Skoči na vsebino

Morocco 2011-2012


menih

Priporočene objave

15 hours ago, nemo said:

fqZ9Nk.jpg

dvYmwP.jpg

Se mi zdi, da se bo zaradi teh ščitnikov hladilnika slabše hladil, ker pokrijejo velik del površine izpostavljene vetru. Opazuj temperature motorja in koliko se ti bo prižigal ventilator!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 14. 10. 2016 at 2:27 PM, motolover said:

Ne ocenjuj ljudi, da so kot ovčke, če gredo z organizirano skupino! Mogoče so prav ti ljudje na svojih delovnih mestih vodilni in jim paše, da je vse organizirano ali se enostavno nimajo časa ukvarjati z organizacijo lastnega potovanja. Če ne bi bilo takih ljudi, potem tudi podjetij, ki se ukvarjajo z organizacijo moto turizma ne bi bilo. Poglej cene Edelweissa in ti bo jasno koliko stane pri njih. Je pa res, da Šeruga ne posoja motorjev, ampak greš s svojim. Kar mu zelo zniža stroške poslovanja. Kolikor slišim ima polno. 

Moj brat je pred leti (v časih Juge), ko se sploh še ni toliko potovalo, vodil skupine uspešnih poslovnežev v Hong Kong, Singapur in podobne destinacije. Večina teh "ovčk" je uspešno vodila svoja družinska podjetja (takrat se je temu reklo obrt), a so na tako potovanje raje šli v organizirani skupini. Nekaj teh imen je danes visoko na lestvici najbogatejših Slovencev. Tja niso prišli, ker so ovčke...

 

Nisem mislil tako kot si ti opisal-s tabo se popolnoma strinjam, ampak-kot ovčke sem mislil na ljudi, ki morajo imeti vse splanirano-zame je ravno čar potovanja, da se zgodijo nepredvidene situacije-spiš tam, kjer ti je všeč, kjer se dobro počutiš, če ti ustreza, ostaneš dan ali dva dlje, cenkanje z domačini, nova prijateljstva.....veliko tega si prikrajšan v vodenih turah. Je pa res, da za vsak dan točno veš, kaj boš videl, kje boš spal, morda celo meni lahko vnaprej naročiš....komur to paše, super, zato pa so turistični vodiči in agencije. Vendar po mojem mnenju tu prizvok avantura malce zbledi. Nekaterim paše all inclusive, nekaterim pač ne.....dobro da smo si različni....kam bi pa pršli da bi vsem bila samo ena baba všeč :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, cb1300 pravi:

Nisem mislil tako kot si ti opisal-s tabo se popolnoma strinjam, ampak-kot ovčke sem mislil na ljudi, ki morajo imeti vse splanirano-zame je ravno čar potovanja, da se zgodijo nepredvidene situacije-spiš tam, kjer ti je všeč, kjer se dobro počutiš, če ti ustreza, ostaneš dan ali dva dlje, cenkanje z domačini, nova prijateljstva.....veliko tega si prikrajšan v vodenih turah. Je pa res, da za vsak dan točno veš, kaj boš videl, kje boš spal, morda celo meni lahko vnaprej naročiš....komur to paše, super, zato pa so turistični vodiči in agencije. Vendar po mojem mnenju tu prizvok avantura malce zbledi. Nekaterim paše all inclusive, nekaterim pač ne.....dobro da smo si različni....kam bi pa pršli da bi vsem bila samo ena baba všeč :-)

Definitivno bi brez babe ostal :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, cb1300 pravi:

Nisem mislil tako kot si ti opisal-s tabo se popolnoma strinjam, ampak-kot ovčke sem mislil na ljudi, ki morajo imeti vse splanirano-zame je ravno čar potovanja, da se zgodijo nepredvidene situacije-spiš tam, kjer ti je všeč, kjer se dobro počutiš, če ti ustreza, ostaneš dan ali dva dlje, cenkanje z domačini, nova prijateljstva.....veliko tega si prikrajšan v vodenih turah. Je pa res, da za vsak dan točno veš, kaj boš videl, kje boš spal, morda celo meni lahko vnaprej naročiš....komur to paše, super, zato pa so turistični vodiči in agencije. Vendar po mojem mnenju tu prizvok avantura malce zbledi. Nekaterim paše all inclusive, nekaterim pač ne.....dobro da smo si različni....kam bi pa pršli da bi vsem bila samo ena baba všeč :-)

to, kar opisuješ, so predvidene situacije, saj človek potrebuje hrano, spanec, počitek itd.

nepredvidene situacije pa dvomim, da so čar potovanja, vsaj meni ni všeč, da bi komaj čaka na kakšno šraufanje, tatvino, defekt, zdravstvene težave, kamenjanje domačinov itd.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 10. 2016 at 0:16, mac pravi:

Hojla

Ker je že glih mal čez polnoč, je odhod čez 5 ur pa nekaj malega minut (odvisno kolk časa bom na WC-ju), zvečer pa prvi pirček na ferriju, potem pa naprej iz svojega bifeja.

Z ozirom na to, da se pri nas doma sezona bolj ko ne končuje, bomo nekaj fotk napopali tule gor in kakšno še zraven rekli, da se bo vsaj kaj dogajalo. Upam, da ne boste prestroga komisija, no,   pa saj se bomo potrudili.

Bomo uživali tudi za vas in za vse tiste, ki bi bili radi tam nekje pa so iz teh in onih razlogov ostali doma.

Se oglasimo !

Mac

in ostala kompanija

.

.... stari, prepričan sem, da se boste imeli svetovno dobr ... :P

... pravo doživetje ... zares ... :OK:

... napopajte čim več fotk ... da bomo imeli tudi papki, ki smo ostali doma, kaj "veselja" ... :D

... sicer pa ... če greste skupaj z Menihom, potem res ne rabiš kaj preveč skrbet ...  :)

  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

to, kar opisuješ, so predvidene situacije, saj človek potrebuje hrano, spanec, počitek itd.

nepredvidene situacije pa dvomim, da so čar potovanja, vsaj meni ni všeč, da bi komaj čaka na kakšno šraufanje, tatvino, defekt, zdravstvene težave, kamenjanje domačinov itd.

 

 

za tebe res ni zdravila!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

...a bo tud kakšna fotka iz sipin okoli Merzuge ??? :D

... se je šel kdo kej "zakopat" noter ??? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, pik1 pravi:

.

...a bo tud kakšna fotka iz sipin okoli Merzuge ??? :D

... se je šel kdo kej "zakopat" noter ??? :eek:

Isti si ....a ste bli tam ,a boste šli ke .........dej nehi no pa spremljaj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je tole edina tema na forumu glede Maroka me zanima, če je že kdo užgal direktno iz Merzouge do Zagore po pisti, no asphalt? 

Menih: 
Do El Ramile sta objavlja fotke - če me spomin ne vara. Kaj pa naprej, sta prečkala reko in dalje?

 

Merzouga-Zagora-pista.kmz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne  tokrat sva  sla z pikom  iz merzuge  do  ramlije  in  nazaj  ,   par  dnim prej  pa  sem  peljal  sam  iz zagore     do  tafouta  in  ven  levo  na  alnif. pa  iz  tate  do  Mhamida.

prejsje  leta  pa  sem  dvakrat  peljal  od  merzuge   dom hamida  in   founzgida   enkrat  pa  mimo tate  in  nato  do Samare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, menih pravi:

ne  tokrat sva  sla z pikom  iz merzuge  do  ramlije  in  nazaj  ,   par  dnim prej  pa  sem  peljal  sam  iz zagore     do  tafouta  in  ven  levo  na  alnif. pa  iz  tate  do  Mhamida.

prejsje  leta  pa  sem  dvakrat  peljal  od  merzuge   dom hamida  in   founzgida   enkrat  pa  mimo tate  in  nato  do Samare.

Cool, pol ti za naslednjič ostane samo še pista: Ramila - Tafraoute in si puščavski del Maroka "naredu". Kdaj gremo?

Mac, Nemo ,Roksy, Mirjam: Fouš!
p.s. K ste glih v Zagori, predlagam da pustite kovčke v hotelu, nardite enodnevno turo do Mhamida in potegnete do Erg Chegaga. Neki je peska, mehko, ampak bi šlo tut z GS-om brez prtljage :-)

Najlažja je če greste severno od Mhmida in se nato peljete proti vzhodu. Srečno!

Glede neta sem pa za 15€ kupil sim kartico z neomejenim netom. Pokritost je 90%. Ok, razen sredi ničesar, kar pa je pri vas bolj izjema kot pravilo.

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo si prebral to je manjkal letos prej sem to ze 2 x peljal celo   in to z missuria do Samare  

Bom pa se sel   kaj za en motor vozis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Mene boli qurac a grete preko neverjetnih in življensko ogrožajočih cestnih odsekov, al se sam po asvaltu in lepi cesti vozite. Izlet je zanimiv, vi uživate in jaz bo tudi,  ko bom prebiral in ko bomo mi  šli po vaših zapiskih in poteh  in dogodivščine ter gledal slike.Sam uživajte!!!! pa varno seveda, pa fouš sm vam!! :D

 

tako se piše! 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno je veselje prebrat in pogledat kakšno avanturco kam dlje od Bosne.

Glede WiFi-ja se pa ne preveč sekirat......raje izkoristite trenutke tam dol za kaj drugega kot za srfanje po netu....časa za to bo doma več kot dovolj......zima bo dolga :)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!