ti povem: v avtošoli plačat 22 ur se ti mogoče res zdi veliko, ampak vsaka od tistih 22 ur je tu z namenom, da se naučiš obvladat motorno kolo. Že tako ali tako je to samo pljunek v morje, kaj vse boš v končni fazi moral znat. Da si pa še teh par izkušen odvzames in to še prostovoljno, je pa živa neumnost. Pojdi v avtošolo, lepo po reglcih naredi izpit in se veselo vozi okrog.

lp J

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako da 10ur plačaš kuker ima uro vožnje

ostale ure pa plačaš samo davek sam to se moreš z inštruktorjem zmenit

O džizs a to tut delajo ?

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno!!

Lej fante, takole ti povem: v avtošoli plačat 22 ur se ti mogoče res zdi veliko, ampak vsaka od tistih 22 ur je tu z namenom, da se naučiš obvladat motorno kolo. Že tako ali tako je to samo pljunek v morje, kaj vse boš v končni fazi moral znat. Da si pa še teh par izkušen odvzames in to še prostovoljno, je pa živa neumnost. Pojdi v avtošolo, lepo po reglcih naredi izpit in se veselo vozi okrog.

lp J

Ja, vem da bi si s tem pridobil izkušnje v prometu, ampak (brez precenjevanje) mislim, da že znam vsa pravila o obnašanju v prometu. Prejšnji teden sem jih spet ponovil in je bilo vse v redu. Drugače, pred tremi leti (mislim da v 8. razredu) smo imeli neke ure o obnašanju na cesti ter pravilih.

Na cesti sem pazljiv, ne prehiter (kjer je treba) ter predvidevam možne napake drugih udeležencev. (to ko vozim apn4, gre 70 :worship: , drugače zdaj si bom nabavu cbr 125 2011)

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vem da bi si s tem pridobil izkušnje v prometu, ampak (brez precenjevanje) mislim, da že znam vsa pravila o obnašanju v prometu. Prejšnji teden sem jih spet ponovil in je bilo vse v redu. Drugače, pred tremi leti (mislim da v 8. razredu) smo imeli neke ure o obnašanju na cesti ter pravilih.

Na cesti sem pazljiv, ne prehiter (kjer je treba) ter predvidevam možne napake drugih udeležencev. (to ko vozim apn4, gre 70 :worship: , drugače zdaj si bom nabavu cbr 125 2011)

Čista petica za vgrajeno samozavest, ki pa v motociklizmu ne pripelje daleč.

Lepo pojdi v Avtošolo, najdi dobrega inštruktorja in ne glej na ure, ki jih boš porabil, vsaka ti bo več kot samo koristila.

Če si res tako dober, kot govoriš, bo deseta ura že izpitna, ali pa si se želel samo pohvaliti?

... res se bojim takih 18-letnikov na cesti, ki poznajo že vsa pravila o obnašanju v prometu in so se vsega naučili že v osmem razredu Osnovne šole, vse kar želijo zvedeti od ostalih pa je, kako obiti pravila.

Đizs, nič drugega ne bom več napisal :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, moj oče (ki je po poklicu sicer optik, vendar ne vem kaj ga je primilo v mladih letih :rolleyes: ) ima izpite vseh kategorij. Zanima me, če je možno, da bi namestu 22 ur avtošole uporabil za inštruktorja očeta, če je to priznano (ob priložitvi njegove vozniške). Namen tega je prihranitev cca. 600€ pri izpitu A1 kategorije.

predvidevam da tvoj oče ni aktiven motorist ampak ima samo izpit za A kar pomeni da te o vožnji motorja ne more naučiti nič. pa tudi če bi te lahko verjetno nima pojma o "pravilni" vožnji tako kot vsak ki ima par let izpit in bi sedaj pogrnil v prvo če bi moral še enkrat na izpit. če bi oče bil aktivni motorist bi te za ušesa vlekel zvozit tistih 22 ur.

nismo amerika kjer te lahko drugi pripravljajo na izpit, sprijazni se da je za to avtošola. sicer pa se ne sekiraj za 600€, če misliš vozit motor boš videl da je to malo v primerjavi z ostalimi stroški.

da si počasen in preudaren voznik verjamem, tudi jaz sem pri 18 bil tak. no tako sem seveda mislil :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vem da bi si s tem pridobil izkušnje v prometu, ampak (brez precenjevanje) mislim, da že znam vsa pravila o obnašanju v prometu. Prejšnji teden sem jih spet ponovil in je bilo vse v redu. Drugače, pred tremi leti (mislim da v 8. razredu) smo imeli neke ure o obnašanju na cesti ter pravilih.

Na cesti sem pazljiv, ne prehiter (kjer je treba) ter predvidevam možne napake drugih udeležencev. (to ko vozim apn4, gre 70 :worship: , drugače zdaj si bom nabavu cbr 125 2011)

1. Pri 18ih letih, oziroma kolikor ze jih imas NISI sposoben o svoji voznji razmisljat "brez precenjevanja".

2. Poznas vsa pravila? Aaaaahaaa, tako TI pravis. Ce poznas CPP popolnoma 100%, kar seveda tudi dvomim, to se ne pomeni popolnoma nič. Tu govorimo o pravilih ceste, voznje, obnasanja itd. NIMAS POJMA, in to ti povem brez zaljenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O džizs a to tut delajo ?

ja ene avtošole pri nas tu delajo sam kaj jim to pomaga če pa kasnej un nezna vozet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lol, tistih 22 ur v avtošoli je samo zato, da se po cesti voziš legalno, naučiš se pa vse skupaj ne prav nič. ko enkrat dobiš izpit, se začne učenje, ker tist ko se en za tabo vozi in gleda kaj delaš ti prov nič ne pomaga...

uglavnem čimprej v avtošolo pa izpit narest, če se hočeš vozit je to edini način :)

edit, pa reku je brez ostrih komentarjev, EDEN pa že pametuje tle... jao jao dej sej se da lepo povedat vse

Popravljeno . Popravil logarr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bago, pojdi v avto šolo. Tudi če poznaš pravila, s tem si najbrž mislil cestno prometne predpise, ne poznaš mnogih drugih stvari, ki jih je dobro, če ne že nujno poznati pri vožnji motorja. Naj ti ne bo žal tistih 600€, vložil jih boš v svoje znanje, ki ga boš potem s pridom izkoriščal na naših cestah. Zavedati se moraš, da si kot motorist med najbolj ranljivimi udeleženci v prometu. Vedno si takoj na vrsti, če gre kaj narobe, ni pločevine okoli tebe, da bi te varovala, kot je to v avtu. Motoristi smo kot srne, na katere je odprt lov, vsak te lahko ubije. V avtošoli se pa naučiš vsaj osnovnih stvari, s katerimi lahko preprečiš kakšno tako pogubno situacijo.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem pa sicer opravljal izpit pred 10leti in mislim, da takrat me niso naučili nč kaj pametnega in da je bilo tistih 8 ur vstran vrženih saj kaj mi pa pomaga če zvozim tisto osenko pa še pomaham zraven ko se bom peljal 100 in bo na cesti v uvinku čičo na multikultivatorju moral bi biti povdarek kako ravnati v kritičnih situacijah ne pa kako zabremzat od 40-0km/h.Tako da je moje mišljenje da je 22h absolutno preveč glede na to kaj te učijo in da je 22h absolutno premalo da bi te naučili kolker toliko peljat motor.:whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mišljenje je tako:

nimam se za pro voznika, vendar vseeno mislim, da tistih 22 ur ne bi spremenilo prav nič (razen debeline moje denarnice :glare: ). Moje znanje predpisov je dokaj solidno (vsaj po moje), ter mislim da sem pripravljen za vožnjo z 125ccm. Edino kar mi manjka, je izpit (ki mojemu obnašanju na cesti ne bi prispeval prav dosti), zato me zanima, če je možno obiti plačilo 600€ (torej 22 ur).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mišljenje je tako:

nimam se za pro voznika, vendar vseeno mislim, da tistih 22 ur ne bi spremenilo prav nič (razen debeline moje denarnice :glare: ). Moje znanje predpisov je dokaj solidno (vsaj po moje), ter mislim da sem pripravljen za vožnjo z 125ccm. Edino kar mi manjka, je izpit (ki mojemu obnašanju na cesti ne bi prispeval prav dosti), zato me zanima, če je možno obiti plačilo 600€ (torej 22 ur).

LP

če hočeš ceneje pridet čes se zmeni z inštruktorjem da ti odvozeš recimo 8ur oz toliko da boš prštiman na ispitno(da nardiš u prvo) drugo pa sam davek plačaš pa si naredu sam če on to hoče naredit

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če hočeš ceneje pridet čes se zmeni z inštruktorjem da ti odvozeš recimo 8ur oz toliko da boš prštiman na ispitno(da nardiš u prvo) drugo pa sam davek plačaš pa si naredu sam če on to hoče naredit

LP

in zakaj bi plaču davek?? :surrender: če ne plača celih ur, tut ne vem zakaj bi plaču davk? a bo avtošola potem sama krila ure, k ji manjkajo al kaj? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakaj bi plaču davek??  :surrender:  če ne plača celih ur, tut ne vem zakaj bi plaču davk? a bo avtošola potem sama krila ure, k ji manjkajo al kaj?  :unsure:

za tistih par ur plačaš tuk kuker je ura vožne za drugo moreš pa plačat sam davek ker baje če ti on napiše 22ur da imaš narejenih more tudi nekaj denatja dobit za državo celotne ure pa ne rabiš plačat ker takrat itak ne rabiš ne motorja ne avta 

tako je men en reku ker je isto on naredil 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej zakva pa it delat sploh izpit? kup motor (zrav 600 eur še neki daš pa ga že maš namest izpita), ne ga registrirat, dej narest v eni tiskarni falš tablco, nalimi gor in sam žgi; itak ne vzet manj k 900 kubov SS motorja; tvoje življenje zna bit kratko ali slatko; sej veš kako pravjo? ne? "bolje živeti 5 minuta kao lav, nego ceo život ko´miš..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tistih par ur plačaš tuk kuker je ura vožne za drugo moreš pa plačat sam davek ker baje če ti on napiše 22ur da imaš narejenih more tudi nekaj denatja dobit za državo celotne ure pa ne rabiš plačat ker takrat itak ne rabiš ne motorja ne avta 

tako je men en reku ker je isto on naredil 

matematika vam baš nije neka vrlina :kva1:

še manj vam je briga za svoj življenje ..... kar tako naprej, iz tele naše mladine zihr neki bo :OK:

se že veselim ..... :xx:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Črni gori ga lahko kupiš za 150 €, v Bosni malo dražje, kakšen tiskar bi ga mogoče naredil še ceneje...

Pa zakaj bi zapravljal čas z avtošolami :surrender:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mišljenje je tako:

nimam se za pro voznika, vendar vseeno mislim, da tistih 22 ur ne bi spremenilo prav nič (razen debeline moje denarnice :glare: ). Moje znanje predpisov je dokaj solidno (vsaj po moje), ter mislim da sem pripravljen za vožnjo z 125ccm. Edino kar mi manjka, je izpit (ki mojemu obnašanju na cesti ne bi prispeval prav dosti), zato me zanima, če je možno obiti plačilo 600€ (torej 22 ur).

LP

Če si prebral moj post sem pozabil omenit da sem jaz takrat skupaj delal izpit za avto in motor tako, da je bilo moje znanje predpisov dobro če ne odlično in če že misliš, da je tvoje znanje solidno kar idi kar lepo po komplet 22h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matematika vam baš nije neka vrlina :kva1:

..... :xx:

zakaj?

glej če je obveznih 22ur. Ti nrdiš recmo 10ur in to je recmo 10x30€ =300€ Napisanih morš met 22. Torej se zmenš z glavnim avtošole če se pač poznata in mu ti daš še 20% od teh dodatnih 12ur ki jih pa nisi odvozu zato kr če ma on zapisan 22ur more od te cene itk državi dat 20% al kokr kol že. Kapiš?

Sm pa jst odvozu vse ure sam pač vseen dost cenej. Veze ma to

Popravljeno . Popravil Brzi Erko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matematika vam baš nije neka vrlina  :kva1:

še manj vam je briga za svoj življenje ..... kar tako naprej, iz tele naše mladine zihr neki bo  :OK:

se že veselim .....  :xx:

taku delajo

jst sicer sm delov komplet ure taku za 50kubiku kuker za 125 za avto isto in za povečanje kategorije iz A1 v A2 sam pr povečanju kategorije mi je dau inštruktor (kr se pač poznamo) za vozet hondo hornet drgač pa use ispite kere sm naredil sm mu komplet ure kr usaka ura ti pripomore da dobiš več izkušenj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ti mojga prodam za 400€ :).

v avto šoli te bodo naučili nekaj osnov,katere verjetno že poznaš, ker pač njihov cilj ni tvoje preživetje ,temveč poljnjenje njihove blagajne (na žalost). Z vsakim km več boš bolje obvladal motor,z vsako pridobljeno kazensko točko in denarno kaznijo boš pa bolje obvladal cestno prometne znake. Tako deluje ta naš sistem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!