Skoči na vsebino

Gilera Nexus 500


Priporočene objave

Dragi maxiscooteristi,

Pokorno javljam, da sem danes ob 10:00 opravil vozniški izpit, končno registriral NEXUSA in šel na prvo uradno vožnjo po Kočevskem. Za prvič sem prezadovoljen in navdušen tako da po kosilu zadevo ponovim. Kar je pa najvažnejše, sem kompleten za naše prvo maxisrečanjem v Celju. Kot dokaz prilagam še zadnji dve sliki v tej temi. LP vsem

bravo tastar čestitam ko pridem domov se oglasim in greva na vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

danes sem šel pogledati tisti motor za 3500 k je na avto .netu. Je lepo ohranjen, kakšna minimalna praskica drugače pa je super. Sem probal se zapeljati in gre lepo saj naj bi imel Polini varjator (lastnik ni ne moto freak in ne ve če ima polini ali ne). Motor je uvožen iz Italije in ima potrjeno servisno knjižico za 1000km in 7000km. Sedaj ima 9500km ampak je naredil servis pri ne pooblaščenem serviserju zato nima vpisano.

Ima zraven kovček od Gilere sam mu je padel na tla in je podrsan :(..škoda..

Zdaj pa me čaka težka odločitev, ja ali ne!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen € še dol pa bo. Itak pa je verjetno nakup rabljenega scooterja malo loterije. Odloči se, da bo prav, kaj je prav, pa ti najbolj veš. Upam, da boš zadovoljen LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomisleke imam ker je motor uvožen in ga je kupil od soseda ki je uvažal motorje. ..po tem takem je on že 3lastnik :( če ga bom pa kdaj prodajal bom zaradi tega imel velike težave :(

še nekaj kakšna pa je razlika med tem zadnjim modelom in tistim prejšnjim (npr l.2006) kateri ima drugačna ogledalca. Je samo v tem razlika ali še kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa mi je ušel Nexus izpred nosa..

sem klical lastnik, da pridem takoj danes pogledati in zdaj ko sem ga klical mi pravi da že nekdo prihaja in ga je kupil :(

:bum:

Popravljeno . Popravil forfeitt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En lep pozdrav vsem maxi navdušencam.

Po dolgem ogledovanju in prebiranjem raznih forumov, sem novi lastnik NEXUSA 500 :OK: in upam da se kaj vidimo na kakšni furi.

Drugače pa kar se tiče glede ponesrečenega nakupa forfeitta, mislim da sem bil to jaz :blush: , ker med ogledom motorja

je imel prodajalec veliko klicev tako da pri ceni nisem imel velike izbire pregovarjanja. Če sem slučajno bil, se opravičujem in upam da boš čim prej našel kaj pametnega.

Zdaj moram pa čim prej stopit v stik z x raiderjom da se zmeniva za tavelik servis, pol pa GASA. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj ti dobro sluzi :D

Eh sploh ne bom komentiral..

Mislim, da se nekaj casa ne bom nic kupil, ker se mi ne da vec ubadat s prodajalci itd..raje hodim pes naokoli :(

Popravljeno . Popravil forfeitt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj ti dobro sluzi :D

Eh sploh ne bom komentiral..

Mislim, da se nekaj casa ne bom nic kupil, ker se mi ne da vec ubadat s prodajalci itd..raje hodim pes naokoli :(

Sem tudi jaz že skoraj obupal , ker sem iskal kar precej časa in med tem tudi zamudil že kar nekaj priložnosti. Tako da upanje ostaja :yes: in vsak ima enkarat to srečo da najde kar išče, sam kdaj :hmm: to pa nihče ne ve.

Upam da najdeš čim prej kaj, da te ne bojo preveč noge bolele :D .

Mal heca mora bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem, samo res nimam vec volje se ubadat s tem....skoda casa in denarja.

Tako vsaj malo gibanja ne skodi nikomur :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lep MAXIpozdrav vsem privržencem!

Sem nov na motosvet.com in potrebujem vas nasvet.Lastim si gilera nexus 500.

Motor sem kupil lani konec poletja.

Razmišljam o menjavi variomata oz.lažje valčke.Po čekiranju foruma sem prepričan da moram prit v stik z mojstrom X-RAIDER.

Zanima pa me kaj mislite o tem

http://www.ebay.de/itm/Variomatik-J-Costa-Roller-Gilera-Nexus-500-/220945693795?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item337163bc63

lp

Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep MAXIpozdrav vsem privržencem!

Sem nov na motosvet.com in potrebujem vas nasvet.Lastim si gilera nexus 500.

Motor sem kupil lani konec poletja.

Razmišljam o menjavi variomata oz.lažje valčke.Po čekiranju foruma sem prepričan da moram prit v stik z mojstrom X-RAIDER.

Zanima pa me kaj mislite o tem

http://www.ebay.de/i...=item337163bc63

lp

Samo

Kupi Malossi, Polini - za manj denarja je rezultat enak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep MAXIpozdrav vsem privržencem!

Sem nov na motosvet.com in potrebujem vas nasvet.Lastim si gilera nexus 500.

Motor sem kupil lani konec poletja.

Razmišljam o menjavi variomata oz.lažje valčke.Po čekiranju foruma sem prepričan da moram prit v stik z mojstrom X-RAIDER.

Zanima pa me kaj mislite o tem

http://www.ebay.de/itm/Variomatik-J-Costa-Roller-Gilera-Nexus-500-/220945693795?

pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item337163bc63

lp

Samo

Najprej se zmen z x-raiderjem in probaj dat valčke ki ti jih bo on priporočal in se nato odloči za nakup, ker pri meni se zelo pozna

In mislim da z variomatom nekih večjih čudežev več ne morem pričakovat. Naslednja stopnja bo ali močnejši maxi ali pa nazaj na motor. Sem vozil gilero GP in hondo silverwing 600 in se kar pozna dvo valjni motor in malo večji kubiki. Je pa res da je za to ceno kolikor stane nexus odličen športen maxi vreden svojega denarja.

Lp. Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Jaz prisegam na MOTUL , zaupam pa mu zato ker z njim že delam vrsto let in imam o njem sama pozitivna mnenja in cela palate je na razpolago tako da ustreza za vse predpise in vse vrste motorjev.    Lp.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem tudi jaz vedno dajal v motorje motul (300V, motocross).
Sem pa mislil, da imate kakšo drugo izboro za Nexusa..pa tole mislim da bo več kot ok :) 
 

brez-naslova.png

Kaj dajate not 5W40 ali 10W40?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, ker sem bral po ITA forumih da...uff bog ne daj da naš not 10W40...ker kao ima neke ozke predele kjer olje teče inob zagonu ko je olje gosto naj bi prvih par obratov vrtel na suho.

Se pravi, da Motul 5100 10W40 bi bil super (polsintetika)

Če prav razmišljam se tej motorji vrtijo do 8000obratov/min in je sintetika ne smiselna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse sem ti povedal v zgornem postu, Italjani pa imajo zato to olje 5W-40 ker se oni vozijo celo leto, skuterje pa posebej vozijo pozimi ker je veterno zaščiten in priročen za v mesto, lahko si privoščijo ker večina Italije je pozimi brez snega le temperature padejo pod ledišče.   Upam da si razumel za kaj se gre !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!