Skoči na vsebino

Priporočene objave

Ne najdem ustrezne teme - če obstaja, prosim za premik.

Iščem TV okoli 42" pa ne predrago. V Leclercovem katalogu sem zasledil LG 42 LM615, (3D, Edge LED, 200Hz, pa me zanima ali kdo ve, kak model je to - nov, star, primerjava z npr. LW modeli in podobno. Do sedaj tega modela še nisem zasledil, glede na ceno pa si mislim, da ni najnovejši model.

Nisem pretiran ljubitelj novotarij, sem pa slišal, da je razvoj 3D tehnologije naprednejši, saj se 2D počasi opušča. Rad bi tudi toliko funkcij, da mi čez dve-tri leta ne bo žal, da nisem vzel še tega pa tega, kar bodo takrat ponujali (vsaj USB z MPEG4 in kakšno omrežje - a to že imajo skoraj vsi.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tukaj se precej pogosto pogovarjamo o televizorjih.Mimo grede,za dve-tri leta naprej NE razmišljaj,takrat bo vse zastarelo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največja razlika med TVji trenutno je ali so lcd ali plazma. 2d se še ne opušča in se še lep čas ne bo, ker to kar "imamo" sedaj kot 3d je negledljivo :), ko boš lahko 3d gledal brez očal in glavobola, potem se bo mogoče dalo kej o tem razmišljat, trenutno pa je bolj marketing kot kaj drugega. Al je novejši al starejši model je čisto vseeno, važno je kaj ima notri. LGji načeloma veljajo bolj za "budget" rang, kar pa ne pomeni da so slabi.

Dodatne funkcije, so koristne če jih potrebuješ, drugače niso :). Če imaš ločen predvajalnik in nimaš pojma kaj bi z internetom na televiziji, potem lahko to mirno spregledaš.

To kar pa boš opazil je ostrina barve, predvsem črne, s katero imajo vsi LCDji probleme. To moraš pač pogledat na televiziji kako izgleda in kakšne ima možne nastavitve, zgolj iz specifikacij ne boš tega videl. Kar sem jaz LGjev videl so v primerjavi z recimo Samsungom bolj skopi z nastavitvami. Ima pa nov lg bolšo sliko kot recimo 2 leti star Samsung :) itd...

Druga stvar pa je hitrost osveževanja zaslona, tele herzi. Če si za računalnikom, ki ima lcd, počasi premikaj okno okoli, pa boš videl da se text malo razmaže. Večja kot je osvežitev, manj je tega(idejno), 200hz je že vredu.

Potem še če imaš USB vhod, je dobro da se da nastavit velikost podnapisov(in da jih sploh bere) in pa da predvaja .mkv datoteke(ripani HDji).

Najbolše je da greš tv pogledat in tako presodiš če ti slika ustreza. Če te skrbi da ti bo kakšen bonbonček manjkal, se ne sekirej, če zdej živiš brez tega boš tudi potem, vse ostalo je marketing, ki te prepričuje da to moreš met :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tukaj se precej pogosto pogovarjamo o televizorjih.Mimo grede,za dve-tri leta naprej NE razmišljaj,takrat bo vse zastarelo :blush:

Sem opazil, se pa toliko več pogovarjamo o seksu, čeprav domnevam, da precej več časa preživimo pred televizorjem / računalnikom kot pa ....

Sem pogledal tudi na Slo-tech, tam je res več tega, pač sem misli, če obstajajo teme o digitalnih fotoaparatih in računalnikih, da je morda tudi kakšna o tem.

Kar se tiče 2D /3D je trenutno res 3D v povojih, ampak trend razvoja gre v to smer in naj bi bile rešitve tehnološko naprednejše. Glede na to, da imam sedanjega več kot 12 let in tudi novega ne bom menjal tako kmalu, bi morda vsaj možnost 3D gledanja prišla prav. Bom pa vsekakor šel primerjat sliko v trgovino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor si poglej slike na TV-jih različnega cenovnega ranga in boš kmalu ločil zrnje od plev, primerjaj plazmo in LCD - ter pri slednjem različne kakovosti matrik zaslona. Sicer pa je bil nasvet glede obiska S-T le v smislu kje najti veliko informacij kot je veliko primerjav, informacij uporabnikov iz prve roke, razno raznih debat o sliki, vgrajeni elektroniki itd. Poleg motorjev rad preberem tudi o kakšnem TV - čakam samo še, da si ga kdo namontira! :D Pimp my bike scena!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz bom tud mogla počas nabavt en tv za u spalnico,..kaj predlagate tja za okol 400€,..max velikost 81 raj manj,..pa wifi povezava nujno,..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... hja, Sanda... a se tut ti staraš.... al pa decsa zameni.... TV v spalnici?? HA :eek: LOOO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz bom tud mogla počas nabavt en tv za u spalnico,..kaj predlagate tja za okol 400€,..max velikost 81 raj manj,..pa wifi povezava nujno,..

Tole, samo Wifi ključek še posebej dokupiš:

http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemniki/led-tv-sprejemniki/494686-philips-32pfl3517h-12

Karakteristike so dobre pa še cena je taprava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se tud že počas staram in se odločam, da si nabavim en TV, ki ga ne bo vrag vzel v prvem letu.

Brez TV se kar lepo znajdem zdaj, ko je sezona motoriranja. Starega mi je vrag vzel po 12ih letih.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Kaj pa je s temi ukrivljenimi televizorji? Sem primerjal v trgovini in se mi je zdelo, da je razlika. Je kaj na tem ali je bila samo razlika med modeloma, ki sem jih gledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!