Fadil

Avtomatski mazalec verige

469 objav v tej temi

Na svojo staro Yamaho XTZ750 Super Tenere želim pred sezono montirati enega izmed avtomatskih mazalcev verige! Ogledal sem si kar nekaj spletnih strani, od Scottoilerja, Moto-Oiler, Pro-Oiler itd... in nekako mi je najbolj všeč Scottoiler! Želel sem kupiti ta najnovejši V-System, vendar nisem prepričan, če je to primerno za moj motor, saj ko sem gledal instalacijski video, sem bil malo zmeden. Na cevi za vakum original vijak ven, pa Scottoiler vijak noter itd... Sploh ne vem, če jaz vse to imam!? Zdi se mi precej komplicirano in bolj za novejše motocikle... Prosil bi vas za pomoč in nasvete, kaj kupiti za mojo staro Yamaho?

Lep pozdrav

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Sem temo že pregledal, vendar nikjer ni konkretno debata o mojem tipu motocikla! Razen tisti poljski Moto-Oiler imajo na starih XTZ750, vendar je samo stikalo resnično po poljsko pritrjeno na balanco! S kabelsko vezico... :rolleyes:

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Zakaj bi bil pa tvoj tip motocikla kaj drugačen od drugih, kar se tiče oilerjev? Pač inštaliraš, nastaviš, zaženeš in uporabljaš.

trebor je to všeč

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Sem temo že pregledal, vendar nikjer ni konkretno debata o mojem tipu motocikla! Razen tisti poljski Moto-Oiler imajo na starih XTZ750, vendar je samo stikalo resnično po poljsko pritrjeno na balanco! S kabelsko vezico... :rolleyes:

Tole sem mislil, ko sem rekel montirano po poljsko:

http://www.motooiler...emid=22&lang=en

Klikni na Yamaho XTZ750 Super Tenere!

Popravljeno . Popravil Saladin

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Hvala za povabilo! Če se bom odločil za mazalec verige od Letečega, se res oglasim, saj kot vidim nisva daleč narazen!

Ja samo 15 minut z prevozom, če jo mahneš peš pa 1uro čez Hom.

Sistem je zelo preprost in brez nepotrebne elektronike, vakumov in podobnega. Posoda za olje, cevka, regulator, el. ventil in par vezic. To je vse.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Sistem je zelo preprost in brez nepotrebne elektronike, vakumov in podobnega. Posoda za olje, cevka, regulator, el. ventil in par vezic. To je vse.

Kje se pa da to videt, a je kje na forumu???

lp A

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Kje se pa da to videt, a je kje na forumu???

lp A

Na mojemu CBF 1000 (da mu malo reklame naredim) (od Letečmana!) & rezervarček za celih 11.000 kilometrov

Je pa fajn!

Za lenuhe, kot sem sam... :O :yes:

MARJA in DXR16 je to všeč

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Na mojemu CBF 1000 (da mu malo reklame naredim) (od Letečmana!) & rezervarček za celih 11.000 kilometrov

Je pa fajn!

Se strinjam. Če bi lahko na Vari rezervarček postavil bol pokončno (pod sedežem je skoraj v leže), bi eno polnjenje zadostovalo za celo sezono!

Tako pa moram paziti, da ne nalijem preveč, kajti v vožnji v klanec se zgodi, da prične istekati na oddušek.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Je pa fajn!

Nisi edini " lenuh ". Jaz mam gor Scottoiler in to že zelo dolgo. Leteči jih takrat še ni delal.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Jst mam scotta kupljenega za 60 eur v akciji v lojzu. Ena vakumska cevka, zadost solidni narjena stvar za svoj denar. Kolk tocno drzi rezervarcek nimam pojma, vem pa da preceeeeej dolgo. Ketna mi je hvalezna :yes: :lol:

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Če bi lahko na Vari rezervarček postavil bol pokončno (pod sedežem je skoraj v leže), bi eno polnjenje zadostovalo za celo sezono!

Tako pa moram paziti, da ne nalijem preveč, kajti v vožnji v klanec se zgodi, da prične istekati na oddušek.

Ni nujno!

Na koncu imaš cevko za oddušek (iberlauf). Postavi jo pokonci (na višjo točko - lahko nekam pod Top-Case) in ti ne bo iztekal.

Ajnfoh, ne!

trebor je to všeč

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ni nujno!

Na koncu imaš cevko za oddušek (iberlauf). Postavi jo pokonci (na višjo točko - lahko nekam pod Top-Case) in ti ne bo iztekal.

Ajnfoh, ne!

Višje kot jo imam( ja,pod ploščo za kufer med satovje sem jo zmontiral!) ne gre, pa je v klanec konkretno iztekalo. Zdaj sem si zmontiral dodatno lovilno posodo kamor se nateče "rezerva" za v primeru, da bi na poti slučajno zmanjkalo.

Popravljeno . Popravil raza

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Tule imaš še eno bistveno enostavnejšo in predvsem cenejšo varianto (glede na to da je govora o stari XTjk)... pa še zmagovalec testa je:

http://www.tutorochainoiler.com/

Lani smo jih na mojem dvorišču zmontiral ene 7...

Meni deluje odlično, več imaš pa opisano tule:

http://www.motosvet.com/tabla/topic/234-verige-prenosi-spreji-za-verige/page__st__2160

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Tule imaš še eno bistveno enostavnejšo in predvsem cenejšo varianto (glede na to da je govora o stari XTjk)... pa še zmagovalec testa je:

http://www.tutorochainoiler.com/

Lani smo jih na mojem dvorišču zmontiral ene 7...

Meni deluje odlično, več imaš pa opisano tule:

http://www.motosvet..../page__st__2160

Tale tvoja zadeva je res poceni, vendar ko sem bral tvoj prispevek, je bilo potrebno še precej dodatnega dela in materiala! Sam sem bolj ziheraš in želim imeti zadevo preprosto in kvalitetno! Pa še enega majstra, da mi bo to zmontiral! :rolleyes:

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Tale tvoja zadeva je res poceni, vendar ko sem bral tvoj prispevek, je bilo potrebno še precej dodatnega dela in materiala! Sam sem bolj ziheraš in želim imeti zadevo preprosto in kvalitetno! Pa še enega majstra, da mi bo to zmontiral! :rolleyes:

Samo glede na to, kakšne stare sklepe voziš :), se boš počasi moral kaj tudi sam naučit in to je idealno priložnost. Nimaš kaj zajebat. Boš pač tako dolgo popravljal, da bo OK. Marsikdo se uči na ta način,seveda pa pred delom kaj prebere. Mislim, da lahko na prste prešteješ, koliko motomarsovcev je po stroki mehanikov.

lp A

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Imaš prav! Knjigo sem že kupil, gledal mehanika ( forumski kolega ) kaj in kako dela! Dejansko ne vidim nobenega velikega problema! Samo še orodje kupim, pa malo poguma, pa bo! Drugače pa tile moji stari sklepi, odkar so v moji lasti, so vrhunsko vzdrževani in negovani! Vseeno, je pa res da je star... :D

Zok je to všeč

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Imaš prav! Knjigo sem že kupil, gledal mehanika ( forumski kolega ) kaj in kako dela! Dejansko ne vidim nobenega velikega problema! Samo še orodje kupim, pa malo poguma, pa bo! Drugače pa tile moji stari sklepi, odkar so v moji lasti, so vrhunsko vzdrževani in negovani! Vseeno, je pa res da je star... :D

Sej s temi starimi sklepi nisemmislil nič slabega,moj je še starejši. :)

lp A

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se

• Zadnji brskalci   0 članov

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• thumper
      ne govori Borutt-u rđav kurac.. se ni treba spuščat tako nizko..  je pa zapel za to besedo "kazen/globa" samo zato , da mu ni treba komentirat mojega odgovora na njegov "No, pa daj primer. " ..... 
    • GoBobi
      200 strani je nastalo iz tvojih zapisov. Je kot en dnevnik . Porihtej si pogonski sklop (noge, kolke, medenico ). Ajd!  
    • GoBobi
      Pizda ste nadležni na zadnjih treh straneh ... Ajd! P.S.: mogoče ne paše v kontekst, tko kot vaše nabijanje v tej temi ampak se mi je vseen ena stara srbska "poslovica" prikradla - "rđavom kurcu i dlaka smeta"  
    • thumper
      meni na x-cover dela brez prolemov .. čas je da se posloviš od nokie 9310i .. sicer se je pa chat vrnil 1 uro pred tole tvojo objavo torej ti ne dela problemov.
    • thumper
      glôba tudi glóba -e ž (ó; ọ́) denarna kazen: naložiti komu globo; plačati globo;sodišče ga je kaznovalo z globo http://sskj.si/?s=globa če je globa denarna kazen se obešaš na nepravilno besedo in spet speljuješ debato nekam stran .. lahko pa daš pobudo za spremembo slovarja ..  
  • Zadnje aktivne teme na forumu