Skoči na vsebino

Primerjave MotoGuzzi V7, Kawasaki W800 ali Triumph Bonneville?


roju

Priporočene objave

Pozdravljeni,

kupujem svoj prvi motor in izbiram med motoguzzi V70 classic ali triumph bonneville.

Zanima me kateri motor je kvalitetnejši,vozne lastnosti,stroški vzdrževanja...nagibam se tudi za nakup v tujini,saj predpostavljam,da je tam večja izbira in s tem tudi manjša cena in me zanima,če ima kdo kakšne izkušnje s tem,mogoče kontakt.

Hvala in lep pozdrav,Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na forumu imaš uporabnika THUMPERja, ki je bil pred kratkim pred podobno dilemo, pa ga prek PM vprašaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skupinski test:

V7 je res lep. Je pa precej "plastičen". Ubistvu je tamala Breva z precej visoko ceno. Če boš Triumpha vzel glej T100, ker SE nima obratomera in klasičnih koles na napere. V ožji izbor daj še W800.

Vsekakor veliko sreče pri iskanju motorja.

BTW Prov fajn bi bilo med izbiro dat še CB1100f, pa se stroj podaja samo na Japonskem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SE ima obratomer ..osnovni boni ga nima (se pa da dobiti prav sexi obratomerček za zraven ...ima pa SE lite feltne ... pa cb1100 je stari - brez f ...

če iščeš modernega klasika , potem se mi zdi izbira med bonijem in w800 prava ... če se boš vozil sam al pa kakšno peresce od bejbe zadaj potem ti lahko ciciban pove , da je w800 čisto dovolj pa še cenejši je od bonija - in kar je še boljše : cenejši od V7...

če pa si malo težji kategornik in tvoja draga nima 45 kil z železno posteljo vred potem ti lahko zagotovim , da je prava izbira bonneville - zaradi moči ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za obratomer se posipam z pepelom in seveda ob priliki častim Kokto :) Ideal je res T100 pa, da je še na vplinjače, pa je zmaga popolna. Bonny ima nekaj konjev več, pa oljni hladilnik, če se ne motim. Oba motorja sta si drugače precej podobna. Kateri koli od njiju ti bo dobro služil. Na žalost je pa kakšnega rabljenega precej težko dobit.

Thumper: Samo, da se mi kombinezon od dežja posuši, pa rufnem za kokto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za prispevek in mnenja,super :) Res je w800 zanimiva alternativa tem dvema,ja iščem pa resnično modernega klasika,Breva je že čisto izven mojega koncepta.

Čedalje bolj se nagibam k boniju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za obratomer se posipam z pepelom in seveda ob priliki častim Kokto :) Ideal je res T100 pa, da je še na vplinjače, pa je zmaga popolna. Bonny ima nekaj konjev več, pa oljni hladilnik, če se ne motim. Oba motorja sta si drugače precej podobna. Kateri koli od njiju ti bo dobro služil. Na žalost je pa kakšnega rabljenega precej težko dobit.

Thumper: Samo, da se mi kombinezon od dežja posuši, pa rufnem za kokto.

roju-a ne bova zraven vabila ker je verjetno itak predaleč ... drugače pa sreda vaški ...

no moj boni je že EFI - a še zmeraj z vpljinjači - vizuelno ..

ja konjev je 18 več kot na w800 , ima pa kawa max navor že pri 2500obr/min medtem ko ima boni max navor pri 5800obr/min ... s porabo sem kar zadovoljen - se mi vrti med 5 do 5,35 v dvoje ter med 5 in 5,85 solo vožnja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so nove verzije V7 vedno bolj všeč. Letošnji modeli imajo kovinske tanke, 22litrske... in to samo zato, ker je barva na plastičnih tankih preveč bledela. Noro hude zadevce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za prispevek in mnenja,super :) Res je w800 zanimiva alternativa tem dvema,ja iščem pa resnično modernega klasika,Breva je že čisto izven mojega koncepta.

Čedalje bolj se nagibam k boniju...

majo pa na autocomercu rabljenega v7 za 5k evrčkov..

ne vem..je preveč to? mislim da je njihov testni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tistega prodajajo že dlje časa, sam tudi spremljam slovenski trg in ne najdem nič pametnega, sploh se ne poradaja nič. Kako je s temi omenjenimi motorji če si malo višji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tistega prodajajo že dlje časa, sam tudi spremljam slovenski trg in ne najdem nič pametnega, sploh se ne poradaja nič. Kako je s temi omenjenimi motorji če si malo višji?

men je bil v7 ful fajn..sem pa srednje visok..180..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedel sem na sveh treh v razmaku 15 minut in guzzi odpade takoj (sem 187cm). Položaj mi ni ustrezal. W800 in T100 sta pa zelo podobna kar se položaja sedenja tiče. W800 dobiš novega za 7100eu, kar je zelo dobra cena. T100 je dražji, lahko ga ta vikend probaš v Murski Soboti (imajo testne vožnje). Vsi trije imajo elektronski vbrizg goriva, vplinjači so samo "modni" dodatek. Pri W800 se da zmenit za testno vožnjo, če si resen kupec. Poglej še malo po Italiji, tam se ti motocikli na veliko prodajajo, lahko se ti posreči in dobiš kakega za dobro ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedel sem na sveh treh v razmaku 15 minut in guzzi odpade takoj (sem 187cm). Položaj mi ni ustrezal. W800 in T100 sta pa zelo podobna kar se položaja sedenja tiče. W800 dobiš novega za 7100eu, kar je zelo dobra cena. T100 je dražji, lahko ga ta vikend probaš v Murski Soboti (imajo testne vožnje). Vsi trije imajo elektronski vbrizg goriva, vplinjači so samo "modni" dodatek. Pri W800 se da zmenit za testno vožnjo, če si resen kupec. Poglej še malo po Italiji, tam se ti motocikli na veliko prodajajo, lahko se ti posreči in dobiš kakega za dobro ceno.

http://www.dks.si/ - w800 - 7813 € ... soecial edition - 8124€ ... ne vem kje si ti videl 7100€ ????

in cena za guzzi-ja 2012 je koliko???

in kje le se da sprobati w800??? dks sem eno leto prosil za 20 min poskusne vožnje prav zaradi tega , ker je motor ki ga vozim malo bolj obremenjen s kilami ...

feb ali marca 2011 - ne ni nobenega registriranega vsi prodani...koliko ? štirje ...dva prideta sedaj dva pa poleti ....vas obvestimo , če bomo kakšnega registrirali...no ok...

ej TH a si vidu testnga??? ne nism ... spet telefon v maribor..

NI VARIANTE !!! NE KER JE OD DIREKTORJE OSEBNO! ga je dal samo na dva testa ! ..... glejte... sem resen kupec v primeru , da bo motor z močjo in navorom odgovarjal mojim potrebam ....ja bom prašala direktorja ...

december..ej a s vidu unga bonija na netu ??? wtf??? ja en rabljen boni ??? kupim...takoj ...

no v dks-u nisem prišel do testne vožnje in hvala lepa za tak odnos ( moram pa povedati , da je bila gospa full prijazna !! )...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa Ducati Sport je tudi posrečen.

1000 gt touring ...a ga na žalost ne delajo več ... čista klasika s top opremo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.dks.si/ - w800 - 7813 € ... soecial edition - 8124€ ... ne vem kje si ti videl 7100€ ????

in cena za guzzi-ja 2012 je koliko???

in kje le se da sprobati w800??? dks sem eno leto prosil za 20 min poskusne vožnje prav zaradi tega , ker je motor ki ga vozim malo bolj obremenjen s kilami ...

feb ali marca 2011 - ne ni nobenega registriranega vsi prodani...koliko ? štirje ...dva prideta sedaj dva pa poleti ....vas obvestimo , če bomo kakšnega registrirali...no ok...

ej TH a si vidu testnga??? ne nism ... spet telefon v maribor..

NI VARIANTE !!! NE KER JE OD DIREKTORJE OSEBNO! ga je dal samo na dva testa ! ..... glejte... sem resen kupec v primeru , da bo motor z močjo in navorom odgovarjal mojim potrebam ....ja bom prašala direktorja ...

december..ej a s vidu unga bonija na netu ??? wtf??? ja en rabljen boni ??? kupim...takoj ...

no v dks-u nisem prišel do testne vožnje in hvala lepa za tak odnos ( moram pa povedati , da je bila gospa full prijazna !! )...

Čist za jec, pa bonija si pelal predn si kupil? :D

Po moje med temi tremi ne more noben falit. Meni je Guzzi naj najlepši. Kawasaki je Japonc, kar je garancija svoje sorte, in Triumph je original.

vsi trije so megašpica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist za jec, pa bonija si pelal predn si kupil? :D

Po moje med temi tremi ne more noben falit. Meni je Guzzi naj najlepši. Kawasaki je Japonc, kar je garancija svoje sorte, in Triumph je original.

vsi trije so megašpica.

res je ...nisem ga peljal ...a po hondi vt 750 s z 42km in nepeljanem w800 z48 km - toliko jih premore tudi guzzi 2011 / 2012 ima neke 3km več a ga še ni naprodaj pri nas - sem bil skoraj brezpogojno prepričan , da pri isti teži motorja samega 100ccm ter 18km in 8nm navora več že odgovarja mojim potrebam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.dks.si/ - w800 - 7813 € ... soecial edition - 8124€ ... ne vem kje si ti videl 7100€ ????

in cena za guzzi-ja 2012 je koliko???

in kje le se da sprobati w800??? dks sem eno leto prosil za 20 min poskusne vožnje prav zaradi tega , ker je motor ki ga vozim malo bolj obremenjen s kilami ...

Ne vem kako se ti menis..jaz sem bil lansko leto tik pred nakupom in generalni uvoznik po nekaj lepih besedah ni videl problema glede probne vožnje. Cena 7100 v Kopru natanko leto dni nazaj (ko sem se zanimal za nakup)..očitno preveč prosiš.. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel podobno izkušnjo kot Thumper. W800 motorja kljub reklamam na spletu do junija praktično ni bilo možno videt v Slo., kaj šele probat. Na koncu so me klical iz Panigaza naj pridem pogledat. Cena približno tako kot je napisal Jan.

Za T100 sem pozanimal pri Španik, kjer so bili zelo prijazni. Iz Nemčije bi mi lahko pripeljali rabljenega na vplinjače. Našli so enega, ki se pa je nekaj ur preden sem potrdil nakup prodal. Na splošno lahko Španik zelo pohvalim za njihov trud :OK:

Ponudba rabljenih na našem trgu je res bolj boga. Mislim, da sta se v zadnjem letu prodajala dva T100 in en W800 na a.netu. Vsi ti motorji so šli relativno hitro, tako da ni preveč za cincat.

Nakup pri "sivih uvoznikih"... :grrr

Tujina... ja, če imaš čas.

Izjava nekoga; "Vzam Fajzerko ne boš nč falil, pa vsaj 15 lepih se prodaja"

Jah sem pač malo čuden in bi se rad prevažal naokoli na nečem, ki ima samo 50 konjev :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako se ti menis..jaz sem bil lansko leto tik pred nakupom in generalni uvoznik po nekaj lepih besedah ni videl problema glede probne vožnje. Cena 7100 v Kopru natanko leto dni nazaj (ko sem se zanimal za nakup)..očitno preveč prosiš.. :BUA:

cca. 7900 za osnovni model..

aja pa W800 je bil lano 7400.

generalni zastopnik za slo je v kopru ( lahko je generalni uvoznik ..ostali so zastopniki )? kolikor je meni znano gre vse prek DKS-a ..ali bi bil tako dober in bi mogoče polinkal uradni cenik ? lani uradna cena w800 - 7522€...

pa še za cenik za guzzija v7 2012 bi bil link tudi dobrodošel ... kajti to kar se najde pri AC http://www.motoguzzi.si/motoguzzi.asp?FolderId=74 :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

generalni zastopnik za slo je v kopru ( lahko je generalni uvoznik ..ostali so zastopniki )? kolikor je meni znano gre vse prek DKS-a ..ali bi bil tako dober in bi mogoče polinkal uradni cenik ? lani uradna cena w800 - 7522€...

pa še za cenik za guzzija v7 2012 bi bil link tudi dobrodošel ... kajti to kar se najde pri AC http://www.motoguzzi...asp?FolderId=74 :hmm:

hmm no v kopru zagotovo ne more biti, ker je koper začimba..V Kopru pa je prodajalec ni pa generalni zastopnik oz uvoznik kolkr jaz vem. Mi pa je prodajalec iz Kopra ponujal W800 za 7100eu lansko leto..Uradna cena (vrjetno si mislil maloprodajna cena) pa res ne vem ali je bila 7400 ali 122eu več, lansko leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm no v kopru zagotovo ne more biti, ker je koper začimba..V Kopru pa je prodajalec ni pa generalni zastopnik oz uvoznik kolkr jaz vem. Mi pa je prodajalec iz Kopra ponujal W800 za 7100eu lansko leto..Uradna cena (vrjetno si mislil maloprodajna cena) pa res ne vem ali je bila 7400 ali 122eu več, lansko leto.

no letos bi dal potemtakem +300€ gor ... maloprodajna - ja kakšna pa ..in to z ddv ... a se da dobit nov motor pri nas po veleprodajni?

http://www.motoguzzi.si/motoguzzi.asp?FolderId=74 - tukaj je cena za v7 stone 750 - 8170€ .. kje pa so špic feltne ??? ima pa 320 brembo 4 batno prednjo zavoro kar je prednost pred 2 batnim nissinom na boniju ..

in še nekaj ...te nove elektronske armature so odlgočasne ... stare mehanske so bile veliko lepše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!