Skoči na vsebino

Mali ali veliki GS


E46Fahrer

Priporočene objave

Zdravo,

ker razmišljam o nakupu, zato me zanimajo izkušnje lastnikov BMW F 800 GS in R 1200 GS, še posebej, če je kdo vozil oba. Ali je "ta veliki" vreden cenovne razlike?

Hvala za informacije!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašaj v tej temi. http://www.motosvet...._1#entry1897274

Pa napiši kaj več o namenu uporabe, solo al z sovoznico... Ti bodo lažje pomagal.

Pa v nadaljnje uporabljaj ˝Iskalnik˝ zgoraj desno in ne odpiraj novih tem.

Popravljeno . Popravil Be wild
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si manjše rasti, lažji od kaj pa vem, recimo 80 kg, pol si kandidat za 800. Če to nisi, boš na tamalem zgledal kot Krpan na kobilici.

Tamali je hud, ojšter, tak kot mora biti, taveliki pa za velike trote..

O tavelikem pa itak lahko klikneš na katero koli temo na forumu, pa boš od vseh zvedel vse.

Se mi zdi, da sem zadnjič tudi pri spolnosti nekaj o GS bral

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne razmišljaj,če ti finance dovoljujejo VEDNO večjo kubaturo neglede na znamko motorja.Vse je bolje npr. pospeški, navor,več prtljage,dosti bolj stabilen,kotni prenos,primernejši tudi za daljše ture,veliko MANJ šaltanja itd.itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info... očitno bo "ta velik" boljša izbira, vsaj glede na doslej prebrano po ostalih forumih. Pri cca. 185 cm in cca. 90 kg, bi na mali GS verjetno res izgledal kot Krpan na kobilici...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info... očitno bo "ta velik" boljša izbira, vsaj glede na doslej prebrano po ostalih forumih. Pri cca. 185 cm in cca. 90 kg, bi na mali GS verjetno res izgledal kot Krpan na kobilici...

ne bi..sam taveliki je dražji od malega ker je pač boljši..

novega kupuješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje novega, ker z rabljenimi vozili nimam ravno najboljših izkušenj. Pa tudi razlika tu spet ni tako velika - mir pač nekaj stane. Sem sicer pokukal tudi za kakšnim testnim, ampak iz izkušenj, ki sem jih pridobil kot avto novinar, vem kako je s testnimi vozili...

Popravljeno . Popravil E46Fahrer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na tvoje mere pašeš na oba motorja, sedaj se moreš samo še izjasniti, kakšen bo tvoj stil vožnje. Če boš zganjal dosti offroada je 800-tka boljša izbira, če boš pa bolj ko ne toural in se držal bolj utrjenih poti pa je 1200 prava zadeva za tebe. Sicer pa se z obema motorjema da eno in drugo ...

... moraš pa se zavedati, da je vsaki BMW nenormalno grd, celo podoben WC kotličkom, se kvari, kardani se lomijo, če imaš srečo zagorijo, ... če meni ne verjameš pa vprašaj strokovnjake tule gor :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš kateri je "boljši"?

Tisti, ki je bolj brezhiben!!

Več elektronike, več možnosti za pizdarije. Tako to!

Popravljeno . Popravil semering
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi jaz izbiral, bi vzel manjšega, pa sem večji in težji od tebe.

Po mojih (omejenih) izkušnjah je tako; manjši kot je GS, bolj je zabaven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni predlanski številki MotoSi je obširen primerjalni test obeh "po domače", ki bi verjetno primerno odgovoril na tvojo dilemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jooojooooj....sam BMW ne kupit,vsi ko ga mamo smo se tok zajeb.......vse je res,kar ti je boych reku..... :whistle:

Drugače pa si preber zgoraj navedene linke,boš dobu vse odgovore na svoja vprašanja in dileme,

Po tvojih merah,bi bila oba primerna za tebe,kot je že nekdo omenil če si pristaš hard enduriranja bo F800gs kar pravi,za vse ostalo pa je R1200gs več kot odličen in ima opcijsko na razpolago neprimerno več opreme in posledično tudi večja cena.

Zasledil sem ,da bi kupil novega,tu pa naj te ne skrbi saj ima BMW eno boljših garancij in servisne mreže ter po novem se z dogovarjajo,da bi garancijo mobilno in tovarniško podaljšali iz 2 na 3leta,tako da brez skrbi v nakup enega ali drugega... :OK:

Pa po pameti do tačke :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ne bi raje kawasakija?

Misliš novega Versysa? Ni bil v short listi, so bili pa zato Super Tenerejka, Stelvio NTX, morda novi Triumphov Explorer, a se mi zdi tak "copy paste" GS, lahko bi bili malo bolj originalni. Na koncu sta mi bila še najbolj blizu BMW-ja, ok, morda sem zaradi nadvse velikega zadovoljstva nad štirikolesnim BMW rahlo pristranski ;-).

Tisti test iz MotoSi-ja sem prebral... pa mi ni kaj bistveno dileme razrešil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš novega Versysa? Ni bil v short listi, so bili pa zato Super Tenerejka, Stelvio NTX, morda novi Triumphov Explorer, a se mi zdi tak "copy paste" GS, lahko bi bili malo bolj originalni. Na koncu sta mi bila še najbolj blizu BMW-ja, ok, morda sem zaradi nadvse velikega zadovoljstva nad štirikolesnim BMW rahlo pristranski ;-).

Tisti test iz MotoSi-ja sem prebral... pa mi ni kaj bistveno dileme razrešil...

sem se hecal..ampak pustmo to..

mislim da maš prave poglede..samo ne triumpha odpikat zato ker je podoben gs-u..

mal ga sumim da bi znal bit boljši v določenih primerih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko govorite o velikosti obeh mopedov, meni se pa zdi da je 800 GS večji od GSa 1200 saj ima daljšo medosno razdaljo in višji sedež od tal potem je večji A NE ? Predvsem pa je 800 veliko bolj skladen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko govorite o velikosti obeh mopedov, meni se pa zdi da je 800 GS večji od GSa 1200 saj ima daljšo medosno razdaljo in višji sedež od tal potem je večji A NE ? Predvsem pa je 800 veliko bolj skladen

predvsem je pomembna oddaljenost sedeža od balance..to ti mora pasat..in seveda položaj nog..tu pa pač nista ista..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!