Skoči na vsebino

DSG menjalnik


Misek

Priporočene objave

definitivno se je nekdo v nasi familiji odlocil, da bo povprasal o tem predno se je odlocil za nakup powershift menjalnika :closedeyes:

tako da informacije iz avtohise v grazu... mariboru.....

glede kolicine olja ti pa ju3 preverim

lp m

Prosim, ker so sodelavcu na rednem servisu pri 60.000 km menjali olje pri S-maxu ( avto je star eno leto ), nalili so mu ga samo 5 litrov - 2 litra premalo in je imel veliko problemov, predno so ugotovili kaj je narobe.

Predvsem me zanima, kje piše da v tem menjalniku ne potrebuješ menjati olja, tega podatka nismo našli nikjer, tudi v servisni knjžici ne, pri uradnem predstavniku v LJ pa ti povejo, da ga je potrebno menjati vsakih 60.000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem me zanima, kje piše da v tem menjalniku ne potrebuješ menjati olja, tega podatka nismo našli nikjer, tudi v servisni knjžici ne

A v tej knjižici piše, kdaj je treba menjat olje v motorju?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A v tej knjižici piše, kdaj je treba menjat olje v motorju?

D.

Poglej Danci, clovek je napisal, da pri S-maxu na menjalniku ni potrebno nikoli menjati olja.

Preprosto me zanima, kje to piše, ker so ga sodelavcu na servisu na 60.000 km menjali in to zelo šalabajzersko.

Da, v moji servisni knjižici avtomobila piše vse, kar je potrebno narediti za vsak servis, vključno s tem koliko delovnih ur bo porabljeno in s tem posledično tudi obračunano. Kdo bi verjel kaj takega a ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, v moji servisni knjižici avtomobila piše vse, kar je potrebno narediti za vsak servis, vključno s tem koliko delovnih ur bo porabljeno in s tem posledično tudi obračunano. Kdo bi verjel kaj takega a ????

A za menjalnik ti pa ne piše? :hmm:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam Forda :blush:

Predvsem me zanima, kje piše da v tem menjalniku ne potrebuješ menjati olja, tega podatka nismo našli nikjer, tudi v servisni knjžici ne, pri uradnem predstavniku v LJ pa ti povejo, da ga je potrebno menjati vsakih 60.000 km.

Sem mislil, da govorimo o tej knjižici...

In če v tej knjižici piše, kdaj se menja olje v motorju, ne pa, kdaj se menja olje v menjalniku, bi tudi jaz smatral, da periodična menjava olja v menjalniku pač ni predvidena. :unsure: Ali je to s stališča dolgotrajnega delovanja menjalnika smotrno ali ne, je pa druga zgodba.

Tudi pri nekaterih BMW menjalnikih menjava olja ni predvidena (sem prebral na par nemških in USA forumih).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mislil, da govorimo o tej knjižici...

In če v tej knjižici piše, kdaj se menja olje v motorju, ne pa, kdaj se menja olje v menjalniku, bi tudi jaz smatral, da periodična menjava olja v menjalniku pač ni predvidena. :unsure: Ali je to s stališča dolgotrajnega delovanja menjalnika smotrno ali ne, je pa druga zgodba.

Tudi pri nekaterih BMW menjalnikih menjava olja ni predvidena (sem prebral na par nemških in USA forumih).

D.

Fora je, da so sodelavcu zamenjali olje pri S-Maxu v menjalniku pri 60.000 km, drago zaračunali in ga nalili tudi 2 litra premalo - šalabajzerji....

Osebno sem tudi mnenja, da je DSG menjalnik tako delikatna zadeva, da rabi menjavo na vsakih 60.000, ker je vsako nadaljnje servisiranje mnogokrat dražje. Jaz ga pri svojem menjam isto, na uradnem servisu sicer okoli 250 - 270, drugače pa 170 € z originalnim oljem in filtrom - tako vsaj ni problema in ni predrago...

Je pa res, da te probajo na servisu čim bolj nategnit, odkrito povedano.

Kaj čmo - tko mamo ,-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Pise "Sealed for life". Katera zadeva pa je narejena za vecno? 

Potem, ce je za vecno, zakaj rabi sito v menjalniku oz. filter?

Olje se menja v vsakem avtomatu, tudi v rocnem bi se, ce bi menjaval 10 krat toliko (kot menjava avtomatik)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Blue1973 pravi:

Pise "Sealed for life". Katera zadeva pa je narejena za vecno? 

Potem, ce je za vecno, zakaj rabi sito v menjalniku oz. filter?

Olje se menja v vsakem avtomatu, tudi v rocnem bi se, ce bi menjaval 10 krat toliko (kot menjava avtomatik)

Narobe razumeš zadevo...

Sealed for life pomeni za ocenjeno življensko dobo menjalnika, ne avtomobilsko ali tvojo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

ford power shift: olje se menja na 60000 km in basta.

V nekatere modele gre 6l v druge 7l vidiš po VIN št.

zobati jermen 2.0 tdci dw10 pa na 200000km oz. 10 let in ne na 240000 kot je nekdo omenil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
Ob 21. 8. 2018 ob 20:56, ELO pravi:

vw 2.0 btdi, 240 konjev, ob prodaji pri 130kkm prestavljal ko prvi dan.

seveda z že opisanimi servisi na 60kkm.

Meni ne delajo nobenih servisov,pravijo da ni potrebe in ni zahtevano :blush:

  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/23/2018 at 8:11 PM, HD-Dyna said:

Meni ne delajo nobenih servisov,pravijo da ni potrebe in ni zahtevano :blush:

Tudi BMW trdi enako - za tocno tiste menjalnike, za katere ZF (proizvajalec) predpisuje servise vsakih 120k km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Zok pravi:

Tudi BMW trdi enako - za tocno tiste menjalnike, za katere ZF (proizvajalec) predpisuje servise vsakih 120k km...

Tudi Mercedes je trdil, da ni potrebnega servisiranja ... pa so crkavali na veliko... Nato je predpisal servise na 120k,pa so še vedno crkovali...Sedaj na 60k in so zadeve v redu, nič več napak kot pri ostalih avtomatskih menjalnikih ...

Bom videl kaj bo, tovarniška garancija je 200k ali 6 let ;-)

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem mal poklical okol mehankarje za avtomatske menjalnike. Bili so zlo skrivnostni :naughty:, zvedel nisem nč, le to, da ročni "menda" sedaj crkujejo že bolj kot avtomatika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!