Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

pred 4 urami, bobi1001 pravi:

20160521_195937.jpg

.

... iiiiiiiiiiiiiiii ... :P

.... kako mu je ime ??? :eek:

... a je ona al on ??? :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, pik1 pravi:

.

... iiiiiiiiiiiiiiii ... :P

.... kako mu je ime ??? :eek:

... a je ona al on ??? :blush:

HITRI ga moraš kr pazit,se pa rad crklja in če nisi pozoren ti hitro sp.....di

tam s tattoojem je ona za štirinožca pa še ne vemo:hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Yoghurt pravi:

Bogi...
je nekdo pustil tole na mizi za 5 minut in ko sem prišla v kuhinjo me je čakal ta prizor.

Ampak je priden. Ve, da ne sme vzeti. Samo sedi in čaka.

IMAG8101.jpg

Zloba :blush:

Pomisli kako bi bilo tebi, da si oblečena v črn kombinezon s črno čelado na glavi zraven črnega motorja, lepo sončno vreme, ključ od motorja v roki, ti pa ne smeš zajahat in odpeljat.... Hmmmmm, ne vem no, bogi kuža :sleep2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, HD-Dyna said:

Zloba :blush:

Pomisli kako bi bilo tebi, da si oblečena v črn kombinezon s črno čelado na glavi zraven črnega motorja, lepo sončno vreme, ključ od motorja v roki, ti pa ne smeš zajahat in odpeljat.... Hmmmmm, ne vem no, bogi kuža :sleep2: 

:ras:

Sej pravim, da nisem jaz tega pustila...
Sej ne vem če upam povedati... me boste linčali.
Ne maram suhih salam in drugih takšnih mesnih izdelkov.. Od mesa jem samo perutnino in zelo redko govedino. :blush:


Je pa gospod za nagrado, ker je bil priden, dobil nekaj drugega. Me zanima, če bom čez par let tudi tako striktna glede njegove prehrane, kot sem zdaj... :rolleyes: Najbrž ne. :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Yoghurt pravi:

:ras:

Sej pravim, da nisem jaz tega pustila...
Sej ne vem če upam povedati... me boste linčali.

Ne maram suhih salam in drugih takšnih mesnih izdelkov.. Od mesa jem samo perutnino in zelo redko govedino. :blush:


Je pa gospod za nagrado, ker je bil priden, dobil nekaj drugega. Me zanima, če bom čez par let tudi tako striktna glede njegove prehrane, kot sem zdaj... :rolleyes: Najbrž ne. :blush:

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Yoghurt pravi:

Ejga!   :O

:twak:

Auuuuu, boli :P

Ja, znanstveniki pravijo, da če ne ješ mesa, postaneš nasilen :blush:

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje za vas, ljubitelje živalic

se je kdo odločil za zavarovanje? v mislih imam predvsem za primere bolezni - imate kakšne izkušnje z uvljavljanjem stroškov zdravljenja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, domina pravi:

eno vprašanje za vas, ljubitelje živalic

se je kdo odločil za zavarovanje? v mislih imam predvsem za primere bolezni - imate kakšne izkušnje z uvljavljanjem stroškov zdravljenja?

baje je drago k svina, pol se pa nismo odločili, če bo pa kakega soseda raztrgal, je pa krito po zavarovalni polici hiše :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

baje je drago k svina, pol se pa nismo odločili, če bo pa kakega soseda raztrgal, je pa krito po zavarovalni polici hiše :P

ja, pa menda brez soudeležbe (od 25 % pa do 50 %) sploh ne gre. potem pa še berem, da naj bi bila zavarovalna vsota največ enaka vrednosti živali, kar je ekonomsko za zavarovalnico seveda logično, ni pa logično meni kot lastniku. jaz vidim smisel zavarovanja ravno v tem, da imaš pokrite tiste tahude primere... "nabavna vrednost" rodovniškega mačka pa ponavadi ne presega 1000 EUR. v hujših primerih me skrbi, da si s 1000 EUR (na leto) nimaš kaj pomagat. zato tudi sprašujem, če ima kdo kakšne izkušnje iz prve roke... ker v kolikor jaz tole pravilno razumem, lahko rečem sam ne hvala.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka zavarovalnica ima drugačne pogoje, soudeležba je pomoje povsod (Mb vrne okoli 60%, Triglav polovico,...). Zna se zgoditi da povrnejo delež gledano brez ddvja, kar znese še malo manj. Potem eni ne upoštevajo borelioze in podobnih bolezni, ker si sam kriv za njen nastanek zaradi ne-tretiranja živali ;)  Če zavaruješ pred 3. letom, imaš ugodnosti, kasneje te pride zavarovanje precej dražje. Cene pasjega zav. se gibljejo okoli 150€, mogoče je za mačke kaj manj :hmm:Ene zavarovalnice imajo max. letnih izplačil, ene zavarujejo samo, če imaš pri njih tudi druga zavarovanja, npr. kolki, ki so pri psih dostikrat problem, so pri enih zav. vključeni v zavarovanje samo z doplačilom premije, itd. Po moje je najboljše, da narediš info. check up vseh in vidiš kaj se ti najbolj splača.

Mi smo z našo barabo imeli v prvem letu en kup stroškov in ko malo poračunam, ne vem če bi ravno dosti profitirala z zavarovanjem, najbrž bi samo en kup časa porabila za zbiranje računov :huh: Je pa druga pesem, če imaš samičko in legla...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje s prijavo kršiteljev na veterinarsko inšpekcijo in društvo za zaščito živali - pač se kdo dejansko ukvarja s tem če ni ravno zelo odkrito zlorabljanje psov, ali pridejo preveriti čez pol leta in potem itak rečejo, da ne morejo ničesar storiti.

 Me je danes zjutraj, okoli 5ih, pod ponjavo čez motor pričakalo nekaj majhnega, kepastega, prestrašenega, premraženega in cvilečega. Garaža je odprta, direkt gleda na cesto, tako da se je majhna kepica ponoči zatekla tja. Fotografije kužka žal nimam, res je prikupen mešanček, je pa zdaj že na 'varnem' doma. Mladiček ni star več kot par tednov, zobkov še nima, posledično tudi vode ni znal piti, ustrašil se je vsake moje kretnje, itd.

Pač sprašujem, tu so še druge stvari posredi ne le ta situacija, ampak zdaj je dejansko prvič da se lahko prijavi nekaj konkretnega glede te osebe..





Da ne rečem, da je bil cel pameten ko ga je prišel iskati. Pi***. Prej ni nihče nič rekel, da je njihov, ko sem pa po celem jutru neuspešnega iskanja lastnika omenila, da sem poklicala na zavetišče in ga pridejo iskati, se je pa kar naenkrat spomnil, da je njihova psica imela 10 mladičkov... Spet. Kdo bi si mislil ane... Mislim.. Takšne ljudi bi morali kastrirati. :angryrant1: Gospodu iz zavetišča sem že podala prijavo na njihov mail, rekel je da bo posredoval naprej inšpektorju itd, ampak ja. Ni besed s katerimi lahko izrazim kaj bi temu človeku naredila. Res. Ampak itak bi potem jaz najebala... v k**** pa takšna morala ljudi.

Popravljeno . Popravil Yoghurt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zlorabo prijaviš veterinarski inšpekciji, če pa je ogroženo življenje živali, direktno policiji.

Več tukaj:

http://www.pesmojprijatelj.si/mucenje-zivali

Izkušnje: če ti lokalno društvo za zaščito živali ali zavetišče ne pomaga, si oplela.

Inšpektorji se ne premaknejo, ko pa se, ne ugotovijo nepravilnosti :sleep2:.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, KARMEN1 pravi:

Inšpektorji se ne premaknejo, ko pa se, ne ugotovijo nepravilnosti :sleep2:.

Peeesda, jest bi mel tut tako službo :twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, KARMEN1 said:

Izkušnje: če ti lokalno društvo za zaščito živali ali zavetišče ne pomaga, si oplela.

Inšpektorji se ne premaknejo, ko pa se, ne ugotovijo nepravilnosti :sleep2:.

Se mi je zdelo, da bo tako, ja... :mad:

Meni je gospod rekel, da lahko edino poda prijavo, ker kuža ni čipiran, to je pa to... pač nič ne moreš.

Popravljeno . Popravil Yoghurt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!