Skoči na vsebino

Gilera Nexus 500


Priporočene objave

Zdravo,

ja razumem, ker se tu gre za gostoto olja pri razičnih temperaturah. 
Spet pa..5W40 ali 10W40..ni velika razlika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super stvarca za nastavljanje trdote, kar že ima serisko večina Japoncev, spominja pa me na podobno ročico ki sem jo pred leti po lastni izvedbi ugradil na Atlantic 500 na levi za ročno zavoro in mislim da je tudi nekaj časa nazaj v predelavah bila slika kako izgleda.   Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

si kar sam izdelal ročice?

Te na sliki seveda niso moje ker nimam motorja.

Našel sem jih na italijanskem nexus forumu kjer jih izdeluje (predelije) in prodaja even izmed uporabnikov.

Pa je kaj boljši ”felling" pri zaviranju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ročka se da kupit v skoraj vsaki moto trgovini, je pa namenjena temu da si lahko nastavljš odmik od krmila, ker nimamo vsi enako

dolgih prstov. In če imaš pravilno nastavljeno, veliko lažje in stem tudi pravočasno pritisneš na zavoro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak take sigurno ne....

Take se prodajajo po 100€....predrago..

 

 

Na ebay usa imaš takšne ročke po 28 dolarjev par, se pravi to je cca. 20 euro, pa še mal poštnine, pa tudi ni taka huda cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak take sigurno ne....

Take se prodajajo po 100€....predrago..

 

 

Na ebay usa imaš takšne ročke po 28 dolarjev par, se pravi to je cca. 20 euro, pa še mal poštnine, pa tudi ni taka huda cena.

post-10556-0-13085400-1361305858_thumb.jpg

post-10556-0-46674500-1361305918_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule je še ena varjanta ki je bolj podobna zgornji, ampak je cena 28 dolarjev za komad in FREE pošiljanje. Zdaj pa kaj ti je ljubše.

Motor je pa itak en velik strošek.

 

Tale objava je mišljena za spodnji dve sliki na zgornjem odgovoru, sam sem nekaj zašuštral.  :headbang:

Popravljeno . Popravil lisjak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to vem, pa še baje, da so kar dobre izdelave.

 

Kako pa jih boš namontiral na Nexusa? ker se za Nexusa takih ne dobi..

 

Kako misliš velik strošek? sigurno manjši kot kak cesak..cross..

Popravljeno . Popravil forfeitt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če jo je on dobil na zgornji sliki zakaj je ne bi tudi ti. Mal se je treba pozanimat kateri motorji imajo podobne ročke ali pa prej sprobat od kakega drugega motorja, če ne se pa kaj predela in to je to, sam volja in mal iznajdljivosti. Današnji trg pa res ponuja ogromno stvari, sam mal je terba okoli sebe pogledat pa katerega kaj vprašat in je stvar rešena. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

 

kakšne kovče imate namontirane na svojih Nexusih?

ne morem se odločiti katerega kupiti..K53..Givi E46..B47..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

Zima gre počasi proti koncu in motorji bodo spet veseli. Kako se kaj pripravljate na sezono?

Lani sem si kupil nexusa in sem njim zelo zadovoljen. V začetku sezone sem naredil še servis (imel je 17400km, olje, filter zraka, olja, svečka) čeprav je bil zadnji prej narejen na 15400..ampak kar je ziher je ziher. Nekaj km sem naredil, zdaj smo na 21000 in bom ponovil vajo, servis (olje, filtra, svečka, jermen, olje v prenosih in po potrebi še valjcki). Servise pa mi dela kolega ker tistim uradnim "serviserjem" ne zaupam.

Namontiral pa sem si kovček Givi B47.

Kako se vi pripravljate na sezono?

Če koga zanima bom zase naročil 2l olja Motul + filter zraka in olja + svečka za 35eur. Če kdo želi mu lahko naročim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

ker sem nov med vami in s svežim izpitom za motor sem se odločil, da si nabavim enega maxija za začetek. Ker mi je gilera nexus že od nekdaj všeč sem se odločil,da grem pogledat ta dva

 

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8248077

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8196255

 

Zdaj me zanima, ker na sliki oba izgledata ohranjena, ali je 50k kilometrov veliko za tak motor oz. če kdo pozna ali so tile motrorji ok.

 

Hvala za vsakršen odgovor in lep dan še naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Odločil, si se za super maxiscooter. Sam si ga lastnim eno leto, po prevoženi lanski sezoni sem zelo zadovoljen. Motor je že kar nekaj let na tržišču, zato je preverjen in nima nekih kroničnih tehničnih težav. Edina pomanjkljivost je malo prostora pod sedežem zato si omisli kovček. Motorja vsekakor prej preizkusi in boš videl kako se peljeta, sicer se mi zdi 600eur za servis malo pretirano - mogoče z gumami vred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Odločil, si se za super maxiscooter. Sam si ga lastnim eno leto, po prevoženi lanski sezoni sem zelo zadovoljen. Motor je že kar nekaj let na tržišču, zato je preverjen in nima nekih kroničnih tehničnih težav. Edina pomanjkljivost je malo prostora pod sedežem zato si omisli kovček. Motorja vsekakor prej preizkusi in boš videl kako se peljeta, sicer se mi zdi 600eur za servis malo pretirano - mogoče z gumami vred.

 

Prvo hvala za tvoj odgovor. Po testnih vožnjah me zanima, in sicer ali je normalno, da so ti skuterji tako trdi na balanci. Sem imel občutek, da je potrebna kar precejšnja moč pri zavijanju skozi ovinek oz. ali to pomeni, da je kaj narobe z krmilom.

 

Hvala že v naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Motor nabavil in opravil testno vožnjo čez vikend (skupaj cca. 350km) sam ter v dvoje in moram povedati, da je motor odličen. Potrebna so manjša (upam) popravila in bo delal kot urca. Samo še x-riderja (če nima kaj proti) kontaktiram za servis in sem ready za sezono

 

LP Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo vsem!

 

Po treh uspešnih letih vožnje z maksi skuterjem sem se odločil za zamenjavo, zato prodajam izredno lepo ohranjeno Gilero Nexus 500 i.e.

Več informacij o motorju lahko najdete na spodnjih povezavah.

 

http://www.motosvet.com/kupim/index.php?app=ads&id=201

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8457648

http://www.bolha.com/avto-moto/motociklizem/skuterji/maksi-scooter/prodam-gilera-nexus-500-i-e--1293280756.html?aclct=1399833384&kw=gilera+nexus

 

LP, Bojan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

 

zanima me če slučajno nekdo pozna ali ve za kakšno trgovino kjer bi se dalo dobiti dodatna oprema za omenjeni skuter. Tukaj mislim za led luči (spredaj, zadaj), nosilec telefona oz. GPS-a, ...

 

Hvala za vsakršno pomoč, Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za take stvari pomoje najbolš e-bay. Najcenejš + velika izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

 

Ukradli smo mi Gilero Nexus 500, letnik 2007, rdeče-črne barve, v sredo 10.9.2014 in podzemne garaže v Lj.-Vič, Dolgi most, zaklenjen z pro. ključavnico za motorje rumene barve za sprednje kolo, reg. LJ VV70, prevoženih 

23.500km. Če ima ima/dobi kakšno informacijo mi prosim napiši na PM.

 

Slika Nexusa:

http://www.dropbox.com/sh/zncxwin2tij3hiv/AADDn_ZcsXB15STyTptjOMHja/Nexus?dl=0#lh:null-IMG_1074.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!