Skoči na vsebino

Maksimalna ŠIRINA motorja (100cm)


gift

Priporočene objave

Ja, ampak hec je v tem, da v ponudbi obstaja tudi "navaden" Stelvio, ki ni NTX, na katerega lahko daš popolnoma iste nosilce in popolnoma iste kufre, ampak v tem primeru so nosilci in kufri dodatna oprema, ki ni vpisana v osnovno homologacijo motornega kolesa in si v neskladju z zakonom.

Edina razlika pri vsem skup pa so tri črke: N T X

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

 

točno tule se jaz na smrt kregam s stručkotom, ki mi trdi nasprotno. In noče razumeti, da obstaja točno taki motorji in take zadeve, kot si jih ti opisal.

mislim pa da tale odstavek:

da je dotično motorno kolo homologirano skupaj s kufri in jim torej policaji nič ne morejo. 1m širine gor al pa dol,

reši vse probleme, ki jih stručko ni znal pojasniti ljudem, ki so ga o tem spraševali.

Dami zaključuje :P

 

Ti si pa res en stručko. 

Imaš internet ? Potem pa si poglej podatek za tega Gucija. Uraden podatek širine motorja je 105 cm. Torej je lahko s kovčki širok 1,05 m, ker je podatek o širini motorja vpisan v homologacijo. Boš sprocesiral to logičnost ? Seveda se boš spomnil, koliko je lahko motorno kolo široko. Bo šlo ? Si poiskal podatek za Geesa, Geteerja ali kakšnega drugega ? Nisi,ker samo nabijaš in nakladaš. Ti je že GoBobi napisal, da je pomemben podatek v homologaciji. Poglej podatek za svoj motor. In za tega Gucija piše, da je širok 1,05 m in je tako homologiran. Ostali motorji pa niso toliko široki. Se ti da to dopovedati ? Pa boš mogoče razumel, da so kovčki tovor, kateri ne smejo biti širši od enega metra, saj je uradna širina motorja manjša od enega metra in je motor s kovčki preširok ? 

Kaj nisem jaz znal pojasniti ? Spet nekaj nabijaš in zavajaš. Pojma nimaš o določeni zadevi, pa vendar nekaj nabijaš in pametuješ. Res si smešen s temi svojimi izjavami. Jaz sem trdil, da ne obstajajo neki motorji z nekimi dimenzijami ? Zakaj se kar naprej smešiš s takšnimi izjavami ? Širina motorja je določena in vpisana v homologacijo. Si videl podatek o dovoljeni širini motorja ? Je manj ali več, kot en meter ? Poišči, stručko. 

 

pred 17 minutami, Dr_Jakob pravi:

Ja, ampak hec je v tem, da v ponudbi obstaja tudi "navaden" Stelvio, ki ni NTX, na katerega lahko daš popolnoma iste nosilce in popolnoma iste kufre, ampak v tem primeru so nosilci in kufri dodatna oprema, ki ni vpisana v osnovno homologacijo motornega kolesa in si v neskladju z zakonom.

Edina razlika pri vsem skup pa so tri črke: N T X

NTX je homologiran s širino 1,05 m. Vsaj takšen je podatek proizvajalca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, dolgo smo se mučili, da smo ugotovili, zakaj so eni motorji lahko preko metra s kovčki, drugi pa ne.

Ste nas nekateri fajn hecali....saj je prav, lahko bi to prej pogruntali. Ja pa zakonik res napisan kot SP (po Damijevo), če ne poznaš vseh predpisov, si ne moreš veliko pomagat...:P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če sem prav razumel: Največja širina tovora, vključno z namontiranimi kovčki, je lahko 1 meter, razen kadar je motor že homologiran za večjo širino.

A je res možno 15 strani nakladanja strniti v en stavek?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

v bistvu se tut tam ni nič ugotovilo :D bi bilo pa dobro, če vse nabijanje tja preselim.

Že zdavnaj se je ugotovilo. Samo ti tega nočeš priznati. Kar preberi si zadnje zapise. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Že zdavnaj se je ugotovilo. Samo ti tega nočeš priznati. Kar preberi si zadnje zapise. 

objava katero si citiral je bila premaknjena iz teme Kovčki, nanašala se je pa na naslov in pisanje v tej temi. :ras:

Drgač pa ja, ugotovilo se je, da vam ni vsega za verjet :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

objava katero si citiral je bila premaknjena iz teme Kovčki, nanašala se je pa na naslov in pisanje v tej temi. :ras:

Drgač pa ja, ugotovilo se je, da vam ni vsega za verjet :P

 

Saj lahko preizkusiš srečo na tej ali pa na drugi strani Alp. Boš spoznal razliko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Saj lahko preizkusiš srečo na tej ali pa na drugi strani Alp. Boš spoznal razliko. 

Jurček Jankovičev bi rekel:

odgovor je enak prejšnjemu :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Jurček Jankovičev bi rekel:

odgovor je enak prejšnjemu :fyou:

On je zelo inteligenten fant, veš. Prav z vsako izjavo to potrdi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Borutt pravi:

On je zelo inteligenten fant, veš. Prav z vsako izjavo to potrdi. 

ma dobre reference :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem malo brskal po Subito. it. in autoscout  gledal potovalne motorje. Prišel do zaključka, da so zelo široki na uč preko 110 cm. Očitno se oni s tem kaj dosti ne obremenjujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Rdeči pravi:

Danes sem malo brskal po Subito. it. in autoscout  gledal potovalne motorje. Prišel do zaključka, da so zelo široki na uč preko 110 cm. Očitno se oni s tem kaj dosti ne obremenjujejo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Moj ima v homologaciji napisano 105cm. Kar je zračunano z eno od opcij dodatne opreme kufrov Trax.

Drugače ima čez najširši del belance 95 cm z originalnimi plastičnimi kufri, ki so ožji od belance.

Upam da karabinjerji ne bojo merili ker je preozek :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, ampak z nekaj preseravanja bi se ta 74. člen morda dalo brati tudi tako, da je vsak stranski kovček svoj tovor (levi kovček ni del desnega, nimata medsebojne veze) in tako noben od njiju ne presega maximalne širine tovora, torej 1m .. ali? ne vidim, da bi kje navajali skupne širine vseh tovorov ..

(5)Na enoslednih vozilih tovor lahko sega največ pol metra preko sprednjega in zadnjega dela vozila, njegova širina pa ne sme presegati enega metra. Na enoslednih vozilih ni dovoljeno prevažati nezavarovanega nevarnega orodja (kose, vile ipd.).

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!