Skoči na vsebino

Aprilia Atlantic 500


Priporočene objave

Objavljeno (popravljeno)

Danes ne bom imel časa, druge dni načeloma lahko, če je aprilija slučajno pri R-moto v rimskih Toplicah se obrni na @X raiderja,načeloma pozna mopede ki se tam prodajajo. Meni ni problem iti zraven, moped pogledati in se z njim zapeljati da "vidimo" ali kaj trese, škripa itd. kaj več pa ti ne bom znal svetovati.

Bi pa izkoristil @Zvone500 ponudbo, javi se mu in boš dobil nasvete od lastnika take Aprilije (predvidevam da gre za letnik do 2005, star model).

@Skuterist

Ta Aprilia, ki jo gledam ni pri R-moto, ampak jo prodaja fizična oseba nekje na Celjskem koncu, letnik 2004, 18.000km, dobro ohranjena, potrebna zamenjava zadnje gume.....

Ta gospod, ki jo prodaja ima bolj ali manj čas vsak dan, jaz bi pa recimo okoli 17.00 lahko bil nekje na Celjskem koncu in se zapeljeva do tega gospoda in še k Zvonetu....

@Zvone

A ti tudi svojega prodajaš ?

Povej kaj več o njemu ... če paše v moj budget potem bo tudi tvoj vredu ;)

Blond

Popravljeno . Popravil Blond
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Skuterist

Ta Aprilia, ki jo gledam ni pri R-moto, ampak jo prodaja fizična oseba nekje na Celjskem koncu, letnik 2004, 18.000km, dobro ohranjena, potrebna zamenjava zadnje gume.....

Ta gospod, ki jo prodaja ima bolj ali manj čas vsak dan, jaz bi pa recimo okoli 17.00 lahko bil nekje na Celjskem koncu in se zapeljeva do tega gospoda in še k Zvonetu....

@Zvone

A ti tudi svojega prodajaš ?

Povej kaj več o njemu ... če paše v moj budget potem bo tudi tvoj vredu ;)

Blond

Pokliči ali pošlji PM da se dogovorimo kdaj. @Zvone-tovo telefonsko imam, ga lahko pokličeva če bo doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokliči ali pošlji PM da se dogovorimo kdaj. @Zvone-tovo telefonsko imam, ga lahko pokličeva če bo doma.

Z prijateljem sva v kratkem kupila pri R- MOTO Atlantica 04 18000km realnih uvožen iz I v zelo dobrem stanu in sopremenljiva cena. Ker je bil iz uvoza sva mu naredila celoten servis za njegovo sigurnost in ko sem ga odprl je videl da je res kupil odličen maxsi in mu tudi sedaj gre kot sulica. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z prijateljem sva v kratkem kupila pri R- MOTO Atlantica 04 18000km realnih uvožen iz I v zelo dobrem stanu in sopremenljiva cena. Ker je bil iz uvoza sva mu naredila celoten servis za njegovo sigurnost in ko sem ga odprl je videl da je res kupil odličen maxsi in mu tudi sedaj gre kot sulica. LP.

e točno nekaj takega iščem ... če boš kje kaj zvohal, bi te prosil, da mi javiš ;)

Moje znanje o motociklih je nažalost enako 0 zato moram verjeti kar mi povedo prodajalci ali pa se obrnem na vas, forumovce.

slabih 14 dni še imam časa izbirat, potem pa ko bo izpit v žepu, pa bo treba na vrat na nos enega vzet ;)

lp

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e točno nekaj takega iščem ... če boš kje kaj zvohal, bi te prosil, da mi javiš ;)

Moje znanje o motociklih je nažalost enako 0 zato moram verjeti kar mi povedo prodajalci ali pa se obrnem na vas, forumovce.

slabih 14 dni še imam časa izbirat, potem pa ko bo izpit v žepu, pa bo treba na vrat na nos enega vzet ;)

lp

Blond

[/quote

Kakor izvem za kaj dobrega javim, tisto na hitro pri nakupu ti pa zelo odsvetujem. Bom se jutri pozanimal če mi lahko pripelje kakšnega dobrega iz I. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlično, zelo bi mi koristila kakšna "interna" informacija.

v tem trenutku prodaja 2 ... morda pa še kakšnega dobi.

Če boš kaj pametnega izvedel pa greva kar iskat....

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še jaz eno vprašanje :) Po koliko kilometrih je potrebna menjava gum na Atlanticu? Sem razmišljal, da bi s punco enkrat v prihodnosti vzela kakega rabljenega za vožnjo v službo, ampak bi dnevno z njim naredila okoli 250 kilometrov (relacija Rače - Ljubljana). Malo mi grejo na živce prometni zastoji zjutraj, s tako zadevo pa hitro smukneš mimo. No, sej z Blackbirdom lahko tudi, samo v obleki bolj težko :unsure: Poleg tega je verjetno vetrna zaščita toliko dobra, da pri kaki manjši plohi ostaneš sorazmerno suh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz eno vprašanje :) Po koliko kilometrih je potrebna menjava gum na Atlanticu? Sem razmišljal, da bi s punco enkrat v prihodnosti vzela kakega rabljenega za vožnjo v službo, ampak bi dnevno z njim naredila okoli 250 kilometrov (relacija Rače - Ljubljana). Malo mi grejo na živce prometni zastoji zjutraj, s tako zadevo pa hitro smukneš mimo. No, sej z Blackbirdom lahko tudi, samo v obleki bolj težko :unsure: Poleg tega je verjetno vetrna zaščita toliko dobra, da pri kaki manjši plohi ostaneš sorazmerno suh.

Odvisno kako voziš in od proizvajalca gum. @Zvone500 savo zamenja po cca 8000km (eno sezona), meni je michelin GS "držal" cca 15000km, continentalu ContiSport se po cca 3000km tudi ni pretirano "poznala" poraba.

največ je po moje odvisno od šoferja.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja bi bila predvsem avtocesta (okoli 130km/h), ampak dva na skuterju (cca 150 kg obtežitve). Sicer je 8000km kar OK. Zadnja guma stane verjetno okoli 70€? Sem že malo pozabil, koliko sem za svojega odšteval... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj novega? Se je našla kakšna "dobra" Aprilija :naughty: .

F55DO_skuter_aprilia_mm.1060700506.jpg

še gledam in iščem ....

z X raiderjem sve se dogovarjala o tejle

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3474413 = 2000,00 EUR

gledam pa še

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3782419 = 2200,00 EUR

in to

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3766249 = 2000,00 EUR

najverjetneje se bom odločil za eno od teh....

Kakšno pa je vaše mnenje o teh treh ???

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še gledam in iščem ....

z X raiderjem sve se dogovarjala o tejle

http://www.avto.net/....asp?ID=3474413 = 2000,00 EUR

gledam pa še

http://www.avto.net/....asp?ID=3782419 = 2200,00 EUR

in to

http://www.avto.net/....asp?ID=3766249 = 2000,00 EUR

najverjetneje se bom odločil za eno od teh....

Kakšno pa je vaše mnenje o teh treh ???

Blond

Kar ti bo povedal Xraider je zakon. Moje mnenje je upoštevaj nasvete Xraider-a

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še gledam in iščem ....

z X raiderjem sve se dogovarjala o tejle

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3474413 = 2000,00 EUR

gledam pa še

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3782419 = 2200,00 EUR

in to

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3766249 = 2000,00 EUR

najverjetneje se bom odločil za eno od teh....

Kakšno pa je vaše mnenje o teh treh ???

Blond

tisto drugo glej (2200 EUR), ker je od prvega lastnika, pa seveda, če bo x raider potrdil, da je dobra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto drugo glej (2200 EUR), ker je od prvega lastnika, pa seveda, če bo x raider potrdil, da je dobra

O tem prodajalcu sem malo povprašal in pogooglal... že tukaj na tem forumu sem našel sledeče

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=29400&st=60&p=1702250&hl=ssmoto&fromsearch=1&#entry1702250

ker pa se na motorje ne spoznam sploh in kupujem svoj prvi motoe, se ne bi rad že v štartu na suho nategnil.

Morda se motim in je s tem motorjem in prodajalcem vse ok, vendar nimam jajc....

raje zaupam, x raiderju in vzamem tisto kar on pozna iin predlaga...

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ta prva je naša.

Sedaj še x-raider servise naredi in gremo po pameti ....

Hvala vsem za predloge, mnenja, ideje in vse ostalo.

Predvsem hvala x-raiderju in skuteristu, ki sta mi najbolj pomagala.

Se vam oddolžim na prvi skupinski furi.

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ker bo čez sezono stala zunaj iščem prekrivalo, da jo pokrijem in zaščitim pred prahom in podobno svinjarijo.

Ali so pokrivala za motorje enaka, ali moram za Atlantica kupiti kakšno posebno ? večjo, dalšo, posebne oblike ????? kako imate vi to rešeno ???

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bo naš prvi scooter ...

Moram se oglasiti, čeprav nimam kaj pametnega dodati. Najprej, naj ti motor lepo in varno služi! Oglašam pa se, ker se mi zdi zanimivo, koliko podobnosti s tvojo zgodbo sem našel pri sebi:

- tudi jaz sem iz MB,

- nov na tem forumu,

- tudi jaz na stara leta (no, zate ne vem ali to glede let velja) delam izpit A kategorije,

- tudi jaz ravnokar kupujem svoj prvi maksi skuter, da se bova z ženo malo vozila po štajerski sem ter tja,

- tudi mene skrbi, kao ga s kombijem spraviti domov in zato hodim naokrog z metrom,

- tudi moje znanje o motociklih je enako 0.

edino problema, kaj kupiti, nimam, je bila ljubezen na prvi pogled;

pa morda to, da si jaz za prvi motor ne bi upal nabaviti nečesa s 500 ccm.

Aja, glede pokrivala za motor: imam zelo dobre izkušnje s TEMI, poslal sem jim lani, sicer za avto, fotografije in mere (šlo je za avto s strešnim kovčkom, zato mere niso bile standardne), narediili so po naročilu, kakovostno, hitro, prijazno. Da so mi pregrinjalo že čez mesec dni ukradli, niso krivi oni.

lp

tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram se oglasiti, čeprav nimam kaj pametnega dodati. Najprej, naj ti motor lepo in varno služi! Oglašam pa se, ker se mi zdi zanimivo, koliko podobnosti s tvojo zgodbo sem našel pri sebi:

- tudi jaz sem iz MB,

- nov na tem forumu,

- tudi jaz na stara leta (no, zate ne vem ali to glede let velja) delam izpit A kategorije,

- tudi jaz ravnokar kupujem svoj prvi maksi skuter, da se bova z ženo malo vozila po štajerski sem ter tja,

- tudi mene skrbi, kao ga s kombijem spraviti domov in zato hodim naokrog z metrom,

- tudi moje znanje o motociklih je enako 0.

edino problema, kaj kupiti, nimam, je bila ljubezen na prvi pogled;

pa morda to, da si jaz za prvi motor ne bi upal nabaviti nečesa s 500 ccm.

Aja, glede pokrivala za motor: imam zelo dobre izkušnje s TEMI, poslal sem jim lani, sicer za avto, fotografije in mere (šlo je za avto s strešnim kovčkom, zato mere niso bile standardne), narediili so po naročilu, kakovostno, hitro, prijazno. Da so mi pregrinjalo že čez mesec dni ukradli, niso krivi oni.

lp

tomaž

Tomaž pozdravljen !

Vidim, da se ubadaš z enakimi problemi kot jaz ;)

No moja leta so 32 tako, da ravno star nisem ;) najmlajši pa tudi več ne.

Edino kar ti lahko povem, da dobro obdelaj dve, tri teme na tem forumu o maxiskuterjih. Na vsa vprašanja, ki ti ostanejo pa ti z veseljem potem priskočijo na pomoč, znalci in modreci tega foruma in faha ;)

Tukaj sem naletel na primerke ljudi, ki so mi brezpogojno svetovali in pomagali, tudi če sem jih motil med popoldanskim počitkom. ;)

No na naslednji skupinski furi se jim bom mogo nekak oddolžit.

V roku 7-14 dni bi moj maxi mogo prit k meni (takrat bom opravil izpit) in če boš želel se kje dobiva pa kakšno rečeva. Svetovati ravno ne bom znal .... morda pa kakšno "pametno" naumiva ;)

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in če boš želel se kje dobiva pa kakšno rečeva ...

seveda, morda nekje v poletju, ko bom tudi sam že zagotovo imel opravljen izpit in se bova lahko oba pripeljala po dveh kolesih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ker bo čez sezono stala zunaj iščem prekrivalo, da jo pokrijem in zaščitim pred prahom in podobno svinjarijo.

Ali so pokrivala za motorje enaka, ali moram za Atlantica kupiti kakšno posebno ? večjo, dalšo, posebne oblike ????? kako imate vi to rešeno ???

LP

Blond

No je že doma :hmm:

Pokrivala pa dobiš v Louisu od 12 EUR naprej, če nisi prezahteven bodo funkcijo opravljala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni še doma ... sedaj je pri x-raiderju na servisu, jaz pa še čakam na termin za izpitno vožnjo.

Jutri grem urediti zavarovanje in registracijo.....

še par dni bo potrebno počakati !!!

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanje in registracija rešena .... v torek imam izpitno vožnjo.

Sedaj je treba samo še maxija spravit iz SG v MB......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanje in registracija rešena .... v torek imam izpitno vožnjo.

Sedaj je treba samo še maxija spravit iz SG v MB......

Ali ti ga jaz pripeljem? :blush: Rabim še enega maxista, da me vrne domov, he, he... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanje in registracija rešena .... v torek imam izpitno vožnjo.

Sedaj je treba samo še maxija spravit iz SG v MB......

no spet greva nekako vzporedno :) :

pred eno uro s kombijem prišel skuter domov, gurtne zdržale, vozili počasi, sploh v ovinkih, tudi na lato nismo pozabili.

zavar. in reg. pa nekje drug teden; fino bi bilo, če bi mi upoštevali avtomobiliski bonus.

aja: obilo uspeha v torek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no spet greva nekako vzporedno :) :

pred eno uro s kombijem prišel skuter domov, gurtne zdržale, vozili počasi, sploh v ovinkih, tudi na lato nismo pozabili.

zavar. in reg. pa nekje drug teden; fino bi bilo, če bi mi upoštevali avtomobiliski bonus.

aja: obilo uspeha v torek!

ODLIČNO !

Pri zavarovanju so meni upoštevali avtomobilski bonus. Če tebi tega ne bodo upoštevali ali pa razmišljaš o menjavi zavarovalnice, ti lahko posredujem kontakt mojega agenta, ki ti bo porihtal zadeve kot se spodobi. ;)

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!