Skoči na vsebino

Maksimalna ŠIRINA motorja (100cm)


gift

Priporočene objave

Kaj se kovčki ne smatrajo kot tovor?

Če je motor serijsko opremljen s kovčki, je po moje tudi homologiran s kovčki.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...čisto tko...laično...

..a pa ni nevarno s takimi kovčki se vozit naokoli...sej lohka še kakega pešca zbiješ z njim na pločniku....

..če rabim tolk stvari s sabo vozit, grem raje z avtom... :P

p.s.

Ne tega posta jemat preveč resno... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je motor serijsko opremljen s kovčki, je po moje tudi homologiran s kovčki.

D.

Ko pa daš not ptrljago, pa je to tovor :) Ko ti plavac meri s svojim metrom, ne pomaga nobena homologacija.

Nerodno ja, da odšteješ 17 jurjev za velikega bavarca pa te lahi v Dolomitih zavrnejo zaradi širine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Nedavno sem zasledil, da so v Slo. motoristični reviji objavili, da je policija v Italiji (Dolomiti) začela kaznovati motoriste, čigar širina motocikla je presegala 1 meter (motor in kovčki, skrajne točke).

Na svojem motorju imam nameščene originalne stranske kovčke, ki skupaj z motorjem presegajo navedeno širino (ca. 105) zato me zanima, kakšna je širina na vaših motornih kolesih, oz. če ste tudi v prekršku :)

Spodaj dodajam še izpisek iz našega zakona...

VIII. POGOJI ZA PREVOZ TOVORA V CESTNEM PROMETU

74. člen

(tovor na vozilu)

(5) Na enoslednih vozilih tovor lahko sega največ pol metra preko sprednjega in zadnjega dela vozila, njegova širina pa ne sme presegati enega metra. Na enoslednih vozilih ni dovoljeno prevažati nezavarovanega nevarnega orodja (kose, vile ipd.).

p.s. "Danes sem preveril širino novih BMW-motociklov, in ti imajo skupaj z kovčki (tudi BMW 1200 GS Adventure) širino v okvir zakona (pod 1 metrom).

Ne vem od kje ta podatek...ampak sem preveril pri Italjanih in pri njih je zakon 1,6metra v širino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

širine bavarcev:

k1200LT 1080mm

r1200gs s plastičnimi kufri (razširjeni) 950mm

K1600GTL - širina pri ogledalih 1000mm

r1200GSA - širina pri ogledalih 955mm

K1200gt preko kovčkov meri 990mm

R1200RT širina preko ogledal je 905mm

tako da kar pogumno po bavarca, na dolomitih ne bo težav zaradi širine ( z izjemo K1200LT).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BI bilo zanimivo vprašat uvoznika kako lahko homologira k1200 LT, če pa je preširok?

Yamaha XV 1900 A Midniht Star ima samo 1100 mm skupne širine in to brez tovora. V zakonu pa piše da tovor ne sme biti širši od 1000 mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pa daš not ptrljago, pa je to tovor :) Ko ti plavac meri s svojim metrom, ne pomaga nobena homologacija.

Nerodno ja, da odšteješ 17 jurjev za velikega bavarca pa te lahi v Dolomitih zavrnejo zaradi širine.

nobeden bavarec(original) ni širši od metra :OK: ps: glej rdečo barvo :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nobeden bavarec(original) ni širši od metra :OK: ps: glej rdečo barvo :yes:

k1200LT 1080mm

že res da ni več v proizvodnji, je pa bavarc in je že v originalu širši od metra

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k1200LT 1080mm

že res da ni več v proizvodnji, je pa bavarc in je že v originalu širši od metra

sem mislil motorje ne pa avtobus :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj guzzi je najdalši, ups :)

Če me bo v dolomitih ustavila policistka in mi ga bo zmerila :blush: ........ če ji bom moral plačat pol je prostitutka oblečena v policistko :BUA: , če pa bo ona plačala meni, :grim pol pa bom taprau slovenski kerlc!

post-13449-0-42374400-1328283966_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dsc00577.jpg

Nočna mora za bmw fahrerje, če začnejo to postavljat še za širino in motoriste :)

BMW meri čez cilindre 73 cm, če si to mislil. Čez ogledala pa tam okrog 90, kot vsak motor, ki omogoča retrovizijo.

Obstajajo velike razlika kaj je zame enosledno vozilo in ka država definira enosledno vozilo.

Večina ATV je država definiranih kot enosledno vozilo.

Problem nastaja ker se straši motoriste da nesme biti motor širši od enega metra.

Če bi to držalo bi bili skoraj vsi motorji v sloveniji brez homologacije.

Predlagam domači test za lahkoverne lojzke.

Poišči meter.

Pojdi do motorja in izmeri širino motorja

od skrajnega roba leveg špegla do drugega skrajnega roba desnega špegla.

številka je pri večinih motorjih presega 100cm.

Kolikor vem enoslednost in dvoslednost ni stvar širine, pač pa razmaka med kolesi (Piaggio MP3 navaden in MP3 LT!!), ker vendar kolesa puščajo eno ali 2 sledi.

Ne vem od kje ta podatek...ampak sem preveril pri Italjanih in pri njih je zakon 1,6metra v širino.

Ta podatek ni točen. Pravilnik namreč izhaja iz EU odredbe in je za vse enak. In ravno Italijani ta zakon navdušeno in dosledno izvajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In pridemo do tega,da je najbolje,da si za po Italjanskih Dolomitih kupite GS-a..... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In pridemo do tega,da je najbolje,da si za po Italjanskih Dolomitih kupite GS-a..... :whistle:

Res je, na tej višini vas vsaj v noge ne bo zeblo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guzzi ima problem z širino kar dobro rešen.

Će nočeš plačevati italjanskim dolomitskim policajem imaš podobnih in boljših gorskih cest kar nekaj.

Zelo lepa je Bosna (gornji dolni Vakuf).

Ceste okoli hrvaškega Velebita.

Recimo Korzika je 100x lepša in večja od dolomitov če ti je premalo imaš še Sardinijo; sigurno rabiš vsaj 3 dni ba položiš vse ovinke.

Marija reka je mali Stelvio......

Če hočeš plačevati na radarjih za prehitro vožnjo in sedaj še za širino motorja so Dolomiti najboljši; očitno nas ne marajo-marajo pa naš denar.

post-13449-0-45609300-1328465551_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je pa vedno zanimalo, kako lahko en polcaj presodi, kaj je "uriginal" in kaj ne. (54 člen ZMV neevidentirane spremembe)......kr ponavadi si gladkomalo izmišljujejo. bom dal primer: kak lahko za en motor rečeš, ta ma pa original nosilec za tablico, ta pa ne? A naklona obeh sta enaka, oba mata osevno rdeče mačje oko, sam en je manjši in pokriva manj gume? Iz mojih iskušenj nikakor, in potem se ponavadi zmažejo z opozorilom (tokrat naj vam bo) In podobno je pri kufrih, če so pravilno nameščeni, če dobro zgledajo na bajku, dvomim, da bo kdo težil, če pa motor zgleda kot ofucana krava, ki jo bo zdaj zdaj razneslo, ja verjamem, da bodo tut širino merili.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je pa vedno zanimalo, kako lahko en polcaj presodi, kaj je "uriginal" in kaj ne. (54 člen ZMV neevidentirane spremembe)......kr ponavadi si gladkomalo izmišljujejo. bom dal primer: kak lahko za en motor rečeš, ta ma pa original nosilec za tablico, ta pa ne? A naklona obeh sta enaka, oba mata osevno rdeče mačje oko, sam en je manjši in pokriva manj gume? Iz mojih iskušenj nikakor, in potem se ponavadi zmažejo z opozorilom (tokrat naj vam bo) In podobno je pri kufrih, če so pravilno nameščeni, če dobro zgledajo na bajku, dvomim, da bo kdo težil, če pa motor zgleda kot ofucana krava, ki jo bo zdaj zdaj razneslo, ja verjamem, da bodo tut širino merili.

Kaj ne veš......v zakoniku piše:1člen-policaj ima vedno prav

2člen-tudi če policaj nima prav,se zgleduj po 1členu :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tok ma prau dokler se mu pustiš zajebavati :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!