Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

Ob prebiranju teme o neželjenih mucah se mi je porodilo veliko vprašanj, eno od njih pa je tole: Zakaj si ljudje izbiramo tako različne domače ljubljenčke. Meni osebno so bili vedno pri srcu mucki, hrčki, kužki, skratka taki, ki so prijetno mehki in pripravljeni na crklanje ter vedno dovzetni za igro, skratka so zelo prijetna družba. Zanima pa me, zakaj si nekateri od vas izberete razne ribe, kuščarje, kače .... Sama sem kačo že držala v naročju in moram priznati, da sploh ni neprijeten občutek, saj kača ni niti mrzla (ta je bila iz terarija) niti ni spolzka, kot jo nekateri opisujejo, pač pa je bila topla in mehka in čisto prijetna. Vendar si ne znam predstavljati, da bi jo imela kot ljubljenčka, saj ne vem, kaj bi z njo počela.

Zato me prosim vsi tisti, ki imate doma "neobičajne" (kar pa ne pomeni nenormalne) ljubljenčke, da me razsvetlite in mi razložite, zakaj ste se za njih odločili, skratka, kaj z njimi počnete (jih crkljate, jih imate za družbo, ali so vam samo za okras). To ni nikakršna pravokacija, pač pa sem samo radovedna.

Lep pozdrav vsem vam, ki imate radi živali

Naka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj imam, sem ze napisal ne? :)

Ce se prav spomnim sem (ko sem bil manjsi) se bal kac in sem tudi kar nekajkrat imel more v zvezi z njimi. Ko sem odrascal sem pri cca 14. spoznal in zacel prakticirati satanizem, ki trdi, da se moras vseh strahov znebiti in biti vedno pripravljen na izzive.

Potem, ko sem se prvic tetoviral, sem v tattoo salonu spoznal cloveka ki ima doma boo, pitona in legvana. Seveda sem se zmenil, da ga obiscem in si ogledam te zivalce. Ko sem jih prvic v rokah drzal, sem se odlocil, da bom to imel.

No, ko sem kupil prvo kaco sem bil se porocen in (kot vecina zensk) je bilo mojo (sedaj ze bivso) zeno strah kac. Skozi cas se je navadila na mojo malo ljubico (beri Lilith) in ne dolgo za tem sva kupila vodno agamo - kuscarja (imenovanega Loki), malo pred locitvijo pa sem si kupil se kraljevega pitona (ime: Lucifer).

Prednost kac je predvsem v tem, da ne potrebujejo neke pozornosti, kar je meni vitalnega pomena, ker zal nimam ravno veliko casa (kot bi ga potreboval za npr. psa). Hranis jih 1x na par tednov, pospravis fekalije na priblizno enak casovni interval.

Imam jih sicer v terarijih (vsako v svojem - Lokija je vzela zena ob locitvi), vendar ce sem dalj casa doma, vzamem katero od obeh ven iz terarija in se z njo igram ali pa jo imam samo na mizi med tem, ko delam kaj z racunalnikom.

Slaba stran je vsekakor, da so kace zelo arogantne zivali. Ceprav ves, da te prepozna (iz bratranceve roke gre takoj k meni, ko blizu stopim), se zaradi tega ne veseli prevec. Enostavno je skoraj taka kot jaz - briga se zase!

Vec informacij na osnovi vprasanj.

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom kar prvi: doma imamo konja, psa, tri mačke, dve rdečevratki, eno maorsko želvo, v ribniku pojma nimam koliko zlatih ribic, v treh akvarijih pa skalarke, čistilce, kulije, gupije, činklje, pa pojma nimam ka je še v akvariju. zakaj jih imamo je pa tako:konj, pes, mačke so za crkjanje, ostale živali so pa k nam prišle kar same, ali jih kdo ni želel več imeti pa smo jih vzeli, želva je prišla kar sama, ribnik je pa pri hiši že od nekdaj pa mora biti tudi nekaj notri, akvarije smo pa uporabljali za psihično relaksacijo pri študiju. ko ni šlo več študirati si se zazrl v avarij, pol je pa spet zalaufalo. no tako.

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sory drugi eihi je bil prej. pa še to. vedno so me prijatelji spraševali zakaj nimamo zajcev, pa kur, pa prašičev, saj da so to koristne živali, ki jih lahko zakolješ pa poješ. pa jim vedno odgovarjam: pri nas še ni bilo živali za ekonomsko izkoriščanje (prehranevalna veriga) pač pa vedno živali, ki so ti dale nekaj drugega. ali ti vračajo tvojo ljubezen in skrb me pa sploh ne zanima.

tudi ko lovim ribe nikoli ne nesem uplena domov, ampak jih vedno spuščam nazaj v vodo, najprej se jim pa zahvalim za ribolovni užitek.

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje najljubše domače živali je 55 konj, ki crnčijo zame medtem ko jaz treniram desno zapestje

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Moje najljubše domače živali je 55 konj, ki crnčijo zame medtem ko jaz treniram desno zapestje

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Macica, egoistka! Sam zase jih šparaš.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konja kdaj osedlas in ga malo prispanas?

prišpanam ne, paš pa bolj na izzy, je punca že v letih, fant pa premlad da bi šel nanj, je pravi ogenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prišpanam ne, paš pa bolj na izzy, je punca že v letih, fant pa premlad da bi šel nanj, je pravi ogenj.

HHmm.... če rabiš koga, ki ti bo konja malo zjahal.... no ja, seveda z zavedanjem, da je punca v letih pa je ne bomo gonili, povej... obožujem konje in jahanje, ti pridem ga malo jahat...

Sicer pa imam jaz peseka Bakhusa, tut starega 8 let, brihtnega za 12 let in igrivega za 2 leti.

Sicer pa, ko se odselim pa pride v veljavo kraljevi Piton, če bo pa bajta, pa še črna nemška doga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hišni pes: maltežan (ka) Taja-portable izvedba,zalaja če jo porineš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brak jazbečarka Bisa, pregnana k'tajfel. Jo moram še navadit, bova skup merjasce pojala!

Včeraj je na žabi trenirala, pa kok jo je hudič pasji hitr v uto odšlepala, se je bala, da bi jo za en stegen fehtov, rajtam.

Mačko pa sam na daleč gledamo, je ta prava hostarca, ne zaupa preveč ljudem, pride samo na hrano, pa k tašči v dnevno sobo. Prav ima, je tako bolj varno zanjo!

LP HHV :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bostonski terier Willy - star 7 let (mal ma preveč energije in pol mu skos kr neki dogaja).

Perzijski mačor Rocco - star 12 let (že umirjen gospod, ki 90% časa prespi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 let star mesanica cistokrvne terier-srnice in neke sportno (beri: nizko)-lene izvedbe domace mesanice.kot alarm izredno ucikovita.kuhinjskih odpadkov pa tudi ze 6 let nimamo. :shock: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj so sploh to hišni ljubljenčki :arrow: A neka razvajena bitja.

No pri nas doma, kot že nekateri vedo imamo kmetijo in imamo veliko različnih domačih živali. Fotru sta ljubnjenčki pesa (po štajersko) oz. psa oz. dva cucka in njegove zveste krave (od katerih je ena brata pred enim mesecom brcnila v jajce, tako da je obležal za nekaj dni v bolnici, sedaj mu je že bolje). Mama in stara mama imajo rade kure, kokoči samo petelina ne. Mač ja prava čreda pri nas, tako da vsako leto jih kar nekaj oddamo.

Jaz pa imam moje ljubice, ki se jih ni še nikomur posrečilo nekako udomačiti ali razcartlati, pa še zelo so zdravilne, kajti to so moje čebelice, katere tudi uporabljam za pripravo na vožnjo, saj me jih prej nekaj napika, pa ne bo revme, ko pridem domov iz vožnje. Pa še dokaj donosen hobi mi je s čebelami, čeprav imam veliko drugih obveznosti in tako delam pri čebelah samo ob vikendih in še to moram obdelati 66 čebelji družin, tako da je kar veselo. Razen sedaj so čebele bolj tečne, ker medi kostanjeva paša in tudi piki so kar 4× močnejši kot ponavadi, tako da tudi meni, ki sem jih navajen, kar nekaj čutim oteklina pa traja samo 24 ur.

Čebele so zakon, noben jih ne upa izzivati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čebele so zakon, noben jih ne upa izzivati

Pa kako prav imaš. Včeraj sem se vozila nekje po gorenjskem zakotju in mimo malega miljona čebeljnjakov. Kolk sm pa cvikala, da mi kaka ne pade za vrat ali pa kaj podobnega. Brrrrrrr raje se kar ne spomnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo mel pa 20 mačkov(enga še zej),dve papige,štiri hrčke in ravno toliko zlatih ribic,2 psa(zdej samo še zlato prinašalko Stello),to je pa u bistvu vse.Kaj nej rečem,sestre sta čist nore na živali,jest pa tud :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!