Skoči na vsebino

Dipl. naloga (pomoč) - Potrebe moto turistov


Tejo

Priporočene objave

OT: vsi pišete, da želite varen parking za motor (pod streho)...kaj pa v primeru, da kampirate? motor pustite pri šotoru in greste okoli, ali ste vedno poleg, da kdo ne odnese in motorja in opreme? :)

Kamp je običajno "varovan" (nisem še slišal, da bi komu v kampu ukradli motor). Pri opremi in "malenkostih", ki ti jih lahko "snamejo" je pa tako kot povsod (ali vlačiš s seboj ali pa "skriješ" in upaš na srečo) .

Drugače pa mi (kot očitno večini) zadostuje ugodna cena, čista postelja, tuš in wc (lahko tudi skupen, če je higiena na nivoju) in nek "normalen" plac za parkiranje, nisem ravno paranoičen ampak se običajno izogibam večjim krajem in potem ni ravno nujno, da je motor parkiran na recepciji (ko sem prvič naletel na to možnost sem očitno zelo čukasto pogledal "a resno??" in potem čez rože zapeljal v recepcijo pred pult, to je bilo več kot sem pričakoval od varnega parkirišča) .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa dajmo mal zakomplicirat... Ravno to rabim... Da vstavim v anketo... Kaj bodo pa anketiranci povedali je pa druga stvar... Uglavnem potrebujem cimvec malenkosti, ki bi polepsale motoristom bivanje v gostinskem obratu....

ok, torej, če bi se preseraval, iz moje zadnjice bi se cedilo zlato in bi se želel resnično razvajati: :smoke:

- varovana garaža, da lahko res brezskrbno lutam naokoli

- organizirano pranje motocikla v hotelu

- možnost tankanja goriva, da se ne rabim ustavljat nekaj kilometrov kasneje samo za to

- servisne storitve za drobna popravila, redni servis...

- brisače, morda tudi kakšne rezervne poceni cunje, če imaš vse premočeno recimo

- masažna kad, masažne storitve, skratka način, da se rehabilitiram po dolgi vožnji

- hotel blizu centra mesta ali bistvene atrakcije

- če je lokacija oddaljena od mesta, morda kakšen prevoz ala renta car/golf cart, da si rit malce odpočije od motorskega sedeža

- bližina restavracij, biffeja, na morju plaže (walking distance)

- grelna telesa prilagojena sušenju premočenih cunj (ne en bogi radiator npr.)

- wi-fi, po možnosti s PCjem na uporabo

- priročen vodič, ki bi nas lahko, če bi tako želeli, popeljal po okoliških znamenitostih, najboljših restavracijah,...da ne rabim kaj dosti razmišljat, obvezno seveda zemljevidi okoliških krajev, morda kakšen prilagojen za motorističnega popotnika (lepi odseki cest, off road turce ipd.)

- in house zajtrk (za večerjo bi skoraj raje šel malce naokoli)

- pralni stroj in sušilec (da ne rabim tolk stvari s seboj vlačit) oz. še raje storitev pranja oblačil, ki me zjutraj sveža in dišeča pričakajo pričakajo v recepciji :D

- sef v sobi za denar in dokumente

- manikuro, masažo nog, nego obraza...ZA MOJO DRAGO, da ne bo gnjavila po nepotrebnem, ker sem jo mučil cel dan na motorju, hehehe, čokoladne prigrizke, vino in žganje ob postelji (ok, joke! ampak nimam več idej :P )

pri kampiranju pa bi si moja preseratorska rit lahko zaželela še:

- velik varovan prostor za komplet opremo in prtljago, kadar ga lutam naokoli

- rentan šotor oz. kakšno kolibo, da ne rabim svojega postavljat

- prostor za motor ob tej kolibi ali pa vsaj posojo kakšnega pregrinja

- absolutno čiste sanitarije,...

- možnost/prostor/kamin za kurjenje čevapov in podobnih radosti :P

- set mize in stolov na sposojo recimo...

uf, mater sem se potrudil :grim

ampak, kot omenjeno, potrebujem samo osnovno čistočo sanitarij in sobe, ugodno ceno in parking za bike, pa sem srečen :)

preživimo pa tudi brez tega, samo malce bolj živčen in nesrečen sem, hehe

lansko leto v makarski, je bil bajk na varovanem parkingu ampak na odprtem in 200 metrov od apartmaja. No, itak je scalo kot iz škafa celo noč in cel dan :(

not cool, not cool! :BUA:

PS: sicer druge škode kot "čof" po ritjo in "skuirt" pod rokami ni bilo, a duša je trpela :blush:

lp

ž

Popravljeno . Popravil zzigon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem oz. upam, da je bil večji del zgornjega posta tak fajni hec :D

Malenkost, ki jo največkrat pogrešam je samo rola papirnatih brisač in pa nekaj malega vode, da si človek lahko očisti vizir in mu ni potrebo s čelado skakat po wc-jih.

Najbolj poceni in enostavna rešitev pa sem jo opazil samo na Črnem kalu in Gaberl-u.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristov je veliko vrst z različnimi potrebami in pričakovanji.

Sam se prištevam v tisto skupino, ki zagovarjajo reklo: 'manj je več'.

Prepotoval sem celotno evropo, se spustil do Sirije in prečkal Ural.

Za nočitev potrebujem zgolj:

- varno garažo za motor

- čisto prenočišče z WC-jem in tušem

- kalorifer ali sušilec, da si po potrebi osušim mokra oblačila

- obilen zajtrk

- pošteno ceno

Vse, kar je več, od tega, kar sem zapisal, je za pussyje.

vse kar je več ti nabije ceno
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko nekam pridem, si želim:

  • varen parking (najraje pod streho),
  • sobo s pripadajočo kopalnico (skupna ležišča ali tuš ali WC :kva2: ),
  • FEN, da ga ne vlačim s sabo,
  • vsaj ena brisača (eno imam v kufru),
  • wi-fi .).

Pa čisto mora biti! To bi bilo vse. Če nudijo še zajtrk, je OK, sicer grem pa lahko jest drugam.

Popravljeno . Popravil Nikii
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želje so res različne in motoristi smo čedalje bolj razvajeni. Za marsikoga bi bilo najbolje, da bi se vozil naokoli kar s kamperjem.

Poglejte si potopis Whiskeya po Maroku... nič od tega kar si na potovanjih želimo ali pa zelo malo od tega je dobil. Grem pa stavit, da je potovanje kot celota nepozabna dogodivščina.

Zanimivo bi bilo poizvedet, od kje Gabrijela in Andreas črpata ideje za ponudbo, ki jo imata v svojem moto hotelu.

Matej veliko uspeha pri zaključku študija, pa da bi mogoče v praksi udejanil, kar boš pripravil v svojem diplomskem delu.

Mirč

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želje so res različne in motoristi smo čedalje bolj razvajeni. Za marsikoga bi bilo najbolje, da bi se vozil naokoli kar s kamperjem.

Poglejte si potopis Whiskeya po Maroku... nič od tega kar si na potovanjih želimo ali pa zelo malo od tega je dobil. Grem pa stavit, da je potovanje kot celota nepozabna dogodivščina.

Zanimivo bi bilo poizvedet, od kje Gabrijela in Andreas črpata ideje za ponudbo, ki jo imata v svojem moto hotelu.

Matej veliko uspeha pri zaključku študija, pa da bi mogoče v praksi udejanil, kar boš pripravil v svojem diplomskem delu.

Mirč

Hja.. Pac resnicno postajamo/postajajo motoristi zahtevnejsi... So bili primeri, ko so hodili motoristi v Dolomite v spremstvu avtomobila in vse potrebne in nepotrebne pritljage... :) :)

Ko omenjas Gabrielo in Andreasa mislim, da pac ideje dobivata iz svojih izkusenj, kajti z leti dela, tocno ves kaj ljudje potrebujejo in kaj jim prija... Je pa res, da moras za to biti clovek, ki to delo opravlja z uzitkom in mu je popolnoma predan...

Hja.. Glede uresnicitve je pa pac tako... Zelja je... Realnost in financna sredstva pa so nekaj povsem drugega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ce na hitro potegnem crto kaj smo do sedaj pogruntal kaj motoristi potrebujemo:

- oznaceno in z kakimi ograjami (da z avtom ne rinejo tja) zasciteno parkirisce, katero naj bo po moznosti vidno z terase ali lokala

- garaža ali lopa, kamor lahko v primeru nočitve parkiramo motocikel (po možnosti pod alarmom)

- v primeru, da je v lopi bi zelo prav prišlo tudi kako pokrivalo za motocikel...

- stojalo za motocikel (mazanje verige, manjsa popravila)

- orodje za manjsa popravila

- visoko tlačni čistilec ali le šlauf z vodo s katerim lahko operemo motocikel... + goba in šampon

- dovolj močan obešalnik, ki je prirejena da lahko nanj obesmi (postavimo) tudi čelado

- kotiček z vodo in brisačami za čiščenje čelade

- brezžični brezplačni dostop do interneta

- računalnik z dostopom do interneta z čitalcem kartic (fotoaparat), za pregled, sortiranje fotografij...

- zemljevidi, mogoče tudi par izrisanih in bolj natančno predstavljenih krožnih poti...

- lokalni prospekti z kulturnimi in naravnimi znamenitostmi...

- pralno - sušilni stroj, kjer ti lahko oddajo gostje v pranje ali zgolj sušenje potrebe obleke...

- urejene, čiste sobe, z kopalnico in wc-jem, kar je danes že nuja...

- v kopalnici obvezno brisače, sušilnik za lase, mogoče tudi sredstva za osebno higieno v porcijskem pakiranju..

- sobne copate - ker se jih meni osebno, niti druge obutve (st. 49) ne da nikoli vlacit s seboj.. Vsaj ne na kake 2 dnevne ture...

- obilen zajtrk po moznosti samopostrezni

- ugodna cena (recimo nekak takole 1 oseba 30 - 35 EU, 2 osebi 55 - 60 EU, z zajtrkom seveda)

- gostinec, ki je motorist ali pa vsaj razmišlja po motoristično in je pripravljen podežurati tudi malce dlje v noč, ko se razvije kaka prava debata...

Recimo, da sem si jaz nekak takole zastavil ponudbo, ki bi bila delno prilagojena motoristom...

Seveda pa so kaki novi predlogi še vedno dobrodošli... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristov je veliko vrst z različnimi potrebami in pričakovanji.

Sam se prištevam v tisto skupino, ki zagovarjajo reklo: 'manj je več'.

Prepotoval sem celotno evropo, se spustil do Sirije in prečkal Ural.

Za nočitev potrebujem zgolj:

- varno garažo za motor

- čisto prenočišče z WC-jem in tušem

- kalorifer ali sušilec, da si po potrebi osušim mokra oblačila

- obilen zajtrk

- pošteno ceno

Vse, kar je več, od tega, kar sem zapisal, je za pussyje.

se 100% strinjam.Pa še preveč si napisal!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nekaj sem opazil pri mojem sobotnem potepanju z motorjem.

Motorist se mnogo bolj domače in sprejto počuti pri prihodu v gostilno če so nekje označeni parkirni prostori izrecno za motoriste. Čisto psihološka fora ampak če gostišče na eno primerno mesto, ki je za avte itk nezanimivo nariše 4-5 boksov za motorje sigurno ne škodi. In če se parking "prime" in se pokaže potreba se jih nariše še več.

Malenkost ki ti da občutek da si dobrodošel in da je nekdo mislil tudi na tebe :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Mislim,da so ti že precej tega napisali,je pa še en velik problem kajti nekateri lastniki gostinskih lokalov so prav nastrojeni proti motoristom tako kot tudi vsak deseti avtomobilist nemara motorista in ti bo prej škodil kot pomagal.Sam sem doživel to v gostilni Pod klančkom (Mrak) Ratež ca 7 km od Nm stara cesta proti zagrebu, me je poslal preparkirat motor - češ da je narobe obrnjen,da ne sme biti izpuh obrnjen proti ograji pred gostilno, nakar sem ga zajahal in se odpeljal.Gostilna je znana po odojhih ampak mene in moje kolege nebo nikoli več gostila ! !

Tudi jaz sem imel slabo izkušnjo.

NE NAROČAJTE ODOJKA !!, ker boste na krožniku dobili samo kosti, maščobo in kite, o mesu ne bo ne duha in sluha. Ko sem to omenil šefici mi je rekla, da si naj naročim zrezek, če hočem jesti meso. Nesramnost. Zelo slaba gostilna z zelo slabim osebjem.

NIKOLI VEČ V TO GOSTILNO!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ravno zahtevna stranka... Včasih me moti, ker se enim ne lušta ukvarjat z motoristi, ker praviloma ostanemo samo eno noč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ravno zahtevna stranka... Včasih me moti, ker se enim ne lušta ukvarjat z motoristi, ker praviloma ostanemo samo eno noč.

 

Se podpišem!

 

Načelo motoriranja je ... minimalizem!

Tukaj nimaš placa nametat "svega i svačega" v prtljažnik in gas, temveč si omejen z prostorom. Drugo je recimo pri nama z mojo, ki se furava vsak z svojim mopedom in lahko posledično temu "malo več" si privoščima vzet seboj, in tukaj ne mislim, da imava brezvezne stvari zraven, kot so: likalnik, fen, štrikigle ... itd.

 

Je pa res, kar je predhodnik napisal: zakaj je takšen problem oddat sobo/apartma za en dan!

Motoristi smo več ali manj v tranzitu in normalno je, da delamo krožne ture na katerih je potrebno ob koncu dneva poiskat prenočišče. In tukaj nastane problem, ker večina oddaja za minimalno 3 dni.

Če plačam recimo za najem apartmaja 40€/noč, a je tak problem lastniku splahnit posteljni komplet (rjuho in vzglavnike)? V tistih 40€ ima pokrito večkratno pranje, tako da .... če bi, bi to spremenil.

 

Drugače pa, če ima objekt - hotel, apartma ali gostilna naziv prijazno motoristom, naj potem tudi delajo na tem, da se bomo bolje počutili, ne pa da smo ciljna skupina "katera ima denar" in ga nam je treba čimveč spipat, pa čeprav z nikakvo ponudbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem!

 

Načelo motoriranja je ... minimalizem!

Tukaj nimaš placa nametat "svega i svačega" v prtljažnik in gas, temveč si omejen z prostorom. Drugo je recimo pri nama z mojo, ki se furava vsak z svojim mopedom in lahko posledično temu "malo več" si privoščima vzet seboj, in tukaj ne mislim, da imava brezvezne stvari zraven, kot so: likalnik, fen, štrikigle ... itd.

 

Je pa res, kar je predhodnik napisal: zakaj je takšen problem oddat sobo/apartma za en dan!

Motoristi smo več ali manj v tranzitu in normalno je, da delamo krožne ture na katerih je potrebno ob koncu dneva poiskat prenočišče. In tukaj nastane problem, ker večina oddaja za minimalno 3 dni.

Če plačam recimo za najem apartmaja 40€/noč, a je tak problem lastniku splahnit posteljni komplet (rjuho in vzglavnike)? V tistih 40€ ima pokrito večkratno pranje, tako da .... če bi, bi to spremenil.

 

Drugače pa, če ima objekt - hotel, apartma ali gostilna naziv prijazno motoristom, naj potem tudi delajo na tem, da se bomo bolje počutili, ne pa da smo ciljna skupina "katera ima denar" in ga nam je treba čimveč spipat, pa čeprav z nikakvo ponudbo.

 

 

čist za hec, zakaj ti ne delaš za eno tretjino svoje plašče? Sej bi se že nekako strpal čez mesec.....

 

Kolikor imam jaz izkušenj (malo malo) vedno oddajo tud za eno noš, ampak  fajn doračunajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist za hec, zakaj ti ne delaš za eno tretjino svoje plašče? Sej bi se že nekako strpal čez mesec.....

 

Hehehe, tud jaz se bom malo pohecal: veš kako je, če je človek navajen na 3000, potem bi težko preživel z 1000!

 

 

Kolikor imam jaz izkušenj (malo malo) vedno oddajo tud za eno noš, ampak  fajn doračunajo.

 

Ja, saj meni je tudi vedno uspelo dobit apartma za eno noč, ampak, sem ga kar nekaj časa iskal in vsepovsod, kjer sem iskal po netu je bilo napisano: najmanji najam, 3 dana!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zato pa se vedno radi ustavljamo tam, kjer dajo za eno noč dobro ceno. Pa čeprav se je treba peljati kakšno uro dlje, kot planirano, ali pa se prej ustaviti.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe, tud jaz se bom malo pohecal: veš kako je, če je človek navajen na 3000, potem bi težko preživel z 1000!

 

 

Ja, saj meni je tudi vedno uspelo dobit apartma za eno noč, ampak, sem ga kar nekaj časa iskal in vsepovsod, kjer sem iskal po netu je bilo napisano: najmanji najam, 3 dana!

 

 

Tole nas dostikrat ohromi. Jaz tud kdaj iščem, ne najdem, in po dveh dneh zaženem paniko, in seveda dvignem budget. Ko pa pridem na destinacijo in naredim en krog, je FREI tabel  v izobilju....ampak...ja, smo navajeni it na bol ziher od ziher. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustavis se ob prvi tabli kjer pise sobe, pa uprasas, al pa gostilni, pa se zihr kej najde...ce ne pa kemp. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!