Skoči na vsebino

Opravljanje izpita - brez 22 ur avtošole?


Bago47

Priporočene objave

Ni mi jasno kaj poskušaš doseči? Mogoče me prepričat v to, da je 800+ € za to, da se en lolek vozi za mano z kebabom v roki in se mi v slušalke dere "LEVO! DESNO!" čisto poštena cena? Lepo te prosim. Rutine ne bom dobil v teh 22ih urah in tudi ne bom prvič udeleženec v prometu, da mi je potrebno razlagat kaj pomeni stop znak, pravilo desnega, prednostna cesta itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povem samo moje mnenje,mi pa je vseeno, če imaš izpit ali ne,če nimaš denarja za izpit pa ga pač imaš za kazni :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi iz bih vozniško velja pri nas. le zakaj nebi ? potem se turisti iz bosne vozijo pri nam brez dovoljenja ? :slap: Moraš imeti njihovo državljanstvo in stalni naslov, da bi moral dokazati kje si živel 12 mesecev prvič slišim. Če maš državljanstvo in naslov, opraviš tam mednarodno vozniško in se fijakaš pri nam brez strahu za točke...Nastane pa problem, ker če si iz bih potrebuješ vizo za vstop v slovenijo :angry: . Pri sosedih hrvatih je postopek lažji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomojem se da tole naredit, samo potem ne boš imel slovenske vozniške, ampak tisto iz BiH, če hočeš našo boš pomoje moral tu delat izpit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče samo plačevanja davka za ure; men je inštruktor sam ponudil, da odpeljem samo 3 ure, ostalih 7 pa plačam samo davek (za a2 to) tako da očitno se da (ko ste vsi nekej pametni, kako mora to prikazat; že on ve, kako bo prikazal, kaj se vi zdej to sekirate)

in kar se tiče izkušenj; večino vas, ki ste zdaj nekej pametni, kako nujno rabiš 22 ur, drgač se boš ubil je izpit za 125 delalo lepo po starem (9 ur al kolk je blo, vključno z mano), pa smo vsi živi in "izkušeni vozniki" in bla bla bla

jaz sem imel zelo dobrega inštruktorja, samo jaz dojemam avtošolo in izpit bolj kot dogodek ko moraš ti njim pokazati, da nisi nesposoben; vozit znaš mogoče po 50k kilometrih in ne, ko ti dajo izpit, jaz imam mogoče 30k kilometrov pod sabo in se prepričan, da še ne obvladam motorja tolkiko, kot bi ga rad :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod Pero.!

Glej...vsaka firma ( bolj sem spoznan s S.P. ) mora prikazat prihodek in odhodek ( stroške ). Na osnovi razlike teh plačaš enkrat na leto ali 2× na leto davek.

Torej...ti njemu daš ddv, recimo 20% ( nimam pojma koliko je za to dejavnost ) in on plača DDV za prihodek, ki ga ni prikazal, prikaže pa samo recimo odhodke ( stroške, se pravi nafta, gume, kolikor je pač porabil pri teh vožnjah ). Meni se to zdi nateg države. Mislim ni mi logično. Plačaš davek na prihodek, ki ga nimaš in prikažeš odhodek. Dokaj zapleteno, ni mi pa normalno. Mogoče pa on nima nobenega zaslužka in tudi stroška ne prikaže, ampak samo tebi uslugo naredi in je to to? Samo še zmeraj se ne izide na koncu, če vzameš v obzir prihod in davek na prihodek.

Dejansko, če imaš ti 100.000€ prihodka in 0€ stroškov...imaš posledično ZELO velik letni davek, recimo 20.000€, če pa imaš še nekaj stroškov, posledično zmanjšuješ količino davka, zato je dobro, da vsaka firma prikaže čimvečji strošek ( samo prikaže!!!! ). Ni to tako? Zakompliciral sem zadevo in tvoj post mi je še dodatno zakompliciral pogled na to.

Kar se pa tiče same avtošole, menim, da je nujna, vendar ne v takih količinah. 10 ur je čisto zadosti, da obvladaš osnove motorja in tudi pravila na cesti ter jih seveda UPOšTEVAš, izkušnje si itq nabiraš s kilometrih. Tu se strinjava. Je pa vsak kilometer ena izkušnja več, edino te izkušnje v avtošolah se nadvse drage :D

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

petelinte se brez veze kr boš mogu odpelat teh 22ur če hočeš met ispit razen če poznaš kakšenga inštruktorja pa tu mau po vezah nardiš ;)

drgač pa će nočte 22ur vozet edina rešitev brez ispit ;) sam polej te bo precej več košatlo use skp + tega ti še motor ozamejo tuk za premislek

če ne pa 22ur je res mau preveč je biu str zakon bulš sam po drugi strani možaki grejo delat za neomejeno pa po starem je odpelov tistih 10urc pa se je že vozu z cbr1000rr, gsxr1000 itd prej pa še nikdar motorja vozu tle logika glih ne gre neki skp.. zatu pa zatake ko niso nikdar motorja vozil je prov 22ur da se saj mau navadjo moje mnejne ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

petelinte se brez veze kr boš mogu odpelat teh 22ur če hočeš met ispit razen če poznaš kakšenga inštruktorja pa tu mau po vezah nardiš ;)

drgač pa će nočte 22ur vozet edina rešitev brez ispit ;) sam polej te bo precej več košatlo use skp + tega ti še motor ozamejo tuk za premislek

če ne pa 22ur je res mau preveč je biu str zakon bulš sam po drugi strani možaki grejo delat za neomejeno pa po starem je odpelov tistih 10urc pa se je že vozu z cbr1000rr, gsxr1000 itd prej pa še nikdar motorja vozu tle logika glih ne gre neki skp.. zatu pa zatake ko niso nikdar motorja vozil je prov 22ur da se saj mau navadjo moje mnejne ;)

Kaj se pa imaš za po mestu za navadit? V vsakem primeru bo s tako raketo, kot jih navajaš, po narejenem izpitu letel po zraku, če nima v glavi, pa naj odvozi 10, 22 ali pa 100 ur. V avtošoli se lahko vsak vzdrži tistih par ur, v realnem prometu pa tudi pridejo vse druge izkušnje, ki jih v avtošoli zaenkrat še NE pridobiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se pa imaš za po mestu za navadit? V vsakem primeru bo s tako raketo, kot jih navajaš, po narejenem izpitu letel po zraku, če nima v glavi, pa naj odvozi 10, 22 ali pa 100 ur. V avtošoli se lahko vsak vzdrži tistih par ur, v realnem prometu pa tudi pridejo vse druge izkušnje, ki jih v avtošoli zaenkrat še NE pridobiš.

jst ko sm delov za 125 ispit me je pelov tudi izven mesta...ko sem delal za do 35kw sem vozil 2ure na 250kubičnem motorju polej mi je dau pa tudi hondo hornet 600 za vozet kr se poznamo pa je reku da bom meu več iskušen in me je pelov do krškiga do bele krajne in pa še čez gorjance tako da spet odvisen kakšenga inštruktorja maš..če ni biu nikdar na motorju je tut tistih par urc počasne vožnje dost da dobiš saj tiso malo občutka za motor..tu se strijnjam da ne dost ga pa dobiš neki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst ko sm delov za 125 ispit me je pelov tudi izven mesta...ko sem delal za do 35kw sem vozil 2ure na 250kubičnem motorju polej mi je dau pa tudi hondo hornet 600 za vozet kr se poznamo pa je reku da bom meu več iskušen in me je pelov do krškiga do bele krajne in pa še čez gorjance tako da spet odvisen kakšenga inštruktorja maš..če ni biu nikdar na motorju je tut tistih par urc počasne vožnje dost da dobiš saj tiso malo občutka za motor..tu se strijnjam da ne dost ga pa dobiš neki...

:OK::kva2: :grim :wub:

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK::kva2: :grim :wub:

Pa saj mu ni za zamerit, veš koliko izkušenj je pridobil v tistih parih urah vožnje, ko sta skočila čez Gorjance :P

Drugače se pa teli temi samo smejim. Vsi bi neki goljufal, v bistvu pa goljufate sami sebe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj mu ni za zamerit, veš koliko izkušenj je pridobil v tistih parih urah vožnje, ko sta skočila čez Gorjance :P

Drugače se pa teli temi samo smejim. Vsi bi neki goljufal, v bistvu pa goljufate sami sebe :)

Že tak al tak vsi goljufajo in kradejo in ne vem še kaj vse...tak pač je v zavesti naroda, ni pomoči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj se tolko sploh kregamo. V naši preljubi državici je ogromno stvari, ki so skregane že z kmečko pametjo, ne samo logiko. Ampak tako pač je. Lahko grete štrajkat pred parlament, lahko ustanovite svojo vladajočo stranko, lahko se preselite v BiH, lahko...Ampak dokler živite tle, pač morate lajat v luno, ki vam jo je narisala vladajoča vlada. Žal.

Tudi sam sem izgubil možnost uveljavljati neomejeno kategorijo in moram odvozit še enkrat 10 ur, čeprav sem star skor 40 in sem izpit za A delal dalnega 99.

Če najdeš avtošolo, ki ti pa omogoča (če poznaš inštruktorja in direktorja avtošole in predsednika izpitne komisije) da zvoziš samo 10 ur, potem je to super in ko jo boš našel in naredil izpit, poročaj o svojih vtisih tle, pred tem pa je vsaka debata brezvezna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem izgubil možnost uveljavljati neomejeno kategorijo in moram odvozit še enkrat 10 ur, čeprav sem star skor 40 in sem izpit za A delal dalnega 99.

.

:kva2: :blink: a ne bi ti tole še enkrat preveru????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem preveril. Na občini, pri predsedniku izpitne komisije...

Vse kar bi moral narediti, je to, da bi 2001 šel na občino po nov izpit in bi imel A neomejeno. Sedaj lahko dam 350€...in jasno stroške delanja nove ''kartice''...

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem preveril. Na občini, pri predsedniku izpitne komisije...

Vse kar bi moral narediti, je to, da bi 2001 šel na občino po nov izpit in bi imel A neomejeno. Sedaj lahko dam 350€...in jasno stroške delanja nove ''kartice''...

kaj nimaš izpita za B?? potem dobiš neomejeno brez teh ur.... sicer pa ne vem , mogoče je po novem zdej drugač....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Imam menjši problem;možno da je že bil opisan v tej temi, ampak je solate preprosto preveč. Namreč, država mi je odvzela neomejeno kategorijo.

Izpit za A sem delal dalnega 99 in sem bil prvi letnik, ko je bila omejitev 350ccm. Po dveh letih se mi avtomatsko spremeni v neomejeno.

Sedaj sem imel kupit nekaj večjega in grem na občino menjat stari papirnat izpit za plastiko, nakar mi uslužbenka reče, da nimam več neomejeno, ker ga nisem ''unovčil'' po dveh letih in mi je propadel. Kako mi lahko propade nekaj, ker sem že imel.

Hvala.

Če izpita nisi zvišal v neomejeno ga nisi imel, torej ti ga država ni vzela, vzela ti je le pravico do avtomatskega zviševanja.Zdaj je v veljavi nov zakon, kjer se kategor

ije ne zvišujejo več avtomatsko ampak moraš za višjo kategorijo odvozit še par ur.

Ampak pustmo to, držimo se teme.

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal si izgubil možnost "brezplačnega" podaljševanja izpita. Vendar pa vas (vključno s tabo) ne razumem, zakaj niste šli takrat, ko je bila možnost in uredili te zadeve. Ti je bilo škoda tistih 3000 SIT (15 €), oz. takrat najbrž še manj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj pa vem. Motorja še ni blo na vidiku, pa sem pač mislil urejat takrat, ko bomo tako daleč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že tak al tak vsi goljufajo in kradejo in ne vem še kaj vse...tak pač je v zavesti naroda, ni pomoči...

No, morš pa priznat, da tista z Gorjanci je bila dobra :) make my day haha :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj mu ni za zamerit, veš koliko izkušenj je pridobil v tistih parih urah vožnje, ko sta skočila čez Gorjance :P

Drugače se pa teli temi samo smejim. Vsi bi neki goljufal, v bistvu pa goljufate sami sebe :)

drugače sm si sam že dosti iskušen pridobil v 2letih 33600km na motorju še prej 22400km na skuterju tako da iskušen je kaj nekaj glede pa prestopa na 35kw ne dobiš dosti izkušen samo če ti da vozet motor kateri ima 100konjičov jih pa dobiš sigurno nekaj posebej če lahko voziš samo do 35kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugače sm si sam že dosti iskušen pridobil v 2letih 33600km na motorju še prej 22400km na skuterju tako da iskušen je kaj nekaj glede pa prestopa na 35kw ne dobiš dosti izkušen samo če ti da vozet motor kateri ima 100konjičov jih pa dobiš sigurno nekaj posebej če lahko voziš samo do 35kw

Am, sem poskusil. Res sem, ampak ne znam razbrati sporočila iz tega seznama besed ki si jih napisal. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am, sem poskusil. Res sem, ampak ne znam razbrati sporočila iz tega seznama besed ki si jih napisal. :glare:

Nisi edini :D

drugače sm si sam že dosti iskušen pridobil v 2letih 33600km na motorju še prej 22400km na skuterju tako da iskušen je kaj nekaj glede pa prestopa na 35kw ne dobiš dosti izkušen samo če ti da vozet motor kateri ima 100konjičov jih pa dobiš sigurno nekaj posebej če lahko voziš samo do 35kw

Torej, po tvoje so izkušnje oziroma njih pridobivanje povezane z močjo agregata motorja? Potem pa kar vsi na ZX-10R 2004 ali pa 2011 in po 10.000 km se boste lahko že kosali z SBK dirkači...no, ali pa tisti v Đura cupu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi edini :D

Torej, po tvoje so izkušnje oziroma njih pridobivanje povezane z močjo agregata motorja? Potem pa kar vsi na ZX-10R 2004 ali pa 2011 in po 10.000 km se boste lahko že kosali z SBK dirkači...no, ali pa tisti v Đura cupu :)

to ne sam če delaš ispit oz povečuješ ispit na 35kw pa da ti da inštruktor za vozet recimo hondo hornet 600 in jo vozeš 6ur dobiš sigurno nekaj izkušen pred vsem če greš potem ko narediš ispit vozet motor kater ima max 35kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!