Skoči na vsebino

Aprilia Atlantic 500


Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Živijo,

ali lahko povesta kako sta rešila problem, jaz imam podobne probleme na atlanticu 250 (2006). Napetost niha. Vroč velikokrat ne vžge. Ko je na delavni temperaturi, velikokrat kar ugasne.Predvsem topel ne da iskre.Menjali že: cin spulo s svečko, regulator,stator,akumulator. Kontaktne pregledali.

Hvala za odg .

Dejan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

 

problem mi je nastal, ko sem pri prvi luči iskal avtomat za žmigavce. Preverjal sem kontakte, ker so mi žmigavci včasih delali, včasih ne. Ob preverjanju sem enkrat na žalost pozabil vzeti kontakt! Od takrat mi ne dela na armaturi nič več, razen kazalec za temperaturo vode.

 

Imate kakšno rešitev?

 

Hvala in lp, Boštjan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

problem mi je nastal, ko sem pri prvi luči iskal avtomat za žmigavce. Preverjal sem kontakte, ker so mi žmigavci včasih delali, včasih ne. Ob preverjanju sem enkrat na žalost pozabil vzeti kontakt! Od takrat mi ne dela na armaturi nič več, razen kazalec za temperaturo vode.

 

Imate kakšno rešitev?

 

Hvala in lp, Boštjan.

Najprej preglej varovalke ! Žmigavec,če ne dela preveri najprej stikalo tako,da avtomat odklopiš in oba kabla spojiš (49 in 49a)nato vklopi žmigavec tako levi kot tudi desni,če obe strani normalno gorijo zamenjaj atomat,če se žmigavca ne pržgeeta je defektno stikalo in ne ŠARI po spojih če ne veš kaj delaš ! !

Ps: elektrika je kurba ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varovalke so bile pregledane, stikalo je bilo pregledano, vem tudi kako dela avtomat in poznam kontakte. Problem je nastal, ker sem pozabil vzeti kontakt, ko sem odklapljal releje, da ugotovim po kontaktih, kateri je za žmigavce........kakorkoli že, trenutno niso problem žmigavci ali avtomat, ampak armatura, kjer ne dela skorajda nič. Torej preden peljem na servis sprašujem, če je kakšna "enostavna" rešitev......

Najprej preglej varovalke ! Žmigavec,če ne dela preveri najprej stikalo tako,da avtomat odklopiš in oba kabla spojiš (49 in 49a)nato vklopi žmigavec tako levi kot tudi desni,če obe strani normalno gorijo zamenjaj atomat,če se žmigavca ne pržgeeta je defektno stikalo in ne ŠARI po spojih če ne veš kaj delaš ! !

Ps: elektrika je kurba ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enostavna rešitev je, da naslednjič ne prčkaš po elektriki in ne reči da si "samo" odklopil relej-avtomat naredil si kratki spoj in je nekaj zgorelo,če res ni varovalka ti je zgorelo vezje na armaturi ! ! Z samo odklopitvijo releja ali avtomata za žmigavce in ponovno priklopitvijo NEMORE nič zgoreti tudi, če je kontakt priznaj,da se je nekaj zakresalo in to je to neznanje,ki te bo pač koštalo.

Ps; vsaka šola nekaj stane !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to ni res.....prosil sem za pomoč, dobil sem pa samo obdolževanje, kaj naj bi delal!?!?  Prosim, da še enkrat prebereš, kaj sem zapisal, vprašal, prosil in te vljudno prosim, da odgovarjaš le če znaš pomagati........če bi prebral vsebino bi tudi vedel, da očitno nisem odklopil samo avtomata......in ja, ne kresajo se vedno iskre, ko šariš po elektriki........ 

Enostavna rešitev je, da naslednjič ne prčkaš po elektriki in ne reči da si "samo" odklopil relej-avtomat naredil si kratki spoj in je nekaj zgorelo,če res ni varovalka ti je zgorelo vezje na armaturi ! ! Z samo odklopitvijo releja ali avtomata za žmigavce in ponovno priklopitvijo NEMORE nič zgoreti tudi, če je kontakt priznaj,da se je nekaj zakresalo in to je to neznanje,ki te bo pač koštalo.

Ps; vsaka šola nekaj stane !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lep pozdrav.

Tak, pa ga imam tudi jaz :kva2: . Aprilia atlantic 500,  letnik 2009 s 13000 prevoženimi. Gre kot sulica in se res lepo pelje.

Imam pa vprašanje. Ker motor ne mislim prodat čez eno leto, razmišljam o mali generalki na variomatu, ki bi jo opravil čez zimo: menjava jermena, menjava valjčkev in pregled sklopke. Kaj pridobim s lažjimi valjčki in če to kaj vpliva na sam agregat? Verjetno pri teh km. še nerabim razmišljat o menjavi variomata ali pač? :blush:

 

Pri kateri kilometrini ste vi imeli tak servis?

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Variomat  praktično preživi povprečno slovensko kilometrino in je kao doživoten.

Jermen se menja na določene kilometre in ga je brez veze menjati prej, preveri če se da, kdaj je bil zamenjan, da ne boš novega dol metal.

Sklopka pri teh kilometrih - ji pravzaprav nima kaj biti.

Valjčki pa so potrošni material in se običajno menjajo z oljem na okoli 6 tisoč km.

Lažji valjčki - pridobiš na pospeških in izgubiš pri hitrosti. Motor se lažje zasuče in prej pride v višje obrate, lahko tudi v rdečo polje.

Z valjčki ne pretiravaj, glede teže, nima pa motorju kaj biti, če se boš vozil kao normalno.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jermen pa valjčki so še original, še niso bili zamenjani. Tega me je najbolj strah, da nebo med vožnjo kdaj utrgalo jermena. Zato bom zamenjal, pa bom imel mirno sezono pred sabo.

Zanima me kje servisirate svoje maksije, ker bi res rad imel serviserja, ki mu resnično lahko zaupam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jermen pa valjčki so še original, še niso bili zamenjani. Tega me je najbolj strah, da nebo med vožnjo kdaj utrgalo jermena. Zato bom zamenjal, pa bom imel mirno sezono pred sabo.

Zanima me kje servisirate svoje maksije, ker bi res rad imel serviserja, ki mu resnično lahko zaupal.

Potem pa le zamenjaj, je bolj pametno.

Jaz sem ga servisiral v Velenju, sem bil zadovoljen.

V tvoji bližini pa ne poznam serviserjev, ti bo moral kakšen skuterist svetovati.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

hvala za odgovor

 

Zamenjal bom jermen pa valjčke. Za jermen mi je jasno da mora bit kevlar, kaj pa valjčki. Vem, da so dimenzije 25x22 in original teža je 28,5g. Nekje sem zasledil, da ni priporočljivo težo valjčkev zmanjšat za več kot 15% od originala.

Lastniki podobnih maxiskuterjev katere valjčke ste vi uporabli in kakšne imate izkušnje?

 

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Po malo bolj podrobnem brskanju po internetu, sem prišel do spoznanja, da je Atlantic sprint opremljen s 8 valjčki, dimenzije 25*17 in original težo 21,4 grama. Ker nebi rad pretiraval s zmanjševanjem teže, bi stare valjčke zamenjal s 18,6 gramskimi.

Kakšen efekt lahko pričakujem? 

 

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po malo bolj podrobnem brskanju po internetu, sem prišel do spoznanja, da je Atlantic sprint opremljen s 8 valjčki, dimenzije 25*17 in original težo 21,4 grama. Ker nebi rad pretiraval s zmanjševanjem teže, bi stare valjčke zamenjal s 18,6 gramskimi.

Kakšen efekt lahko pričakujem? 

 

hvala

Efekt rakete  :lol: .

Samo končna hitrost bo nižja in prej bodo rdeči obrati.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo.

 

Kolega - prijatelj je postal ponosni lastnik Atlantica. Vse OK, potem pa pride ampak....

 

Že domov grede se nama je pripetilo, da je moped pred semaforjem umrl. In seveda ni več vžgal. OK se zgodi si misliva, menjava akumulator, vžge in odpeljeva domov.

 

Naslednji dan gre mojster na pumpo in ponovno. Moped je mrtev ne vžge več. Kličeva prodajalca , korekten vsaka čast. Peljeva nazaj on na servis, uredijo ( stopljena varovalka na kablu, ki polni ( 20A).

 

Pripelje nazaj , moped dela en teden in včeraj ista zgodba ( stopljena varovalka, ni polnil in ne vžge več ).

 

Aku je nov in po specofikacijah ( 14Ah).

 

Ima kdo kako idejo, morda veste za dobrega mehanika za Aprilio.

 

Se opravičujem, ker je to moj prvo post, ampak berem že dalj časa, ker se pa na motorje ne spoznam in nimam navade nabijati v prazno, se do zdaj nisem oglasil.

 

lp Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lep pozdrav,

 

rad bi zamenjal jermen v variomatu, na Aprilia atlantic 500, pa sem se malo pozanimal za cene. Origanal jermen dobim za cca 90 eur, neoriginal (Dayco kevlar) pa 60 eur.

Ali je original res toliko boljši ali je pač zopet ena marketinška fora. Kaj pa izkušnje s Daycovim?

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pri originalu te vsaj ne bo skrbelo da boš kje obstal. Poznam ene dva primera aftermarket jermenov da so počili pri močnejših sunkih, sicer ne ko so bili še novi, ampak nekje po 9000 km, menjal naj bi se pa na 12000. Na Yamahi vem da je bil po 27000 kilometrih še uporaben vsaj 5000, čeprav se menja na 20000. Tako da po mojem mišljenju se pri takšnih stvareh ne splača šparat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni sem nov tukaj gor.

najprej naj povem da imam Skuter aprilia Atlantic... Letnik 2002

motor je deloval normalno zdaj te dni mi je tezko vzigal (na kleme je takoj vzgal) kupil sem nov akumulator in naredil otrosko napako!!! +- kurcslus :)... 

Zamenjam varovalko ena je bila vredu druga 30A. Je bila pa skurjena z konektorjem vred!

je mozno da zaradi tega motor ne vzge ker vergla in lucke vse gorijo samo vzge ne.

naredil sem tudi bajpas na tistem konektorju ki je bil syopljen precvikal kable in jih direkt zvezal (zacasno) in vseeno ne vzge!?...

pregledal sem svecko ni bila zalita...!?

kaj je vzrok zakaj noce vzgat mi lahko prosim kdo pomaga hvala lp

image.png

image.jpeg

image.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Iskro ima??? Kaksen vbrizg imas uplinjac ali el. vbrizg. Mozno pa je tudi da se ti je cdi skuru.

Lp

Aja je pa tudi mozno ampak nisem siguren "seveda da imas iskro" da slucajno nima kodiranega kljuca in ga kaj to zeza zaradi kursluša.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Malo pozno a vendar:

Sem imel Atlantica in eno leto po zimski sezoni dal akumulator nazaj. Priklopil kleme, a zadeva ni hotela vžgati. Ne morem se zmisliti ali je sploh verglal ( jebenti memorijo). Tuhtal, tuhtal,... Kolega prinesel računalnik, priklopil.. nič. Niti signala. Našel sem elektro shemo na netu. Čekiral kable , pobral doli vse plastike, ki jih ima. Nisem pa našel enega + kabla, ki vodi proti sprednjem delu skuterja. Na koncu sem ugotovil, da je manjkajočo kabel spet skupaj z črnim-( minus) kablom pri priklopu na kleme. Bil je seveda rdeč in enih 10 cm daljši. Ravno toliko, da se ga je dalo priklopiti na +.

Zmolil en očenaš, priklopil na + in vrum!! vse normalno. Evo, kakšen teden tuhtanja, namesto , da bi se vozil, pisarjenje na ita forum, itd. Vse zaradi šlamparije italianov, ki bi komot vse + kable dali skupaj. Pa seveda tudi zaradi moje ne pozornosti pri snemanju akumulatorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Imam malaguti spidermax. Motor je delal normalno, danes sem zamenjal akumolator in noče več kresent. Vergla pa nič več. Sem pa nekaj telovadil in sem 3x skuril varovalko 3.5A. Potem sem dal 7.5A  in noče več. Ali je možno, da sem skuril kako pumpo??

 

Identičen 500ccm piaggio, gilera, aprilia motor.

 

Prosim za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,imam problem pri aprilia sprint 500,ko priviješ gas do konca motor ne gre nikamor,poca iz avspuha,20 in 30 amperske varovalke so stopljene,je kdo,ki mogoče ve kaj bi lahko bilo,ali jo reši samo šibica v rezervoarju lp,zemco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!