Skoči na vsebino

Honda NC 700/750


moto rider

Priporočene objave

pred 13 urami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Prej si raje roko odrežem?

zanimivo, ko je za šimfat si nič ne odrežeš, ko je pa za opisat vtis, mnenje, občutke, bi si pa roko rezal :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, Snečer said:

Za vse pa obstaja ZPrCP in pričakovana odgovornost obnašanja v prometu. 

V državah s palico velikih kubikaž ni :) Pri nas pa so samo iz enega razloga, ekonomski interes, da se prodaja. Naj se prodaja 200ps+, itak ne smeš in ne moreš nikjer tako vozit.

 ZPrCP? In drzave z palico? Po tvoji logiki je potem vec ali manj vsak motor ze prevec. Versys ze ZELO prevec. Ne zeli si take palice, ker bos ostal brez mopeda ki ti je vsec....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

 ZPrCP? In drzave z palico? Po tvoji logiki je potem vec ali manj vsak motor ze prevec. Versys ze ZELO prevec. Ne zeli si take palice, ker bos ostal brez mopeda ki ti je vsec....

Bom X300 potem nabavil, nič bat, al pa blatarja 230.

Mene bi še najmanj zmotila omejitev.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Domžalah že sprejemajo prednaročila za model 2021. Kot je že običajna praksa uvoznikov so nov model kar občutno podražili  - za okorženo 8 tisočakov za osnovni model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da z doseganjem Euro 5 omejitev na tem avtomobilskem (750 ccm) agregatu nimajo ravno pretiranih težav.

Navsezadnje so ravno z 2021, ko Euro 5 stopi v vejavo, tej isti mašini povečali moč in poslefdično tudi porabo (torej ravno nasprotno od konkurence ki mora nižati porabo za doseganje norm).

Menim, da tu gre bolj za prodajni premik NC iz segmenta malih ADV (ala mali GS) v segment cestno orientiranih "ADV" modelov (kot je npr. BMW XR). To nakazuje znižan hod vzmetenja (ki zaradi enostavnosti itak ni bilo primerno za kakšne večje zlorabe) in nižje sedišče.

S tem so dejansko naredili prostor za prihod male Afrike z novim motorjem na osnovi obstoječega 750ccm agregata (torej podobna "čoperska" karakteristika agregata).  Navsrezadnje se letos poslavlja ne ravno najbolj prodajana Crossrunner-ca saj V-Tec motor ne bo preživelj Euro 5 omejitev. In s tem zazeva luknja v Hondini prodajni ponudbi in to ravno v vedno bolj popularnem segmentu 800-900 cm ADV mašin.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Vprašanje(možno da se odgovor skriva v teh 22 listih solate):

-koliko je tista še varna velikost vozika za X model (brez seta za znižanje)...sedež ima X 5cm višje kot trenutni ženin moped

-vprašanje za Karmen, ki je imela S model: tvoja višina .

 

Hvala za konstruktivne odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole ne bo konstruktivno.

Vse je odvisno od voznika, njegovega znanja, spretnosti in želja.

Verjetno je najboljše, da preizkusi (različni motorji različni občutki) in se potem odloči.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Buschi pravi:

-koliko je tista še varna velikost vozika

Če ni ravno izkušen-a voznik-ca skoraj ni debate. Noga (obe) morajo biti s celim stopalom na tleh. Sicer vemo, da 200kilske železnine zaradi tega nič lažje ne obvladuješ vendar je v praksi tako.

Kilometrina, izkušnje ter nekaj samozavesti pa to s časom malo spremenijo, vendar fizika ima še vedno precej vpliva na to katera višina je OK.

Letniki NC700X od 2021 naprej so nižji za 3cm...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to mi je kristalno jasno...sprašujem iz prakse...ker NC-ja tuji mediji navajajo kot enega najboljših začetniških mopedov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Buschi pravi:

Vprašanje(možno da se odgovor skriva v teh 22 listih solate):

-koliko je tista še varna velikost vozika za X model (brez seta za znižanje)...sedež ima X 5cm višje kot trenutni ženin moped

-vprašanje za Karmen, ki je imela S model: tvoja višina .

 

Hvala za konstruktivne odgovore.

175 cm 😏.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, KARMEN1 pravi:

175 cm 😏

Višine je povsem dovolj, še posebej če je "dolgonoga":)

En namig, CB500X je še boljši...

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zelo velik dejavnik je, koliko širok ima sedež motor.... koliko je voznica "široka" v bokih....in koliko ima obložena stegenca z "naravno spominsko peno"

... Karmen je suha in visoka... pa na dolge noge nasajena..... zato ni neka referenca za pomerjanje višine mopedov...    :P

Sem videl v soboto neko žensko manjše rasti v Senju na Hondi CB500 (....zdej ne vem, al je bil starejši tip... ali pa pač bolj retro novejša... se ne spoznam)... ampak je z lahkoto dosegla do tal....

ER6 je tudi zelo nizek... ampak ima pa za moj okus zelo neroden sedež... zelo širok ..pa ti to avtomatično skrajša nogi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Zivnorc pravi:

Sem videl v soboto neko žensko manjše rasti v Senju na Hondi CB500

A tole? :hmm:

Slika.JPG.fd31afaefd3bf90ea171970659e7bb68.JPG

CB500X do letnika 2018 je sedež 800mm nad tlemi 17" prednje kolo. Letniki od 2019 imajo 19" prednje kolo in nekaj več hoda vzmetenja tako, da je višina sedeža 830mm.

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Hondo cb 500 se lahko še dodatno zniža.

164cm visoka oseba BP s celim stopalom na tleh.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NC 750X, model 2021, moja višina 170 cm in notranja dolžina noge 78 cm, sem z obema stopaloma nekje 90% na tleh. Pri prejšnjih  modelih, sem bil z obema nogama na prstih. Tako da za nižje osebe je model 2021 odličen. Sploh za začetnike, ker ima še nižje težišče kot prejšnji modeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
pred 6 urami, KARMEN1 pravi:

Menda imam za nc 750s, verjetno so enaka.

Kako bi lahko uredili izmenjavo in placilo zanje? Verjetno ne rabis vec, ce si ze davno prodala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej povej, kaj rabiš nujno, ti bom slikala.

Lahko ti pošljem po pošti.

Rada imam sladoled, najmanj 3 kepice, s smetano, prelivom, in čokoladnimi mrvicami 🤣🤣🤣.

20220720_070005.jpg

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

Če koga zanima imam za prodam:

- popolnoma nov, nerabljen 45 l zadnji original Honda Topcas,

 

Piši na zs..če te zanima.

Screenshot_20230328-144205_Gallery.jpg

Screenshot_20230328-144411_Gallery.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!