Fadil

Avtomatski mazalec verige

469 objav v tej temi

pred 2 minutami, Frenk 67 pravi:

Tvoja gravitacija ni niti približek optimalnega mazanja. Pa pri pro-oilerju ni treba nič vrtat po motorju in ležeča flaška ni noben problem, ker pač ni gravitacijski ampak ima pumpo. :ras: O lepoti pa res ne bom razpravljal, pač stvar okusa. :smoke:

Tutoro deluje na principu tresljajev izkorišča pa gravitacijo. torej občutljiv je na spremembe temperature, na hitrost pa malo ali nič.

HD-Dyna je to všeč

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Takole po 1500km nasvija oiler za manj kot 10€. Oba motorja imata enak princip, cev kot rezervoar, pipo za doziranje in gravitacijo za dotok.

Svetli kolesni obroč (F650GS)

DSC02049.JPG

Črn kolesni obroč (MT07)

DSC02048.JPG

Olje verigol.....

Packarijo pobrišem s papirnato brisačo.

HD-Dyna, ciciban, Texo in 3 drugih je to všeč

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

pred 55 minutami, Snecer pravi:

Vir pa seveda konkurenca, ki ima že homepage na nivoju iznajdbe interneta, da ne govorim o elektronski in žičnati navlaki, ki jo je potrebno namestiti + stikalo na motor, da za novoletne praznike motor samo postaviš v sobo namesto jelke. Razlika je samo v tem, da namesto iglic, kaplja dol olje.

Montaža pa lična, da bolj ne more biti :) glomazno stikalo, vrtanje v nihajko (ok ajde, ni vezic), prostor za orodje z ležečo flaško, kar je daleč od optimalnega, kablovje po celem motorju. In še češki izgled komponent.

Spet same pavšalne ocene, brez mnenja o osnovnem namenu produkta, torej mazanju verige. 

Če je homepage arhaičen, to ne poslabšuje lastnosti mazanja.

Način in izvedba montaže je stvar osebnega ukusa in seveda spretnosti. Delež "elektronske in žične navlake", ki jo prispeva Pro-Oiler, je v kolikor toliko sodobnem motorju, bi ocenil preko palca, manj kot 5%.

Motor v dnevni sobi ni nobena redkost, ampak, na žalost, v konkretnem primeru bo moralo iti brez kapljanja.

Ne vem, kaj tebi pomeni "češki izgled". Spominja me na arhaično pojmovanje za nekaj slabega in cenenega iz časov, ko smo mislili, da smo mi najboljši. 

Če govorimo o optimalnosti še tole: kaj je bolj optimalno, stikalo na dostopnem mestu, s katerim med vožnjo lahko menjaš režim mazanja (suho, dež, prašna cesta) ali ustavljanje in mehanično nastavljanje mazalca glede na pogoje vožnje. Jaz bi trdil, da je prva opcija optimalnejša, ne glede na "češki izgled". Tebi se ni treba ponovno opredeliti, saj si se že skozi vse objave o izdelkih, ki jih poznaš iz opisov, nimaš pa z nobenim konkretnih izkušenj. 

Če reduciram uporabnike, lahko o Tutoru kompetetno piše DAMI34, o Scottoilerju Kmet2, o Pro-Oilerju pa, recimo, jaz, ki sem ga uporabljal na dveh motorjih. 

Pred časom sem dobronamerno napisal lastnosti mazalca. Potrudil sem se opisati razloge, zakaj sem se odločil za Pro-Oiler. Ne vem, ali si ga prebral ali ne. Vem le to, da na ta opis nisi imel nobenega komentarja, čemur se sicer, koliko je "iz priloženega na MS razvidno", težko izogneš.

Popravljeno . Popravil nemo
DinDiin, Rdeči, Frenk 67 in 5 drugih je to všeč

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
pred 10 minutami, Snecer pravi:

Pokaži fotke, kako imaš montirano, bo komu bolj pomagalo, kot pa pisarjenje.

Zdej si ga pa najdu. Ne more, ker ga je na mojega premontiru.  Ni najdu načina da ga priredi za mazanje kardana. :D

DAMI34, HD-Dyna, Dark in 3 drugih je to všeč

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
pred 7 minutami, siks pravi:

...kolikor berem tvoje objave, so mi zelo všeč. pišeš razumljivo, strpno, argumentirano, pa še v lepi slovenščini...več tega...

Hvala. Trudim se, čeprav mi vedno ne uspe...

ciciban, MMF, solorider in 4 drugih je to všeč

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Tak ste me zmedli da bom raje ketno mazal na 300km... 

Mimogrede, na fz6 sem to počel med tankanjem... Ketna ima 42kkm pa še je ok :) ...

doma pa na 2-3kkm vap na vročo vodo, mal petroleja pa razmaščevalec.. 10 min spucano v nulo...

Te cevi ipd mi niso nič kaj.... Priznam pa da bi ga imel, če bom najdu kaj "skritega" z minimalnim posegom....

Za ljudi ki doma "nimajo možnosti pranja" pa je zadeva verjetno raketa :) 

Hvala vsem  za slike :) 

izibajker je to všeč

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
pred 12 minutami, Matej207 pravi:

Te cevi ipd mi niso nič kaj.... Priznam pa da bi ga imel, če bom najdu kaj "skritega" z minimalnim posegom....

Nekdo je v stiski s prostorom vse skupaj stlačil pod registrsko tablico.

Dark in ciciban je to všeč

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
pred 1 uro, Texo pravi:

pa si razmišljal/imaš v planu na kakšen elekroventil nardit?

Ne, ker sem (v bistvu oba)  s takšno "trotlziher" izvedbo zaenkrat zadovoljna.

izibajker, maxxa in ciciban je to všeč

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
pred 2 urami, Matej207 pravi:

Tak ste me zmedli da bom raje ketno mazal na 300km... 

Mimogrede, na fz6 sem to počel med tankanjem... Ketna ima 42kkm pa še je ok :) ...

doma pa na 2-3kkm vap na vročo vodo, mal petroleja pa razmaščevalec.. 10 min spucano v nulo...

Za ljudi ki doma "nimajo možnosti pranja" pa je zadeva verjetno raketa :) 

Hvala vsem  za slike :) 

Ni problem v tem kot si napisal.

Naprimer greš na potovanje in prvi dan odpelješ 600 km ali več ne glede na vremenske razmere. Vržeš samo pogled na verigo, da vidiš koliko je mastna malo pripreš, odpreš ali pustiš. V tam je bistvo. Z enim polnjenem se, da naredit do 5000 km mogoče tudi več.

Moraš pa tudi vedeti, da viskoznost masti je čisto drugačna kot je olje. Namazano imaš še vse ostalo kjer ni potrebno.

Pri mazanju z oljem je pravilo manj je več. Pogledaš verigo, če je lepo sivkasta je to to. 

Ne bom pa trdil, da se naredi kaj več km. ker so motorji dostikrat kot potovalne kamele.

Glede tipa pa ima vsak + / - 

Dark, DAMI34, ciciban in 1 drug je to všeč

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.