Skoči na vsebino

Avtomatski mazalci verige


Noise
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Priporočene objave

53 minutes ago, MiNa said:

Da.

pa si razmišljal/imaš v planu na kakšen elekroventil nardit?

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, siks pravi:

...kolikor berem tvoje objave, so mi zelo všeč. pišeš razumljivo, strpno, argumentirano, pa še v lepi slovenščini...več tega...

Hvala. Trudim se, čeprav mi vedno ne uspe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak ste me zmedli da bom raje ketno mazal na 300km... 

Mimogrede, na fz6 sem to počel med tankanjem... Ketna ima 42kkm pa še je ok :) ...

doma pa na 2-3kkm vap na vročo vodo, mal petroleja pa razmaščevalec.. 10 min spucano v nulo...

Te cevi ipd mi niso nič kaj.... Priznam pa da bi ga imel, če bom najdu kaj "skritega" z minimalnim posegom....

Za ljudi ki doma "nimajo možnosti pranja" pa je zadeva verjetno raketa :) 

Hvala vsem  za slike :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Matej207 pravi:

Te cevi ipd mi niso nič kaj.... Priznam pa da bi ga imel, če bom najdu kaj "skritega" z minimalnim posegom....

 

Nekdo je v stiski s prostorom vse skupaj stlačil pod registrsko tablico.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Texo pravi:

pa si razmišljal/imaš v planu na kakšen elekroventil nardit?

Ne, ker sem (v bistvu oba)  s takšno "trotlziher" izvedbo zaenkrat zadovoljna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Matej207 pravi:

Tak ste me zmedli da bom raje ketno mazal na 300km... 

Mimogrede, na fz6 sem to počel med tankanjem... Ketna ima 42kkm pa še je ok :) ...

doma pa na 2-3kkm vap na vročo vodo, mal petroleja pa razmaščevalec.. 10 min spucano v nulo...

Te cevi ipd mi niso nič kaj.... Priznam pa da bi ga imel, če bom najdu kaj "skritega" z minimalnim posegom....

Za ljudi ki doma "nimajo možnosti pranja" pa je zadeva verjetno raketa :) 

Hvala vsem  za slike :) 

Ni problem v tem kot si napisal.

Naprimer greš na potovanje in prvi dan odpelješ 600 km ali več ne glede na vremenske razmere. Vržeš samo pogled na verigo, da vidiš koliko je mastna malo pripreš, odpreš ali pustiš. V tam je bistvo. Z enim polnjenem se, da naredit do 5000 km mogoče tudi več.

Moraš pa tudi vedeti, da viskoznost masti je čisto drugačna kot je olje. Namazano imaš še vse ostalo kjer ni potrebno.

Pri mazanju z oljem je pravilo manj je več. Pogledaš verigo, če je lepo sivkasta je to to. 

Ne bom pa trdil, da se naredi kaj več km. ker so motorji dostikrat kot potovalne kamele.

Glede tipa pa ima vsak + / - 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, vendar so razlike med optimalno in samo mazano ketno tako minimalne, da po mojem ni omembe vredno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kaj je mogoče kdo, ki je vgradil scottoiler v-system na bmw s1000 (rr,r,xr)? Je zadevo mogoče vgradit na ta motor? Da ne bom brezveze razkopaval :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/12/2017 at 1:45 PM, Matej207 said:

Te cevi ipd mi niso nič kaj.... Priznam pa da bi ga imel, če bom najdu kaj "skritega" z minimalnim posegom....

matej, tako nekako zgleda končna verzija na tracerju 900 .. cevi se ne vidijo, so lepo "skrite" .. injector je montiran na notranjo stran nihajke, tako da se injector tudi ne vidi preveč .. cev gre po spodnji strani nihajke in se je od strani niti ne vidi .. 

injector:

20170127_194225.jpg

cev na spodnji strani nihajke:

20170127_182300.jpg

"rezervoar" na desni strani pod stranskimi plastikami:

20170127_195750.jpg

 

slike niso bog ve kaj, ampak jih nisem nardil za namene predstavitve .. mogoče naslednjič .. ;)

dela je nekaj, ne tolko kar se zahtevnosti tiče, ampak predvsem časovno, če pač hočeš nardit, da je OK in nekako zgleda .. seveda se ob pomoči mične asistentke in 2 sixpackov vseskup zavleeeečeeeeee .. :drunk: ;)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na obstoječi vijak na notranji strani nihajke ..

20170127_162034.jpg

pred tem je bilo potrebno rahlo modificirati (odrezati/pobrusiti) originalni nosilec aplikatorja ..

20170127_161524.jpg

naj omenim še, da je na vijaku že v originalu treadlock (lepilo navoja), tako da lepo očistit vijak in ga na novo namazat pred končno montažo .. :)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A prav takega ima kdo od vas (da ne rabim gledat vse še enkrat nazaj :blush:)? Nikoli prej nisem razmišljal o nakupu mazalca, ampak ketensprej nucat vsake dva dni furanja (pa še študirat, kdaj sem špricu, pa kolk jih bom zdejle še naredu, da bo okrog 400 - 500 km od nazadnje) mi pa mogoče tudi ni. Pa še centralnega stojala nimam :P.

Pa še eno bogokletno vprašanje... A je kdo od vas, ki je dol vrgu kateregakoli od kupljenih mazalcev, ker ni bil zadovoljen z njegovim delovanjem? Načeloma ste v tej temi kar vsi ZA :whistle: .

 

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ga nism dol vrgu, pa ne verjemem da ga kdo je...se človek preveč razvadi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, GoBobi pravi:

A prav takega ima kdo od vas (da ne rabim gledat vse še enkrat nazaj :blush:)? Nikoli prej nisem razmišljal o nakupu mazalca, ampak ketensprej nucat vsake dva dni furanja (pa še študirat, kdaj sem špricu, pa kolk jih bom zdejle še naredu, da bo okrog 400 - 500 km od nazadnje) mi pa mogoče tudi ni. Pa še centralnega stojala nimam :P.

Pa še eno bogokletno vprašanje... A je kdo od vas, ki je dol vrgu kateregakoli od kupljenih mazalcev, ker ni bil zadovoljen z njegovim delovanjem? Načeloma ste v tej temi kar vsi ZA :whistle: .

 

Ajd!

Ja . Je čist ok. Dela na principu podtlaka. Samo kupi in zmontiraj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Rogerg pravi:

Snecer a si ze dobu/ zmontiru? Ni slikc..

Sem dobil ja, v temi versys je prvi del, montaža rezervoarčka.

http://motosvet.com/tabla/topic/19183-kawasaki-versys/?do=findComment&comment=2319229

Sedaj pa čakam (temperature), da prvo menjam svež verižni set, da se dela na zdrave temelje, plus nastavek si pripravljam za nihajko, originalni mi ni čisto ok.

Veliko navlake bo skrite, tako da mislim, da bo premium izvedba.

WP_20170125_001.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, GoBobi pravi:

Še eno podvprašanje :P... Imate vsi samo en cuzl, iz katerega kaplja olje, ali imate unga z dvema cuzloma, al kuga :huh:...

Ajd!

Oba sem dobil poleg, gre pa gor seveda dvojni, ker je to optimalno :) enojnega bi pa dal, če bi bil primoran zaradi konstrukcije zadnjega dela.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Sem dobil ja, v temi versys je prvi del, montaža rezervoarčka.

http://motosvet.com/tabla/topic/19183-kawasaki-versys/?do=findComment&comment=2319229

Sedaj pa čakam (temperature), da prvo menjam svež verižni set, da se dela na zdrave temelje, plus nastavek si pripravljam za nihajko, originalni mi ni čisto ok.

Veliko navlake bo skrite, tako da mislim, da bo premium izvedba.

WP_20170125_001.jpg

 

Škoda, da nisi vzel zadnji zobnik z gumo. Tako se  ti olje bolj lepo rastegne.

 

pred 53 minutami, GoBobi pravi:

Še eno podvprašanje :P... Imate vsi samo en cuzl, iz katerega kaplja olje, ali imate unga z dvema cuzloma, al kuga :huh:...

Ajd!

Tudi z enim cuzlom bo ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Snecer pravi:

Oba sem dobil poleg, gre pa gor seveda dvojni, ker je to optimalno :) enojnega bi pa dal, če bi bil primoran zaradi konstrukcije zadnjega dela.

tako je, na kavi sem mel 2 cuzla, kar je boljše, na GTju pa žal ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa mi prosim razložite po kmečko zakaj sta potrebni dve kapalni sondi ..............ker meni se zdi ,da je to marketinški prijem za ovce , sam imam na vseh prejšnjih in zdejšnjih motorjih enojno ki opravlja delo bolje kot dvojna , kjer sem videl več pacanja sploh pa več možnosti ko zapne kakšna veja po poškodbi .......z enojno je povsem dovolj namazana veriga ,saj olje raztegne centrifugalna in še kakšna sila  itd .......ampak , bi si vseno želel razlago tistih , ki trdijo da so 2 kapalni sondi boljše kot enojna .....dejmo , za vse potencialne kupce razjasnit zakaj .........bom sodeloval in izpodbijal nebuloze ki se bodo valile ......3.2.1.........

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!